Petarde!!

Mašy · 149079

irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #30 : 08 December 2005, 21:21:42
danes je bilo o petardah na E+ !

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #31 : 08 December 2005, 21:55:39
Jaz sem gledala  ;D šit sam froci mali, ko se špilajo s pirotehniko  ::) pol so pa vsi poškodovani..itak pa da ne govorim o živalih..kako se je en pes tresel  :-X :-\ :'( :'( :'( :'( slotek  :-*

Ps. kaka pikeca sta bila ona dva kužka v studiu, ta mali je ves čas žvečil stol (ali nekaj takega)  ::) :-* ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lanyca

  • Gost
Odgovori #32 : 09 December 2005, 13:29:55
danes je bilo o petardah na E+ !

lp

Jz sem tudi gledala ponovitev danes zjutraj. Kak je bil meni tisti mali črni, ki je kauč grizel všeč, no pa večja je tudi bila luškana. :-*

Lp
Lanyca



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #33 : 09 December 2005, 15:17:23
A res :o?to moram pa pogledat it,še dobro da so ponovitve na netu,wiiii.

Sem letos malce razmišljala,da bi Rona s seboj vzela k prijatelcici za silvestrovo.Itak v vasi ni skoraj nikogar (otrok skorajda ni-njena brata gresta,starejši ljudje pa tako ali tako spijo :P).Mi bomo pa po vsej verjetnosti v tastari hiši lepo na toplem ;D.Pri nas doma bo pa otrok čuda...kdo jih bo pa gledal.se mi prav smilil mrcina.
Samo dokler mami ne zve ;D,lol!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #34 : 09 December 2005, 21:19:31
za novo leto grem jaz tja kamor gre lahko Rondo. :) :) :) :). kam pa grem vrjetno letos pa ne povem ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #35 : 09 December 2005, 21:32:04
zakaj pa ne poveš ???

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #36 : 15 December 2005, 19:48:22
Pazite,da se vam ne zgodi akj podobnega :-\
http://www.shrani.si/pics/firework177557.wmv

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #37 : 15 December 2005, 19:54:37
ful smešno ja >:( (uni k se odzadi smejijo)  >:(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #38 : 16 December 2005, 16:43:27
Včeraj ko smo bili v pasji šoli oz, ko smoprišli je eneparkrat tak počilo. Petarde seveda, da sem še jasz skoraj v zrak odletela ne samo raketa. Ma z raketami hočejo dobro izpasti pa ogrožajo sebe pa okolico predvsem pa plašijo uboge živalce. >:( >:( :( :o >:(


Lp


P.S.. meni ta posnetek spodaj ne dela. Piše mi bstavite disk v e pogon. >:( Pa slišijo se neki zvoki. :(



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #39 : 16 December 2005, 17:02:23
Pa saj ni kaj tajga...pač eni dajo petardo..raketo al karkol že v sneg, pa prižgejo, pa pes priteče pa tisto palco vzame pa leta z njo okol, oni pa bežijo, pa se režijo zravn.. ::) >:( :-\

petarde pa so na žalost že tudi pri nas začele pokati, čeprav sem upala da bo mir, na srečo pa jih tom zaenkrat še ignorira.. :-\ :D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #40 : 16 December 2005, 18:50:20
Ja , tud meni tk kot Lanyci ne dela posnetek  :'( :-\ !?!



lp Jure


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #41 : 16 December 2005, 21:40:48
Mogoče ne dela zato ker nimata real playerja?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #42 : 16 December 2005, 22:51:25
Ni treba met real playerja, sam da je eden od teh playerjev (meni v BS player odpre)  ;D ;D Tist je pa bolj težko, da nobenga ne bi imela... ???

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #43 : 16 December 2005, 23:19:51
Witty se boji pokov kadar jih je veliko in so ful blizu (so glasni). Če na vsake toliko poči kje kakšna "navadna" petarda včasih ustane iz svojega ležišča in čisto počasi mirno pride k meni pod mizo, včasih pa še to ne. Če pa poči kakšna tistoa "granata" alkvajzvem kakšna petarda pa hitro pride pod mizo in se nekaj časa tiši sten.

Sem pa vesela. Do sedaj sem slišala vsega skupaj ene 3 poke. :) Samo saj zdaj sploh še ni dovoljeno pokati petard, ane? Kdaj pa je? Ne zato da bom pokala, pač pa da vem kdaj se bo vrjetno "začelo". :(

Glede teh, ki pokajo vse počez in ne pomislijo na živali in druge ljudi. Mislim da te prekleto dobro vedo da se živali tega bojijo. In jim je to v užitek da jih strašijo. :'( Pa isto za starejše ljudi - no, ne samo starejše, tudi druge. Nekateri se pokanja bojijo in drugim se zdi to grozno zabavno. :'( Da se izživljajo nad stisko drugih.
Ali pa jim je enostavno vseeno za ostale. Jim ni mar če se en cucek prestraši, važno je samo da oni uživajo na fronti. Nikoli ne bom razumela takih ljudi.

lp, rina

Los je car!


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #44 : 18 December 2005, 19:52:39
Rina, uporaba pirotehničnih sredstev je dovoljena med 26. decembrom in 2. janurarjem. Na obvestilu, ki ga je brat prinesel iz šole piše tudi, kje uporaba med tem časom ni dovoljena in zadnja alineja pravi, da v krajih, kjer se nahajajo živali. To mi ni ravno jasno, ker mislim, da kraja, kjer ne bi bilo živali, ni.
Če pa pomislim drugače, a to torej pomeni, da lahko prijavim svojega soseda, ki ima vsako leto pravo fronto, ker v okolišu živijo živali?
Imamo pa tudi mi probleme s strahom ... Je pa ta stvar vsaj za nekaj dobra - pri nama je takrat, ko poka, poslušnost na višku  ;D.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #45 : 21 December 2005, 17:42:25
Tudi mi imamo z Rino blazne probleme glede pokanja.Če je sama zunaj(ni v pesjaku) lepo mirno spi v postelji,ko pa poči pa iz tega naredi celo paniko.Najprej skoči na okno pri vhodnih vratih,potem leti za vogal k naslednjemu... :-\ Zjutraj imava tudi boje,kako v pesjak...jo je treba mal okrog prnest(čeprov to nebi smela) samo notri je pa ne smem pustit. :-X
Ampak so pa smotani,ti ki mečejo.Oni vejo zakaj poči,oz to vemo vsi ljudje.Žival pa tega ne razume...ni take pameti,da bo vedel ja to so petarde,ena mala stvarca ki močno poči.Še jaz,ko vem kaj je ta pok se dostikrat ustrašim,čeprav se pred Rino poskušam zadržat.
Poskusili sva že raznorazne metode.Npr ta.. Če poči namesto "bogi,bogi..." začneš skakat in ves vesel vabit psa k igri.No Pri nas to ni uspelo,Rina leti do vrat in ne moraš drugače notri,kot pa da gre ona pred tabo(ker se dobesedno nalima na vrata).Tako da zdaj spi dol v kleti,ker ji je v moji sobi prevroče.Če pa nastavim radiator na "njeno željo" pa mene zebe.Tako da jo imam do 10 gor,potem pa se preseli v klet ;)

Res je boga,ampak saj bo kmalu mimo tale veseli december :)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #46 : 22 December 2005, 17:04:56
pri nas se je danes začelo >:( :'(

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #47 : 22 December 2005, 18:03:08
Ja pri nas tudi. >:(
No, da vam povem, kaj se je zgodilo pred 30 minutami. :o
Šlo smo v Interspar po predbožičnih nakupih v trgovini seveda grozna gneča. Cel naš velik Interspar je bil poln ljudi.
In mi nakupimo, kar potrebujemo bili smo jaz, mama in moji mlajši sestri.
Pri blagajni nam je prodajalka ravno po tekočem traku, izdelke, ki smo jih kupili zlagala mimo tistega s kom odkodirajo izdelek, da ne piska.
In naenkrat v Intersparu tak močno poči, da je malo manjkalo, da bi prodajalki izdelek iz rok padel in bi se ja skoraj obrnila na čokolade za mano. :o >:( :( :o ::) :o
Mislim HALO a ni to PREVEČ, da nekdo na sredi interspara vrže petardo, mora biti totalen kreten. >:( :o
Mogli bi videti ljudje so se tako prestrašili, da so nekateri kar v zrak skočili.
Jaz pa sem tako jeznaaaaaaaaaaaa grrrrrr >:( :o >:(


Lp



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #48 : 22 December 2005, 19:14:52
Pri nas,mislim v sosednji vasi so k**** usrane tud začele.P******* sem misla,da letas bo pa kul ne.Neeee...njih so itak že enkrat prijavili,ker so s krbitam pokal do 1h ponoči (sredi oktobra).
Ron je itak čist fertik oni pa haha kok maš mevžastga psa >:( >:(.Nej grejo nekam s petardami vredu.Glavo jim nej raznese!!!!!!!!!!!!!

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #49 : 23 December 2005, 19:55:52
Jaz sem danes na avtobusni postaji čakala (počitnceeee!!!  ;D ), pa je bilo vse mirno..kar naenkrat pa užge tako močno, da me je skoraj kap  :o :o Tako ustrašla se še pa nisem...sem se tresla še pol nekaj cajta....  :-X  Nisem pa vidla, kdo je vrgel...

Ps. Pri nas tole pa ne mečejo, haha kk fajn :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #50 : 25 December 2005, 08:36:35
Evo!Jaz moram pohvalit 3 mulce,ki so bli včeraj zelo pridni ;D---malo moje pomoči sicer je bilo vmes no...ampak so bli res pridni.Tako,da na poti k polnočnici ni blo pokajna :D.
Je blo res prav fino.Na koncu smo zaplenjene petarde (še sveže zapakirane) vnili,ker doma jih itak nimam za kaj imeti,loool

tko,da če bo nuja jim jih kar zaplente pa bo vse kul ;) ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #51 : 25 December 2005, 08:38:00
ooooo včeraj je tako pokalo  >:( :o pa se nobeen od mojih štirinožnih prijateljev ni usrtašil :o :o :o :o :o zgleda so že navajeni

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #52 : 25 December 2005, 10:53:34
pri nas je včeri čist malo pokalo...prov čudno mi je ;),...no sej hvalabogu! drugače pa včeraj zvečer na sprehodu, ko je eneparkrat počlo se Rondo tud zganil ni...sem prov vesela :)....za razliko od lani, ki je bila cela panika!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #53 : 25 December 2005, 12:08:29
Pri nas včeraj tudi ni bilo hudega. Atos hvala bogu petard sploh ne opazi- če se, se samo obrne, največkrat pa tudi to ne. Roni je pa že malo nervozen. Bosta pa oba za novo leto notri- Roni že iz navade, Atos pa iz preventive ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #54 : 25 December 2005, 12:53:18
Pri nas zadnje dni niti ne poka toliko petard (vsaj čez dan ne). Ko pa že poči so pa večinoma tiste ta močne in res pošteno počijo. Tako, da se pesjana (posebej Pago) kar ustrašita. Ampak tistih normalnih, ki ne počijo preveč na glas se pa ne bojimo. ;)

Za novo leto bosta pa itak notri. :)

No, čimmanj petard in strahu!



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #55 : 25 December 2005, 13:04:10
Pri nas je bilo kar pestro :-\ Sosedi so prav tekmovali,kdo bo spustil več raket/petard.Po polnoči pa se je nekako umirilo.Rina je bila sicer malo živčna,ko pa smo bili v dnevni smo prižgali radio,pa mi smo se pogovarjal zraven..tako da je pozabila na petarde in zaspala ob kavču :)

Zdaj pa samo še novo leto,pa bo (upam da!) konec s petardami :)

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #56 : 25 December 2005, 13:45:05
Pri nas se Lisa za enkrat še ne boji petard....upam,da bo tako še naprej... :)

papa


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #57 : 25 December 2005, 17:37:23
No pa sem včeraj še nekaj dobila.In namreč razlago,kaj je tako imenitnega pri poku petarde ;)

"če maš res orenk petardo,da užge kukr se da imaš užitek 1h.In sicer:najprej da jo vzameš iz škatlce/žepa traja 3s,da jo prižgeš 2s,da užge 20s...potem ti 15min tok piska v ušesih,da se sploh ne zavedaš,ostalih 44min in35s pa uživaš v zmernem piskanju v ušesih"

Takole je meni sosed razlagal,ke rni imel drugega dela,ker sem mu zaplenila en paketek ;D.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanyca

  • Gost
Odgovori #58 : 25 December 2005, 23:31:33
Danes sno bili pri enih družinskih prijateljih, pa imajo tam enega 12 letnega dečka pa mlajšo deklico. No in on ta fant je ene par petard vrgel, kljub temu, da sem mu govorila, kaj se mu lahko zgodi,... ::) Potem sem ga že prosila naj jih ne meče in sem mu rekla, kako je zdaj boge pse strah in, da trpijo....
Ni pomagalo nič, pametni otroci ne. ::) Kaj hočem. >:( :(
Potem pa je prišel še en tja z petardo kot pol dinamita  debelo so jo šli ven spustit in je tako počilo, da se je verjetno vse tja do Ljubljane slišalo. :( :o
Mislim eni se majo za teke frajere pa so navadni..... eh  :o ::)

Lp


ps: pri nas niti tak ne poka tu pa tam kaj, Lana pa se dere po dvorišču. :( :)



*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #59 : 26 December 2005, 07:41:17
še jaz, še jaz ... pri nas je bil včeraj že ognjemet  ;D :D

Indi je pa pravi pogumni dečko, se nč ne boji petard .. niti ne trzne .. sam useeno bo za novo leto notr  :D