dlaka

lun · 3265

lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
: 14 September 2008, 13:04:32
oi!se opravičujem za to da sm odprla novo temo če taka že obstaja.----- :-\ :-[ :(
mojemu psu noro izspada dlaka-----tudi ko posesamo so dlake spet tam.nekateri pravijo da se guli samo----ali se psi gulijo CELO LETO,KAKOR JAZ VEM NE!! ???
zato me zanima se da kaj narediti glede tega???

l.p.                Barbara&Lun


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1 : 25 September 2008, 09:11:18
ja,zdej je čas,ko začnejo menjavat dlako ne. drugače,če se to dogaja ez celo leto,pa verjetno ni normalno. najbolje da vzameš telefon v roke,in za nasvet vprašaš veterinarja. mogoče ti bo priporočal kakšne vitamine za kožo in dlako. če ne ga pa pelji do veterinarja. ampak vseeno raje prej pokliči - ti vsaj za nasvet ne bojo zaračunali  ;)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #2 : 25 September 2008, 09:30:46
Je,je normalno :)
Moji izpada celo leto, na zimo in pomlad pa še malo bolj.
Kot vidim imaš labradorca ali nekaj kratkodlakega,po mojih izkušnjah  jim izpada podobno kot bokserjem.Torej nonstop in zelo veliko :o ;D
Nenormalno je po moje,če bi izpadali celi šopi in to že do kože...
Jaz dam moji v teh obdobjih kake morske alge,tokrat pa sem poskusila z dodajanjem Grizzly Salmon Oil.Ne vem kako pa proti izpadanju nič ne pomaga,se bo treba navadit na dlake :P ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 25 September 2008, 13:12:19
Kolikor vem, če je pes v stanovanju, potem ni kaj, dlaka pač skoz odpada, ko menjava pa še toliko bolj. Normalno da je drugače pri psu ki je zunaj in recimo mora imeti boljšo zaščito za mrzle dni, pozimi dlaka ne odpada skoraj nič.
Običajno pomaga kakšen dodatek za kožo in dlako, ampak dlaka bo še vedno odpadala do neke meje.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #4 : 25 September 2008, 13:41:18
našemu labradorcu odpada celo leto, včasih bolj, včasih manj, samojedki skoraj nikoli, avstralcu pa občasno, bolj malo.



lun

  • *
    • Prispevkov: 123
    • Točke: 0
  • my hart!!
Odgovori #5 : 27 September 2008, 18:38:11
hvala za nasvete in:
sibila:Kot vidim imaš labradorca ali nekaj kratkodlakega
mešanec med labradorcem in goničem!!!!
dobro si skoraj uganila!!

l.p.                Barbara&Lun


mika-nelly

  • Gost
Odgovori #6 : 31 December 2009, 09:30:44
lp, nevem če ta tema že obstaja, bom kar tukaj vprašala!!!

kolegica ima maltežana, ki ima vse rjavo okrog gobčka, od sline, pa jo zanima s čim lahko to počist oz. izbeli??



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 31 December 2009, 10:25:22
Z ničemer. Večini belih psov se ob stiku z vodo obarva dlaka na najbolj izpostavljenih mestih, spolovila, tačke, gobček.. In bi mogoče pomagalo edino, če bi ga imela v :D čisto suhem okolju in preprečila, da se slini. To pa verjetno ni mogoče



mika-nelly

  • Gost
Odgovori #8 : 31 December 2009, 10:48:31
ok, hvala za odgovor, bom ji posredovala  ;)