Petarde!!

Mašy · 150533

SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #270 : 31 December 2007, 14:23:00
Primitivci mečejo pred pse in tako,vendar so primitivci tud tisti ki bi se potem z njimi tepli

Ah,daj no!

Kaj misliš,da bom mulca,ki bo vrgel petardo mojemu psu pod noge in s tem morda uničil ves večletni trud dal roko,mu voščil srečnega in zdravega in šel naprej?!     ::)

Klin se s klinom zbija!    >:D


Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Teski

  • *
    • Prispevkov: 206
    • Točke: 1
Odgovori #271 : 31 December 2007, 14:45:15
Ah,daj no!

Kaj misliš,da bom mulca,ki bo vrgel petardo mojemu psu pod noge in s tem morda uničil ves večletni trud dal roko,mu voščil srečnega in zdravega in šel naprej?!     ::)

Klin se s klinom zbija!    >:D


Lp Zoran

S tem se pa tudi jaz strinjam...

 >:D



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #272 : 31 December 2007, 14:54:09
Ah,daj no!

Kaj misliš,da bom mulca,ki bo vrgel petardo mojemu psu pod noge in s tem morda uničil ves večletni trud dal roko,mu voščil srečnega in zdravega in šel naprej?!     ::)

Klin se s klinom zbija!    >:D


Lp Zoran
Hehe,to si sicer dobro povedal,najbrž pa poznaš tudi tole: pametnejši odneha...

Arabian horse


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #273 : 31 December 2007, 15:32:05
Halili oprosti...včerja smo imeli žive jaslie,zraven 6 konjev,čreda ovac,krava in osel,okrog 600 ljudi...skupina mulcev je metala petarde ravno ko sem šla mimo.Sem se obrnila in začela zjat.Kaj sem dobila?v faco so se mi režali...se obrnem in grem naprej na kar je 3x počilo meni za ritjo.V tistem je mimo mene pritekel moj ati,ki je bil tam s konjem in nahrulil mulce,ki so rekli da oni nič ne mečejo (ha ha)...ostalo je pri tem,da če ne nehajo jih bodo fasali.

In naj nihče ne reče,d aje pa dovoljeno metati.Ja je...ampak ne v naselju,ne med ljudmi in ne med ŽIVALMI!!!!

In vse bolj se mi zdi Halili da jih sam tudi mečeš ::).


Pri nas je bil letos mir,nič petard...danes bo pokalo.Ron bo prespal v hiši,ker nikogar ni doma.Se bo vsaj  v miru naspal.


Vam pa želim čim bolj mirno novo leto brez petard ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #274 : 31 December 2007, 16:05:51
Jaz tudi nevem kaj naj naredim.Pes ves prestrašen. Že na splošno je plašen, strahopeten, zdaj pa še te petarde. Očitno ga bo treba še na petarde navajati. 



chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 31 December 2007, 18:18:23
Oprosti Halil tukaj se vsa prijaznost in strpnost neha.Kakor je nekdo napisal klin se s klinom izbija.Mi je po vseh neumnih mulcih ,ki imajo neumne starše da jih ne znajo tako vzgojiti da bi vedeli kje se zabava neha in prične nasilje nad živalmi prav povn kufr.Če sem jaz lahko vzgojila svoje otroke tako da vejo kaj je prav in kaj ne me prav malo brigajo primitivci ki svojih niso.Še enkrat povem da bom brez slabe vesti vsakega ki uživa v tem da maltretira moje živali PO GOBCU, pa primitivno gor ali dol.



Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #276 : 31 December 2007, 20:07:49
Za znoreti. Izgleda, da je tole praznično pokanje, ki poteka pri nas že cel december en tak "krasen", predvsem pa primitivni nacionalni šport nas-ubogih slovenčkov. ???

Res ne vem, kako so lahko ljudje tako nizko razviti in kaj v tem vidijo.


Sem ZA peticijo,s katero se gre nad ta primitiven šport.

 >:( >:( >:(

Kar je preveč, je pa preveč...pri nas je kot bi bila vojna. Uboge živali, ki morajo te dneve preživljati zunaj..... :'( :'( :'(



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #277 : 31 December 2007, 20:25:08
Ja pri nas pa letos (zaenkrat) niti ne poka tolko, tam ap tam kakšna raketa, petard hvala bogu ni. Imam pa srečo da moja psica ne šmirgla pokov in ropota, če se ji da pogleda od kot prihaja se pa ne boji. Mi je pa res hudo za vse kužke ki jih je strah pokanja saj jim mora bit res grozno  :'(

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #278 : 31 December 2007, 20:37:12
Malo prej sem bila pri babici, kjer sta bila tudi moja bratranca. Ko sta mi kazala rakete, petarde ini drugo pirotehniko nisem mogla zapreti ust. Celi kavč naponjen s tem sranjem. In že ob petih sta četrt vsega zmetala in porabila. Ne bi si želeli biti tam, verjemite mi. Ušesa me še zdaj bolijo! >:(
Pri nas hvala bogu še nič ni, je pa lansko leto naš sosed imel prave bombe, pa jih je v neko posodo dal, tako da so se nam šipe tresle...

Želim vam lepo in predvsem mirno noč!



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #279 : 31 December 2007, 20:45:40
...kot da smo na fronti.

Za znoreti. Izgleda, da je tole praznično pokanje, ki poteka pri nas že cel december en tak "krasen", predvsem pa primitivni nacionalni šport nas-ubogih slovenčkov. ???
pa še zelo tekmovalen je. tukaj pri nas že od 4ih mečejo, ko budale in ne odnehajo dokler ne meče samo še eden.


...in potem slišiš v trgovini mamo in otroka. otrok hoče čips in mama reče nene bomo rajš še kakšno raketo kupili za danes.... :o :o :o najbolj, da začnejo že januarja šparat in kopuvat samo hudo najnujnejše stvari za preživetje, da bodo potem decembra lahko tekmovali s sosedi, kdo bo več vrgel.


tudi jaz se ZA peticijo.

ful me zanima kaj vidijo tisti, ki mečejo petarde in to pozitivnega v tem?


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #280 : 31 December 2007, 20:54:45
Oi!
POMAGAJTE!
Balu se tako boji petard in drugih pokov da noče iti niti vun obravit porebo
Ko sem ga hotela vun gnati mi je ušel pod stopnice in sem ga nežno pobožala za glavico in čutila kako ga je strah...
Zelo se je tresel..
Zdaj že več ur drži "potrebo".
Noče in noče vun...
Zdaj pa hodi cel čas za mano->samo vun ne..in zdaj ko sem na rač. leži cel prestrašen pod mojo mizo..

Groza!Kdaj bodo nehali metat?
LP Urša

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #281 : 31 December 2007, 21:05:56
pusti ga noter.

nehali metat?....šele začelo se je.

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #282 : 31 December 2007, 21:13:14
Irenchy od straha še notr noče opravit :(
Pri nas se je začelo že pred 1 tednom...sicer tisto redno pa se je res komaj začelo

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #283 : 31 December 2007, 21:53:44
Urša pusti ga noter,bo že šel nekam ko bo res nujno. Nam je Aika naredila že tri luže včeraj in danes-ker je preprosto ne moremo spravit ven  >:( In tudi če jo dobesedno zvlečemo ven,je ubožica tako prestrašena,da niti lulat ne more,samo noter hoče.
Torej:če sedemletna psica lahko naredi lužo enkrat na dan,ko je nujno,jo bo tud Balu-na žalost  :-\


 >:(  >:(  >:(  >:(



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #284 : 31 December 2007, 21:55:56
Pri nas pa na veliko srečo slišim pok le tu in tam. Chappi se pokov ne boji, ko pa so res glasni le zlaja. :)
Bogi kužoni. :(



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #285 : 31 December 2007, 22:20:01
Topla tudi malo prej ni hotela iti na potrebo, čeprav se jo je zelo tiščalo. Bila je že zunaj z mami ampak je samo lajala, zato sem jo jaz odpeljala in vztrajala in je lulala, potem pa hitro na varno. Ko sve šli ven je samo vlakla proti domu, toda zahtevala sem hojo na popuščeni vrvici in se tako vedla kot ponavadi, ker če pes vidi, da si ti na trnih in se ti smili, le dobiva napačne informacije, zato je niti ne tolažim, ampak se obnašam normalno in razlika se pozna.

               Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #286 : 31 December 2007, 22:29:54
Ko se pes boji ga ne božat in dvigovat v naročje! Mislil bo da je to vredu, da se ustraši. Moraš se delati kot da ni nič. Pes se nam smili, in zato je to kar težko. Žal... :-\
Dobro si naredela pupa t.



Halil

  • *
    • Prispevkov: 139
    • Točke: 0
  • by nusa osredkar- www.nusaosredkar.net
Odgovori #287 : 01 Januar 2008, 00:18:30

In vse bolj se mi zdi Halili da jih sam tudi mečeš ::).



Mi mečljemo zgolj za novo leto,točno opolnoči tistih par raket,vendar imam seveda prijatelje ki to počno.Samo ta pristop tukajle,ko se misli..nevem,ker imate vsi pse ne boste razumeli,saj vam grejo na jetra to pokanje in vse,kar pač za pse ni vredu,nekaterim pa grejo na živce tej psi.In ko se svet enkrat na tak način zgovarja,vse vodi v prepir

Arabian horse


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #288 : 01 Januar 2008, 02:37:50
Mi mečljemo zgolj za novo leto,točno opolnoči tistih par raket,vendar imam seveda prijatelje ki to počno.Samo ta pristop tukajle,ko se misli..nevem,ker imate vsi pse ne boste razumeli,saj vam grejo na jetra to pokanje in vse,kar pač za pse ni vredu,nekaterim pa grejo na živce tej psi.In ko se svet enkrat na tak način zgovarja,vse vodi v prepir
Heh,wouldn't go there if I were you...  8)
Lej,ne moreš primerjat nekaj bedastega kot so petarde z nečim živim,čutečim bitjem,kot je pes ali mačka. Niti se mi ne zdi vredno spuščat v to debato-dejstvo je,da in pes in petarda lahko naredita veliko škode-psihične ali fizične,je pa le mal razlike,se ti ne zdi?
Mislim,da si ljudje ne omišljamo hišnih ljubljenčkov zato,da bi komu delali škodo ali pa da bi imeli veselje,ko bi gledali strah in paniko,ko bi ga ''uporabljali''-razen nekaterih nezrelih in bolanih posameznikov.
S tem,da petarde pa le služijo samo temu. BUM!!!in vsi smo veseli,ker poka,prasketa,žvižga,straši,poškuduje... Juhu,res.
Kako in kdaj moji psi naredijo kaj takega komu? Žvižgajo? Pokajo? Jih mečem ljudem pod noge in upam,da se bodo ustrašili? Jih vodim pod okna,kjer so mali otroci in jih ščuvam na njih? Jim ukazujem lajež ob treh zjutraj? No?
Lej,ne spuščaj se v take debate-mene moti to in to in to in to,ampak pustim ljudi pri miru.
Ne povem vedno vsega kar me moti. Nekako pa se mi zdi,da je tole bila neke sorte provokacija,zato s to debato po moje ne bom nadaljevala.
Dejstvo pa je,da je na državi da poskrbi za ali odgovorno uporabo pirotehničnih sredstev ali pa da jo prepove.
Vsi vemo,da se občasno glede ''odgovorne uporabe'' psov še preveč trudijo...




SG

  • *
    • Prispevkov: 478
    • Točke: 3
Odgovori #289 : 01 Januar 2008, 08:26:19
Takole, novoletna fronta je končana.
Pri nas je bilo še razmeroma mirno; predvsem rakete in ognjemeti, pohvalno pa vedno manj petard.
Ritem smo si pač prilagodili tako, da pozno zvečer nismo več hodili ven in normalno prespali noč.
Sedaj je hvala bogu načeloma konec za eno leto.
Glede peticij pa sledeče:
Dokler bo obstajal interes kapitala, se bo pirotehnika prodajala. In verjamite, vedno se bodo našli debilni slovenčki, ki jim pok pomeni vrhunec ekstaze. In še vedno bomo šteli odtrgane prste, poškodovane bobniče...Začaran krog. Na žalost.

Halil, tvoje razmišljanje o petardah je debilno. In ne piši o prepirih. Ti provociraš.



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #290 : 01 Januar 2008, 16:52:01
Halili a nisi ti tudi velik ljubitelj konj?Dovolj slabo...res da je viliko konj navajeno na pokanje prijetno jim pa ni.Res brez veze..

Naša mrcinica včerja sploh v hišo ni hotela...pa smo ga potem le spravili notr.Ko sem ob 10h ga prišla pogleda se je tresel kot šiba na vodi :(.Potem se je pa baje pomirl in je lenoba do 9h spala :).Tako,da zaenkrat smo mimo...

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #291 : 01 Januar 2008, 17:13:43
Na našem hribu je bilo grozno!  >:( Ajka ima še danes posledice - bruhanje, driska od pokanja!  :( Očitno se grejo kdo bo spustil več denarja v zrak. Pri nam je namreč pokalo od 19 pa do 2 zjutraj!  >:( >:( >:(

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #292 : 01 Januar 2008, 17:23:15
Pri nas pokajo občasno še danes in bodo še kar nekaj časa, vsaj dokler ne bo mimo še srbski božič in novo leto; takrat je pa res enako hudo. >:(

                    Lp, Nina & Topla

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #293 : 01 Januar 2008, 18:56:09
No midve sva včeraj (bolje rečeno danes) večerni sprehod opravili šele ob 3h zjutraj, ko se je pokanje umirilo. Theba je polnočno pokanje dobro prenesla, zgleda je res problem samo, ko sva zunaj. So pa zato mački še danes čisto iz sebe in ob vsakem poku šibajo v "zaklonišče" (za kavč, v kot,...) :(
lp
T.

8)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #294 : 01 Januar 2008, 19:39:09
Takole je zgledalo danes zjutraj pred mojimi vrati.  :o
Nečak jih bo slišal, samo da se prikaže.  >:D
Psi pa - nič. Ko me ni bilo doma sem jim navila radio veseljak. Ko sem prišla domov so mirno spale. Celo tastara, ki jo je bilo včasih na smrt strah in sem jo morala futrat s apaurini in povsod jemati s seboj je spala kot polh. Očitno ni samo oglušela, ampak ji tudi voh ne dela več kot bi moral.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #295 : 01 Januar 2008, 21:03:31
No pa ja za nami to najhujše pokanje :) Sicer še vedni eni norci veselo pokajo >:(, a ne tako hudo kot prejšnje dneve. Sprehodi so bili res obupni po večini vsi, ker koj ko pokat je začelo, Aska rep med noge in že vleči proti domu je začela :-\ Res hudo je bilo to vlečenje :-\. Zato nikar se ne smejte, če sem imela kar dva povodca, za vsako roko enega, da jo lažje zadrževala :-[ No včerajšnji večer je pa lepo mirno preživela, ker ji vseeno pomirjevlo dala in je delovalo. Res je bila omotična, njena hoja že po pol ure, ko je dobila tableto, je bila zelo okorna. A je pa vsaj mirno preživela najhujše pokanje. Danes pa je spet vsa panična bila, ko eni še vedno veselo pokajo >:( :(...No čimprej naj bo konec tega, da bo spet vsaj za en cajt mir s tem.


Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #296 : 02 Januar 2008, 13:22:05
Mislim da velja zakon,da lahko do danes pokajo

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #297 : 02 Januar 2008, 13:49:44
Zakon velja, a ljudje se ga ne držijo >:( Saj je tud predpisano kdaj smejo začeti s pokanjem, pa so pokali že krepko pred tem časom :( >:(


Nalch

  • *
    • Prispevkov: 366
    • Točke: 0
  • Lucy...
Odgovori #298 : 02 Januar 2008, 14:06:15
moja Lucy je pa novo leto kar prespala... bilo je njeno prvo in se tudi ne boji pokanja, zato nismo imeli problemov... upam samo, da je ne bo kdo prestrasu naslednje leto...

smisel življenja je ležanje na plaži, z možgani na off in Lucy na straži! ;) <3


Hrt

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #299 : 02 Januar 2008, 16:21:45
Mislim da velja zakon,da lahko do danes pokajo

Zakon velja in je prav lepo napisan, tudi kazni v njem so zelo visoke in vsak, ki bi bil kdaj kaznovan po tem zakonu bi še premislil ali bi metal petarde po balkonih stanovanjskih hiš, jih metal med ljudi in živali, s petardami barbarsko uničeval tujo lastnino, pokal do onemoglosti-tudi v strnjenih urbanih naseljih.....

Zakon je že, ampak dokler pristojni ne izvajajo zakona in kaznujejo takšnih, ki ga kršijo, tako dolgo bo miselnost nekaterih na takšnem nivoju kot je.  :-\....parazitskem in nekoristnem. :-\

Pri nas je danes hvala bogu mir in upam, da se je končalo vse do decembra.  ::)