Petarde!!

Mašy · 149451

rudageba

  • *
    • Prispevkov: 74
    • Točke: 0
  • Eboneys midnight star
Odgovori #330 : 09 December 2008, 21:30:15

No danes pa sem zasledila na poročilih, da naj bi letos prodaja in uporaba petard bili prepovedani. To naj bi veljalo za tista pirotehnična sredstva katerih edini namen je pok.

LP  :)



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #331 : 09 December 2008, 21:38:57
Prepovedana je prodaja in uporaba zelenih petard, tiste male rdeče pa mislim da so še dovoljene.
Samo mislim da ljudje, ki živijo na vasi, ne bodo dali ravno veliko na to prepoved, ker se policija itak ne more skos drajsat gor pa dol  :'(
In na mojo žalost živim ravno na vasi in me je že prav strah, kako bo Tai prenašal vso to pokanje  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #332 : 09 December 2008, 21:51:45
Ja, res je...prepovedana so pirotehnična sredtsva, dovoljene so edino tiste, ki imajo svetlobni učinek (praskalice, ognjemeti ipd)
Bodite pa ful previdni...sedaj so bumbarji začeli metati petarde že na vrt  >:( >:( >:( na srečo Aje ni bilo na vrtu. Dobila jih nisem, sem obvestila policijo, ki so prišli, naredili zapisnik in to je bilo to.
Saj sploh ne veš kaj bi naredil s tem.... žalostno, res ne vem, kaj vidijo ljudje v pokanju... Aja to ful slabo prenaša in pojma nimam kako bomo preživeli letos.
Najhuje je, ko greš na sprehod in začnejo mulci metat petarde v tvojega psa, ki čisto pobezlja, tako da moraš mirit njega, hkrati bi pa še mulce ubil, pa ne moreš. Jih bom pa enkrat že dobila. Če drugega ne, bom čakala na vrtu in jih enkrat zalila z ledeno mrzlo vodo....ni hudiča, da jih to ne bo izučilo, ker potem pa res ne vem več kaj naj... :-\

lp

ZgaGa


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #333 : 09 December 2008, 21:55:10
To je ful zoprno ja. Pri fantu, ki živi v bloku, je nočna mora it s psom na sprehod. Petarde mečejo skoraj čisto pod noge, pa jim nič ne moreš. Edino dobro je, da njegov pes to čisto mirno prenaša in ne bezlja.
Je pa hudo nevšečno tudi za ljudi, ko se gre pod kakšnim podhodom in folk meče petarde pod noge, pa še doni kot hudič  >:(

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #334 : 09 December 2008, 21:56:08
Ja mi smo tudi bolj na vasi, pa se tudi pomojem ne bodo držali teh pravil. Ubistvu jih že mečejo, pa to imajo kakšni, ki so šele v 5, 6 razredu  :o . Pa eni kar vate mečejo  :-\ , in eden je za "las" petardo vrgel iz svojih rok.... grozno, da mečejo petarde, če še sami ne znajo ravnat z njimi.  :-X



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #335 : 09 December 2008, 22:04:47
Ja mi smo tudi bolj na vasi, pa se tudi pomojem ne bodo držali teh pravil. Ubistvu jih že mečejo, pa to imajo kakšni, ki so šele v 5, 6 razredu  :o . Pa eni kar vate mečejo  :-\ , in eden je za "las" petardo vrgel iz svojih rok.... grozno, da mečejo petarde, če še sami ne znajo ravnat z njimi:-X

takšni so najbolj nevarni...bom zdaj na sprehode začela hodit izključno samo še v družbi, zato, da bom lahko letela za mulci :S
Se trudiš ostat miren, da bo tudi pes, pa nekako ne gre, ko vržejo slab meter ali še manj od tebe....ampak vem, da če bo moj pes imel kake fizične posledice zaradi teg, bo joj...psihične pa že ima... :'(

ZgaGa


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #336 : 10 December 2008, 16:21:08
sem prišla ravno domov.. in čez 10min sva z ajko hoteli na sprehod.. pa so mulci [10let] metali petarde v sosedovega psa :( no.. v njegov boks :-\mislim haloooo :(

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


puhek

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 10 December 2008, 16:38:26
Jaz bi pa samo še nekaj o tem kaj se sme metat in kaj ne.
Mečejo se lahko samo pasje bombice,ki počijo tako da se komaj sliši.
Ampak čist nihče ne vpošteva zakona,pa čeprav so kazni od 200 do1200evrov >:(




lp,puhek



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #338 : 10 December 2008, 16:46:06
Tudi pri nas nihče ne upošteva zakona.Pa nisem na vasi, sem center MB.
Vsako jutri doživim na poti v službo pravi 'bombni' napad ??? :'(
Poka tako, da mislim, da imajo bombe in ne petard.Očitno nov zakon zelo 'uspešno' deluje ::)



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #339 : 10 December 2008, 16:51:45
Pri nas  se bo tudi počasi začelo :'(
Ravno zadnjič nekaj dni/tednov nazaj sm šla z Balujem na sprehod in bum. Balu je itaq takoj postal čist živčen...in ga je bilo zelo strah..tako, da sma raje odšla domov.

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


puhek

  • *
    • Prispevkov: 23
    • Točke: 0
Odgovori #340 : 11 December 2008, 07:11:47
Jaz sem pa 3 km od Novega mesta,pa tudi že povsot pokajo!!! >:(



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 13 December 2008, 20:14:10
Danes naju je z Rori na večernem sprehodu pri gostišču presenetil en mini ognjemet. Je naredila grbo in lajala. Sem hotela proč, pa sem pomislila, ker je to prvič zanjo, da če grem sedaj stran, jo bo sigurno še bolj strah. Pa sem obstala in gledala. Ko je bilo konec, je bila sicer malo razburjena, ampak sva potem normalno nadaljevali sprehod. Zdaj pa ne vem, bi se morala takoj pobrati stran od tam (čeprav bi se še vedno slišalo, kamorkoli bi zavila) ali je vseeno, če sem počakala, ignorirala njeno lajanje, potem pa mirno šla dalje?



culto

  • *
    • Prispevkov: 289
    • Točke: 0
Odgovori #342 : 13 December 2008, 20:42:06
Moje mnenje je, da si ravnala prav, sploh, če ji nisi pokazala, da te je stah :). Jaz bi verjetno ravnal podobno. Mogoče bi ji edino poizkusil s kakšno "afnarijo" preusmeriti pozornost in nagradit, v nobenep rimeru jo tolažit... Pa si imela občutek, da je bilo Rori zelo strah? Če je lajala v smer ognjemeta in ni poizkusila zbežat skoraj ne verjamem ::)



sonce

  • *
    • Prispevkov: 305
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 14 December 2008, 06:23:52
Culto, sem hotela it, ko se je začelo, pa je obstala in lajala, bi jo morala verjetno povleči, da bi šla, ker je bila zelo osredotočena na pokanje. Med tem, ko sem čakala, je lajala, skakala naokrog, vendar vrvica ni bila veliko napeta. Repa ni imela med nogami, ampak visoko na hrbet, pa nasršena. Seveda jo je bilo strah, samo panična pa ni bila. Nekako sem to pričakovala, da bo lajala, ker je že nekaj začenjala, če je kaj počilo. Za novo leto me bo torej vsake toliko časa skoraj kap, ko se bo nenadoma oglasila, ker ima mala res močan glas, če pa še ne pričakuješ... :o. Če imaš srečo, najprej zarenči, potem pa rafal ::). Očitno bo za novo leto grmelo zunaj, pa tudi pri nas notri ;).



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #344 : 14 December 2008, 20:28:16
ker so petarde prepovedane , pri nas mečejo  bombe

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #345 : 14 December 2008, 21:06:20
Deteljica tudi pri nas.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #346 : 14 December 2008, 21:52:51
Tudi pri nas so bombe.. kar po tujih dvoriščih >:(.. sem bila ravno z ajko zunaj ko so vrgli na naše dvorišče :( sem jih tako nadrla in zagrozila da če še jih 1x vidim bom poklicala policijo.. a mi ni bilo treba je že soseda ;) od takrat dalje jih ne vidim več - prej so bili vsak dan na ulici sedaj jih že 3dni ni.. upam da tako ostane >:(

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #347 : 14 December 2008, 21:58:35
Pri nas je pa še sorazmerno mirno...včeraj so eni na sosednjem bregu imeli mali ognjemet (Taiček firbec pa ful gledal kaj so to za ene lučke), danes sta počili dve petardi spet na sosednjem bregu in Taiček gledal kje to poka  ??? Ampak iz firbca. Upam da bo tako stanje tudi ostalo  :-\

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #348 : 15 December 2008, 12:42:55
Citiraj
ker so petarde prepovedane , pri nas mečejo  bombe

Pri nas tudi. Včeraj zvečer sem ravno pse spustila scat, ko so na parkirišču pred Petrolom eno tako vrgli, da sem mislila, da je šlo  pol črpalke v zrak. Tudi kadilo se je temu primerno. Sicer so trenutno vse psice "mrtvo ladne" kar se pokanja tiče, ampak meni so bile vseeno ljubše dobre stare normalne petarde. Od njih so včasih žvenketale šipe, ampak cela bajta se pa vseeno ni tresla.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #349 : 15 December 2008, 13:22:58
saj pri nas se tudi psi niso nič vznemirili, ampak včeraj ponoči je tako bobnelo, kot da je desant na Ljubljano. Prav čist drugače, kot bi bilo še normalno. Nimam pojma kaj mečejo, definitvo je bilo vrženo s kakšne stolpnice , če ne iz letala.
In seveda se zbudiš in čudiš, če drugega ne, da se pa že stene tresejo je pa tudi samoumevno..

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #350 : 15 December 2008, 13:27:54
Alba tudi ne reagira, ampak je pa grozen občutek zame, ko sišim te poke. In to v Ljubljani in tudi pri nas v Trzinu.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #351 : 15 December 2008, 13:31:29
mislim, da je veliko stvari zdaj, ko je prepovedana tudi prodaja, narejenih doma, na žalost.  :-\
(no, saj so bile prej tudi... ampak se mi zdi, da je sedaj še več tega)

ne vem, kako psu pokazati, da te ni strah, če te pa ob poku (če ne drugega že zaradi samega presenečenja) skoraj vrže na rit.  :-\


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #352 : 16 December 2008, 06:58:47
Mi imamo pa kar srečo zgleda, kar se petard tiče. Smo v bistvu na vasi, ampak do danes še nobene petarde ali česa podobnega. Vem, da bojo sosedje imeli "mini ognjemet" za novo leto in upam, da tudi ostane samo pri tem.

Drugače smo lani čisto mirno preživeli pokanje. Dina se nič ne sekira oz. ne reagira ne na pok, ne na strel (jah, lovci hodjo jagat tukaj okrog in kdaj pa kdaj ornk blizu poči) še manj pa na kakšno grmenje.

...sledi svojim sanjam


roberd

  • Gost
Odgovori #353 : 16 December 2008, 09:05:11
Dina se nič ne sekira oz. ne reagira ne na pok, ne na strel

Pogum je sposobnost obvladovanja in premagovanja strahu, ne nezmožnost občutiti strah. Pri psu ne želim videti, da ne reagira, marveč nasprotno, pričakujem reakcijo, gibanje, in če govorimo o nemškem ovčarju (Dina), potem hočem, da je to gibanje nasproti pokanju, ne proč od njega. Čeprav, kot rečeno, je tudi to bolje, kakor nič, saj kaže, da pes vsaj ima obrambni nagon, čeravno se ta izraža kot beg, ne kot boj.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #354 : 16 December 2008, 10:51:47
Baje kupujejo v Avstriji neke zadevščine, ki imajo res dodano neko razstrelivo...Baje je kar veliko in ima tudi vžigalno vrvico.
Tako da očitno res mečejo neke vrste 'bombe'.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 16 December 2008, 16:42:33
Pogum je sposobnost obvladovanja in premagovanja strahu, ne nezmožnost občutiti strah. Pri psu ne želim videti, da ne reagira, marveč nasprotno, pričakujem reakcijo, gibanje, in če govorimo o nemškem ovčarju (Dina), potem hočem, da je to gibanje nasproti pokanju, ne proč od njega. Čeprav, kot rečeno, je tudi to bolje, kakor nič, saj kaže, da pes vsaj ima obrambni nagon, čeravno se ta izraža kot beg, ne kot boj.

Mogoče si me narobe razumel, ali pa sem se sama bolj skopo izrazila. Valda se opazi, da je slišala pok, ker se takoj obrne v smer iz katere je le-ta piršel. Nikoli pa zaradi tega ne zganja kakšne panike - v smislu, da bi bezljala naokrog, se tresla, cvilila ali kakor koli drugače pokazala, da se poka boji.

...sledi svojim sanjam


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #356 : 16 December 2008, 18:23:44
Jst pa ne bom napisala, da se Ginny letos mnogo manj boji, ker potem bo šlo gotovo kaj narobe ;D ;D Je pa zaenkrat razen občasnih pokov vse precej mirno :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #357 : 16 December 2008, 18:33:34
Pri nas so ravnokar vrgli dve taki da sem dol iz stola padla :o Timi pa še vedno spi kot top:-[

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


roberd

  • Gost
Odgovori #358 : 16 December 2008, 19:51:56
Hočem reči, da je to, če pes reagira ali se celo "zasekira" (pojdi gledat, kaj si napisala), če pokaže skrb nad glasnim pokom v bližini, povsem sprejemljiv odziv.



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 16 December 2008, 20:16:53
Mislim, da sem dovolj jasno povedala, da se ne sekira v smislu bežanja, cviljenja, skrivanja itd...posledično se tudi jaz ne bojim, da mi bo zbezljala, če bo slučajno spuščena, ko ji bo za ritjo počilo. razumeš? :P

...sledi svojim sanjam