Petarde!!

Mašy · 149070

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #390 : 01 Januar 2009, 12:47:11
Pri nas je bilo grozno (zame)! Timi se je pa obnašal kot nebi bilo NIČ! Lepo je hodil od enega do drugega gosta... :D :o ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #391 : 01 Januar 2009, 12:59:11
Meni je bilo res grozno. Odkrito povedano sem ves čas pokanja mislila na vse tiste prostoživeče mace, ki že tako nimajo zavetja, kako jih mora bit strah in na vse tiste verigarje katerih lastniki se niso spomnili, da jih sploh imajo,... Prav stiskalo me je pri srcu :( Žal pa je tako, da tisti, ki pokajo niti slučajno ne pomislijo na druga živa bitja.
Moja novoletna želja je, da bi ljudje imeli več empatije, tako do živali kot tudi do sočloveka.
lp
T.

8)


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #392 : 01 Januar 2009, 13:58:16
Pri nas je včeraj pokalo že od kake druge ure naprej. Ko sva šli na sprehod okoli Trzina sem ob vseh pokih slišala tudi laježe veliko psov. Ljudje sploh ne razmislijo, ko vržejo petardo, raketo in vse ostalo. Si ne predstavljam ketnarja, ki se boji pokanja. Grozno. Albi je bila ves čas notri, kjer je mirno prespala tudi polnoč.
Tudi jaz si v prihajajočem letu želim, da bi ljudje malo manj gledali le nase in svojo zabavo, ampak ob tem pomislili še na koga drugega.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ginka

  • *
    • Prispevkov: 1.074
    • Točke: 0
  • Bonie Lou
Odgovori #393 : 01 Januar 2009, 14:33:37
Midve z Bonie sva sle pa okoli pol 11h ven, da sem jo peljala lulat. In so že takrat na polno spuščali rakete, Bonie je samo čudno pogledala kaj je to. Ko je bila noter z nami, in je zunaj pokalo je mirno spala. Ob polnoči je šla z nami ven, šle sva na polje rakete je niso motile, važno da se je z mano vlekla z igračko. Sem bila zelo vesela, da se ni bala, ker ob polnoči res iz vseh koncev prileti kaj. In ja, ob vsem tem šundru je mimo naše hiše letela srna :( Boge živali preplašene :'( Ko sva šli danes na sprehod, po poljih zapičene rakete v sneg in polno papirčkov. Nobeden ne bo pospravil.  ::)

Look at me and I will smile,
kiss me and I will fly,
turn away and I will cry,
say goodbay and I will die.

Boniena spletna stran


xx PuPiKa xx

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #394 : 03 Januar 2009, 16:36:50
Pitarde je sploh ne motijo.Ubistvo sploh nisma bli gdaj zunaj, ko bi metali petarde tak da.. :)



jojo

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
  • Darky
Odgovori #395 : 03 Januar 2009, 18:52:38
Jaz sem bila čez novo leto na Dolenjskem in so ob polnoči naši sosedje imeli tak ognjemet da je blo še mene strah ::).Darky se je pa skril pod posteljo in tam preživel tisto uro.

lp,Pia


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #396 : 04 Januar 2009, 19:35:42
Moja biba se pa sploh nič ne boji.
Mam srečo ;D



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #397 : 05 Februar 2009, 08:55:08
Smo že malo mimo, pa vseeno dodajam moj prispevek, mogoče se porodi kaka ideja še kje drugje.

http://www.kin-drustvo-ljutomer.si/ljutomer_glavne_novice.php?id=77


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #398 : 05 Februar 2009, 14:22:57
Bravo kalahit,
mislim, da bi takšne akcije pred novim letom lahko organizirala vsa KD...

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #399 : 05 Februar 2009, 18:26:43
Ravno s tem namenom sem tole dodala. Vem pa, da bi bilo bolje na to spomniti tam nekje konec novembra. :)


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #400 : 05 Februar 2009, 18:57:44
Em, ok... ne me po tem postu ubit... Prosim...

Kolikor jaz poznam moje sošolce bi jih še bolj z veseljem metal če bi vedel da nekdo trpi ::) ampak jaz na teh slikah vidim samo majhne otroke (a mam prov?) in pri njih vrjetno učinkuje... drugače pa BRAVO! ;) Jaz bi bila prav vesela če bi na mojo šolo prišli :P

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #401 : 05 Februar 2009, 19:27:55
Ja, ta najmanjši so bili v spredaj, ta večji na tribuni. Bili pa so vsi razredi ;)

Nič ni narobe, če poveš tvoje mnenje oz. situacijo, kot jo poznaš. Verjemi, da je tudi meni jasno, da vsi niso zagrabili. Ampak jaz sem proti temu razmišljanju - "ne bomo nič delali, ker itak ne bo nič drugače" Zato sem to tudi izvedla.
Prepričana pa sem Smrček, da ne poznaš celotne slike, zato si malo težje predstavljaš. Pa tudi situacija na eni šoli kot je Ljutomer je po mojem drugačna od kake npr. Ljubljanske. V tem primeru gre za kompleksno oz. zelo široko sodelovanje s policijo, šolo, starši. Jaz sem bila le del te akcije.

Sem se potiho bala tudi tega, kar si omenila (da bi še bolj z veseljem metali, če bi vedeli, da kdo trpi), ampak odziv je bil pozitiven in v taki smeri kot smo želeli. Ne verjamem pa, da zaradi tega ni počila nobena petarda. Ampak, saj smo šele začeli delati na tem, da bomo situacijo spremenili. ;D

Moj primer:
Kot otroci smo tisti moje generacije, ob vračanju iz trgovine že po poti načeli kako žvečilno, lučko, čokoladico. Niti pomislili nismo na koš. Smeti so ležale po celi vasi in to ni bilo nič čudnega, ker smo vsi tako počeli. V OŠ smo pričeli z očiščevalnimi akcijami. Vsak razred je bil zadolžen, da počisti določen del vasi. Veliko se je govorilo o tem in v naši zavesti je ostalo, akcije pa smo imeli mislim, da vsako leto. Verjemi, da je bilo to dovolj za celo življenje.

Tudi jaz verjamem, da se pri otrocih, še da veliko narediti in da jim take stvari ostanejo v spominu.


poki

  • *
    • Prispevkov: 164
    • Točke: 0
  • As
Odgovori #402 : 18 December 2009, 11:59:46
Naš As se letos prvič sooča s pokanjem petard, raket in raznih ognjemetov. Kljub prepovedi pokanja, se je pri nas že začelo... Ker je As zunanji pes in spi v pesjaku, ob pokanju začne cviliti, noreti po pesjaku in glasno lajati... Vsakič ko poči. Najprej sem prišla nekajkrat k njemu ko je začel tako lajati, ker nisem vedela zakaj laja. Potem pa sem povezala pok in glasno lajanje... Zdaj ne hodim več k njemu, ko začne tako noreti... Delam napako? Bi morala vseeno k njemu in ga malce pomiriti??  ???
Glede na to, da nismo niti blizu novega leta, in si ne upam pomisliti kaj šele bo ko bodo začeli vsepovsod pokati, razmišljam o izdelkih Dorwest Herbs za pomiritev. Ima kdo izkušnje z njimi? Učinkujejo? Prvi izdelek so tablete: Navadna čeladnica in baldrijan (za pomiritev), drugo pa je ekstrakt baldrijana (za pomiritev). Oba izdelka sem našla na strani www.canin-sport.si

Hvala za vsako informacijo ali nasvet!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #403 : 18 December 2009, 12:34:10
Naš As se letos prvič sooča s pokanjem petard, raket in raznih ognjemetov. Kljub prepovedi pokanja, se je pri nas že začelo... Ker je As zunanji pes in spi v pesjaku, ob pokanju začne cviliti, noreti po pesjaku in glasno lajati... Vsakič ko poči. Najprej sem prišla nekajkrat k njemu ko je začel tako lajati, ker nisem vedela zakaj laja. Potem pa sem povezala pok in glasno lajanje... Zdaj ne hodim več k njemu, ko začne tako noreti... Delam napako? Bi morala vseeno k njemu in ga malce pomiriti??  ???
Glede na to, da nismo niti blizu novega leta, in si ne upam pomisliti kaj šele bo ko bodo začeli vsepovsod pokati, razmišljam o izdelkih Dorwest Herbs za pomiritev. Ima kdo izkušnje z njimi? Učinkujejo? Prvi izdelek so tablete: Navadna čeladnica in baldrijan (za pomiritev), drugo pa je ekstrakt baldrijana (za pomiritev). Oba izdelka sem našla na strani www.canin-sport.si

Hvala za vsako informacijo ali nasvet!



mogoče boste težko prebavali ampk tako je:
V času okoli novega leta pes ne more in ne sme bit v pesjaku ali na dvorišču. Umakniti ga je potrebno v hišo. V najhujših dneh ga damo v najmirnejši prostor in potegnemo še rolete. Tudi tiste, ki se lahko sprehajajo okoli ognjemeta.
That is that.
Ne glede na to, če kateri na začetku ne ragirajo na hrup, kar je preveč je pač preveč. Poleg tega je tudi dejansko nevarno. Ker folk je nor , popolnoma nor, zafiksan, pijan in kronično brez možganov  >:D . Zato nikoli ne veš kdaj bo kakšen od takih vrgel eksplozivno sredstvo v pesjak ali v bližino. In s tem povzročil fizično poškodbo psa ali gluhoto  ::).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #404 : 18 December 2009, 12:40:37
Tudi pri nas Alba spi zunaj, kljub temu je bila vsako novo leto in dneve okoli, ko poka (pa se sploh ne boji), lepo notri tudi ponoči. Ima boks lepo v delu hiše, kjer je zadaj samo travnik.

Ker če se spomnim kako traumirana je bila naša mačka, ko so bile petarde, me zaboli v srcu. pa je bila vedno le notranja muca. Pri njej ni pomagalo niti, če se je skrila na dno omare. Je še dva dni okoli hodila čisto sklonjena pri tleh. Res je bila revčka.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #405 : 18 December 2009, 13:04:49
Pri nas je že začelo pokat...
čeprav imam kar srečo, da se abby ne boji petard...



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #406 : 18 December 2009, 13:19:28
Ker folk je nor , popolnoma nor, zafiksan, pijan in kronično brez možganov  >:D .

Točno tako!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


delfinčika

  • Gost
Odgovori #407 : 18 December 2009, 20:47:53
Naš se že tko boji grmenja, kaj šele petard.
Za novo leto ne gremo nikomur na obisk smo doma in praznujemo z Maco.
Če je not je dobro, če je zunaj med pokanjem........

Res pokaže volčjo naravo.
Začen tult ko sto hudičev.

In nekateri jih že zdaj spuščajo čeprav so dovoljene med26.decembrom in 2. januarjem, zdaj pa še božič ni >:( >:( >:( >:( >:( >:(



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #408 : 19 December 2009, 16:21:02

mogoče boste težko prebavali ampk tako je:
V času okoli novega leta pes ne more in ne sme bit v pesjaku ali na dvorišču. Umakniti ga je potrebno v hišo. V najhujših dneh ga damo v najmirnejši prostor in potegnemo še rolete. Tudi tiste, ki se lahko sprehajajo okoli ognjemeta.
That is that.
Ne glede na to, če kateri na začetku ne ragirajo na hrup, kar je preveč je pač preveč. Poleg tega je tudi dejansko nevarno. Ker folk je nor , popolnoma nor, zafiksan, pijan in kronično brez možganov  >:D . Zato nikoli ne veš kdaj bo kakšen od takih vrgel eksplozivno sredstvo v pesjak ali v bližino. In s tem povzročil fizično poškodbo psa ali gluhoto  ::).

Na te stvari bi moral lastnik sam pomislit. Žalostno je, da je takih lastnikov kr nekaj  >:(

In nekateri jih že zdaj spuščajo čeprav so dovoljene med26.decembrom in 2. januarjem, zdaj pa še božič ni >:( >:( >:( >:( >:( >:(

Briga njih za živali  >:(

Izkušnja izpred parimi dnevi: dva mulca sta na travniku prižigala petarde, na sprehodu pa kr nekaj psov, med njimi tudi mi2. Lastniki psov se za ta dva mulca že zmenil niso  :-X  jst pa jima itak nisem bila tiho, pa se james čist nč ne boji pokanja, ampak sem mislila na druge pse, na katere njihovi lastniki niso. Kako lahko dopustiš, da v bližini psa nekdo prižiga petarde, pes pa čist prestrašen ???



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #409 : 19 December 2009, 16:55:53
Mi preizkušamo to:
http://www.vet4you.com/index.php?dest=program&cat=abeceda
čeprav pri nas ni petard, le včasih poči kakšno petardo ali raketo oddaljeni sosed, ampak Magija je to začelo plašiti, tudi lovcev se boji. To preizkušamo iz preventive, bomo videli,...
(v iskalnik odtipkaj D.A.P.).



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #410 : 19 December 2009, 18:04:43

mogoče boste težko prebavali ampk tako je:
V času okoli novega leta pes ne more in ne sme bit v pesjaku ali na dvorišču. Umakniti ga je potrebno v hišo. V najhujših dneh ga damo v najmirnejši prostor in potegnemo še rolete. Tudi tiste, ki se lahko sprehajajo okoli ognjemeta.
That is that.
Ne glede na to, če kateri na začetku ne ragirajo na hrup, kar je preveč je pač preveč. Poleg tega je tudi dejansko nevarno. Ker folk je nor , popolnoma nor, zafiksan, pijan in kronično brez možganov  >:D . Zato nikoli ne veš kdaj bo kakšen od takih vrgel eksplozivno sredstvo v pesjak ali v bližino. In s tem povzročil fizično poškodbo psa ali gluhoto  ::).

Jaz bom dala tu kar podpis. Lahko imate pač psa, ki se tega boji in iz tega izhajajo problemi, lahko pa imate psa, ki se tega sploh ne boji in so lahko še večji problemi...Imejte v tem času pse pod poostreno kontrolo, ne pomaga nič drugega, žal.


Leaaa

  • *
    • Prispevkov: 41
    • Točke: 0
Odgovori #411 : 29 December 2009, 22:10:41
Naš Arči se v teh dneh kar lepo crklja v stanovanju :)..zdaj ko je dobil novo košaro se je čist zaljubil vanjo :D. Sicer se jih pa Reno (sedaj na žalosgt pokojni) ni nikoli bal saj je ob ognjemetih vedno poiskušal preglasiti pok ::)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #412 : 27 November 2014, 11:01:23
Ali je kdo preizkusil gel Sedalin, ki se menda dobi na veterini? Ali deluje tako, da psa znokavtira, pes pa se še vedno zaveda vsega okoli sebe? Ali pa psa dejansko pomiri, dvigne raven serotonina?

Ali je bolje Vetnil Calm pasta s triptophanom?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #413 : 27 November 2014, 12:14:40
jaz sem eno leto probala triptofan, pa nisem opazila nekega groznega ucinka.

Sedalin je pa kemija, ima nek antipsihotik notri. Sicer ce nic drugega ne pomaga, je pac treba izbrat manjse zlo :)

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #414 : 27 November 2014, 12:20:59
Jaz sem do sedaj imela thundershirt in tablete, ki so še kar pomagale. Samo moraš začeti prej dajat. Tudi na bazi triptofana. V hiši še kar gre. Ampak ni pa sproščena. Za zavije v klobčič in čaka, da mine. Ne morem pa tisit čas skočit na wc ali kam drugam, v takem primeru hodi za mano. Pa radio in TV imam brutalno na glas, da preglasi pokanje. Vse rolete, polkne, zavese zaprem, da se bliskanja ne vidi.

Bi lahko bilo hujše.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #415 : 27 November 2014, 12:49:35
Jaz lani nisem dajala nic pa je bilo kar ok, tudi ker je bilo relativno malo pokanja in ce je obcasno kje zapokalo, sta se zdrznila ampak pol sta se nazaj sprostila. Ampak 31. opolnoci, ko je neprekinjeno pokalo eno uro, je bila totalna kriza... Tako da letos sigurno ne bomo brez nic, razen ce ne bomo sli kam na samo...

battito animale