Prevoz.Org - praktično okoljevarstvo

trigi · 12916

trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
: 05 September 2008, 08:47:29
Ker vemo da se dandanes večinoma vozimo sami v avtu oz. je vedno kakšen sedež še prost, javnih prevoznih sredstev se pa itak poslužuje vedno manj ljudi - bi bilo mogoče pametno razmisliti kaj se da narediti da bi čimmanj onesnaževali okolje in tudi kak € prihranili ;).

Ena od idej ki počasi oživlja, je skupni prevoz. Namesto da se vsak posebej vozi s svojim avtom v službo, bi se lahko preko portala (v tem primeru Prevoz.Org) našli skupaj in šli z enim samim avtom, s tem bi zmanjšali gnečo (en faktor onesnaženja), namesto s štirimi bi se ista količina ljudi peljala z enim (drugi faktor onesnaženja) in lahko bi si delili stroške prevoza (finančni faktor ;)).

Da seveda ne omenjam prednosti za vse študente, ki vztrajno štopajo ob četrtkih in petkih v ljubljani :)

V okviru debate pa me zanima predvsem sledeče. Ste pripravljeni v svoj avto vzeti tujca, ki ga poznate samo preko interneta? Če bi videli da za vašo pot obstaja nekdo ki bi vas bil pripravljen peljati (po možnosti celo v obe smeri), bi se mu pridružili?

Aja... še delujoči link www.prevoz.org

Lp, Črt



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #1 : 05 September 2008, 09:03:20
Ideja se meni sicer zdi dobra, samo osebno sem malo preveč strahopetne sorte, tako da se s tujcem ne bi želela voziti oz. ne bi sprejela tujca v avto. Zato tudi štoparjem nikoli ne ustavim, niti nisem še nikoli sama štopala.  :-[ :-[

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #2 : 05 September 2008, 09:11:02
Ideja je zelo dobra. Hmmm, zase težko rečem ali bi si upala s tujcem peljat. Morda, če bi ga malo bolj spoznala na forumu, ne samo par stavkov. Sem že pobirala štoparje, ampak to je drugače, ker ga vidiš in oceniš. Sama si pa še nisem upala štopat.

Drugače zase lahko rečem, da se malo vozim z avtom (okoli 300km/mesec). Če ne bi bilo Flore, ga sploh imela ne bi. Moje glavno prevozno sredstvo je kolo ter javni prevoz.

Kristinca & Florinca


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #3 : 05 September 2008, 09:46:47
Jaz bi jih sprejela, ja. Saj vsi ljudje so tujci, ko jih prvic spoznas. Potem postanejo znanci, priajtelji...ali pa ne.

Stoparje vcasih pobiram, ce imam prostor v avtu in ce grem vec kot par km. Tukaj so predvsem dijaki in starejse osebe, ki nimajo vozniskega in/ali svojega avta. Jim rada pomagam, mi nic ne stane ker grem itak na pot. Razen, ce vidim da kadi. Kadilcev nikakor ne sprejmem v svoj avto ali dom, ker vonj cigaret mi gre na bruhanje.

V preteklosti sem po potrebi tudi sama stopala, po Sloveniji in po Evropi (nrp. od Slovenije do Anglije po svojem prvem obisku tukaj). Je pa res brez veze, da se vsak vozi s svojim avtom v sluzbo, avtomobili so prazni, ceste polne, onesnazevanje in potrata neobnovljivih virov ogromno. Zal zdaj je moderno, da ima vsak voznik svoj avto, torej lahko vidis 3-4 avtomobilov pri eni hisi. Vcasih se je dalo povsod priti po Sloveniji z javnim transportom, danes nic vec. Obupno.

Aja, to kar pravim ne velja za Ameriko--tam si ne bi upala ne stopati in ne pobirati stoparje, ker jih je prevec nasilnih in oborozenih norcev v tej druzbi.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 September 2008, 10:08:38
Prevoz.org je super  :) Že parkrat peljal in bil peljan. Ni lepšega kot napolnit avto in spravit stroške skoraj na nulo.

Štoparjev pa ne pobiram - oz. pobiram samo na kratke relacije (recimo Koper - Izola). Na dolge relacije pa samo "plačljive štoparje", enostavno se ustavim pa vprašam če mi da za cestnino zraven. Nekako se mi zdi fer.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 05 September 2008, 10:47:52
Kaj pa sedaj ko je vinjeta?  :D Pa še te možnosti nimaš ... dobro, med pametnimi ljudmi se da vse zmenit ;)

Lp, Črt



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #6 : 05 September 2008, 11:25:46
Mene je tud strah nesreče. Pol me bo pa tožil in po možnosti moj zavarovanje ne bo vsega kril in bom zaradi enega dobrega namena temu človeku cel življenje odplačevala odškodnino.



Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 September 2008, 12:03:24
Kaj pa sedaj ko je vinjeta?  :D Pa še te možnosti nimaš ... dobro, med pametnimi ljudmi se da vse zmenit ;)

Že pol leta polnim avto s Prevoz-om, tako da do te dileme še nisem prišu  :P Bi pa dal isto tarifo kot vsem - 5 €



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 05 September 2008, 12:45:23
Sem štopala in pobiram štoparje, kadar imam pse v avtu. Nekajkrat sem imela čudne izkušnje in zato jih zdaj vzamem v avto samo, ko so na zadnjem sedežu psi  :D
Mi pa ni problem...imam kar dolge relacije ( Ce-Portorož) in mi prav pride nekdo, s katerim lahko čvekam tisti čas.
Ker sem študentka, bi mi prav prišlo, če bi kdo prispeval za bencin. Ampak od štoparjev tega ne zahtevam...včasih da kdo sam, največkrat pa ne.
Tudi mi ne bi bil problem vozit koga s foruma, vsaj temo za pogovarjat bomo imeli  :D



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #9 : 06 November 2008, 20:29:39
No, ker se tedensko vozim iz Celja na Obalo in nazaj, pa imam za družbo dve kosmati riti, ki sta sicer čisto zabavni, ampak nič ne prispevata  :P , sporočam, da imam vedno prostor, če bi se še kdo želel peljat z mano  :)

Tako, da če bo kdo kdaj rabil- naj me kontaktira na ZS, pa mu dam številko mobija  :)



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 07 November 2008, 09:07:55
Zadnje čase tam kjer sem svoje čase štopala jaz redkokdo štopa, kar mi je čudno ker so šle cene avtobusov navzgor ??? Smo pa svoje čase ogromno preštopali, v Sloveniji ali izven nje, z enim, drugim ali tretjim psom, včasih pa celo z dvema. Se je kar dobilo prevoz, samo ene 2 uri več si si moral vzeti zaradi psa, ker jih je 95% peljalo naprej.

Če se le da poberem štoparja, sploh če je tema in vidim samo punco štopati. Pes je pa tako ali tako večinoma na zadnjem sedežu ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 07 November 2008, 11:40:45
 :o hudo dobra ideja, spletna stran mislim. Se splača malo ogledat, ker zaradi slabih vez mi je kljub majhni kilometrini problem prit iz Polzele v Ljubljano. Če se spravim samo na vlake (v nedeljo jih med celjem in polzel celo ni) bi mi to zneslo cca 15EUR + trole po ljubljani. Veliko raje se peljem s parimi študent ali ljudmi pači in dam za prevoz nek normalen znesek.

Kar se tiče vožnje s tujci...ker sem bolj zaspan sorte sem preštopala najbrž pol srednje šole, torej pač eno relacijo. Načeloma me ljudi, ki ustavljajo ni strah, se je pa dvakrat zgodilo da sem izstopila, ker je človek divjal po cesti kot da bo konec sveta. Pa sem šla naprej z naslednjim. Je bila pa to ena relacija, nikoli pa nisem štopala npr. Kamnik Ljubljana. Pa ne spet zaradi strahu pred šoferji ampak iz strahu pred mojimi orientacijskimi sposobnostmi. Če bi me nekdo odložil sredi Ljubljane kakšno leto nazaj bi se namreč gladko usedla na tla in zjokala  :-[ Če pa štopaš pa ne moreš človeku rečt dej me prosim do tja zapel.

Uglavnem tole stran se pa splača prečekirat, bom z veseljem kdaj ponucala  ;D

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com