Petarde!!

Mašy · 151142

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #300 : 02 Januar 2008, 16:24:08
Zakon je že, ampak dokler pristojni ne izvajajo zakona in kaznujejo takšnih, ki ga kršijo, tako dolgo bo miselnost nekaterih na takšnem nivoju kot je.  :-\....parazitskem in nekoristnem. :-\
Ja to pa je res in žal, da je tako :-\


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 02 Januar 2008, 16:26:18
Pri nas še vedno poka, drisko imajo vsi 4-je mački, tudi Inca, ki je zelo bolna in za katero se tako zelo trudimo, da bi pridobila vsaj kakšen gram... No, je šel te dni ves trud po gobe.
Chopper je znerviran do amena, Layle ne spravim že par dni iz stanovanja oz. komaj komaj iz kletke, toliko da počistim, ker lula in kaka noter.
Res hvala vsem, ki v pokanju uživajo.


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #302 : 02 Januar 2008, 16:32:48
Ajka pa je hvalabugu pozabila na pokanje! In ne bruha ali driska več.  :-[
 >:( >:( Ja in naslednje leto se gremo kdo bo več denarja spustil v zrak!  >:( >:( >:( >:(
Namesto da bi denar, ki so ga porabili za pokanje dali tistim, ki ga res potrebujejo!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #303 : 02 Januar 2008, 22:06:50
Dejstvo je,da je to vse skupaj ena velika bedarija,da so ljudje,ki to počnejo eni veliki bedaki,.....dejstvo je pa tudi,da se tega žal ne bo izkoreninilo.

Mi je pa zanimivo tudi to,da vas ima toliko težave s svojimi psmi ob pokanju in spuščanju raket.
Moja dva na srečo niti eno,niti drugo niti najmanj ne moti in ponavadi celo ob polnoči in ob najhujšem mirno spita,letos pa sta ob polnoči celo bila zunaj na sprehodu.

Je pa tudi res,da svoje pse od majhnega navajam na najrazličnejše zvoke,torej tudi pokanje,kosilnico,motorno žago,mešalec poln pločevink,......

Kar se tiče raznih peticij-seveda,tudi sam bi jo podpisal,ampak spremenila ne bi ničesar.Ta pirotehnična bedarija prinese v blagajne ogromno denarja.Preveč.


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 02 Januar 2008, 22:14:53
Mi je pa zanimivo tudi to,da vas ima toliko težave s svojimi psmi ob pokanju in spuščanju raket.
Moja dva na srečo niti eno,niti drugo niti najmanj ne moti in ponavadi celo ob polnoči in ob najhujšem mirno spita,letos pa sta ob polnoči celo bila zunaj na sprehodu.

Je pa tudi res,da svoje pse od majhnega navajam na najrazličnejše zvoke,torej tudi pokanje,kosilnico,motorno žago,mešalec poln pločevink,......

Mene mogoče še bolj znervira to, ker s prejšnjimi psi teh težav nisem imela in smo lahko hodili celo na novoletna praznovanja brez vseh težav.
Zdaj pa imam pač 2 psa, ki imata za sabo nezavidljivo preteklost.
Pri psici smo npr. 2 tedna hodili po prstih in kot v počasnem posnetku, vpila, bruhala in iztrebljala je že, če mi je žlica padla na tla. V 2-eh letih smo to odpravili. Zdaj pa... Ja, nimam pojma, niti znanja, kako jo prepričat, da naj gre ven, med rakete in petarde. In se mi zdi, da smo šli spet nekam za 2 leti nazaj proti začetku vsega truda.
Drugi, tamali pes, je prišel k meni ves presran, znerviran in bolan. In imamo težave zaradi njegovega obnašanja ves čas. Se trudimo jih odpravit, tako z zdravili kot s terapijo, ampak tole zdaj nam pač prav nič ne pomaga.


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #305 : 02 Januar 2008, 23:06:04
Dejstvo je,da je to vse skupaj ena velika bedarija,da so ljudje,ki to počnejo eni veliki bedaki,.....dejstvo je pa tudi,da se tega žal ne bo izkoreninilo.

Mi je pa zanimivo tudi to,da vas ima toliko težave s svojimi psmi ob pokanju in spuščanju raket.
Moja dva na srečo niti eno,niti drugo niti najmanj ne moti in ponavadi celo ob polnoči in ob najhujšem mirno spita,letos pa sta ob polnoči celo bila zunaj na sprehodu.

Je pa tudi res,da svoje pse od majhnega navajam na najrazličnejše zvoke,torej tudi pokanje,kosilnico,motorno žago,mešalec poln pločevink,......

Kar se tiče raznih peticij-seveda,tudi sam bi jo podpisal,ampak spremenila ne bi ničesar.Ta pirotehnična bedarija prinese v blagajne ogromno denarja.Preveč.


Lp Zoran


Moja je bila tudi že od malega navajena na razne zvoke, tudi poke. In pokanja se ni bala, dokler niso lani eni bebci v našem naselju 5 metrov stran od naju spuščali rakete.

K sreči njen strah ni paničen ali histeričen, se pa še vedno boji in skriva kadar pokajo petarde in ostala pirotehnična sredstva.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Bujika

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
  • Y love my dog!
Odgovori #306 : 15 Oktober 2008, 19:55:00
Moj velik kuža se ne boji sam ko je pa bil majhen ga je pa blo ful strah.
Mogoče ko prvič pokne se ustraši pol je pa O.K.
by  :)



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #307 : 15 Oktober 2008, 20:03:08
Ojej, Bujika, samo ne omenjati petard :'( Saj samo še malo in se bo spet "veselo" pokalo >:( >:( >:( >:( in spet bodo hudi problemi tu :( Jaz bi jih prepovedala oz. naj jih mečejo samo pol ure pred polnočjo in pol ure po polnoči za novoletno noč. Bo še pestro.

lp


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 03 November 2008, 16:28:29
Pozdravljeni!

Tudi moja psička se boji pokanja in petard. Lani je bilo njeno prvo novo leto in nisem mogla verjet, da se lahko tako močno boji, bilo je grozno! - kar tresla se je po celem telesu in se skrivala pod mize. Ni ji bilo za ven, niti jesti ni hotela, tako da že zdaj razmišljam, kako bi ji olajšala letošnje novoletne praznike. Ali mi lahko kdo zaupa, kakšna pomirjevala ste uporabili oz kakšen je gel, ki ga je nekdo omenjal par postov nazaj? Ker bomo v kratkem obiskali veterinarja, se bom tudi pri njem pozanimala, vendar pa bi želela tudi kakšno informacijo od tistih, ki imajo s tem izkušnje. Rada bi ji dala nekaj, kar jo bo dejansko pomirilo. Pa upam, da bo čim manj pokanja... vsekakor pa bi tudi sama podpisala peticijo za prepoved uporabe petard!!! Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #309 : 03 November 2008, 16:39:00
Pozdravljeni!

Tudi moja psička se boji pokanja in petard. Lani je bilo njeno prvo novo leto in nisem mogla verjet, da se lahko tako močno boji, bilo je grozno! - kar tresla se je po celem telesu in se skrivala pod mize. Ni ji bilo za ven, niti jesti ni hotela, tako da že zdaj razmišljam, kako bi ji olajšala letošnje novoletne praznike. Ali mi lahko kdo zaupa, kakšna pomirjevala ste uporabili oz kakšen je gel, ki ga je nekdo omenjal par postov nazaj? Ker bomo v kratkem obiskali veterinarja, se bom tudi pri njem pozanimala, vendar pa bi želela tudi kakšno informacijo od tistih, ki imajo s tem izkušnje. Rada bi ji dala nekaj, kar jo bo dejansko pomirilo. Pa upam, da bo čim manj pokanja... vsekakor pa bi tudi sama podpisala peticijo za prepoved uporabe petard!!! Lp

Naš je tudi "lani" prvič videl to pokanje. in je bilo isto kot pr vas-se je full tresu,bil živčen,... :-\ Me je že strah kako bo to leto  :-\

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 03 November 2008, 16:50:35
Tud mene je grozno strah tistih dni in upam, da če že morajo metati, da bodo vsaj čim kasneje začeli! Sem pa pred to psičko imela manjšega psa, ki se niti slučajno ni bal pokov, tako da mi je bilo resnično šokantno vidt, kako se moja velika psička tega boji - nisem mogla verjet!!! Zdaj pa že kak mesec ali pa še dalj razmišljam, kaj naj sploh naredim, da ji olajšam tisti čas. No, tudi meni ob vsem pokanju ni prijetno in tudi sama se včasih zdrznem in ustrašim (nenamerno, saj nočem pošiljat napačnih impulzov moji žvalci), ampak kaj čem. Sprašujem se samo, kako je šele njej grozno... :'(



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #311 : 03 November 2008, 17:04:40
jaz mam pa res srečo-moj pes se ustraši samo na sprehodu pa še to tako; rep med noge in potem naprej ::) (se pa jaz sigurno bolj ustrašim :-\)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #312 : 03 November 2008, 20:25:48
Moja se jih tudi ful boji, ampak ni panična.Ob pokanju gre pod posteljo in noče ven dokler ne mine.Jaz jo pa pač pustim, da je tam, če že hoče.
Lani pa smo odkrili zdravilo :o
Malo pred polnočjo sta prišla moja dva na obisk in Lona se je mame tako razveselila, da sploh ni opazila tahudega ognjemeta...Tako je ta hujši stres preživela in se sploh ni kaj sekirala, ker je ona imela obisk :D.Na mamo je čisto nora.
Letos pa se bom pa poskusila umaknit od tega pokanja,ker gre meni še bolj na živce ;) ;D



xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #313 : 04 November 2008, 14:30:08
Js sem pa šele dobla .. no u bistvu jo mam 3 mesce(psičko) in še nevem če bo jo strah.Bo al?Kk so pa pri vam te izkušnje ko je biv priček še mlad? Se je bav pitard pa tega? Upam da se neboo preveč bala, čeprav mislim da se  bo,sam mi je ttk na bed pa ful se mi zasmili :'(



Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #314 : 04 November 2008, 21:13:12
moja sploh ne odreagira na pokanje - res pa je, da je pri nas pokanja manj, kot v mestu ;)

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #315 : 05 November 2008, 00:18:09
Moja se jih tudi ful boji, ampak ni panična.
Srečnica. Mojo štirinožno madam pa prava panika zagrabi :'(

lp


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #316 : 05 November 2008, 08:59:01
Moja sploh ne reagira na poke, jo pa za novo leto vseeno dam na varno notri. Pri nas tudi ni veliko pokanja, res samo ob polnoči.

Smo imelii pa mačko, ki je še tri dni potem se skrivala v najmanjših možnih prostorih.

Nimam nič proti raketam, petarde so mi pa totalno mimo.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #317 : 05 November 2008, 12:59:55
Jaz imam pa problem, ker hoče Shanna ujeti "pok" oz vedno leti tja, kamor poči in se ful razburja...se bojim, da bi znala kdaj zagrabit kakšno pirotehnično zadevo. Imamo pa za sosede paciente, tako da...



nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 07 November 2008, 12:45:35
Mi smo v centru in ponavadi ful poka. Sem bila pa pri veterinarju in sem malo spraševala, kaj bi ji lahko dala, pa mi je mlajša veterinarka rekla, da ima sama tudi psičko, ki se strašno boji petard in pokanja in ji ni pomagalo pomirjevalo - po njeno je bilo še hujše, ker psička ni mogla hodit od pomirjeval, slišala in bala se je pa še vedno in se tako ni mogla umakniti nekam, kjer bi manj slišala in bi jo bilo posledično tudi manj strah, tako da mi je rekla, da je zanjo najboljše pomirjevalo to, da v stanovanju prižge vse luči, da muziko ful na glas, spusti rolete na oknih in psička sploh ne ve, da se kaj zunaj dogaja. Tako sem se odločila, da bomo tudi mi najprej sprobali ta recept in če ne bo zaleglo, lahko še vedno drugo leto vzamemo pomirjevalo, bi pa raje vidla, da bi to palilo in da mi pomirjeval ne bi bilo treba dati. Upam, da bomo čim bolj mirno preživeli ta čas ... men grejo grozno na jetra petarde!!! Tudi nama so lani skoraj pod noge vrgli eno in se razbežali stran. Bi jih še lovila, če ne bi imela sabo psičke, ki se je tako ustrašila in začela brezglavo teči, da sm mogla najprej njo ujet (pa sploh še ni bil čas, ko so dovoljene, zato jih tudi nisem pričakovala in imela psičko spuščeno!!)! Od takrat se grozno boji, se mi zdi, da se jih pa prej (ko je bila še manjša), ni bala. Lp



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #319 : 07 November 2008, 13:01:30
Balu še en teden noče vn it. Noče se igrat nič, samo trosi se.-pravtako pri grmenju in bliskanju. Ko je bil tisti orkanski veter uhh kake probleme smo imeli.

A obstaja kakšno pomirjevalo?-In oz. ali je to sploh dobro za psa?So kakšne "posledice"?Ima kdo s tem kakšne izkušnje? :-[
Ali kaj naj v delamo v takem z Balujem-ko se cel trosi&je živčen,...

Lp

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #320 : 08 November 2008, 19:37:48
Ciao!

Pravijo, da je ponavadi najbolje, če jih pustiš pri miru oz predvsem jih ne smeš tolažit, ker potem mislijo, da je prav, da se bojijo. Mi pri grmenju in bliskanju nimamo težav, so pa težave petarde in tudi rakete, ker čudno piskajo in se svetijo po nebu. Meni je veterinarka rekla, da pomirjevala ne škodijo, vendar pa niso prov fajn, ker se psi ne morjo premikat normalno kot bi si želeli in se potem še bolj bojijo. Ne vem, mi jih letos najbrž še ne bomo sprobali.



Kali

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #321 : 16 November 2008, 17:45:10
Tudi moja psička se precej boji petard. Jaz ponavadi naredim tako, kot je svetovala veterinarka - radio ali televizijo zelo naglas, čeprav se tudi skriva pod računalniško mizo. Ponavadi ji še malo 'zagradim brlog', pokrijem s kakšno dekco, da se počuti bolj varno. Je pa tudi res, da je treba strah popolnoma ignorirat - bolj ko človek tolaži psa, slabše je.

Na sprehodu pa je že sredi novembra skoraj ne upam spustiti s povodca, ker nikoli ne vem, kje bo počilo in bo potem vsa panična kam bežala!  >:( >:( >:( 



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #322 : 17 November 2008, 08:24:37
Tudi če pozabimo na domače in tuje živali - nikakor ne razumem zakaj te butaste zadeve ni mogoče prepovedat  >:D.
če je uspelo s kajenjem v zaprtih prostorih, zakaj ne bi s petardami  ;)?
Služijo čist ničemur  :-\.
Izdelujejo jih  z izkoriščanjem otroške delovne sile, v neprimernih pogojih. Že  med izdelavo, skladiščenjem in transporti prihaja do nesreč  :(.
V metanju uživa mali procent populacije , večini gre na živce  >:( . Pa še ta mali procent ne uživa ampak se izživlja - oz fila svojo popolno praznino v možganih z nekimi kratkotrajnimi zvočnimi efekti. Naj jo zafila s čim bolj trajnim.
Neke bistvenega vpliva na slovensko ekonomijo tud s tem ni- torej kaj še čakajo zakonodajalci?

Kdor ne more brez eksplozij lahko odpotuje na katerikoli konec sveta , ker bo doživljal orinial granat in bombnih napadov  :P.

Jaz bi jih npr poslala za kakšno leto v enote za razminiranje- bo vsaj kakšna korist od njihovege hobija  8)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #323 : 17 November 2008, 10:38:56
Mene zanima, če kdo da psu kaj za pomirjati. Ajka ima žal slabo iskušnjo s petardami (neka dva mulca sta ji za rit vrgla petardo >:() In od takrat naprej se jih zelo boji in vsako leto je čisto trda od strahu. Sploh za novo leto. Pa sem razmišljala, da bi ji mogopče dala kakšno pomirjevalo ali kaj podobnega. Ima kdo kaj izkušenj s tem?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #324 : 17 November 2008, 10:55:00
Jaz sicer s petardami nimam ne vem kakšnih problemov. Imam pa probleme s strahom in tečnobo pri menjavi okolja / novih ljudeh... in v takih primerih uporabljam tekočino od Himalaye - Anxocare. V prospektu piše:  značilnosti: deluje proti tesnobi, strahu in stresu (menjava okolja, potovanja, hrup, pokanje petard, nevihte...);...
Pri nama je stvar delovala, se mu je tudi dosti hitro poznalo, da se mu je razpoloženje popravilo (načeloma, ko se počuti nelagodno se mi skriva med nogami, ni za nobeno sodelovanje...). Mi je pa všeč, da pes po tej tekočini ni "zadet" ampak lahko normalno funkcionira naprej  :)


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #325 : 17 November 2008, 17:13:27
n+n, hvala za tole info. Jaz to zadevo iščem že ne vem kako dolgo, pa nisem našla, ker se nisem mogla spomnit kako se že reče. Tako da, najlepša ti hvala!!  Zdaj pa samo še, če mi prosim poveš, kje to zadevo nabaviš?


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #326 : 17 November 2008, 17:19:59
Jaz sem tole kupila v Arotu (Stražišče pri Kranju).

Je pa uvoznik za te Himalaya izdelke D.J. don d.o.o. pa pomoje, da je najbolje, če se kar direktno na njih obrneš.

lp nina


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #327 : 17 November 2008, 21:08:47
Je to za nosečnice tudi ok? Lahko uporabljajo?



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #328 : 17 November 2008, 21:16:59
Me zanima kje prodajajo to tekočino ANXOCARE ? Je primerna za mladiče.. naša se zelo boji ljudi ki jih ne pozna in predmetov ki so večji od nje :-\ Lahko uporabljamo? bi sploh kaj delovalo?

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #329 : 17 November 2008, 22:28:53
Alma, shawtyy*... to pa jaz nebi vedela (sem samo uporabnica, oziroma moj pes je) :) najbolje, da povprašata svojega veterinarja in uvoznika glede tega.

shawtyy*... kar se ljudi tiče, tole ni čudežno zdravilo... boš še vseeno mogla navajati psico, da ljudje niso nič groznega (čim več raznoraznih nadzorovanih situacij s čim bolj pozitivnimi izkušnjami in čim več različnih ljudi...čim prej)... tale tekočina ti je mogoče (če je seveda sploh primerna za mladiča!) le pomagalo, da bo malo bolj sproščena in da bo hitreje dojela, da niso noben bav bav.

Za nakup pa... ne poznam vseh trgovin za naše kosmatince, tako da... najbolje da se na uvoznika obrneš in povprašaš, kje v tvoji bližini bi se dalo stvar dobiti.

lp nina