Petarde!!

Mašy · 149108

Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
: 05 December 2005, 20:06:14
No, spet se bliža čas petard (oziroma je za nekatere že kar tu!)... :-X :-\ :-\

Kako vaši pesjani (in druge živalce) prenašajo poke? Kako se 'zavarujete' pred temi?

Lp, Maša



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #1 : 05 December 2005, 20:11:23
Na srečo pri nas ni pretiranega pokanja pred novim letom.Hvala bogu...ker se Ron boji petard,grmenja,strelov...kot hudič križa :-\.

Za novo leto ga lepo spustimo v hišo,da s erevček malce pocrklja...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #2 : 05 December 2005, 20:14:58
Hja, Tom jih bo zdaj prvič 'doživel' pa upam, da ga ne bo kap  :-\ ::) Ker danes, ko so hodili parkeljni okoli (seveda vsi pijani  ::) ) so neki razbijali po oknih in ga je bilo tako strah...ne vem kak bo s petardam, pa pol, ko bo ognjemet... :o :o :o

A mu lahko dam kaka pomirjevala (glede na to, da drugi dajejo psom)  ???
 - seveda gremo k veterinarju ponje..samo tako me zanima, da ne bomo zastonj hodili  ;D , pa veti so včasih bolj tak  ::)...

Še sreča, da ni pri nas več tolk petard, edino ognjemet je bolj kriza (sem že povedala, pa se nekam čudno ponavljam dans..)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #3 : 05 December 2005, 20:48:31
Naš nemški ovčar se petard ni bal. Vsaj ko je bil pri hiši. Ko pa sva se sprehajala zunaj in je v bližini kdo vrgel petardo, je pa kar laufat začel. Jst pa seveda nism bla tih in sm mulce takoj nardla ali jim celo vzela petarde.

Z zlato prinašalko je pa sedaj drugače. Ko začne pokat, postane čist živčna. Takrat se mora obvezno k enmu stiskat. Enkart se je zgodilo, da smo prepozno prišli domov......našli smo (k sreči samo) spraskana vrata. Od takrat je v decemberskem času ne puščamo več same.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #4 : 05 December 2005, 20:49:26
Neon se mi petard, grmenja in ostalega sranja do zdaj ni bal, zanč pa mu je en zmešani idiotski butasti prflikneni... lovec šel streljat pred hišo in moj lubek zdej čist plašn  :'( :-* Tak da nevem kk bo letos s temi poki upam, da mu ne bo ostalo preveč v spominu vse skupaj (oddaljenih pokov se pa ni bal prej sam more it en idiot od lovca trdit da ga ni vidu (poknlo je pa isto sekundo k je avto ustavu (torej zmešanc baraba idiot ni niti pogledal. Dobr da ma pes tok pameti, da nkamr ne gre tut če gre goneča psica mim bajte na sprehod  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #5 : 05 December 2005, 20:49:58
med novoletnimi časi so vse naše živalice zavarovane (so v kleti) Aro in Pajo pa še posebej moji mucki pa se zelo bojijo pretard

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #6 : 05 December 2005, 21:00:32
Moj se ne boji pokov, kot se za njega spodobi. :-X



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 05 December 2005, 21:03:11
No , Valy se ne boji pokov ::) , za Kinga bo pa to prvi  " božični " čas  ;D , tk , da bomo videli kk bo :) ...... vam še sporočim  ;)


lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 06 December 2005, 13:35:36
Lana  se lani, ko je bil njen prvi božič pa novo leto ni nič bala. Polnoči na staro leto sva ostali sami doma(ne vem zakaj verjetno sem bila bolna) in sem sedela na kavču in gledala grozljivko Lana je seveda sedela v fotelju in dremala. Deni je bil notr ampak on se pokv ne boji. Ko se je začel ognjemet je Lana šla k vratom in na vsak način hotela ven. ::) :o :) Malo je gledala gor pa okrog potem pase je začela na petarde dret. notr pa je nisem več spravila, do 2.00 ponoči. >:( ;)
Upam, da tudi to leto bo vse O.K. :D.
Glede muck pa nevem to njuno prvo pokanje. No pri nas pa za zdaj še ne pokajo. :P

Lp :D



Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #9 : 06 December 2005, 14:27:26
Pri nas se pa Gana zelo boji pokov. v bližini imamo eno blokovsko naselje in tam petarde pokajo non stop. Ko pa je pokanje najhujše je Gana zelo občutljiva in ko sliši pok takoj pride enemu od nas in se mu stisne zraven ali pa se ulaža pod noge. Samo da je v bližini enega od nas. :) :-\ :-\

Se mi kr malo smili.  :-\


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #10 : 06 December 2005, 14:50:24
Zara se pokanja strašno boji :-[ Samo da kje v bližini poči ima že rep med nogami, vsa se trese in bega sem ter tja. :-\  Razmišlam, da jo v decembru sploh nebi spuščala, kajti dokler ne poka, je njen odpokic super, ko pa poči pa postane gluha za vse moje klice in kar brezglavo teče naokoli kot kura brez glave :-\ Tisti trenutek je ne zanima ne njena najljubša igračka, ne hrana... nič!
Tako da se mi takle čas, ko poka vse naokoli grozno smili.

Čeprav je bilo prejšnje novo leto nekoliko bolje, ker je bila na obisku pri prijatljici (zlati prinašalki) s katero sta se igrali. Takrat pa še opazila ni, da vse naokoli poka. Ubistvu se grozno boji samo če je zunaj, na sprehodu. Notri je nekoliko bolje.

Želim vam čim manj pokanja in čimbolj miren december ;)

Lp, Marusa


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #11 : 06 December 2005, 15:23:27
naš herbi (laby) se ni nič bal, ker je bil naučen tako da se ne boji. enkrat ga je oči zvečer peljal za novo leto v center Ljubljane, ker ga je zanimala reakcija pijanih tepcov na psa. še zanalašč so večkrat počili kakšno pirotehniško svinjarijo... to pa tudi zelo slabo vpliva za mestne ptice ker se tega zelo bojijo. to vem sama ker živim pod gradom in ko os rakete za NL (novo leto) te golobi in vrabci letaj od enega blok a do drugega in čivkajo... :o ::)


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #12 : 06 December 2005, 17:38:44
Jaz sem lansko leto naprintala mjhen letak in ga zmetala v nabiralnike v naši okolici. Vsebina je bila v smislu:

Dragi človek !

Preden odvržeš petardo se zamisli ali s svojim početjem ne ogrožaš drugih, predvsem nas živali. Ob pokanju doživljamo travme, lahko od šoka pride do zasuka želodca, ki je v večini primerov smrten. Za vsako neprižgano petardo ti bomo hvaležni.

Tvoj pes !

In lansko leto je v naši ulici okrog naše hiše bil mir pred petardami.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #13 : 06 December 2005, 17:40:22
super mogoče bom tudi jast sprintala kej takega pa dala v naši vasi v nabiralnike....

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #14 : 06 December 2005, 17:52:38
In lansko leto je v naši ulici okrog naše hiše bil mir pred petardami.

Blagor vam, ko imate vsaj tolk pametne ljudi, da vsaj upoštevajo, če jim kdo kaj reče...sicer pri nas ni več toliko pokanja (so se vsi umirili), če bi pa v centru kdo kaj takega dal, pa ne verjamem, da bi sploh prebrali.. :-\ ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #15 : 06 December 2005, 17:56:45
Pri nas (trkam na les) nimamo nobenih problemov. V Kranu smo skoraj v samem centru mesta pa niti mače niti pesjanarja na nobene pike tudi trznejo ne. Zunaj na spehodu ( tudi v Lj., ker je pokana še veliko več) nismo imeli z tem nikoli problemov. Razen na novoletni večer za zadnji sprehod v letu vem da mi je Smart  celo pot hodil lepo poleg, brez problema, ker je res full pokalo. Ampak ni bilo nobene druge reakcije, da bi bil kako grozno prestrašen samo zgleda se je vseeno ob nogi počutil najbolj varno.

Citiraj
A mu lahko dam kaka pomirjevala (glede na to, da drugi dajejo psom)  Huh
- seveda gremo k veterinarju ponje..samo tako me zanima, da ne bomo zastonj hodili  Grin , pa veti so včasih bolj tak  Roll Eyes...

Jaz osebno pomirjeval ne bi dajala razen če bi bilo res grozno hudo. Če pa bo mačkonček noter in vi ob njem pomoje ne bi smel biti velik problem.

Imamo pa tudi "mi" enega strahopetca, ki se vedno skrije pod mizo v najtemnejši kot v stanovanju ob poku petarde. Ravno zaradi njega smo lansko leto odšli na polnočni sprehod v Tamar, da bi se izognili najhujšemu no pa so nas tudi tam pričakale petarde :-\ :-X .Tako da... zgleda ne glede na to kako daleč se umekneš z psom, da ga petarde ne motijo je to vsaj 31.12 neizbežno.

Lp nina



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #16 : 06 December 2005, 18:05:34
Ja itak, da je maček noter  ;D ;D v takem ga pa nikoli ne bi pustila samega zunaj (saj spi tako ali tako zmeraj v moji sobi)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #17 : 07 December 2005, 14:31:12
petarde.....mi jih ne maramo in se jih bojimo! predlanskim ko smo bili zunaj ko je bil miklavž in vse to....seveda irena na vse to pozabi zjutraj jo pa kap zakaj je vse na mizi ˝nametano˝. no in te naši parknli ane so tako prijazni, ker pač hočjo bit frajerji in pogumni mečejo petarde....in enkrat tudi proti meni in rondotu....ma potem ga je miklavž nalomil :D :D :D :D :D :D...ampak posledice pa so....na rondotu...če sem jaz zraven ni panike, če je sam pa velika panika.....to ga spominja tudi pač na streljanje, ko so na naja streljali...in se boji, se trese....ampak jaz grem itak tja kamor gre rondo tako da nimamo problemov. ::) ;). drugače pa temulci mejhni...  >:( >:( >:(...ja smo imeli mi tudi nalimam plakat tale kot je napisala miša....mislite da je kaj pomagalo...japajade....tukaj je tok teh mulcev >:( >:( in so pametni in mečejo....no sej oni petarde jaz kamne pa smo se zmenili in je mir. >:(

drugače pa Zara....ona se pa tok boji pokanja....groza....vem letos 1 januarja ;) ko smo šli na sprehod zvečer al proti večeru je šlo....je vlekla ko šuš, da sva potem z marušo mal zamenale, da ji ni bogi revi :D :D ;) ;) roka stran padla.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #18 : 07 December 2005, 14:40:36
Groooooza ! >:( Ma tej  " parkeljni " so res ta pravi hudiči !

Še dobro , da obstajajo angelčki !


lp Jure ;)


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #19 : 07 December 2005, 14:49:14
Ja teli hudički so pasji.Barabe so...zato ker mene angelčka niso pustili zraven >:(.In zato jih je doletela kazen...skoraj pri nobeni hiši niso šli not :D.
Se vidi,da je bil moj brat Miklavž...baraba >:(.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #20 : 07 December 2005, 14:56:13
Groooooza ! >:( Ma tej  " parkeljni " so res ta pravi hudiči !
ne a res ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;). mah sej eni so vredu....samo zdaj so parklci sama oš in so sami mali mulci pametni, napihnjeni itd. >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #21 : 07 December 2005, 15:00:47
Ja ravno to :o :o :o zdej so v  "parkeljne" oblečeni mulci iz OŠ  >:( !


lp Jure


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #22 : 07 December 2005, 15:08:20
Kukr kje...pri nas je sama smetana Tuhinjske doline...tisti tapravi vražički,ki so sedaj 2.,3.4,letnik :-\

No sje men petarde tud niso pri srcu...pes se pa vrže po lastniku ;D

P.S=Jure sej ti si tud še en mulc iz OŠ ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 07 December 2005, 15:10:53
   Moj prejšni pes se je ful bal pokov, prva nič, ko pa je bil ognjemet, je skor skup mi padu in od takrat je bla groza. Zoja pa kakega kroničnega straha nima, pokaže samo nesproščenost, pa malo bolj poleg mene hodi. Ko bo silvestrovo bova še pa najbrž h stari mami, ko ni takega džumbusa. Še dobro da letos nimamo silvestrovanja doma.        .             .           .    MEJMO PASJE SILVESTROVANJE ?
 ;D :P ::) :-*Mal se hecam sam ideja pa ni slaba . . . Nani a si za ?

                                                                                         Z+Z  :-*



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #24 : 07 December 2005, 15:17:02
No , T.M.T to sem mislil v tem smislu , da se zdaj Slovenja kar ne zanima več tako kot se je  ::) ( se spomnim, ko sem bil star 5,6 let , ko sem še verjel v Miklavža , Božička.... , je bilo za vse to bolj organizirano :o :o :o , takrat so bili parkeljni bolj zaresni  ::) , res zdaj pa so ene navadne " maškare "  >:( ! )


lp Jure

p.s.= T.M.T sej ti si še tud mulc iz OŠ  ;) .


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #25 : 07 December 2005, 16:06:53
Z+Z mislim,da je blo nekaj debate o tem že v 4.Pejanar.si srečanje...ker se psi preveč bojijo mislim,da ne bo šlo :-\

Aja Jure...nism vedla,da sem mulc :o :o :o.sem mislila,da sem smrkla ;D.

Pa za novo leto je smotano,ko so tisti stari pijanci in ...bog ne daj da govorim.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Z4l4+Z0j4

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 07 December 2005, 16:39:24
    ;D Nism čist na tekočem, pol pa bedarije vn mečem . . .  :-[ Hvala za opombo !  :-*



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #27 : 07 December 2005, 16:54:56
ja Zala pazi na jezik, malo bolj kot v šoli pa bo  ;D :D

P.S prid na msn

za Indija pa še ne vem če se boji petard, k tule ni še nč, no u bistvu ne tolk kolkr verjetn drugje ..  :)



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #28 : 07 December 2005, 17:29:01
No , T.M.T , če bi napisal SMRKLA , bi bilo žaljivo :-\ in nočem , da bi bili kakšni spori  :) !


lp Jure


p.s. ( ker se mi zdi , da mulc lepše zveni kot smrkla  :-\ ! )


Lanyca

  • Gost
Odgovori #29 : 08 December 2005, 15:39:57
Včeraj, ko sva bili z Lano na sprehodu pa so parkar pokale petarde. >:( >:( ::)
Lana se sicer ni bala samo ustavila se je ušesa dvignila in poslušala. :)
No upam, da se jih ne bo bala. :( :D

Lp