pes iz KITAJSKE

bubibu · 16064

bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
: 03 Oktober 2008, 12:48:25
Pozdravljeni!
no, kot je ze razvidno iz naslova, me zanima ce kdo ima kaksne podatke o pseh iz Kitajske.

Namrec: ze 3 mesece cakam rodovnisko civavo in so mi sporocili, da ni vec samick- oz. se je skotila samo ena in ker sem jaz zadnja rezervirala je tudi ne bom dobila, so mi ponujali samcka, vendar jaz raje pocakam drugo leglo.
No in tako mi je kolega z zeljo da ne bi cakala predolgo ponudil, da bi imela psa iz Kitajske.
Vendar me skrbi to, da pravijo da tile psi ne zdrzijo dolgo- da po enem tednu umrejo, saj so se navadli biti 1 mesec na barki in se potem na ravnem ne znajo orientirati. Dobila bi zelo majhnega psa- pravi da je celo manjsi od civave.

Tako da bi  VSE ki KARKOLI vedo o teh psih PROSILA da to delijo z mano!   :-\
Hvala  :)

(no, ker sem nova ne vem ce sem dala temo na pravo mesto-se opravicujem za zmedo ze vnaprej:))



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1 : 03 Oktober 2008, 13:49:02
Tako na blef se ne kupuje psa. ::)
Plus da veliko ljudi čaka na svojega mladička tudi leto ali dve ali celo več.

Jaz bi ti svetovala, da se ozreš malo bližje pri preverjenem vzreditelju. Sigurno jih je več v Sloveniji. Drugače maš pa tu celotno Evropo.

Sicer pa nikogar ne poznam, ki bi psa uvozil iz Kitajske. Pa če to sploh kdo naredil, mladič sigurno ni prišel sem z barko, ampak z letalom.
In nikoli ne pogine nihče, ki je na barki en mesec in se pol vrne na kopno  ;D
Razlog za pogin je navadno bolezen, zaradi slabih pogojev življenja, kakih genetskih zedev ali nesreče... in sigurno ne barka.

Da te ni nekdo poskušal malo okrog prinest mogoče ali pa si narobe razumela...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 03 Oktober 2008, 14:21:25
Ne ga lomit, no. Ali si poišči dobro psarno, po Evropi jih je kar nekaj, ali počakaj na naslednje leglo ali pa si nabavi mešanca podobnega čivavi (če se ne motim je en dokaj aktualen oglas na podarimo.si za mešance med čivavo in pinčem, zanesljivo bodo ti mladiči bolj podobni čivavam kot pa neko čudo iz Kitajske).


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #3 : 03 Oktober 2008, 15:05:30
..pa si nabavi mešanca podobnega čivavi (če se ne motim je en dokaj aktualen oglas na podarimo.si za mešance med čivavo in pinčem, zanesljivo bodo ti mladiči bolj podobni čivavam kot pa neko čudo iz Kitajske).

prigrizek s Kitajske  :D


Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 05 Oktober 2008, 15:33:40
Vem, da se tako ne kupuje psa, vem tudi da dosti ljudi caka po vec let, vendar meni je bil obljubljen in imam ze vse kar bi pes rabil. Dobro, da nisem kupila hrane  ;)
ni manjkalo dosti. :)

To da vzamem tega psa je samo razmisljanje. Zato pa sprasujem ce kdo ve kaj o teh psih.

PRIGRIZEK IZ KITAJSKE ---- totalno neresno  :'(   pojej svojega psa ce ga imas  ??? >:(

kje pa dobim kaksen kontaktz s temi ki dajejo mladice med pincem in civavo-  in ali jih ODDAJO ali PRODAJO????



bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 05 Oktober 2008, 15:35:38
oprosti, nisem videla da si dala stran podarimo.si  :) bom pogledala
 HVALAAAA


pa ceprav hocem rodovnisko, in jo bom tudi dobila- nekoc. bom imela pac 2 ali vec psov  ;D



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #6 : 05 Oktober 2008, 15:43:54
PRIGRIZEK IZ KITAJSKE ---- totalno neresno  :'(   pojej svojega psa ce ga imas  ??? >:(


tole je blo mišljeno NE resno a, deteljica ??? :P včasih se je treba tudi pohecat in se ne razburjat za vsako malenkost ::) ;) ampak deteljica pojej svojega če ga imaš :P :P , a ne  :P 8) ::) >:D

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 05 Oktober 2008, 15:57:55
Mislim, da se je Deteljica tokrat zmotila. Kitajci izvažajo samo tiste pse, ki so za prigrizek premajhni - saj naj bi bilo to bitje manjše od čivave, ne. Torej ga niti toliko ne bi bilo kot ocvrte podgane.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 06 Oktober 2008, 11:43:40
To da vzamem tega psa je samo razmisljanje. Zato pa sprasujem ce kdo ve kaj o teh psih.
Ne bit naivni, no, pri toliko psih tu naokoli iz Kitajske vozit psa katerem ne veš nič..Kaj sploh veš o tem mladičku? Je namreč zelo možno, da bo kupljen v trgovini in prihaja iz puppy millov. V tem primeru upam da imaš debelo denarnico-za veterinarje pa te zadeve.

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 06 Oktober 2008, 12:01:14
Za te pse sem skoraj 100% da so vredu (NE ME ZDEJ OBSOJAT)  :-[

in to ker: ta ki jih bo pripeljal v slo je ZELO VREDU CLOVEK in se s psi ukvarja ze vrsto let. ni stepar oz tisti ki jih pari in te fore, ampak on se za vsakega potrudi najt psa z rodovnikom oz kateregakoli ki si ga zelis. celo meni je zrihtau tisto vezo za psa, sam kaj ko na koncu ni bilo nic :S
Ta oseba je te pse cepla gor - sej vsi mislite da laze in da so bolani in bla bla ampak ce nekoga poznas precej let mu lahko zaupas- no, ne poznam ga jaz ampak moj prijatelj ki mi pa tudi ne bi lagal.
Ce pa bo s psom slucajno kaj narobe imam tudi zagotovilo da bo pomagal- ce slucajno ne bi imela denarja ali bi bilo kaj hudo narobe bi uredil.
niso vsi ljudje brezsrcni kot steparji in podobni. nekateri imajo zelo VELIKO srce  :)

jaz sem na ta forum pisala le zato, ker me zanima ce kdo pozna koga ki je mel oz ima psa iz kitajske ( verjemite da ga kdo 100% ima) da mi pove kaksno inf. glede tega.
ce ne pa bom poskrbela zanj-kot bi za drugega psa.
samo prosim, ne zalit pa obsojat- nisem jih jaz pripeljala.

Deteljica: oprosti, nisem hotla tako reagirat, ampak komentar je biu res da pades dol  :-\

Hvala vsem ki boste kako pomagali
bye ;D



Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #10 : 06 Oktober 2008, 12:07:31
ampak on se za vsakega potrudi najt psa z rodovnikom oz kateregakoli ki si ga zelis.
Kaj pa ima od tega? :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #11 : 06 Oktober 2008, 12:14:15

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 06 Oktober 2008, 12:32:21
Aja..sem mislila da je tako dobra oseba da iz čiste dobre volje pomaga vsem ki ga prosijo za pomoč, in to katerokoli pasmo :)

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 06 Oktober 2008, 12:57:39

 se s psi ukvarja ze vrsto let. ni stepar oz tisti ki jih pari in te fore, ampak on se za vsakega potrudi najt psa z rodovnikom oz kateregakoli ki si ga zelis.
.
Ce pa bo s psom slucajno kaj narobe imam tudi zagotovilo da bo pomagal- ce slucajno ne bi imela denarja ali bi bilo kaj hudo narobe bi uredil.
niso vsi ljudje brezsrcni kot steparji in podobni. nekateri imajo zelo VELIKO srce  :)


Tipična obljuba preprodajalca. :)(  bolj znanega- o katerm so bile že razpisane številne teme)

ma pa zgleda novo marketinško foro....... če je pes malo večji potem pač izhaja iz kitajske.... če slučajno ne bo podoben čivavi bo pa iz..... "tađikistana"... ali pa iz Mongolije :o

Mislim folk no.........

Ne vem v čem je fora
hočeš čivavo rodovniško ???.... kinološka zveza Slovenije- če ni naslova...... Google in vtipkaš psarne vzreditelje.... napišeš par mailov..... in se pozanimaš kje bo leglo.... greš pogledat/ odrasle - samca- samico - se zmeniš- rezerviraš in čakaš.Ne kupiš hrane.... hrano kupiš potem- tako kot ti jo priporoča vzreditelj.

A kje je ta Kitajsko najdu ::)    :D :D :D pa že  gor na Kitajskem jih je cepu ;D ;D ;D
Aja..sem mislila da je tako dobra oseba da iz čiste dobre volje pomaga vsem ki ga prosijo za pomoč, in to katerokoli pasmo :)

Verjela ali ne pred leti je bil tako dobrega srca , da je rihtal že izšolane lovske pse.... smo ga poklicali :D( za foro- da je povedal kaj znajo).... je naštel vse možne fore( ki jih je prebral  v pravilnikih)... samo pes je bil pa še zmerej 5 mesecov star.   Ni da ni ;)(  za šuške vse zrihta ;)....



kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #14 : 06 Oktober 2008, 13:18:19


Deteljica: oprosti, nisem hotla tako reagirat, ampak komentar je biu res da pades dol  :-\


No problem  :)

Moji komentarji so res velikokrat absurdni- ampak vedno pa temi in vprašanju ustrezni  8).
Vprašanje " da dol padeš" povzroči odgovor " da dol padeš "  :P

Upam , da ti je pretres možganov ob padcu  pomagal kaj postaviti na pravo mesto  ;)





Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #15 : 06 Oktober 2008, 13:19:22
Naša psarna Šalarska nima mladičkov trenutno?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #16 : 06 Oktober 2008, 13:29:12
kolikor je meni znano, zaključujejo...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 06 Oktober 2008, 15:25:22
Jaz pa ne razumem kje je fora v tem da imas mini psa, kot si napisala celo manjsega od civave? Ne vidim nic pozitivnega v primerkih pasme ki so na spodnji meji oz. sploh niso vec v standardu.



polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #18 : 06 Oktober 2008, 15:43:04
bubibu poglejsi na ta naslov, kjer maš kar neki psarn čivav in boš zihr našla kakšno kvalitetno rodovniško leglo http://chihuahua.mojforum.si/chihuahua-forum-13.html  :)

:)


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 06 Oktober 2008, 16:18:46
Ta oseba verjetno ni tista o kateri vi govorite.... on ne daje v oglase in nic...
Pse "zrihta" samo prijateljem in znancem- dobro tudi komu  ki ga ne pozna  zato ker pac pozna dosti vzrejnikov, kajti on sam je imel par psov.

KAJ IMA OD TEGA?
on jih gre iskat in mu doplacas nekaj za prevoz, ne isce dosti, ker kot sem rekla rihta samo prijateljem in znancem.ali pa mu das nekaj minimalnega za uslugo.
pa tudi vedno PODUCI KUPCA kako skrbet za psa- mu da goro papirjev ki jih mora prebrat o negi, prehranjevanju in vsemu kar pes potrebuje.
pa tudi ostane v kontaktu z novim lastnikom psa, ce psa ne neguje pravilno in je pes zaradi lastnikove malomarnosti kaj zbolel ali je kaj narobe, psa tudi VZAME!
zato pa "proda" psa samo tistim ki jim zaupa.

sem napisala zgoraj, da on ni stepar (al kaj so ze) in ne prodaja psov na veliko. ce ima moznost ti zrihta kaksno vezo ali se on vse zmeni,pa mu ti poves ce se strinjas ali ne. pa tudi pri steparjih ne kupuje, ker ve dobro kako "skrbijo" zanje tam.


KARMEN: a imate se kaksno samicko odvec?  ??? ::) lahko posljes privat ce ne drugo? :)

no, to je to.
res ne vem zakaj mislite da vsak ki naredi uslugo preprodaja pse.  res je, da je teh ogromno, sem tudi dosti oglasov dala skozi in vem da je tezko najt postenega.
ampak ce vam pravim da je clovek posten je posten, ne bi garantirala da je ce ne bi bila 100%
obstajajo tudi dobri ljudje na svetu ki jim ni prva stvar zasluzek in nategovat folk.








Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 06 Oktober 2008, 16:43:50

KAJ IMA OD TEGA?
on jih gre iskat in mu doplacas nekaj za prevoz, ne isce dosti, ker kot sem rekla rihta samo prijateljem in znancem.ali pa mu das nekaj minimalnega za uslugo.




aha, se pravi ima od tega zaslužek, ane. in valda je tako dober človek, da bo šel samo zate na kitajsko in ti pripeljal tega psa...pa ja  :D

sicer pa, če je človek tako uredu...zakaj potem ne poveš kdo je, ampak govoriš samo o "osebi"?

...sledi svojim sanjam


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 06 Oktober 2008, 17:28:13
Pa zakaj jih vozi ravno s Kitajske, kot da jih v Evropi ne bi bilo dovolj. Sicer imajo Kitajci tudi zares dobre pse, ki niso za pojest. Predvsem majhne, ker velikih ponekod ne smejo imeti. Ampak tisti izvirajo večinoma iz Evrope ali Amerike in so hudičevo dragi. Tako da res močno dvomim, da bi se splačalo pripeljati od tam kaj drugega kot farmske reveže.
Ampak če gospodu tako zelo zaupaš - prav, poskusi. potem pa poročaj o tem, kako se je podvig posrečil in nalimaj kakšno slikco.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #22 : 06 Oktober 2008, 18:15:26
Naša psarna Šalarska sem mislila slovenska, iz Šalare pri Kopru.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 06 Oktober 2008, 20:08:14
jaz tudi ne razuem, zakaj bi nekdo uvozil psa iz Kitajske, ko je že transport dražji od psa? Šri tem ,da je veliko kvalitetne vzreje v Evropi? Zagotovo več tudi v Ameriki ali Avstraliji ali južni Afriki,kakor na Kitajskem...
 To bi razumela, da nekdo uvozi šsaod ne vemkje, če bi šlo za poznanega vzreditelja,ki bi želel k svoji liniji dodati točno določenega psa , ki bi iz kdo ve kje- magari iz Kitakjske al pa Avstralije.
Ne pa za hišnega ali tudi prvega vzrejnega psa.

V takem primeru je še vedno najboljša pot izbrati nekaj na razdalji,ki je še osebno dosegljiva, spoznat vzreditelja in it pogledat mladiče pred oddajo, ter ostat na  vezi z vzrediteljem ne pa s posrednikom..

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 06 Oktober 2008, 21:20:41
zakaj govorim o "osebi" je cisto moja stvar. pa tudi zato, ker ta oseba ne ve da se jaz informiram na forumu in se mi zdi da ni lepo da bi ga na koncu nekdo obtozeval za nekaj kar na koncu ni naredil.

IMA ZASLUZEK- vbistvu ga niti nima, ce mu ostane kakih 20-30evrov ??? pa se to naredi 1x na pol ali celo 1x na leto  ???  sej veste da ne kupujejo ljudje vsak dan rodovnise pse - sploh zdej k noben nima nic k so evri.  :-\
tako da ne dela tega zaradi zasluzka :)

pa tudi to, da bodo psi tu ne zagotavljam- o tem se samo suslja ker ga dosti ljudi mori da zrihta to. ker ve res ogromno o psih. pa sej veste kaksni so ljudje ko slisijo za mini pse pa se da vejo da ima ena oseba dovolj znanja da jih pripelje  :-X  te klicarijo 20x na dan  no comment

jaz pa pisem sem zato, ker me zanima ce kdo kaj ve o teh mini pseh, pa tudi ce izvira res iz evrope-kje ga dobit.
to je mene zanimalo!!

Kaj ni tista gospa iz salare zakljucila z vzrejo? to sem marsikje prebrala... zdej pa ne vem ce je res ali ne...

no, hvala vseeno za odgovore
bye



maxi

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 06 Oktober 2008, 21:42:17
Bubibu, pa kaj si ti res padla z lune al kaj?  :o
Oprosti, ampak sprva sem mislila da se hecaš, sedaj pa vidim, da ti resno kupuješ psa preko nekoga xxy, s Kitajske, poleg tega pa ga še zagovarjaš in misliš, da ti dela volovsko uslugo.
Mislim, svašta, v kakšne bedarije se spuščate ljudje; in če tudi vas mnogo ljudi opozori, slepo rinete z glavo skozi zid. ::)

Ne seri ga, razen če imaš preveč denarja, dovolj jeklene živce in impregnirano srce, da boš lahko psa vodila k veterinarju (če bosta sploh lahko prišla do tja).

Pri nas je ogromno dobrih vzrediteljev - ga. Jolanda Kojek, Špela (sem že pozabila kako se piše... isto kot tista gostilna v Mednem), Urša - Sassy in njen prijatelj Dušan iz Srbije, ki ima izredno dobre pse, potem je tu Damjan z obale... pa še kakšno leglo bi se našlo.
Če pa bi vklopila še sosednje države, pa ti garantiram, da najdeš v naslednjih parih dneh definitivno kakšno leglo in grem stavit, da bi bil novi član prej kot v pol leta pri vas.




Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 07 Oktober 2008, 07:00:23
Ma ja, no...nekateri so res naivni...

Če hočeš imet psa, se sama najprej dovolj poduči o malih pasmah, potem si ga pa kupi, ane.

Drugače pa, meni je vseeno - kupi, samo potem ne tukaj jokat, ker te je marsikdo opozoril ;)

...sledi svojim sanjam


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 07 Oktober 2008, 07:27:30
Pa ljudje,kaj res ne razumete? Če bo kupila kjer koli drugje ta pes ne bo iz Kitajske!!Tle je poanta.Pa ne bo z ladjo prišel,pa ne bo taprav mini pes.Pa nima vsak psa iz Kitajske.
LP Tjaša



Gigosy

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 663
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 07 Oktober 2008, 08:17:45
zakaj govorim o "osebi" je cisto moja stvar. pa tudi zato, ker ta oseba ne ve da se jaz informiram na forumu in se mi zdi da ni lepo da bi ga na koncu nekdo obtozeval za nekaj kar na koncu ni naredil.

IMA ZASLUZEK- vbistvu ga niti nima, ce mu ostane kakih 20-30evrov ??? pa se to naredi 1x na pol ali celo 1x na leto  ???  sej veste da ne kupujejo ljudje vsak dan rodovnise pse - sploh zdej k noben nima nic k so evri.  :-\
tako da ne dela tega zaradi zasluzka :)

pa tudi to, da bodo psi tu ne zagotavljam- o tem se samo suslja ker ga dosti ljudi mori da zrihta to. ker ve res ogromno o psih. pa sej veste kaksni so ljudje ko slisijo za mini pse pa se da vejo da ima ena oseba dovolj znanja da jih pripelje  :-X  te klicarijo 20x na dan  no comment

jaz pa pisem sem zato, ker me zanima ce kdo kaj ve o teh mini pseh, pa tudi ce izvira res iz evrope-kje ga dobit.
to je mene zanimalo!!

Kaj ni tista gospa iz salare zakljucila z vzrejo? to sem marsikje prebrala... zdej pa ne vem ce je res ali ne...

no, hvala vseeno za odgovore
bye

Bedarija!!!!!!!! Ti moraš biti pa še zelo mlada in brez izkušenj ali pa zeloooo naivna. Upam da boš do časa spregledala, če ne pa, da se boš iz vsega vsaj kaj naučila  ;)
Kar se pa tiče "mini" psov, sicer ne vem kako je pri čivavah, ampak lahko povem za yorkshirske terierje, ki jim pravijo "mini" - grozno podvrženi številnim boleznim!

Srečno!


Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 07 Oktober 2008, 08:47:59
Kaj pa če meni plačaš prevoz, pa ti Čivavo iz Mehike pripeljem? 8) Sej Mehika se tut kul sliši, pa jaz jo že grozno pogrešam..tudi tistih 20, 30€ ti pustim, samo da imam zastonj izlet, kot ta "oseba" :)

Šalo na stran, če ti je res kul samo to da je pes iz Kitajske ti povem da je veliko ceneje če ga v kateri ob trgovin s psi v Evropi kupiš..naredila boš isto neumnost, samo manj te bo koštalo.
Kaj tazga pa še ne, niti ne veš od katerega vzreditelja prihaja pes (dvomim da sploh od katerega), samo da je "mini kuža s Kitajske"..verjetno ne veš da se pse tudi po tržnicah prodaja?


Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.