Petarde!!

Mašy · 149077

Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #360 : 17 December 2008, 11:49:41
Slišala sem za homeopatično zdravilo Arnica Montana. Baje lepo umiri psa.
Sicer ne bi vedla povedat v kakem odmerku se uporablja oz če se pri nas da dobit.
Mogoče bi bilo ok za tiste pse, ki se zelo bojijo.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #361 : 17 December 2008, 13:09:00
Citiraj
Pogum je sposobnost obvladovanja in premagovanja strahu, ne nezmožnost občutiti strah.

Potem je bila pa moja pokojna Lana strašansko pogumna: Zelo se je bala pokanja vsega kar je imelo v sebi smodnik, tako da je prav fizično trpela. Pa se je obvladala in ni bežala. med poslušnostjo (pri ruševinarjih kar fejst pokajo) ni nihče ugotovil, da se boji.

Pri drugih psicah je bilo pa tako: od začetka je vsako malce firbcalo, kaj za vraga tako poka, ampak po xy ponovitvah se nobeni več ne da niti z ušesi zastriči. Temu bi se reklo navajenost - ko ugotoviš, da je nek ponavljajoči se dražljaj iz okolja povsem nevtralen, je najbolj racionalno, da nanj ne reagiraš več.


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #362 : 17 December 2008, 14:00:04
Hm....mi se tudi že pripravljamo na "Vukovarsko noč" in me zanima, ali ima kdo izkušnje s pridobljenim strahom pred pretardami in homeopatom oz. bioenergetikom?


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #363 : 17 December 2008, 14:14:40
No, sem našla Slovensko veterinarsko homeopatsko društvo, poklicala, po pošti dobim neki homeopatski zvarek ki ga začnem dajat takoj, ko bo najbolj pokalo, pa odmerek okrepim in bo. Slišalo se je spodbudno, je dejal da ni problema in upam, iskreno upam, da nam bo pomagalo.  Sicer smo se trudili in na nek način odpravljali ta strah. No prilezli smo do tega, da vsaj beži ne več oz. leze meni v naročje.  In če poči samo enkrat oz dvakrat, sem jo že zmožna zmotivirat na žogico in na "lej veveričko".... pa priboljški tudi pomagajo, če je pridna in ne paničari.

No, za najhujše dni bomo zdej tole zdravilo dali in je...

Drugo leto pa dalje, ko bo spet obdobje brez streljanja...


roberd

  • Gost
Odgovori #364 : 17 December 2008, 14:50:58
Lanabela, jaz bi že raje imel Lano, kakor enega, ki brezglavo rine v vsako nevarnost. Tak pes ni pogumen, ampak enostavno neumen... in nekoristen oz. celo nadloga, če moraš neprestano paziti nanj. Sicer pa ja, imel sem v mislih prvo srečanje s petardami - reakcije na ponavljajoči se dražljaj so bolj nevtralne oz. take, kakor sam hočeš in si psa naučil. Moja poanta je, da če pes ob poku npr. odskoči, to ne pove nič slabega o njegovem karakterju, saj je taka reakcija povsem normalna in za pričakovati. Pomembno in pomenljivo je, kako se pes po začetni reakciji zbere in kakšno je njegovo vedenje potem.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #365 : 17 December 2008, 15:43:32
Seveda ne pove, saj še jaz odskočim ob poku petarde, pa se ne bojim pokanja, ampak je šok, ker ne pričakuješ.
Alba pa sploh ne trzne. Mirno spi naprej. Čeprav ne vem pa kaj bi bilo, če bi počilo res zelo blizu nje.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #366 : 17 December 2008, 16:11:34
Moja poanta je, da če pes ob poku npr. odskoči, to ne pove nič slabega o njegovem karakterju, saj je taka reakcija povsem normalna in za pričakovati. Pomembno in pomenljivo je, kako se pes po začetni reakciji zbere in kakšno je njegovo vedenje potem.

To naredi moj, potem gre do mene in vidi da ni nič in je ok...


PS; Zdajle sem nazaj s sprehoda in sva (lucy in jaz) slišale kako je eno dekle zakričalo ko so vrgli ''bombo''...res upam da ni nikomur nič...

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


littlepumpkin

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • samo jaz sem
Odgovori #367 : 17 December 2008, 17:50:07
moj malli piki pa sovrazi pokanje - ze samo ce slisi raketo ga zivcira. kar naenkrat zacne globoko dihati in je cisto brez sline.
tako bo letos dobil nekaj proti temu...

silvika


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #368 : 20 December 2008, 18:30:25
moj se petard ne boji  :) ampak prejšna psička se je takoj ko je slišala petarde skrila pod posteljo in je ni bilo nazaj do konca pokanja

lp,Pia


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #369 : 20 December 2008, 18:37:06
moj se petard ne boji ampak prejšnja psička se je pa takoj ko je zaslišala petarde skrila pod posteljo :(

lp,Pia


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #370 : 20 December 2008, 18:38:35
se opravičujem ker sem dvakrat poslala :-[

lp,Pia


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #371 : 20 December 2008, 18:55:39
Mislim... Ravnokar je bil nek mega ognjemet pri POP TV-ju. Pa saj tu je naselje, no! Je pa bilo tako, kot da imamo bombni napad. A to je pa dovoljeno?


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #372 : 20 December 2008, 20:32:38
Mislim... Ravnokar je bil nek mega ognjemet pri POP TV-ju. Pa saj tu je naselje, no! Je pa bilo tako, kot da imamo bombni napad. A to je pa dovoljeno?

Odvisno kakšne vrste

lp,Pia


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #373 : 20 December 2008, 20:35:32
Mislim... Ravnokar je bil nek mega ognjemet pri POP TV-ju. Pa saj tu je naselje, no! Je pa bilo tako, kot da imamo bombni napad. A to je pa dovoljeno?

Lažja pirotehnična sredstva in sredstva katerih glavni cilj ni pok (rakete itd.) so kakor vem dovoljene od 26.12.2008 dalje pa do novega leta. Razen če gre za kakšno prijavljeno zadevo med letom ala dan osamosvojitve itd. ob katerih tudi priredijo ognjemet.





Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 20 December 2008, 21:36:43
Ja, no, bobnelo je kot pri norcih.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #375 : 20 December 2008, 22:21:57
Yo če verjameš ali ne sem slišala celo do trzina. Groza.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #376 : 20 December 2008, 22:38:44
Grozno velik ognjemet je bil tudi na rudniku ob odprtju Supernove. Sredi leta je bobnelo kot ob bombnem napadu ::)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 21 December 2008, 08:49:48
Yo če verjameš ali ne sem slišala celo do trzina. Groza.

No, torej ni samo mene ruknilo pokonci in nisem zoprna kot ponavadi, ampak je res bilo malo preveč, no!


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #378 : 21 December 2008, 10:09:59
Grozno velik ognjemet je bil tudi na rudniku ob odprtju Supernove. Sredi leta je bobnelo kot ob bombnem napadu ::)


Ja to se pa še jaz spomnim našmu mačku se je čist odtrgal :-\

lp,Pia


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 22 December 2008, 09:16:56
no abby se pa na srečo ne boji petard. vem da so jih lani že ob takem času na našem koncu zelo veliko zmetal. zdej pa ne zaradi prevelikih kazni. na srečo ::)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #380 : 22 December 2008, 21:50:12
Joooj danes so v naši ulici spet pokali in metali prave bombe ja :-\ ajki se čisto meša .. kar začne se trest in vse..  :-\ Me je kar strah novega leta - in bom očitno kar doma ostala letos :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #381 : 22 December 2008, 22:29:49
Midva sva danes na sprehodu doživela prva dva 'buma'. Pri prvem je Tai kar cuknil naprej, pomoje bi zbejžal kot velik če bi bil prost, pa sva šla kar naprej, brez da bi jaz pokazala da sem karkoli slišala. Pri drugem je pa že poslušal kaj je to, jaz sem pa rekla Tai kje je bil bum  ??? In se je vsedel in poslušal. In sva šla dalje. Tako da za prvič sem kar zadovoljna z odzivom.

Sem pa strašno presenečena, da pri nas nič ne pokajo. Tu pa tam kakšna petarda in to je to.

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #382 : 25 December 2008, 11:19:13
Kljub temu, da je par dni decembra kazalo, da bo tudi letos veliko pokanja, je bil presenetljivo miren.Vsaj pri nas.
Očitno se pozna nov zakon, včeraj sem slišala samo ene tri poke, pa še to od daleč.Pohvalno. ;D



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #383 : 25 December 2008, 11:27:30
pri nekaterih je očitno zakon zalegel.. pri nas pa ne :-\ pri nas je grozno.. samo pokanje petarde rakete.. vse kaj je možno :-\ naši se meša od strahu..  :-\ groza je pri nas vglaunemm :-\

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #384 : 25 December 2008, 16:59:37
Včeraj so imeli pri Supernovi spet ognjemet  ???
Do zdaj sem mislila da se moj me boji petard ampak včeraj ga je bilo pa tako strah da se je kar stisnil k meni  :-\

lp,Pia


Tullika

  • *
    • Prispevkov: 269
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 01 Januar 2009, 09:15:51
Preživeli fronto... ::)  Muzika na glas je d-best!


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #386 : 01 Januar 2009, 10:51:23
Men se zdi, da so naši sosedje imeli največ raket in petard. Petarde so začeli metati okrog 21h in potem so ob 24h še bolj nabijal. In kar ni bilo konc pomojem so do kakšnih 2h. No takrat ko je res začel ful pokat je Nara malo pogledala ven pa je potem stekla v drugo bolj zaprto sobo  ;)





shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #387 : 01 Januar 2009, 10:58:31
huhuhu. pri nas v naši ulici so imeli večji ognjemet kot je bil potem z gradu :-\ začeli so pokati ob 3 popoldne pa vse do 4 zjutraj ob polnoči pa se jim je itak zmešalo .. smo se pogovarjali in so tudi do 3tisoč evrov porabili za rakete :-X tako delajo tudi ko imajo otroci rojstni dan ! kar čez leto .. mislim grroozzaa !  :-X naši se je zmešalo skoraj.. tako se je tresla in hitro dihala kot da jo bo kap zadela :-\ hvala bogu da je konec.

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #388 : 01 Januar 2009, 11:44:09
Midve sva polnoč (in še kakšno uro po njej) preživeli pod odejo v kotu na postelji. Neverjetno kako mičkena je postala, cela je ležala v mojem naročju in se reva tresla. Smo ignorirali - kolikor je bilo pač možno v takem položaju.

8)


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #389 : 01 Januar 2009, 12:02:04
Pri nas je bilo pa letos presenetljivo mirno, največ pokanja je bilo za Božič  ::) , včeraj ob polnoči je bilo pa tako malo, da so psi samo malo lajali. Je pa letos tudi Kala lajala tako kot lansko leto, prejšna leta pa vedno epileptični napad.
Marshall se je samo razburjal, ker ga budijo, Runo je najprej otrpnil nato pa se je pridružil pasjemu zborčku, Bella je bila pa grozno jezna in je tudi renčala.
Tako da smo očitno prestali leta ko smo se grozno bali, no edino za Božič je bilo malo bolj stresno  ;)