Hrana za zredit psa

Smrček · 20661

Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
: 15 September 2008, 11:58:44
Moj Timcho je fuuuuuuuuuul suh    :-\ ,izberčen in občutljiv :( a kdo ve za kakšno kvalitetno hrano ki psa zredi  ???

Hvala že vnaprej :)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #1 : 15 September 2008, 19:39:39
A nihče neve :o ???

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #2 : 15 September 2008, 19:46:01
Katero hrano mu pa trenutno daješ?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 15 September 2008, 19:59:50
Občutljiv? Na kakšen način?



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 15 September 2008, 20:41:15
Koliko presuh?
Kaj je do zdaj jedel?
Zakaj bi se moral zredit?
 Koliko pa tehta?
 Koliko je aktiven?
 A je neješč al samo hrana ni dovolj kalorična?



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #5 : 16 September 2008, 10:29:11
Dajem mu hrano Pro-Plan, losos za občutljive pse ;) ker ima zelo občutljivo prebavo (čim je kaj mastno ima drisko :()

nyssa :
tehta 3,5 kg in ima 38cm (mislm da sem ga prov zmerla :-\)
Je zelo aktiven
ni neješč je pa izbirčen - je samo brikete z piščančjim mesom (pa še te bolj švoh) in ribjim v vseh pa mora biti velik dell zelenjave, ne je večine konzerv. 

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 16 September 2008, 10:38:53
Ah, lucky you  :o
Gaja ima pa sedem kilc in je lih kaka preveč, bi bila res srečna, če bi ji uspelo še kako dol spravit.
A Proplana ne poje dosti?
Pa ProPlan je kar masten, vsaj ta z lososom, če se prav spomnim.

Kaj pa vem...če noče jest, ga moraš najprej odvadit izbirčnosti...če mu boš dajala več hrane ali bolj kalorično hrano, bo vse kar bo dobil: driska ali maščoba  :D

Pri naši neješči psici je palilo ribje olje čez brikete. Sicer se ji rebra še kar vidijo,ampak vsaj totalno shirana ne zgleda več  :)



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #7 : 16 September 2008, 10:41:03
našmu pa še kuhamo zdej, ker je to očitno edina možnost .... zbirčna metka  ::)  :D



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #8 : 16 September 2008, 10:43:24
Pro plana poje veliko preveč  ampak se ga ta suh shiran videz še kar drži (veterinar ni nič opozoril da je Timi suh to je pač moje mnenje )

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #9 : 16 September 2008, 11:10:06
Proplan je ena izmed najbolj močnih-kaloričnih hran. Vse ostale imajo manj maščob.

Sicer pa je itak boljše, da je pes bolj suh kot pa debel. Sploh starejši. Če ga češ malo poredit mu daj večkrat po malo na dan, če bo jedu...
Pa mogoče še malček olivnega oljčka čes.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #10 : 16 September 2008, 11:14:08
A če bi mu mešala brikete za aktivne pse zraven nebi šlo?

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #11 : 16 September 2008, 11:38:17
Jaz imam isti problem... sploh ne razumem, kako vecina ljudi hoce shujsat pse, jaz se pa jih trudim redit ::)
ProPlan je pa res mocna hrana, kako je suh po tem ??? kaj pa ce povecas kolicino?

Oljcno olje sprobavamo mi ze vec kot mesec, dlaka je sicer krasna, ampak teza ostaja enaka ::)

Kvalitetnih hran imas kar nekaj, pobrskaj po tej temi. Najboljse, da poskusis pa vidis, kako se obnesejo...

battito animale


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 16 September 2008, 11:43:04
Naš je bil tudi suh kot glista,ko smo jedli še Proplan losos. Sem poskusila RC Energy (zaradi treningov), pa ni šlo.
Sedaj smo ravno prešaltali na Orijen, zaenkrat je ok, sem pa imela že priložnost videti razliko v psu po dveh mesecih hranjena z Orijen.



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #13 : 16 September 2008, 11:53:16
sploh ne razumem, kako vecina ljudi hoce shujsat pse, jaz se pa jih trudim redit ::)
:o  :D

Pri nas so trije ene požrešne zverine in ker nimajo kakih aktivnih treningov, samo sprehode, kolo in žogico ( poleg poslušnosti), že tako ali tako dobivajo količnisko skoraj za polovico manj hrane, kot je priporočeno po tabelah.
Če pride kak dan vmes, ko aktivnosti niso možne ali jih pač ni, pa to količino še zmanjšam  :-\
Ampak so vsi po vrsti ''zelo pri sebi''  >:D
In bi bila zelo srečna, če bi kako rebro kdaj videla na njih  :D



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #14 : 16 September 2008, 12:23:03
Olivno olje je bilo bolj mišljeno zaradi prebave. Stari ljudje pravijo da pomaga pri prebavi... Verjetno kakor pri komu, škodit pa sigurno ne more... Recimo ;)

Za zredit pa bi bilo treba povečat vnos hrane. Kako pa je druga zadeva  ::)
Ena varianta, kot že napisano, hranit večkrat na dan z močnejšimi briketi, ki se jih samo doda osnovnim briketom in ne kar zamenja.
Če ima pes občutljiv želdec za spremembe, mora bit to dodajanje zelo razvlečeno. Najprej samo kak brikt ali dva in poooočasi večat količino.

Jaz pa ne vem kako imaš lahko neješčega psa hihi
Moji so vsi po vrsti bili izjemne kante za smeti...  :-\


http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 16 September 2008, 12:24:41
Jaz pa bi bila srecna, ce bi imeli kaj med rebri in kozo :D tudi mi trenutno sprobavamo Orijen. Zaenkrat nobene ogromne razlike, je pa res, da to jesta komaj 3 tedne...

ps. Jesca sta FUL... ampak ocitno vse porabita al kaj ???

battito animale


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #16 : 16 September 2008, 12:25:11
A če bi mu mešala brikete za aktivne pse zraven nebi šlo?

Bomo poskusl ;) drugače pa ni ravn str (2 leti)
Dobi 2 porciji na dan + kakšne makarone z mesom ali riž ali zelenjavo ;) a naj zmanjšam aktivnosti ??? ker obožuje tek pa skakanje za žogico  ;D kaj pa kakšni redljivi priboljški ? a bi to šlo?
Hvala vsem ;D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #17 : 16 September 2008, 12:26:52
Tisti, ki imate suhe pse, bodite veseli in ne tumpajtte z "high energy" variantami. Če pa so psi dejansko presuhi ali brez jasnega vzroka izgubljaljo težo, pa sodijo najprej k veterinarju, šele potem na redilno dieto.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #18 : 16 September 2008, 12:32:14
Kako pa ves, kdaj je pes dejansko presuh...?

battito animale


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #19 : 16 September 2008, 13:04:30
Ko te ljudje na ulici ustavljajo in sprašujejo, če si ga ravno iz zavetišča vzel ali pa ko kričijo za tabo, da te bodo prijavili, ker stradaš psa  :D  :P
Ne, sej se hecam...
Kaj pa vem...zame je kriterij za ''presuhega'' psa to, da lahko otipaš kosti, in samo kosti, brez vmesne maščobe.
Recimo, Aika je bila tako suha, da me jo je bilo groza božat po hrbtu, ker sem čutila hrbtenico in medenico  :-\ Čisto direktno, kost in koža.  :'(
Ker je bila taka že od malega in ker je dala nekaj testov skozi, smo vedeli, da ni nič z zdravjem narobe, zdaj pa ko je seniorka, pa je bolje  :)
Zdaj ji zatipam samo rebra, drugje je ok.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #20 : 16 September 2008, 13:10:05
po moje, če nima dovolj energije ali mišične mase ali jo celo izgublja, je miren, se čudno drži, tako bolj zvito...
Ima slabo kvaliteto dlake, koža ni dovolj elastična, cela slika je slika nezdravega psa.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #21 : 16 September 2008, 13:33:45
Dobro to je ze ekstrem... jaz imam pac obcutek, da sta mojadva ravno na meji in ce se karkoli zgodi, da ne bosta mogla jest kaksen dan (kaksne zdravstvene zadeve recimo), bo slo zelo na tesno in bi rajsi, da imata minimalno rezerve (medenico in hrbtenico se ful cuti pri obeh). Tudi po kilah sta bolj dahau...

Ne delam panike iz tega, ampak glede na to, koliko sta aktivna, jima tudi mocnejsa hrana ne bi smela "skodit".

battito animale


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #22 : 16 September 2008, 15:09:43
Dobro to je ze ekstrem... jaz imam pac obcutek, da sta mojadva ravno na meji in ce se karkoli zgodi, da ne bosta mogla jest kaksen dan (kaksne zdravstvene zadeve recimo), bo slo zelo na tesno in bi rajsi, da imata minimalno rezerve (medenico in hrbtenico se ful cuti pri obeh). Tudi po kilah sta bolj dahau...


No točno to skrbi mene ;) :-\

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 16 September 2008, 16:47:37
Ok jaz mislim, da če pes normalno je in poje za svojo starost in težo in aktivnost dovolj kvalitetne hrane, potem ni panike, če ni nobenih zdravstvenih težav. Pač sprijazniti se je treba, da so eni psi pač suhci... isto kot pri ljudeh. Osebno bi se bolj obremenjevala pri debelih psih.

Večina pudljev ki sem jih videla je pač takih suhcev, čutijo se rebra in kolki, predvidevam da to sodi zraven konstitucije, pol ko pa so enkrat starejši se pa zredijo  :P :P

Tako da ne panike delati po nepotrebnem, mogoče se nam z našega stališča zdijo suhci, ampak če so drugače ok, dlaka ok, prebava ok, ... potem ni panike.


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 16 September 2008, 17:12:10
Moj škot je tako suh, da ga je sama dlaka, sem že doživljala komentarje, ko je iz vode prišel, da me bodo prijavili zaradi malomarnosti, enkart sem celo imela na vratih eno žensko, ker je bil cel blaten, suh in čist divji (ja, bil je dež in je bla pač fešta po blatu). Se nič ne sekiram. Poje več kot je priporočena doza, je prekomerno živahen, dlaka lepa, izgleda zdrav in na kraj pameti mi ne pride, da bi ga redila, če mu samemu to ne paše. Se zredi preko zime za kakšni 2 kg in je že manj okreten in živahen in mu gre kar na živce, da ne more v luft skakat. Ima pa pri 63 cm 22 kg  ::)

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #25 : 16 September 2008, 19:53:33
Jaz,ki imam bokserko in se vse vidi,me ljudje konstantno sprašujejo zakaj je tako suha...Včasih mi je že res malo nerodno :-[ Mislijo,da morajo vsi imeti lepe,debele,zavaljene vampke :o
Moja je že od malega suhica,pa ni izbirčna.Poje skorajda vse in v norih količinah.Če ji pa dajem preveč in jo hočem nasilno poredit,je vse kar dosežem driska in pa da se mi je not pokakala,ker je očitno bilo preveč.Poskusila sem dvakrat in povečala količino,pa je bilo obakrat isto.Tako,da sem se pač sprijaznila,da bo pri bolj suhih.Poleti še nekak gre,pozimi pa je res suha.Me je en čas že res skrbelo,sva bili tudi pri veterinarju in ni bilo nič narobe.Sicer pa vsi veterinarji pravijo,da je bolj zdrav suh kot debel pes.Pač imajo različno prebavo...Moja recimo,glede na ostale pse,dokaj velikokrat kaka.
Moja poje tudi veliko priboljškov,ki bi naj redili,pa nič...Sicer je kar dokaj aktivna,ampak ne vem kako ekstremno pa spet ne.
Je pa res,če je recimo ful vroče in kak dan noče jesti ali pa poje samo en obrok,se ji v dveh dneh ful pozna in zgleda res grozno suha.Še dlake nima,da bi vsaj izgledala malo boljnormalno,vse se takoj vidi.
Zdaj pa celo normalno izgleda že nekaj časa :D



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #26 : 16 September 2008, 22:28:44
Na žalost so hrane, po katerih pes ne more niti izgledati, niti biti najbolje. Kadarkoli sem želela imeti suhega psa, je šlo to takoj na račun mišične mase. Tako, da je bilo opazno, da psu pri večjih naporih manjka moči. Potem sem briketirane hrane kombinirala z mesom in zelenjavo, da je pes dobil tisto, kar je potreboval, ampak to še vedno ni bilo optimalno. Sedaj je na Orijenu, je shujšal in je končno tak, kot želim. Suh in mišičast, koža je brez prhljaja, dlaka pa voljna in svetleča.

Metabolizem nekaterih psov je bolj hiter, pri ljudeh je enako in taki pač potrebujejo kvalitetnejšo hrano in hrano v večjih količinah. Ni potrebno, da se pes za krepljenje v povezavi z večanjem telesne teže dejansko redi. Lahko samo poskrbimo za optimalno prehranjenost glede na potrebe in pes bo psidobil na mišični masi, medenične kosti ne bodo več otipljive, še vedno pa se mu bodo otipala rebra.


tajka

  • *
    • Prispevkov: 180
    • Točke: 0
  • moja pesjanka
Odgovori #27 : 23 Julij 2010, 11:24:34
Moja ima brikete biomill maxi, jih je jedla ko je bila mladič, potem pa sploh ne vem zakaj smo šrešaltali za par mescov na RC ampak smo šli hitro nazaj, ker glede na njeno višino(62 cm) ima 25-26 kg in je aktivna.

Biomill za razliko vsaj poje. ker obožuje velike brikete. :D

Sicer je pa glede briketov neješča. ::)

love animals4everandalways


Bilbi84

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 30 Julij 2014, 20:47:41
Lahko poskusite energetsko hrano Dino premium Active iz Lek Veterine, najdete jo na www.moj-dino.si ali lek-veterina.si.

Prijazen pozdrav!