Petarde!!

Mašy · 150536

aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #180 : 01 December 2007, 07:42:24
Kal moram reči, da je bil priden in ne reagira veliko na poke.
Takšen je bil moj prejšni pes dokler mu ni ena mularija iz avta pol metra proč od njega zabrisala eno petardo >:( >:( Od takrat dalje, se jih je bal. No takrat star okoli 8 let je bil. A njega sem še prepričala na razno razne finte, da ko sva bila na sprehodih, da je šel dalje.. Pri Aski je to drugače, ker je res mnogo preveč streloplašna :-\ In ne morem verjet, da so že sedaj začeli pokati s petardami kot metat rakete, kot bi bilo že jutri novo leto >:( >:(  Tako, da problemi so se že začeli :(


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #181 : 01 December 2007, 09:35:46
Pri meni k sreči nobena od psic ne reagira kaj dosti na pok. Buffy ob poku (le) počepne, Gia pa se obrača nazaj in gleda kaj je to.
Folk je iz leta v leto vedno bolj neučakan. Vsako leto začnejo z metanjem pirotehničnih sredstev prej  >:(. Jaz bi v trgovinah prepovedala prodajo pred 26.12. (čeprav dvomim, da bi bilo kaj bolje, ker bi lahko imeli zalogo še od prejšnjega leta). Šele s tem datumom je dovoljena uporaba. Pa še to ne v strnjenih naseljih.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #182 : 01 December 2007, 09:40:15
Prijavte jih policiji...prinas(eno ulico naprej)je tudi začel takega časa petarde metat(to je bilo lani)in so ga sosedje prijavli pa so morali velikoo kazni plaačat

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #183 : 01 December 2007, 09:42:32
Prijavte jih policiji...prinas(eno ulico naprej)je tudi začel takega časa petarde metat(to je bilo lani)in so ga sosedje prijavli pa so morali velikoo kazni plaačat
Če jih ne zalotiš pri dejanju teh metalcev petard, ne moreš prijaviti jh na policiji. Pa kljub temu, da jih dobiš na samem dejanju, policija bi prepočasno odreagirala :-\ :(

lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #184 : 01 December 2007, 09:44:08
Pri meni k sreči nobena od psic ne reagira kaj dosti na pok. Buffy ob poku (le) počepne, Gia pa se obrača nazaj in gleda kaj je to.
Folk je iz leta v leto vedno bolj neučakan. Vsako leto začnejo z metanjem pirotehničnih sredstev prej  >:(. Jaz bi v trgovinah prepovedala prodajo pred 26.12. (čeprav dvomim, da bi bilo kaj bolje, ker bi lahko imeli zalogo še od prejšnjega leta). Šele s tem datumom je dovoljena uporaba. Pa še to ne v strnjenih naseljih.

Seveda je vsako leto prej, saj tudi mesta, nakupovalne centre itd. okrasijo vsako leto prej. Letos je novoletna jelka v Merkurju v Kranju stala že pred prvim novembrom, ko je folk kupoval sveče za na grobove ::) Še malo pa bo pokalo od januarja do decembra, okraske pa tudi najbolje da kar skozi celo leto pustijo, ker nima smisla da jih za tistih par mesecev dol dajejo ::)




aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #185 : 01 December 2007, 09:50:42
okraske pa tudi najbolje da kar skozi celo leto pustijo, ker nima smisla da jih za tistih par mesecev dol dajejo ::)
Ja to pa res ;) Bodo stroški mnogo zmanšani, če jih čez leto kar lepo pustijo gor :D Še malo, pa bo se bo že septembra začelo s tem pokanjem >:( Res vsako leto prej >:(


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #186 : 01 December 2007, 09:53:06
Pri nas tudi že mečejo. Pes mislim da pokanja še niti opazil ni, saj ne mečejo preveč blizu nas.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #187 : 01 December 2007, 09:55:08
Alya imaš srečo :)


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 01 December 2007, 10:07:23
Tudi pri nas se je že začelo. Sicer psa še nekako prenašata to pokanje, dokler sta z mano, imam pa težave z Laylo, odkar je petarda počila zraven nje, ko jo je na sprehod peljal fant. Od takrat naprej noče niti iz stanovanja, če ne grem jaz zraven (pa sva se prej mesece trudila, da je začela na sprehod hoditi tudi sama z njim). Jaz se še bolj kot petard bojim raket. Lani mi je ena skoraj priletela skozi okno v stanovanje. Raje ne pomislim, kaj bi se lahko zgodilo, saj je okno dejansko zgrešila za samo nekaj centimetrov...


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #189 : 01 December 2007, 10:17:31
Pri nas se je tudi že začelo in kakšne prav orng počijo, kot bomba madona... ::) .. ampak na srečo Taj sploh ne reagira, jaz se stresem, ko poči, Taj pa kot da nič ni bilo! :o Sem prav vesela, da se ne boji pokanja! :)


Mi grejo pa blazno na živce vse petarde in podobno, zadnjič sem videla ene mulce stare okoli 10 let in s petardami okoli strašijo, teh me je še najbolj strah, ker ne vem, če se zavedajo, kaj lahko petarda dejansko naredi. :-\ Poleg vsega so pa še proti enim punčkam metali, ki so seveda bežale stran. Grozno! >:(


Nikakor pa ne morem pozabiti primera, ki se je zgodil na našem koncu, ko je kuža - koker španjel, petardo vzel v gobček, ker mu je bila zanimiva, ker je odskakovala in posledice so bile grozne. Nisem dejansko videla ta primer, ampak sem pa slišala zanj in je bilo baje grozno. :'(



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #190 : 01 December 2007, 10:28:20
Jaz bi petarde in ostala pirotehnična sredstva popolnoma prepovedala. Nikoli ne bom razumela, zakaj je treba zganjati hrup in v nevarnost spravljati sebe in ostale, da lahko praznuješ in se imaš dobro. Kot da je to bistvo praznikov. Ne vem, no.


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #191 : 01 December 2007, 10:35:11
Pri nas se je tudi že začelo. Če sva na sprehodu, pa da poči ( ni važno kje), začne vlečt kot nevzgojen cucek in ne pomaga nobeno cukanje, niti dretje. Tudi doma naredi celo paniko, če je sama zunaj. Rep čisto med nogami in hodi okrog hiše in gleda v okna. Če noben ne pride ven, se spravi skakat na spodnja okna, tako da imamo zadjega že čisto spraskanega  ::)

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #192 : 01 December 2007, 10:57:08
Jaz bi petarde in ostala pirotehnična sredstva popolnoma prepovedala.

Tudi jaz sem enakega mnjenja. Kot da prihajajočega leta ne moremo pričakati na drugačen način.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #193 : 01 December 2007, 11:13:04
se pridružujem petrci in yo

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #194 : 01 December 2007, 11:15:45
Jaz bi petarde in ostala pirotehnična sredstva popolnoma prepovedala. Nikoli ne bom razumela, zakaj je treba zganjati hrup in v nevarnost spravljati sebe in ostale, da lahko praznuješ in se imaš dobro. Kot da je to bistvo praznikov. Ne vem, no.
To bi tudi jaz prepovedala popolnoma.

začne vlečt kot nevzgojen cucek in ne pomaga nobeno cukanje, niti dretje. Tudi doma naredi celo paniko, če je sama zunaj. Rep čisto med nogami
To pa mi je še kako znano, ko začne panično vlečt in prav nič ne pomaga :-\ Ko poči, da rep med noge in čimprej do doma oz. proč od poka, pa ji ni važno, tudi, če mene vmes podre :-\ No druga varianta pa je, da se sploh noče premaknit ne levo ne desno. Pač obnemi od strahu in se noče premaknit :-\ Na nobeno finto noče nasesti. Bo še pestro ta mesec :-\



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #195 : 01 December 2007, 11:19:13
Kaj pa menite glede pomirjeval za pse, a jih je kdo že uporabil? So varna, ker resno razmišljam, da jih Aska vsaj v najhujšem obdobju bo dobivala jih. No kaj menite glede tega? Vaše izkušnje glede tega?


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #196 : 01 December 2007, 11:34:17
Dokaz, da se vsi kuzki le ne bojijo petard in raket:

http://www.natelki.net/video/2444/stupid-dog

Missa

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #197 : 01 December 2007, 11:36:41
Dokaz, da se vsi kuzki le ne bojijo petard in raket:

http://www.natelki.net/video/2444/stupid-dog

Missa
Srečneži :)


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #198 : 01 December 2007, 16:16:18
Groza!  >:(
Imeli so srečo, da ni kakšna raketa zadela drugih psov in ljudi! >:( kako neodgovorni so kakšni ljudje!

Pri nas vlada popolna anarhija kar se tiče glede pirotehnike! Lahko jih dobijo že otroci (8-10let), ki jim jih kupijo starši namesto kakšne pametne igrače ali knjige  :-\ in potem gredo otroci z njimi ponosno ven in jih mečejo drugim pod noge (saj staršev ni zraven, itak lahko počnejo vse kar hočejo - če jim kdo ugovarja, jim bodo pač vrgli prižgano petardo vanj/o) >:(

aja, da ne govorim kaj sem jaz videla iz svojega okna...otrok z "otroško" pištolo (nevem kakšni metki so bili notri), je iz dolgočasja streljal v golobe, nato pa še v mimoidočega otroka  ??? jz res nevem kam gre naš svet ???

Drugače pa jaz z Bri sem lansko novo leto bila doma v Lj. vendar sva okol 23.30 hitro odpeketali s prijateljem izven naše soseske, nekam na en hribček, kjer smo lahko mirno "uživali" ob pogledu na Lj. Bri ni bilo hudega in je vse skupaj vzela za zabavo  :)


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #199 : 01 December 2007, 18:46:35
Tudi mi imamo doma psa ki ne prenaša pokov  :(    živimo malo zunaj mesta, pa to čist nč ne pomaga...   ko se začnejo poki znori.  Obup.  Najhujša je agresivnost  :-\   dobesedno ga rakete in petarde tako znervirajo da so ga sami zobje kamor pogledaš, šavsa kar po zraku, dlaka vsa naježena, renčanje  :(  lani sem skoraj fasala kak ugriz ali dva ker sem ga držala za povodec  (v hiši..  če bi ga spustila bi se zaletaval v steklena vrata in okna)  in ko se je zagnal pa se je povodec napel, se je obrnil v sekundi dvajset in not meni v hlače pa jih zagrabil..   Nikoli ne počne kaj takega, ampak ko sliši pokanje postane dobesedno drug pes  :'(
Ne pomagajo mu niti pomirjevala..  Veterinarji so lani rekli da če po prvi dozi ne bo primlo (so bli 100% da bo že prva doza več kot dovolj) naj dam še polovico doze..  Nič ni pomagalo, pes je bil po dvakratni dozi še vedno na nogah, še vedno je renčal..  Pa smo mu dali pomirjevalo še preden so se začeli poki..

Sploh ne upam pomislit kako bo letos, ko mene ne bo doma ob polnoči  :(  kako bodo sploh lahko obvladali Teryja   :'(

Ima kdo kak predlog, kaj naredit?   :'(



Otročaji tukaj v vasi pa tako ali tako s petardami začnejo že en mesec prej, tako da imamo zvečer običajno dokaj pestro  :-\  sicer če je samo par pokov ni tako hudo, samo laja, ampak že to je zelo moteče in po nekaj minutah ti ž živci plapolajo od tega lajanja  >:(     najbol mi grejo pa na živce ker mečejo petarde pod noge!!  Ne vem, a se sploh zavedajo kaj počnejo?!?!   Sem pa jaz tudi 17 stara pa mi na misel ne pride kaj takšnega kot nekaterim mojim sošolcem..  Pa dobro, moji sošolci še nekak majo razum, ampak učenci drugih šol (predvsem zdravstvene) so pa grozni, mene je strah ob 12 opoldne it iz šole mimo njih ker zmeram prileti kaka petarda  >:( >:( >:(


Srečneži, katerih psi nimajo problemov...


Oh, zanimivost:  na strel iz pištole pa ne reagira  :)   čudo....  Na izpitu je imel en pes preizkus na strel, pa so nam rekli naj gremo s psi stran, no s teryjem sma bila malo prepozna in sma bila tik ob poligonu ko je sodnik ustrelil   :)   pa nič...  še uho je komaj obrnil  ???



If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #200 : 01 December 2007, 18:50:39
Kaj pa menite glede pomirjeval za pse, a jih je kdo že uporabil? So varna, ker resno razmišljam, da jih Aska vsaj v najhujšem obdobju bo dobivala jih. No kaj menite glede tega? Vaše izkušnje glede tega?

Nekaj sem napisala že v zgornjem postu..  U glavnem, nam niso pomagale..  Kvečjemu je Tery postal še bolj agresiven, ker ni vedel kaj se dogaja, noge so mu malo klecale, ampak skoraj si upam trditi da je pri nas šlo na slabše..

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #201 : 01 December 2007, 19:49:42
Jana* hvala za tvoje izkušnje s temi pomirjevali. Aska pa ne postane agresivna, ko pokat začne. Aska se ali vsede in s vsemi štirimi tačkami se upira, da ne gre naprej, pa naj še tako skačem okoli nje in jo prepričujem kljub hrani, da pojdimo dalje ali pa vleče kot bi bila nora proti domu oz proč od poka :( Res pestro bo še :'(


LeA :)

  • *
    • Prispevkov: 820
    • Točke: 1
  • Nall
Odgovori #202 : 01 December 2007, 19:58:44
Mene je pri petardah strah predvsem,da ne bi kakšna zadela Nalla. :-\
Pa tudi mene je velikokrat strah da ne bi kakšna priletela vame,saj poznam veliko učencev na naši šoli(in tudi izven naše šole),ki mečejo petarde vsepovsod,brez razloga in ne da bi prej sploh pogledali kam mečejo. :-\ >:(
Nall sicer na petarde reaigra različno,ko sva zunaj samo gleda kje je počilo,ko pa sva notri pa začne lajat,vendar pa ne zmeraj.
Imam pa srečo da je Nall lahek,da ga lahko dvignem in stečem z njim stran. :)  ::)

Pred vami je ljubezen,zavita v kepo dlak.*


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #203 : 01 December 2007, 20:12:38
Meni pa se je zgodilo kakšen teden nazaj, da sem imela Toplo odvezano in za najinim hrbtom nedaleč stan je nekdo začel spuščati ognjemet  >:( in, ker sem prepočasi reagirala je Topla panično stekla proti domu in jaz panično za njo, saj sem se bala, kaj se bo zgodilo (ker skače na cesto). Še dobro, da se je spomnila, da me je pozabila vzet s sabo in je prišla nazaj, potem, pa je vlekla, kot zmešana proti domu.

Nekje na forumu sem prebrala, da lahko daš psu za igrat balone in ko poči lastnik ne sme reagirat in tako naj bi pes postal imun na poke. Midve sva probale in delno deluje (čeprav se je balonov na začetku bala in še zdaj se jih malo ???). Čeprav sva počili samo 4 balone, se vedno ob poku samo ustavi in posluša, ne sili pa več domov in ne teče več panično. :o :D ;D :)
Zato vsem priporočam, da vsaj poskusite (poskusiti ni greh).

        Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #204 : 01 December 2007, 20:18:37
Če sva na sprehodu, pa da poči ( ni važno kje), začne vlečt kot nevzgojen cucek in ne pomaga nobeno cukanje, niti dretje.
Sammyjeva poslušnost pa postane maksimalna, poleg tesno ob nogi, odpoklic 100% ... (vse razen odlaganja seveda :P). ;D Takrat ne vem, če se naj veselim ali me naj skrbi. ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #205 : 01 December 2007, 20:26:49
Nekje na forumu sem prebrala, da lahko daš psu za igrat balone in ko poči lastnik ne sme reagirat in tako naj bi pes postal imun na poke. Midve sva probale in delno deluje (čeprav se je balonov na začetku bala in še zdaj se jih malo ???). Čeprav sva počili samo 4 balone, se vedno ob poku samo ustavi in posluša, ne sili pa več domov in ne teče več panično. :o :D ;D :)
Zato vsem priporočam, da vsaj poskusite (poskusiti ni greh).
Pri Aski to ne deluje :-\


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 01 December 2007, 20:58:35
Pri balonih pazi, ker ob poku lahko zamaši del balona tudi sapnik in se ti pes lahko zaduši. Jaz se z baloni ne bi igrala.


Mel

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 2
  • ...moj sonček...
Odgovori #207 : 01 December 2007, 22:31:13
Pri nas ene petarde tako počijo, kot da bi bombo vrgli.  :-\ Dobesedno zadoni in zatrese se pol naselja. Idioti!

Srce ima razum, ki ga razum ne pozna...
http://orix.moj-album.com/


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #208 : 01 December 2007, 22:42:13
Pri balonih pazi, ker ob poku lahko zamaši del balona tudi sapnik in se ti pes lahko zaduši. Jaz se z baloni ne bi igrala.

Poči jih s kremplji, ko pa počijo pa takoj pospravim ostanke.


          L, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #209 : 01 December 2007, 22:46:02
Pri nas ene petarde tako počijo, kot da bi bombo vrgli.  :-\ Dobesedno zadoni in zatrese se pol naselja. Idioti!

Aha, ti poslušaš isto kot jaz, saj res. Meni letos sploh ni jasno, kaj mečejo, še mene je prej kar v zrak vrglo  :-\ ???