pes iz KITAJSKE

bubibu · 16063

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #30 : 07 Oktober 2008, 09:41:45
Jaz imam psa iz Kitajske !!!!
Je  mini haski.....100% iz Kitajske( mu piše na listku ki ga ima na riti" made in china"). ....... pa tud orientacija ga malo daje - še pomislila nisem , da je to zaradi ladijskega prevoza :o... 
( sem bila 100 posto ,da so baterije že slabe.... jaz butara pa že bentila da je duracel natega)......
Stroškov z veterinarjem pa res nimam.... (Edino kar je pomembno, da ga imam na omari- da ga damč ne doseže- ga je reveža že ene dvakrat hotel zadavit ::) )

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 07 Oktober 2008, 12:13:37
Haha  :D ok, nekateri komentarji so res smesni ( mislim resno) =)

Ampak- kaj vi niste videli da jaz vas samo sprasujem kaj in kako o teh pseh- nisem rekla da ga bom kupla, pa tudi unemu ne bom placala prevoz do Kitajske.
nisem neumna kot vi mislite. :P

mene samo zanima CE res OBSTAJAJO, ker ne najdem na netu nikjer nic o njih, vsi pa pravijo da obstajajo.

res ne vem kaj je z vami ljudje da takoj napadate, kaj ce bi vi hoteli izvedeti kaksno inf. o bilocem pa bi vas usi tkoj neki ozmerjali...
mislim HALO!!  ???

pa tudi to, ali je iz kitajske ali slovenije ali avstrije res ni pomembno, mene me sam zanima kaksni so sploh tej psi, ce so manjsi od civave ??? ki ze civava je mini!!
joj ki tkoj napadete  :-X

pa to, da so podvrzeni boleznim(kot Yorki) - HVALA za inf., da bom znala tudi naprej povedat kak podatek (vsem unim ki tezijo da bi ga meli).
pa itak sm jz ze vsem povedala da je rizik k nikol ne ves kaj dobis- na koncu pride vn cela posast!! sam kaj k babe bi mele res same mini pse ob sebi, pa mislijo da je to resitev  ???
un tip pa itak lih ni za to da jih pripelje, ker je PREVELIK strosek, rizik in zaj#!cija. ze ko je sou v avstrijo po psa mu je bilo malo odvec, ampak usluga je usluga.
tudi po mojega bi sel (ker jaz pac nimam moznosti) pa se pac ni skotil :'(  pa njemu bi ostalo max 20 eu od tega, s tem da bi sel z njegovim avtom. torej- toliko nabranih km za 20 eu ... res ne dela zaradi zasluzka in kot sem rekla- samo ozjim in tistim ki zaupa zrihta psa.  :-X



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #32 : 07 Oktober 2008, 12:27:12
Zelo občutljiva tema.  :-\
Na veliko večini forumov na to tamatiko verjetno.

A temo o čivavah si pogledala? Tam veliko o tem piše. Pa pri jorkijih še več...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #33 : 07 Oktober 2008, 12:40:31
Kdo si pa želi tako male pse?! :o ???
A čivave so prevelike? ::) ???

A to si pol bolj fancy,če imaš najmanjšega psa ali kako...Kaj vse ljudem ne pade na pamet.
Le zakaj bi si želel še manjšega ,res ne vidim koristi od tega...Mislim,da so obstoječe male pasme,čisto dovolj majhne,da zadostijo kriterijem za nakup malega psa,ne vidim razloga,da bi se 'delalo' še manjše...
Razen,če bi bili kaki iskalci v kakih mini luknjah...Recimo za golf žogice :P :o ;D



bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 07 Oktober 2008, 13:05:13
Sem prebrala kr neki o civavah pa Yorkijih, sam nikjer ne pise o kakem psu iz Kitajske.

No, jaz ga ne bi mela-sem si cisto premislila, mislim da tud civave ne, ker sem precej ogromna punca :-[ in bi pes zgledau se tolko manjsi... rabim kakega mal vecjega :D


sm pa opazla da sm nardila napako in torej- nisem napisala da je meni kolega reku da so ze na poti... kot sem na zacetku trdila..
ko sm se pa pogovarjala s tem clovekom pa je reku da niso. pa da vrjetno ne bo- ceprau se je ze ogromno pozanimau... ne vem no kaj bo... bomo vidli.

jah, za iskat golf zogice v unih luknjah bi biu pomoje perfekten- ce ga ze nimajo kitajci za to  :P




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #35 : 07 Oktober 2008, 13:13:13
Verjetno zlasti kitajcem iz večjih mest pridejo čimmanjši psi zelo prav. Kadar njihove vodje popade kakšen krvoločen popadek in grejo iztrebljat pse kar povprek (kar je baje zelo dobro za ohranjanje avtoritete vodilnih in ponižnosti navadnih občanov) ga ni noben problem skriti. Pravzaprav ga povsem mirno lahko imaš, ne da bi kdorkoli kaj slutil o tem.


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #36 : 07 Oktober 2008, 13:25:16
Sem prebrala kr neki o civavah pa Yorkijih, sam nikjer ne pise o kakem psu iz Kitajske.

No, jaz ga ne bi mela-sem si cisto premislila, mislim da tud civave ne, ker sem precej ogromna punca :-[ in bi pes zgledau se tolko manjsi... rabim kakega mal vecjega :D


sm pa opazla da sm nardila napako in torej- nisem napisala da je meni kolega reku da so ze na poti... kot sem na zacetku trdila..
ko sm se pa pogovarjala s tem clovekom pa je reku da niso. pa da vrjetno ne bo- ceprau se je ze ogromno pozanimau... ne vem no kaj bo... bomo vidli.

jah, za iskat golf zogice v unih luknjah bi biu pomoje perfekten- ce ga ze nimajo kitajci za to  :P


 ::) Jooooj kako je tebi dolgcas!!!! Prvo bi imela civavo in imas ze nasparan denar potem psa iz kitajske zdaj pa nekaj vecjega... Uglavnem NAKLADAS!!!! No ja vsaj dolgocasna nisi...  ::)  ::)



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #37 : 07 Oktober 2008, 13:27:51
No, jaz ga ne bi mela-sem si cisto premislila, mislim da tud civave ne, ker sem precej ogromna punca :-[ in bi pes zgledau se tolko manjsi... rabim kakega mal vecjega :D

Mogoče bi ti potem lahko od kolega znanec ki se spozna na pse  zrihtal čivavo velikanko.....iz Tasmanije

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 07 Oktober 2008, 13:32:28
Lanabela: ves mogoce katera pasma oz. mesancek je to? ali pa ce kje na netu pise kej o tem?

Isla: ja no... mogoce si pa res malo zmisljujem, ampak si pa res zelim civavo. sam zdej k sm premlevala vse o mini psih, sm pa pomislila ce ne bi jz smesno zgledala z eno civavo, jz pa ogromna... no, sej si bom pomoje civavo vseen nabavla, pa se kakega vecjega.. cez leto ko bo ze odrasla..
ok, to ni prvotna tema;  ja, pa dolgocasna sigurno nism :) 



bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #39 : 07 Oktober 2008, 13:33:40
Ne, ce bi hotla iz Tasmanije, bi si raje kupla ribo s 4 nogami ki ne rabi bit v vodi :S



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #40 : 07 Oktober 2008, 13:44:31
Sem mislila da rabiš nekaj manjšega- večjega kot čivava in iz exsotične destinacije
ala this one :o



ja pol pa nič no....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #41 : 07 Oktober 2008, 13:47:25
ja sam ta je pa tudi cortkan :) sam ko zraste je cel hudic :P
ja ce lahko iz eksoticnih krajev kaj zrihta.... jz bi papigo k nima kril ampak 2 roki pa k zna kuhat :) se da zrihtat?



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #42 : 07 Oktober 2008, 13:55:46
Poklič ga in vprašej ;) Sej si rekla da je pošten in ima veliko srce :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 07 Oktober 2008, 14:04:02
haha jz sm razumela d mas ti prjatla k to rihta...:)
no, sej ni vazn.... :S
ne bom razglabljala o postenosti in to... k ce ne bi jz lahko vas prasala kero solo mate da ste tko pametni... pa ne bom k to nima veze s tem kar sm jz zacetno sprasevala... no, ce kdo kej ve naj javi drgac pa komentirajte kero drugo temo prosim :)




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #44 : 07 Oktober 2008, 14:25:53
hej bubibu, a si ti kaj v sorodu z yorky? imata neverjetno podoben slog pisanja.


Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #45 : 07 Oktober 2008, 15:08:21
Kakšnim boleznim so pa Yorkiji podvrženi? ???

Če kupiš psa pri šteparju ali preprodajalcu, brez rodovnika in brez opravljenih zdravstvenih pregledov potem je vsak tak pes podvržen raznim boleznim in hibam ne samo yorki. Če kupiš psa z rodovnikom od preverjenega vzreditelja potem lahko to podvrženost zmanjšaš na minimum, potrebno pa je upoštevati da vseeno kupujemo živa bitja in ne kuhinjskih aparatpv z garancijo.



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 07 Oktober 2008, 15:11:42
bubibu, jst ti predlagam da si kups pliskota, jih dobis v razlicnih velikostih ves. Takim kot si ti nebi prodala psa pa ce mi 3x placas.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #47 : 07 Oktober 2008, 15:15:11
Popravek: Yorky = nick, ne pes


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 07 Oktober 2008, 16:58:07
aaaaaaaaaaaaaaa >:( a zdj bi pa že večjega, a?! kaj če bi vzela kakšno od aktualnih dog, ki se podarjajo, a? pa še denarja ti nebi blo treba zapravlat :-X :-X :-X

...sledi svojim sanjam


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #49 : 07 Oktober 2008, 17:29:58
o moj bog ::) ne bom niti komentirala,ker toliko neumnosti na kupu še nisem prebrala!!! katastrofa! pa kupi tistega bogega psa,hvali se z njim, pa še prej reci staršem,naj vzamejo velik kredit - za veterinarja namreč ... če bo sploh preivek pot!!!!!!!!!!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #50 : 07 Oktober 2008, 19:08:15
Heh, poznam ''maltežana'' iz ''Malte'', ki ga je ena ''dobra oseba'' pripeljala v slovenijo, kot uslugo. Pes ima 2 cm dolgo dlako in ima krem lise po telesu. 2 cm zato, ker je original ''maltežan'' in je na ''Malti'' vroče, pa imajo psi krajšo dlako.
Poznam tudi ''yorkija'' iz ''Anglije'', ki ima 9 kg in skoraj 35 cm plečne in je stal okoli 700.000 SIT. Za stroške je bilo potrebno toliko dat, seveda  8)
Ah, in seveda, klasični bernardinec iz Švice,ane...50 plečne in 25 kg, pa kratkodlak in večinoma črne barve...  ::) Ampak ''taki so tam- original''.
Seveda so vsi čistokrvnibrezrodovnika.

Ja, pa za dolgodlake buldoge smo tudi slišali,ane...

In pozna cela Slovenija nešteto psov iz nešteto držav, ki so jih zrihtale dobre osebe, ki so naredile usluge. Če psi niso pocrkali, pa zdaj hodijo z lastniki po svetu, nafilani z zdravili...


Dekle, bodi no pametno in si poišči psa, kjer boš vedela, za kaj si pravzaprav plačala. A veš, koliko je ''dobrih ljudi'', ki zrihtajo psa, pa nimajo nikjer oglasa, razen mejbi napisano na svoji spletni strani, ali pa ti tako mimogrede med pogovorom na razstavi ali kakem kinološkem dogodku navržejo informacijo, da imajo ''the one'' psa zate? Pa nimajo oglasov po netu in časopisih. Ker jim ni potrebno. Ker naivni ljudje kar derejo k njim in jim delajo biznis. In če bi imeli oglase, bi imeli še preveč dela.

Ljudje tukaj ti svetujemo na podlagi tega, kar smo sami videli, nekateri mogoče celo na lastni koži izkusili. Verjemi, da ta ''oseba'' ne dela nobene usluge, ker če bi ti jo delala, bi ti sama vse razložila in se ti ne bi rabila spraševat o njenih dejanjih. Poleg tega bi to osebo poznalo več ljudi in bi ti lahko povedali konkretne izkušnje o njej.


V kolikor te zanima lastništvo mešanca, kontaktiraj zavetišče. Poglej za ups legla.
Če pa te zanima nakup čistokrvnega psa, z rodovnikom, pa le odgovorno v nakup k preverjenim vzrediteljem. Ki vzrejajo samo to pasmo, ki te zanima. In ne ''rihtajo'' preko ne vem kakšnih ''prijateljev''.
Žal, žival je tržno blago. Na kupcu je, da ta nakup opravi odgovorno. Ker ne kupuješ rabljenega pralnega stroja.
Iz Kitajske ali pa Spodnjega dola.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #51 : 07 Oktober 2008, 21:17:28
Ostalega ne bom komentirala ker mi je absurdno. Sploh velikost tebe in psa. Ne boš verjela jaz sem pa bolj majhna pa imam vseeno giant psa. In veš kaj...fenomenalno paševa skupaj, preprosto zato ker je to moj pes.

Če pa želiš čivavo ne nakladaj o nekih mini psih iz kitajske ki so še manjši od čivav, pasemsko ne obstajajo. Mešančka iz sosednje vasi ti pa lahk tudi jaz pripeljem in ker obvladam photoshop ti lahko tudi kitajski rodovnik naredim. Plačaj mi 1000E, tistih 20E za prevoz obdrži. Bom imela mini psa s kitajskim rodovnikom ki bo zrasel preko meje in bo vzrejen v sosednji vasi ;) Punca ne nasedaj. Saj je že marsikdo med nami naredil bedarijo ko je psa kupoval, tudi jaz, ampak da si lahko tako neumen...

Držim v rokah revijo moj pes, če te zanimajo rodovniške čivave, Šalarska očitno ima leglo tel. 05/639 62 82 do 20. ure

Pamet v roke, lepo prosim.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Gaja

  • *
    • Prispevkov: 236
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 07 Oktober 2008, 21:36:06
Zdaj sem pa res žalostna  :'(  Ker sem pravkar izvedela, da ne pašem zraven moje čivave, ker imam več kot 50 kg in to še kar precej čez 50....Hmm....A mislite, da bi jo mogla oddat in si omislit kaj bolj konkretnega? Kakšna je sploh lestvica po kateri se gleda koliko težak človek in pes spadata skupaj?  >:D

OK saj vem, da sem žleht, ampak to kar berem je ena večjih neumnosti zadnje čase. Čivave danes res ni tako težko dobit, samo malo se je treba potrudit in kaj pobrskat in prebrat na netu.  ;)

LP Gaja



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #53 : 08 Oktober 2008, 07:47:45
Zdaj sem pa res žalostna  :'(  Ker sem pravkar izvedela, da ne pašem zraven moje čivave, ker imam več kot 50 kg in to še kar precej čez 50....Hmm....A mislite, da bi jo mogla oddat in si omislit kaj bolj konkretnega? Kakšna je sploh lestvica po kateri se gleda koliko težak človek in pes spadata skupaj?  >:D


Lestvica je ravno obrtana  :P.
Ti si prelahka za imet čivavo  >:D.

Statistično tipično je, da imajo velike, obilne gospe majhne naročne kužke in drobne delkice velike mrcine  ;D.
Če ne verjameš , poglej malo na razstavah  :D

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #54 : 08 Oktober 2008, 10:49:41
Haha, Gaja, hitro poiskat enega nad 30 kg, pa boš po standardu  8)
Jaz nisem pri 50ih, sem tudi krepko več, imam pa 7 kg in 30 kg  :P Problem rešen  :o  ;D



bubibu

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 08 Oktober 2008, 11:49:58
Pozdravljeni!
No, to glede teze sem malo ustrelila :) nisem mislila cisto tako, je res malo neumno izpadlo, ampak ok.... :)

Lanabela: ne, z yorki nism v sorodu, je niti ne poznam (verjetno). :)

Sarci: preko foruma pa itak ne mores nobenemu prodat psa!! tu ko napises kaksno stvar cisto nekaj drugega pride ven kot je misljeno. tako da ne mores obsojat ljudi glede na prebrano.

Dakota: nisem napisala da ga bom kupila- pa ne samo zaradi denarja ampak zato ker niti ne vem kako ta pes zgleda- zato tudi vas sprasujem ce kdo slucajno kaj ve. hvalim se pa ne s tem, lahko sama vidis :S

Nyssa: ja sej njega  noben ne pozna pod imenom prodajalec psov, zato tudi noben ne more povedat izkusenj z njim, razen OZJIH prijateljev, sorodnikov...

Neyka: za salarske civave pa res nism vedla ker so vsi rekli da ta gospa ne bo imela vec legel. in se 1x poudarjam: nisem rekla da bi imela psa iz kitajske ampak se samo informiram :) radovednost je pac radovednost

Gaja: kot sem prej omenila- to sem mimo ustrelila in kaj ces....izpadlo je neumno... nne pisemo vsi tako kot mislimo in se nam vcasih zatakne kje...


Pa se eno vprasanje, ki tudi ni povezano s to temo, ampak odgovorite:
ce bi tukaj sprasevala npr. o pandi - kje zivijo, kaki so njihovi standardi.... pa nevem kaj.. bi me tudi napadli zakaj me zanima da sem neumna ker jo bom kupla?????   ce nekoga nekaj zanima ima pravico da vprasa. seveda da imate vi pravico odgovorit- ampak prosim vas, ne stojte napadat ker me v resnici sploh ne poznate. tako kot bi jaz vam rekla da ste neumni ker pisete oz. odgovarjate cisto nekaj drugega kot pa je doloceno (vprasano)  v tej temi.

byee :)




Seerland

  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: 0
  • Noora je najbolj nora :-)
Odgovori #56 : 08 Oktober 2008, 12:09:22
Ti bom kar jaz odgovorila, ko imam ravno tipkovnico pri roki. Ja, jaz bi ti sigurno rekla, da si neumna, če misliš kupit pando ;D
O tej nesrečni čivavi s Kitajske, no comment, saj mislim, da si dobila vse potrebne odgovore. Ampak, psa ne moreš kupovati kot torbico! En dan čivavo, drug dan nekaj večjega, punca, najprej moraš "fejst" razmisliti kaj sploh želiš, pa za kaj imaš pogoje.Verjemi, ni isto če imaš 2 kilskega psa ali 70 kilskega psa. Da ne govorim o različnosti pasem in o različnih potrebah, npr.hrana, življenjski prostor, nega,bla bla.
Ne dajajte ji nobenih linkov za legla, če si pa greš v azil po psa, sem pa kar prepričana, da bo prišel slej kot prej nazaj. Tvoja teža nima veze pri nakupu psa, edino če si res res drobna in nemočna, da večjega psa ne bi mogla kontrolirati. Pa še to so na forumu mnogi, ki jim je tudi to uspelo. Psa kupiš in ga imaš, ne 1 mesec ali dokler ne ugotoviš da ti ne paše, ampak do konca. Drugače se niti ne trudi z nakupi, delaš več škode kot koristi. Najprej moraš ugotoviti kaj želiš, potem pa to kupi. To ni puder, da se zmotiš in kupiš pretemnega, pa pač daš spet 10 € in kupiš svetlejšega. Spoznaj malo pasme, iz knjige se ne boš naučila kaj ti bolj odgovarja.

Lp


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #57 : 08 Oktober 2008, 12:11:32

Pa se eno vprasanje, ki tudi ni povezano s to temo, ampak odgovorite:
ce bi tukaj sprasevala npr. o pandi - kje zivijo, kaki so njihovi standardi.... pa nevem kaj.. bi me tudi napadli zakaj me zanima da sem neumna ker jo bom kupla????

Ne, bi ti pa svetovala, da se HUDO dobro pozanimaš o pandi in o njihovi ogroženosti, poleg tega pa bi ti dala za branje nekaj slovenskih zakonov, ki so povezani z uvozom in lastništvom takih živali. Predvidevam, da ima Kitajska tudi nekaj zakonov, ki uravnavajo trgovanje s temi živalmi in bi predvidevala, da se pač nisi dovolj pozanimala o tem, ker potem verjetno ne bi pisala na forum, da bi rada kupila in uvozila pando iz Kitajske v Slovenijo  ;)
Sploh pa bi me zanimali tvoji nameni...


Glede ''osebe'' pa...napiši njegovo ali njeno ime, pa če je to to, boš še hudo presenečena, ko se bodo na tem forumu našli ljudje, ki ga poznajo oz. poznajo njegova/njena dejanja  ;)



casper

  • *
    • Prispevkov: 1.130
    • Točke: 0
  • Moj mali črni pesjanar
Odgovori #58 : 08 Oktober 2008, 12:22:13
k ce ne bi jz lahko vas prasala kero solo mate da ste tko pametni...


Tudi mi ne bomo tebe, ker je odgovor razviden iz sloga pisanja.  ;)

Sicer pa mislim, da gre spet za eno od provokacij...

"Na tisoče generacij psov nekoč in zdaj je prepričanih, da bodo nekega dne - če bodo le dovolj pozorno poslušali - obvladali človeško govorico. " Maya V. Patel, roj. 1943


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #59 : 08 Oktober 2008, 12:24:26
Pa se eno vprasanje, ki tudi ni povezano s to temo, ampak odgovorite:
ce bi tukaj sprasevala npr. o pandi - kje zivijo, kaki so njihovi standardi.... pa nevem kaj.. bi me tudi napadli zakaj me zanima da sem neumna ker jo bom kupla?????   ce nekoga nekaj zanima ima pravico da vprasa. seveda da imate vi pravico odgovorit- ampak prosim vas, ne stojte napadat ker me v resnici sploh ne poznate. tako kot bi jaz vam rekla da ste neumni ker pisete oz. odgovarjate cisto nekaj drugega kot pa je doloceno (vprasano)  v tej temi.

Res ne vem kdo te napada ???.... glede na to  kako si začela  spraševati si dobila toliko zdravih nasvetov in odgovorov , da je že višek tolerance.
jao... jao punčara....... ne vem kaj bi rada?... no sej še sama ne veš kaj bi rada.
Določena tvoja vprašanja  za moje pojme  pa še za mrsikoga drugega niso več teoretična vprašanja... ampak ena sama  bedarija...."kr neki".
In ti po vsem kar je bilo napisano pričakuješ še ,da te bo kdo jemal resno?
Že s prvim postom si postavila rekord v trapastem vprašanju. ::)

Citiraj
Namrec: ze 3 mesece cakam rodovnisko civavo in so mi sporocili, da ni vec samick- oz. se je skotila samo ena in ker sem jaz zadnja rezervirala je tudi ne bom dobila, so mi ponujali samcka, vendar jaz raje pocakam drugo leglo.
No in tako mi je kolega z zeljo da ne bi cakala predolgo ponudil, da bi imela psa iz Kitajske.
Vendar me skrbi to, da pravijo da tile psi ne zdrzijo dolgo- da po enem tednu umrejo, saj so se navadli biti 1 mesec na barki in se potem na ravnem ne znajo orientirati. Dobila bi zelo majhnega psa- pravi da je celo manjsi od civave.

tale ladja en mesec  in manjši od čivave ::) :D

Tukaj ...sory ni vprašanje "nevednost" ampak zdrava  pamet ;)

pa si še vedno dobivala nasvete in normalne odgovore.
Ampak si še navirala :-X
Citiraj
Za te pse sem skoraj 100% da so vredu (NE ME ZDEJ OBSOJAT) 

in to ker: ta ki jih bo pripeljal v slo je ZELO VREDU CLOVEK in se s psi ukvarja ze vrsto let. ni stepar oz tisti ki jih pari in te fore, ampak on se za vsakega potrudi najt psa z rodovnikom oz kateregakoli ki si ga zelis. celo meni je zrihtau tisto vezo za psa, sam kaj ko na koncu ni bilo nic :S
Ta oseba je te pse cepla gor - sej vsi mislite da laze in da so bolani in bla bla ampak ce nekoga poznas precej let mu lahko zaupas- no, ne poznam ga jaz ampak moj prijatelj ki mi pa tudi ne bi lagal.
Ce pa bo s psom slucajno kaj narobe imam tudi zagotovilo da bo pomagal- ce slucajno ne bi imela denarja ali bi bilo kaj hudo narobe bi uredil.
niso vsi ljudje brezsrcni kot steparji in podobni. nekateri imajo zelo VELIKO srce 

jaz sem na ta forum pisala le zato, ker me zanima ce kdo pozna koga ki je mel oz ima psa iz kitajske ( verjemite da ga kdo 100% ima) da mi pove kaksno inf. glede tega.

Glede na to da je po vseh forumih miljonkrat napisano kako se psa ne kupuje.... s tem da se ti je tudi v tej temi zelo tolerantno odgovorilo- kam se obrni.... si ti nadaljevala

Citiraj
ne bom razglabljala o postenosti in to... k ce ne bi jz lahko vas prasala kero solo mate da ste tko pametni... pa ne bom k to nima veze s tem kar sm jz zacetno sprasevala... no, ce kdo kej ve naj javi drgac pa komentirajte kero drugo temo prosim

In sedaj si ti boga reva užaljena???

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.