Resasti jazbečar

kara · 78120

Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0

Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #31 : 27 Junij 2010, 17:36:13
Brejih jazbecark se nikakor ne da nasitit s hrano ;D Pri nas te dni pricakujemo 2 legli..Choco je prva in se lahko zacne dogajati ze danes..nestrpno cakam :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 27 Junij 2010, 17:39:04
Hehe, tukaj so bolj problem mladiči, ki pojejo več kot mama :). Sama tudi danes dobim eno psičko iz tega legla, že vidim da bo zanimiv dan!
Želim vam vso srečo, pa upam, da bodo kakšne fotografije mladičkov :)


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #33 : 27 Junij 2010, 17:44:52
Cestitke ob pridobitvi :)
Bojo slike, bojo..imeli bomo tri narascaje istocasno tako da bo pestro..resasti mladicki so taki srcki :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda

Bambi

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 9
Odgovori #35 : 27 Junij 2010, 22:45:53
Nagradni razred? Samo ugibam, se ne spoznam preveč na lovce.



Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 27 Junij 2010, 23:28:13
Prve slike doma - Luna  :D!


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #37 : 27 Junij 2010, 23:37:18
Kot sem si mislila, dan je bil izjeemno dolg in naporen, tako za Luno kot zame.. Na začetku se je malo privajala na vse skupaj, zdaj pa samo teka okrog, išče pozornost in se igra  :D. Spanja kot kaže ne bo :)! Me prav zanima kako bo v prihodnjih dneh, rada bi jo počaasi uvajala v sobno čistočo, ostajanje doma in vrvico  ::). Današnji sprehod z vrvico je bil zelo hecen, samo glede na to da je cesta blizu nisem upala tvegat. Edino malo me žalosti, ker vsake toliko cvili, najbž pogreša bratce in sestrico, ker so bili res ta prava banda..no upam da bo v parih dneh že pozabila in se bo popolnoma navadila name  ;D!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #38 : 28 Junij 2010, 02:39:16
IIi, kaksna srcica :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #39 : 28 Junij 2010, 06:55:49
Nagradni razred je pač odvisen od števila točk,ki jih pes dobi na PNZju(preizkusu naravnih zasnov) ali tekmi.Jazbečarji kot jamarji morajo za vzrejo namreč opraviti preizkuz,ravno tako kot goniči za vzrejo.I.nagradni razred pomeni najvišje število točk.Vsi lovski psi imajo namreč vpisano dvojno oceno za vzrejo,ki je sestavljena iz nagradnega razreda doseženega na preizkusu in pa telesne ocene.Tako je najboljša ocena I/I.Prva ocena je vedno preizkus,druga pa telesna ocena.
LP Tjaša



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #40 : 02 Julij 2010, 18:47:00
Vceraj je Choco skotila prekrasnega fantka :-*



Zdaj je pa na vrsti Xica :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 02 Julij 2010, 18:50:21
Čestitaaam  :) !!! Kakšen cartek, kako to, da je edinček?
Vso srečo in lep pozdrav mamici in dojenčku  :D !!!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #42 : 02 Julij 2010, 19:13:48
Hvala :) Skotil se je samo en, je pa zato lep za 6 :P
Xica ima vec trebuscka.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 03 Julij 2010, 21:52:19
monty mala je precudovita...zelim ti obilo veselja in nepozabnih trenutkov z njo ;)
joj,Desobediencia mali je enostavno bozanski :-* moram pa priznati da mi je mamica(njena barva)enostavno bozansko ;) mi smo se tudi odlocili da naslednje leto pripeljemo eno taksno "dolgo cokoladico" domov...tako da sedaj pocasi izbiramo psarne in do sedaj smo zmanjsali na italijanske in nemske  :)
nasa neva pa uziva vsak dan znova,trenutno uziva radosti vodo tako da je nedobimo vec ven iz bazena ::)...moram pa priznati da je prava "baba" in res zna ce le hoce oviti okoli svoje tacke prav vsakega tako da sem ponavadi jaz tisti bavbav pri hisi :-[

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #44 : 07 Julij 2010, 02:41:03
Star sem 5 dni :)



 :-*

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 10 Julij 2010, 11:06:49
Cantante hvala, sploh nimam časa odpisat, ker sem zaradi Lune (pre)zasedena in precej utrujena, no,  tako pač je z mladički  ::).
Jazbečarski značaj se iz dneva v dan vse bolj kaže, mala je prava raziskovalka in tudi trmasta, če želi. Uboga zaenkrat bolj malo, sicer pridi, sedi ipd zna, ampak samo kadar hoče   :-[.
Sobna čistoča je tudi zanimiva tema za nas  :-[. No sčasoma upam da bo, kako je bilo z vašo nagajivko? Aja glede bavbava v hiši, pri nas je isto, zdaj dojema da sem edino jaz tista, ki ji ne pusti vsega in se z drugimi 10x bolj carta kot pri meni  :-\. Večinoma se pa imava super in je postala pravi (nagajivi) družinski član  :).
Desobediencia mali je res lep, nisem še videla (v živo) rjavih jazbečarjev, res so luštni. Veliko sreče in veselja  ;D !


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #46 : 11 Julij 2010, 02:23:16
Hvala Monty.

Pa da pokazem se Xicino punco in fanta ;)




Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 11 Julij 2010, 11:20:26
Pozdravljeni,
zgoraj se je pojavilo vprašanje kaj pomenijo različne ocene pri jazbečarjih.
Standard kratkodlaki in resasti jazbečarji morajo pri nas najprej opraviti telesno oceno ( spomladi ), nato pa PNZ ( jeseni ) ter šele nato Vzrejno preizkušnjo z vzrejneim pregledom ( ponavadi jeseni, najbrž pa bo od letos naprej tudi spomladi ). Na vzrejnem pregledu komisija Kluba ljubiteljev psov jamarjev ( ki skrbi za vso jazbečarsko vzrejo v Slo ) preveri in poda oceno - najprej telesno nato delovno. Zato sta dve oceni npr. I / I, I / II, .... Prva je telesna oz. vzrejna druga je delovna. Dolgodlaki jazbečarji ter vse variacije pritlikavih in kunčjih pa morajo imeti samo telesno oceno in vzrejni pregled. Ne zahteva se lovske preizkušnje, razen če želi kdo z njimi loviti ( za kar je preizkušnja obvezna ). Preizkušnje vsebujejo več predmetov : sledoglasnost, vodljivost, delo oz preizkus ostrosti v rovu, strelomirnost ... Če vodnik želi lahko opravi tudi vodno delo. So pa še preizkusi višjega ranga kot je npr. VUP ( Vsestranska uporabnostna preizkušnja ) UP po krvnem sledu , ...
Sicer so pa trenutno res zelo popularni pšenični jazbečarji. Sama se spomnim, da je bil kar relativen šok ko je bil davnega leta 1991 sv. prvak v Dortmundu svetel jazbečar. Ko sem stala ob ocenjevalnem krogu kar nisem mogla verjeti. Za tisti čas je bilo kar presenetljivo. Sedaj pa imajo močno delovno vzrejo ( govorim o resastih ) Čehi, Nemci so na dnu, Skandinavci pa prednjačijo pri dolgodlakih. Resasti pritlikavi so močni v Rusiji in Španiji. A žal vse bolj kot ne nedelavni. Letošji svetovni prav z Danske je bil pritlikavi resasti iz Španije, vice prav pa pes iz Češke. Na moje veliko veselje živi v Sloveniji sestrica vice prvaka.
Sicer pa samo v informacijo in prijazno povabilo. 2. oktobra organizira Klub ljubiteljev psov jamarjev slo. na Pragerskem specialno razstavo za jazbečarje v okviru Euro doga. Prijavnica je na spletni strani KZS ali KLPJ. Informacije na tel. številki ki je objavljena poleg ali na ZS.
Prisrčen pozdrav.



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #48 : 11 Julij 2010, 16:15:33
Pri nas ima prav psenicni najvec karakterja. On je tudi oce blondinckov na zgodnjih dveh slikah.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #49 : 13 Julij 2010, 18:00:45
Pod Saviolinim budnim ocesom :)


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 13 Julij 2010, 23:48:16
monty pri nas je tako da je nasa cisti sangvinicni dackel...princeska na zrnu graha...cisto vsakega cloveka je vesela,pri vsakemu se pocrtlja...vendar kljub temu da sem jaz hisni bavbav je dobesedno 24/7/31 ob meni ze od prvega dne(imam to prednost da imam taksno sluzbo da je vedno z mano ;)) in tudi mene edino oboga tako kot je treba...do sedaj seje zgodilo da je bila 48h brez mene in ko sm prisla domov me je samo prevohala in potem cel dan mi ni namenila niti pogleda ::) tudi z sobno cistoco nismo imeli problemov...ponoci smo imeli dve,mogoce tri luzice drugace pa nikoli nic...res pa je da ima prave lovske poteze in cisto prevec jazbecarskega srca ampak meni odgovarja v cisto vseh pogledih tocno taksna kot je :-*
desobediencia mali so cisto prevec sladki tako da se morem ob vsakem pogledu na fotke vzeti nazaj in si sama pri sebi razloziti da trenutno se nimam casa za mladicka...ampaksamo trenutno ;)
ancka mi nekaj razmisljamo da bi se prijavili...upam da ne bomo imeli takrat ze zasedenega termina...drugace smo se pa prijavili na razstavo v trbovljah avgusta...najina skupno prva razstava tako da bomo glede na nevino reakcijo se odlocili v nadaljni poti ;D

"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


cantante

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 13 Julij 2010, 23:57:36
pa se najnovejse fotke ;) eno izmed nevinih najljubsih opravil...uzivanje na travi in doooooooooooooolgo opazovanje okolice 8)


"OTHER PEOPLE HAVE DOGS,I HAVE A DACHSHUND;)"


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 14 Julij 2010, 07:59:45
hehehehe... kera lepotaaaaaaa!!! :o

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #53 : 17 Julij 2010, 16:32:57
Krasne slike ;D

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


ančka bančka

  • *
    • Prispevkov: 31
    • Točke: 0
Odgovori #54 : 18 Julij 2010, 10:47:50
Pozdravljeni,
psička je čisto simpatična. Resno razmislite še o zgoraj omenjeni razstavi na Pragerskem. Je 2.10. in žal po razstavi v Trbovljah ni več časa za prijavo, saj je zadnji rok 15.8. Sicer se pa v Trbovljah mogoče vidimo.
LP



Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 18 Julij 2010, 23:53:41
Luna, mala raziskovalka  ;D




pridna prinašalka  :)



igriva punaca




in seveda, moja lepotička  :D




(upam, da mi je uspelo pravilno pripeti dotografije  :-[)


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 19 Julij 2010, 00:13:43
Ajoj, narobe sem naložila fotografije, potem pa mi še ni uspelo izbrisati posta  :-[ Se opravičujem  ::)
No, še enkrat... 8)

Luna, mala raziskovalka  ;D



pridna prinašalka  :)



igriva punca  ;D



in seveda, moja lepotička  :D!




jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 19 Julij 2010, 07:04:11
 :o :o :o :o
cortek!!!:D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


Monty

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 19 Julij 2010, 16:10:13
Hehe, ja jablana, Luna je res prava cortika/razvajenka  :) Če bi lahko, bi se cele dneve crklala in spala, no, pa malo igrala.
Sem dodala še njeno zgodbico na "pesjanarji se predstavijo"  ;D


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 20 Julij 2010, 08:20:45
Če bi lahko, bi se cele dneve crklala in spala, no, pa malo igrala.

pravi mali jazbečar!!! :D :D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown