Prhljaj

Gost · 4163

Lanyca

  • Gost
: 07 December 2005, 13:39:46
No novo temo odpiram, ker ne vem ali ima moja muca Loti lahko prhljaj? ??? ??? ::)
Po dlaki ima bele pike in to se njej še bolj vidi, ker ima hrbet črn, teh belih pikic ima kar precej medtem, ko njena sestrica Kitty jih sploh nima. :)
Ali je to prhljaj? ??? :-\
Če je prhljaj kako se ga lahko odstrani in prepreči, da bi ponovno ostal. Je mogoče to podobno, ko t pri ljudeh, ki imajo prhljaj?

Hvala

Lp
Lanyca ;) :)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #1 : 07 December 2005, 13:54:16
Lahko da je prhljaj. Pri psih vem da je to "cisto normalno" oz. mogoce (ker ga ma moja Rosi).

Ponavadi se prhljaj pojavi ce jim nekaj ne pase oz. so na nekaj alergicni (ni enako kot pri ljudeh).
Od moje kolegice muca vem, da ga je imela, pa je potem pri veterinarju dobila neko zdravilo, pa je bilo potem uredu. Vem, da ji je takrat rekel da je mozno, ker je ravno bilo polno cvetnega praha, da ji ta ne pase.

Najbolje da preveris ce gre za prhljaj tako, da pogledas kozo ce se lusci ali pa da muco skrtacis, ce bo tega vedno vec na dlaki potem ima skoraj sigurno prhljaj.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lanyca

  • Gost
Odgovori #2 : 07 December 2005, 14:36:24
Hmm "prhljaj" imata obe mucki, smo se krtačili z gostim glavnikom, ki ima vrtljive zobce.
Po opisu mislim, da gre za prhljj a to, da veterinar zdravilo pa je vse O.K. ali kako je to? 8) ::) ???


Lp ;D ;)



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #3 : 07 December 2005, 15:07:32
Ja v njenem primeru je bilo potem vse uredu. Ampak ni pa nujno da je... :-[

Saj pravim, prhljaj je ponavadi reakcija na nekaj... hrano, prah.... nekaj jim ne pase.

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #4 : 07 December 2005, 19:21:47
Zamenjaj brikete, pa malo opazuj na kaj bi lahko bila alergična.
Tom pa nima prhljaja  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #5 : 02 Marec 2006, 07:09:40
Hai!
Tudi moja mucka ima prhljaj! In takoj ji bom zamenjala hrano, pa bom videla, kaj bo čez en mesec...

Lp,
Sunshine