Petarde!!

Mašy · 149079

KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #60 : 26 December 2005, 08:40:24
Pri vas že zdaj spuščajo rakete  :o A se to sploh sme  ??? Sicer je pa tk brezveze, petarde se tudi naj bi metale od 26.12 do 2.1. pa jih večina že od prvega snega naprej  :-\

Pri nas pa ne vem zdaj, zadnjič so jih metali, zdaj pa ni več kaj slišat...bo za novo leto bolj..no pa naši sosedje tudi tekmujejo in sicer, kdo bo več raket poslav v luft...ko je z njimi konec, se pa prestavijo na cesto, od koder majo pol še taborniki fronto  :P Ognjemet pa traja pol tako dolgo, da se že vsi naveličamo  ::)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #61 : 26 December 2005, 08:56:02
men je blo kr lepo za pogledat a ne ... Indi ni nič lajal, verjetno je spal ... sm brala knjigo me je motlo, sm šla pa gledat ognjemet ...


drugače glede datuma .. pokat naj bi se začela 26. decembra, včeraj pa je bil 25. december, verjetno zaradi tega ne bi dobili kakšne kazni, ker je to bilo 25. december zvečer, že skoraj 26 .  ;D sam vseeno, ljudje bi lahko malo mislili na živali, nehaterih ni strah, večino pa je .. pa še mi smo čisto v bližini gozda (malega gozda) doma, pa polno živali (plazilcev, ptičkov .. itd.) tam živi .  >:(



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #62 : 26 December 2005, 09:10:19
Jah mi smo tudi tik ob gozdu, pa je velik, zelo.. so srne, divji pujsi, verjetno zajci...pa ati ima kozo, pa kure, pa zajčka..pa še tom je..saj da bi kdo pomislil, da pa to koga moti..ne ne, to je pa preveč za naše homo 2x sapiense  ::)  (če se jih lahko tako imenuje.. ne vem če majo glih tolk velike možgane  ;D )

Saj je meni tudi lepo za gledat, samo ko sem pa lani videla sosedovo psico (je ni več), ki je tako tulila, kot bi jo nekdo 'klal'  :-\ (se opr. izrazu, je grdo za slišat, sam je res) , pa se vsa tresla..potem pa reči komu kaj, ko te samo pogleda kot eno tele, pa se ti po možnost nasmeji v fris  >:(

No sam lepo je pa res...če ne bo Toma strah, bom šla verjetno slikat ven  :P ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #63 : 26 December 2005, 10:04:08
ja pa tut pr nas ko mamo morsko pujsiko (lol  :D ;D) Luno, je cvilila fuuul ... ko bi slišali kk se je oglašala ..  :)



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #64 : 26 December 2005, 11:16:12
Res je... od 26.12 je dovoljeno pokanje ... VENDAR ne v urbanih okoljih :) Sicer ... kaj je hujš ... da pokajo nam na ušesa ali da pokajo bogim srnicam in lisičkam na ušesa? Jaz osebno sem mnenja da bi jim mogli dovoliti pokanje petard samo v zaprtem kovinskem cargo kontejnerju ... bi vidli koliko petard bi spustili ;D

LP, Črt



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #65 : 26 December 2005, 11:39:13
Mi imamo pa groooozne probleme :-[ :-[ :-[ :-[ :( Zara popoldne (ko se naredi tema in se začenja pokanje) ne upa ven s hiše :-\ Če pa jo že spravim do trave,da bi se vsaj polulala samo prestrašeno gleda okoli sebe in se trese. Tako da zvečer sploh noče lulat in raje celo noč drži :-\ Če pa smo čez dan na sprehodu pa samo, da kje v bližini poči začne panično vleči proti domu :-[
Ima kdo kakšen predlog, kako vsaj malo odvaditi, da bi jo bilo tako strah? ???

Lp v upanju, da pokanje čimprej mine

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #66 : 26 December 2005, 11:46:25
bomo mi prišli en dan na sprehod, da se malo razvedri :). rondo se pa na srečo čist nič se ne boji...še dobro, ker Gal (od teje ;)) 100 na uro oponaša Rondota in to ravno ne bi bilo prijetno.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #67 : 26 December 2005, 18:50:28
Pri nas pa poka samo takrat, ko sva z Witty na sprehodu. Kot zakleto... >:( Sicer Witty sploh ni taka grozna boječka, kot bi se za škota skoraj da pričakovalo, vseeno ji pa tudi ni. Kadar je doma in zunaj poči, pride pod mizo. Ampak čisto mirno, blrez sledu živčnosti. ;D Pa če je zunaj in vidi na nebu raketo (te se najprej vidijo, potem pa počijo), se mirno obrne in začne hodit v nasprotno smer. ;D Če pa so kakšne une tahude petarde in taki poki, ki jih ne vidi, pa rata živčna in ne vem kam bi šla in hiti proti domu in gleda kje sem jaz...

mary, a si probala poke posnet in jih potiho predvajat?

lp

Los je car!


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #68 : 26 December 2005, 18:57:47
mary, a si probala poke posnet in jih potiho predvajat?

Ne, pa sedaj ugotavljam da če smo noter se je že dokaj navadila in če samo malo poka ne zganja panike. Pa tudi danes na sprehodu, ko je pokalo je samo malo dvignila ušesa in šla naprej. Mislim da je kriza pri njej šele zvečer, ko je tema.  ::)

Lp, Marusa


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #69 : 26 December 2005, 19:09:27
No, saj meni tudi še ni ratal posnet enega takega poka. ;D :-\

Morate ji dati vedet, da je pokanje nekaj povsem običajnega, ali celo zabavnega. :) In nič potuhe. No, pa saj to vrjetno veš. ;)

Witty se najbolj ustraši prvih pokov, čez čas pa se jih malo privadi. Če dolgo poka, skoraj pozabi da poka...

lp

Los je car!


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #70 : 26 December 2005, 19:16:04
Morate ji dati vedet, da je pokanje nekaj povsem običajnega, ali celo zabavnega. :) In nič potuhe. No, pa saj to vrjetno veš. ;)

Ja, to itak vedno ko kje poči poskušam biti vesela, pok ignorirati, se igarti z Zaro, da pokanja nebi porajtala, ampak nekako ne uspeva, saj se Zara takrat samo trese in ni nič od nje :-\

Lp, Marusa


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #71 : 26 December 2005, 19:33:46
A tako hudo je? :(
A je Zara kaj požrešna? Pri nas požrešnost kdaj pa kdaj premaga strah. In ko poči začnem Witty kazat briket in jo tako malo zmotiviram. Ampak je treba pazit, da ne dobi briketa kadar se boji, ker potem bi mislila da je briket nagrada za strah. Briket je nagrda za pozornost na briket. Pri Witty to pomaga. Če se nekega poka prestraši, ji pokažem briket in se osredotoči nanj in pozabi da je počilo.

lp

Los je car!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #72 : 26 December 2005, 19:54:38
Sicer smo že nekje mislim da odprli temo o streloplahosti ...

Kakor sem se jaz malo pozanimal o "ozdravljanju" le tega ... se sistem imenuje desezitivizacija oz. nekaj podobnega ... stvar je nekako taka kot pravi rina .. da witty po določenem času izpostavljenosti preneha biti občutljiva na poke.

Svetujejo celo da pravzaprav naredimo tako da bi bil pok kot "kliker", le da čakamo da se pes umiri in nato dobi nagrado ... dokler se ne umiri pa ga pač ignoriramo  :-\ Iz lastnih izkušenj nažalost ali pa nasrečo ne morem govoriti, je pa dejstvo da se to da ozdraviti.

Malo poglejte na netu pod "gun shy" :)

LP, Črt



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #73 : 26 December 2005, 20:38:05
Če je pa taka tema že kje, pa prosim prestavite vprašanja. ;)

Rina: kot sem že rekla, če poka, Zare ne briga ne igračka, ne hrana, nič. Tako da jo nimam čisto z ničemer za zmotivirat :-\

Citiraj
le da čakamo da se pes umiri in nato dobi nagrado ...
kaj pa če se pes sploh ne umiri? ??? oz. se umiri šele v zaprtem prostoru.

Mogoče se smešno sliši, vendar se mi vedno bolj dozdeva da je Zara kritičen primer :-[ Nikoli še nisem videla psa, ki bi bil ob pokanju tako paničen :-\

Lp, Marusa


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #74 : 26 December 2005, 20:43:50
Mogoče se smešno sliši, vendar se mi vedno bolj dozdeva da je Zara kritičen primer :-[ Nikoli še nisem videla psa, ki bi bil ob pokanju tako paničen :-\

To se ti verjetno samo zdi :) Upam
Nažalost sem pa res v zadnjem času videl že kar nekaj streloplahih psov ... vendar se da z našim in njihovim učenjem vse odpraviti, vsaj do določene mere, če jim je uspelo "ozdraviti" psa ki je bil ustreljen ...  :-X

Enga lepga  :-* za Zaro... da se ne bo tolk bala

LP, Črt



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #75 : 26 December 2005, 20:47:52

Mogoče se smešno sliši, vendar se mi vedno bolj dozdeva da je Zara kritičen primer :-[ Nikoli še nisem videla psa, ki bi bil ob pokanju tako paničen :-\
No zdej veš še za eno paničarko,ki je ob poku ne briga nič....ne hrana,ne nič.Samo leti k vratom in ko je enkrat notri se po nekaj minutah umiri.Danes popoldne,smo šli na sprehod..pa sem jo spustila,ker tam ponavad nepoka nič,pa je en vrgel ta močno petardo... :-X Rina je pa zašibala...jst pa za njo,in je nisem mogla za drugo prijet kot za rep :-\ ....tako da sem jo imela potem raje privezano.Pa ko smo šli nazaj po ulici,je bil ognjemet čisto blizu,....in je vlekla kot teliček....še ko ni znala poleg ni tako vlekla :-X :-X :-[ .Res nevem....kaj naj :-\

Tako da komaj čakamo konec tega strašnega decembra!

Lp,Nina

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #76 : 26 December 2005, 20:51:13
Rinchy: hvala za tolažbo ;) Samo Zara kar salte začne delati, če poči zelo blizu ::) Pa to naj bi bila pasma, ki se ne boji pokov :-[

LP in čimmanj pokanja ;)

Lp, Marusa


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #77 : 26 December 2005, 21:23:04
To bi morali vi skozi vse leto privajati, ne zdaj zadnje dni v decembru, verjamem da je sedaj težko... :-\
A pa ni nobene take poti, kjer ne bi kdo metal petard ?
Pa čimveč bit v hiši, tud če hodte kar na mačji wc  ;D  ;D

Kakorkoli, upam, da boste preživeli te dneve čim manj stresno, po novem letu pa začet navajat na poke  :)

Ps. Lahko se pri meni utaborita, imamo mir  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #78 : 26 December 2005, 21:24:52
butterfly: kako navajati čez celo leto, če pa poka samo v tem času? ??? sploh smo jo pa navajali že prejšnje leto, pa ne pomaga.  ::)
sploh pa če kdaj med letom kje malo poči našpiči ušesa in gre naprej. Tako da imamo samo za božične in novoletne praznike tako krizo.

Lp, Marusa


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #79 : 26 December 2005, 21:26:29
Mary, mogoče bi pomagalo, če si zdaj narediš zalogo vseh raznih petard, od tistih ta najmanjših, ki najmanj počijo, pa do tavelikih. Tako potem začneš res s čisto tihimi poki in ko vidiš, da se tistih ne boji, počasi napreduješ na naslednjo stopnjo. Napredovati moraš res počasi, ker če greš prehitro, pristaneš na začetku.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #80 : 26 December 2005, 21:32:58
Ja kot je rekla zoe, zdaj si nakupiš petard, potem pa ti lahko kdo pomaga, pa meče najprej petarde bolj v daljavi, pa potem zmeraj bližje...samo kako bi potem ljudje in policija gledali na to, da nekdo meče petarde sredi junija  ::) Lahko tud 'narediš' podoben zvok, kot pok petarde, recimo z dvema deskama skup udariš, ali pa posnameš in potem predvajaš...  :)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 26 December 2005, 21:33:36
Mi smo Lisi balone dajali...pa se je z njim najprej igrala,potem,ko je premočno ugriznila je pa počil.In potem sem ji dala hitro novega.Pa je ugotovila,da pok ni nič takega.Pa tudi tam,kjer hodim u gozd z Liso je eno strelišče,kjer se kakšen krat slišijo poki..in ona je tem lepo igra s frizbijem in jih kar presliši...tko da moram potrkat na les,da se Lisa ne boji petard.  :D :)

papa


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #82 : 26 December 2005, 22:02:06
Vsi ostali poki (napreimer da z deskami udariš skupaj, ali pok balona in podobno) pri nas niso problem. Samo petarde... :-\
Najbrž bo res treba kupiti zalogo petard in poskušati s privajanjem.

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #83 : 26 December 2005, 22:59:48
ja jest tud upam, da Zari ozdravi...drugače pa vem lansko leto...sva si kar izmenjavali Zaro in Rondota, ker jo je blo nemogoče držat...samo, da je počla je vlekla ko bik. naš dondek pa prov briga ga...danes no prejle je bil ognjemet in se je vsedel in gledal....za razliko od lasnekga leta, ki mi je ušel in sem ga našla doma :-\

p

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #84 : 26 December 2005, 23:10:08
No, danes je pri nas precej pokalo. :-\ :-\ :-X >:(
Lana se, ko sliši pok sploh ne zmeni zanj, kot, da ne bi slišala nić in bi bilo vse O.K. Je sploh ne zanima. :)
Razen, ko se sliši res močan pokdvigne ušesa in pogleda okrog sebe malo začudeno, potem pa takoj spet pozabi  na vse. :D

Upam, da bodo počasi nehali, da ne bo živali strah morali bomo še nekaj časa trpeti saj se je komaj začelo. :-X

No tudi mački se pokov ne bojijio.


Lp :)



rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #85 : 27 December 2005, 08:02:26
Nisem mogla verjet, ko sem šla včeraj na sprehod. Z Atosom, ki je bil spuščen, sva hodila čez en travnik. Pa je kmalu zelo blizu začelo pokati. Drugače se ne boji pokanja, samo sem ga raje privezala. In ko sem hodila bližje, ker je pač v tisto smer moj dom ;D, sem videla starejšo žensko s psom na povodcu, kateremu se je skoraj strgalo, tako je lajal in se zaganjal, njen sin pa je PET metrov stran metal petarde in ognjemete 8) >:( Bogi kuža je bil čisto prestrašen. Zdaj mi pa povejte, a so ljudje sploh še normalni? Koliko opozoril je bilo glede petard in živali!!!!!!! >:( >:( >:( >:( >:(

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #86 : 27 December 2005, 09:25:31
Nisem mogla verjet, ko sem šla včeraj na sprehod. Z Atosom, ki je bil spuščen, sva hodila čez en travnik. Pa je kmalu zelo blizu začelo pokati. Drugače se ne boji pokanja, samo sem ga raje privezala. In ko sem hodila bližje, ker je pač v tisto smer moj dom ;D, sem videla starejšo žensko s psom na povodcu, kateremu se je skoraj strgalo, tako je lajal in se zaganjal, njen sin pa je PET metrov stran metal petarde in ognjemete 8) >:( Bogi kuža je bil čisto prestrašen.
bogi kuža :'(

Zdaj mi pa povejte, a so ljudje sploh še normalni? Koliko opozoril je bilo glede petard in živali!!!!!!! >:( >:( >:( >:(
ne niso normalni ;). sej ljudje itak rinejo tja kamor ni dobr da rinejo! če bojo rekli ne mečite petard...jih bojo metali. tako je pri nas v Vodicah...zato tudi glede tisti plakatov....če bi jih nalimala bi jih še enkrat bol metali >:(

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #87 : 27 December 2005, 10:41:47
No pri nas so se tudi začele petarde...Pokajo skoraj cel dan.Naš se sicer ne boji petard,toda se jih pa bojijo vsu psi okli nas(skoraj).KO sem na sprehodu..vidm ko poči...vsi psi so čisto zmešani,to norijo sem ter tja.Božčki :'(.No sedaj se pa spomnim na tiste,ki so pri nekaterih doma na ketni,in se lastnik ne brigajo zanje kot se mi za naše,bogi tisti kužki(kaj če se oni tudi bojijo?),sama sem se odločila da bom v teh prazničnih dneh hodila malo naokli,da vidim če je kkšnen tak.Če je,bom bila zelo tečna in bom zatežila njihovim lastnikom.Upam da bo zaleglo ???



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #88 : 27 December 2005, 12:01:38
Po moje ne bo...če jih lahko majo cele dneve na ketni, zakaj bi jih pa zdaj dol jemali  ::) :-\
Upam, da ti bo uspelo vsaj koga prepričat :)

Zarad plakatov pa tistga pa itak..bolj jih prosiš, naj nehajo, bolj se jim zdi fajn, da nekdo trpi....Dokler enemu od njih ne odtrga roke..to jim pa zapre gobce...začuda se jim pol sploh ne zdi več smešno... >:(


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #89 : 27 December 2005, 12:04:05
Ja sej...to sem tudi sam premišljevala če bojo hotl.Potrudla se bom ;D,upam d mi bo uspel;D.
Ja to pa je tut res eni ljudje se obnašajo nečloveško-kot kakšne napadalne živali >:(