Tylan prašek

Yo · 9007

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
: 18 September 2008, 21:20:48
Pomoč rabim.
Je kdo že kdaj kupoval Tylan v prašku, kje (tujina verjetno) in kako je pakiran, v kakšni dozi ipd.?
Baje, da se pri nas dobi samo v injekcijah, ki so v bistvu namenjene bolj govedu in prašičem, jaz pa bi rabila prašek (za mačka sicer).
Lepo prosim, če kdo karkoli ve, s Simbo bi vam bila iz srca hvaležna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 18 September 2008, 23:38:46
Sicer nimam pojma zakaj se to uporablja... sem šla pa malo pogooglat in je tukaj par linkov:

amazon ga ima pakiranega po 100g - je pa seveda vprašanje, če stvar sploh pošiljajo v SLO.

pa čisto po naključju sem našla v Uradnem listu RS, seznam zdravil za uporabo v veterinarski medicini, kjer je omenjen tudi Tylan Soluble prašek, zastopnik za slovenijo naj bi bil pa Eli Lilly LJ

upam da to kaj pomaga :)

lp Nina


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 19 September 2008, 07:38:48
Hja, sej, samo zdaj morem še ugotovit, da ni to ravno za injekciranje slučajno, ker v taki obliki se pri nas res dobi, v prahu (za mešanje v hrano) pa ne  :-\


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 19 September 2008, 08:11:02
Pomagaš si lahko z Bazo podatkov o zdravilih http://www.zdravila.net/  Prijava je brezplačna, dobiš pa vse podatke o zdravilih, vključno s fotko.

Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 19 September 2008, 08:26:45
Ja, problem je v tem, da zdravilo pri nas ni v prodaji. Zato me zanima, kje se ga da dobit (Italija, Avstrija...).


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #5 : 19 September 2008, 08:41:51

pa čisto po naključju sem našla v Uradnem listu RS, seznam zdravil za uporabo v veterinarski medicini, kjer je omenjen tudi Tylan Soluble prašek, zastopnik za slovenijo naj bi bil pa Eli Lilly LJ


Če je zastopnik za Slovenijo, potem se ga najbrž dobi ali ne?  ???  Jaz bi na tvoje mestu poklicala zastopnika in vprašala.

Kristinca & Florinca


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 19 September 2008, 08:50:29
Upam. Bom res kar njih poklicala.  :-\


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 19 September 2008, 13:47:50
Tkole. Zastopnik je Iris d.o.o.
Dobit mi tega ne morejo.
V Italiji se tega ne da dobit.
Mogoče se da kje v Avstriji, nimajo pojma, kje.
Juhuhu, vedno bolj vesela sem...


lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 01 November 2017, 13:04:43
Pozdravljeni!
Sicer obujam zelo staro temo, pa vendar:

Iščem Tylan prašek za našo Kalo.
Najprej sem ga dobil na Veterinarski fakulteti, sedaj ga pa tam ne dajejo več (menda so popolnoma prenehali), težave, za katere je bil namenjen, torej odpravljanje mehkega blata, pa se nam po nekaj tednih spet pojavljajo.
Če ima kdo informacijo, kje se to še da dobit (za USA vem, vendar se delajo gluhe), bom zelo hvaležen.

Lep pozdrav!



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 02 November 2017, 08:14:48
Kaj pa če se zmeniš s terenci, da ti jo pridejo na dom špikat?



Ingrid

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 02 November 2017, 17:30:34
Tylan (prašek ali katerakoli druga oblika) v Sloveniji ni registriran, na trgu je v nekaterih EU državah, pa še tu je registriran samo za farmske živali. Ker gre za antibiotik, se ga da dobiti samo na recept. Enaka situacija je v USA, tudi tam ni registriran za pse, če ga kdorkoli uporablja, je to t.i. off-label use.
Na vašem mestu bi veterinarja prosila za antibiogram in na podlagi tega določila, kateri antibiotik (registriran za pse) bi bil najbolj primeren.



lial

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 04 November 2017, 07:37:06
Najlepša hvala za odgovora!
Za "špikanje" nisem preveč navdušen, pred tem bom poskusil vse druge možnosti.
Glede registracije zdravila pa to: vem, da je večinoma predvideno le za farmske živali, da se ga v EU težko dobi, zato sem upal, da bom zvedel tukaj kaj več.
Nasvet za antibiogram je super, če mi ne uspe najti Tylan, bom vsekakor prosil tudi za ta pregled.

Lep pozdrav!