Lakeland Terrier

**Jackie** · 60703

**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
: 10 December 2005, 14:13:44
Oj !
Ker se nam obeta 1. leglo teh prekrasnih terierjev v Sloveniji , se spodobi , da objavimo o njih vsaj temo .
No ponosna lastnica bodoče mamice Urphee ja Talija. Vendar se njej nikakor ne ljubi oz. nima časa napisati opisa . Po brskanju za spodobnim opisom sem naletela na njen opis tega kužka in se odločila , da ga prenesem sem.
Domovina: Velika Britanija
Uporabnost: lovski pes (med drugim tudi za lov na lisice) in hišni pes
Velikost: plečna višina ne sme presegati 37 cm, teža okoli 7 kg
Dlaka: gosta, dvojna,nepropustna za vodo, značilne barve so: pšenična in
črna
pšenična in modra, rdeče siva, rdeča, pšenična, jetrna, modra in
črna. Dlako je potrebno dva do trikrat letno trimati, nega
razstavnih psov je zahtevnejša
Značaj: športen, inteligenten, zvest in vdan pes, dober čuvaj, živahen,
samozavesten, ljubezniv z otroki. Dobro se razumejo tudi z
drugimi psi, kar je lastnost, ki je nekoliko nenavadna za terierja.
Ga je pa potrebno že v mladosti navaditi na mačke in druge živali,
če nočemo, da jih bo kasneje preganjal.
Šolanje in vzgoja: ti športni psi se učijo relativno lahko. Priporočljivo je,
da so vaje razgibane in raznolike ter psu v izziv. Zelo
primerni so za agility in fly ball zaradi njihove živahnosti in
spretnosti.

Še par fotk male lepotice Urphee

Z mačkom Zeusom




**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #1 : 10 December 2005, 14:14:08



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #2 : 10 December 2005, 14:17:23

Od Avanturista







**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #3 : 10 December 2005, 14:18:10
Še eno vprašanje ; po fotkah sodeč je Urphee zelo živahna - je tak pes primeren za agillity ?



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #4 : 10 December 2005, 14:19:18
Tule pa še tema s katero bomo spremljali 1. leglo lakelandkov.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #5 : 10 December 2005, 16:36:28
No, to pa je bil udarec ;), da morajo drugi pisati in opisovati lakelanda. Saj sem imela namen, ampak...Hvala ti Kana, res si se zelo lepo potrudila pa še slikce Urphee si našla.
Sprašuješ, kakšen je ta kuža za agility: zelo primeren, saj je zelo živahen, gibčen in hiter, kot "fedrca" na štirih nogah. Je pa tudi zelo učljiv, dobro, včasih malo teriersko trmast, ampak kateri terierček pa ni (razen cairna ;). Še ena lastnost jezerskega terierja: so zelo dobri prinašalci, neumorni in najbolj srečni, ko jim mečeš najljubšo igračo in ti jo lahko prinesejo.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #6 : 10 December 2005, 17:03:30
Koliko lakelandov pa je trenutno v Sloveniji ?
Kakšna je pa Ula- Urpheejina polsestrica ?



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #7 : 10 December 2005, 17:11:50
Kolikor mi je znano, so le štirje lakelandi v Sloveniji. Naši dve imata številko v SLR 1 in 2, potem je še en samček iz istev vzreje kot Ulla up in Urphee in pa psička iz Zagreba.
Ulla up je pa psička, ki je na slikici pod opisom pasme, ki si jo dala. Je takšna kot da bi bili z Urphee dvojčici.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 10 December 2005, 17:12:28



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #9 : 10 December 2005, 17:15:18
Kolikor mi je znano, so le štirje lakelandi v Sloveniji. Naši dve imata številko v SLR 1 in 2, potem je še en samček iz istev vzreje kot Ulla up in Urphee in pa psička iz Zagreba.
Ulla up je pa psička, ki je na slikici pod opisom pasme, ki si jo dala. Je takšna kot da bi bili z Urphee dvojčici.
Se pravi jih bo z vašim leglom približno 8-10 ne ?
Za kakšnega človek pa so primerni taki kužki ?



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #10 : 10 December 2005, 17:29:29
Tako nekako, ja.
Primerni so za ljudi, ki imajo otroke kot tudi za penzioniste, vendar takšne, ki radi hodijo na sprehode. Ulla up je pri moji tašči, ki je že v letih, vendar še vedno rada hodi, pravzaprav jo Ulla prisili, da se spravi ven. To je kuža, ki je primeren za stanovanje, saj ne pušča dlake pa tudi laja skoraj nič, razen, da najavi obiskovalca. So pa zelo cartljivi, sploh Urphee je prvakinja v cartanju in za razliko od Pume, uživa, če je lahko v naročju.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #11 : 11 Januar 2006, 09:50:49
Da malo obnovimo temo.
Tako, mali lakelandki so na svetu ...
So luštkani, srčkani ,bombastični !
Meni je pasma vsse bolj všeč .
Še nekaj, Talija, glede nege !
Kakšen pes za nego je to !
Zahtevna nega ... če jo malo bolj podrobno opišeš.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #12 : 12 Januar 2006, 08:47:11
Lakeland terier je pes z dvojno dlako, ostro in pred vremenskimi vplivi varovalno krovno dlako in mehko poddlako. Če imamo jezerskega terierja kot hišnega ljubljenčka, je dovolj, da se mu krovna dlaka odstrani in da prostor novi, dva do trikrat letno. To naredimo s pomočjo trim nožka, s katerim si samo pomagamo, da lažje primemo dlako in jo potegnemo ven. Lahko se poslužimo tud britja psa, vendar s tem načinom se izgubi kvaliteta dlake in barva. V vmesnem obdobju med striženji, psa dvakrat tedensko oz. če je potrebno, tudi večkrat, razčešemo.
Nega razstavnega psa je nekoliko zahtevnejša. Nekje dva meseca pred razstavo ga otrimamo, pazimo pri tem, da s trimerjem samo vlečemo ven odmrlo dlako in ne režemo. Nekje čez 14 dni enako naredimo s poddlako (pri psih, ki imajo gosto poddlako, katera zelo hitro raste, sicer to ni potrebno).  Pri razstavnih psih naj bi se vse delalo s prsti ali trimerjem, tudi ušesa, vrat, zadnji del. S škarjami lahko le obrežemo šapice. Dlaka na nogah, prsih, trebuhu in po glavi se oblikuje ročno s cufanjem odvečne in predolge dlake, npr. primemo šop dlake s prsti in najdaljše potegnemo ven in delamo obliko.
Kopanje lakelanda naj ne bo pogosto, samo, če je nujno potrebno, pri tem uporabimo šampon za ostrodlake pse.


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #13 : 12 Januar 2006, 08:49:52
Ok, hvala!
Res dober opis nege! ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #14 : 29 Januar 2006, 19:58:39
Vsi ljubitelji lakiejev ste zamrli  ???
Kako je kaj z Urphee ?



choice

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 21 April 2006, 23:25:04




alfova prva pomlad



choice

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 21 April 2006, 23:26:01



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #17 : 22 April 2006, 09:17:05
Oooo, če to ni pšeničko  ;D Kaj je bil že prej ? Na začetku naj bi bil Buster ane ? Potem je bilo nekaj zameštrano pa je dobil ime... Bevin (!?)... No, zdaj je pa Alfi ( da ne bo pomote ime mu zares paše )... Alli nameravate z njim kaj obiskati razstave, ga šolati ( oz. kaj trenirati- agillity...)???



choice

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 22 April 2006, 10:49:38
pšeničko je zdaj Alf in obiskuje malo šolo. Je priden učenec. Jutri gre na prvo trimanje-zdaj je še neurejen. živahen kot je bo lepo zaposlil svojega spremljevalca.



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #19 : 22 April 2006, 10:56:55
O pšeniči je že veliiiiiiiiiiiik :) O, kak je lepp  :o  :P  :-* O kepa mala puhasta  :P

Jaz tut mela tacga  :P Nene hecam se  :-* Sam kaj, ko je tak cuker  ;D :-*

Upam, da z Alfm uživate pa da bo dosegal  velike uspehe na področju šolanja :) Pa enega  :-* na noska mu pritisnite  :-*  ;D

Lp,

Suns.


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 31 Maj 2006, 16:39:43
Kakšne nove slikice od tamladih??? :)

Lp


bentley

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 31 Maj 2006, 22:25:51
 čaw jes mam pa mešančka in mislim da je med  Lakeland Terrierjem in  pritlikavim šnavcerjem tko da me zanima mal več o temu psu

čaw!   :-\



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 01 Junij 2006, 13:06:09
Urphee je pa v reviji moj pes! :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #23 : 01 Junij 2006, 13:36:26
Reees??? Hmm jo bom šla kupit :)

Lp


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #24 : 01 Junij 2006, 13:36:50
Lakeland terier je pes z dvojno dlako, ostro in pred vremenskimi vplivi varovalno krovno dlako in mehko poddlako. Če imamo jezerskega terierja kot hišnega ljubljenčka, je dovolj, da se mu krovna dlaka odstrani in da prostor novi, dva do trikrat letno. To naredimo s pomočjo trim nožka, s katerim si samo pomagamo, da lažje primemo dlako in jo potegnemo ven. Lahko se poslužimo tud britja psa, vendar s tem načinom se izgubi kvaliteta dlake in barva. V vmesnem obdobju med striženji, psa dvakrat tedensko oz. če je potrebno, tudi večkrat, razčešemo.
Nega razstavnega psa je nekoliko zahtevnejša. Nekje dva meseca pred razstavo ga otrimamo, pazimo pri tem, da s trimerjem samo vlečemo ven odmrlo dlako in ne režemo. Nekje čez 14 dni enako naredimo s poddlako (pri psih, ki imajo gosto poddlako, katera zelo hitro raste, sicer to ni potrebno).  Pri razstavnih psih naj bi se vse delalo s prsti ali trimerjem, tudi ušesa, vrat, zadnji del. S škarjami lahko le obrežemo šapice. Dlaka na nogah, prsih, trebuhu in po glavi se oblikuje ročno s cufanjem odvečne in predolge dlake, npr. primemo šop dlake s prsti in najdaljše potegnemo ven in delamo obliko.
Kopanje lakelanda naj ne bo pogosto, samo, če je nujno potrebno, pri tem uporabimo šampon za ostrodlake pse.

Eto Bentley :)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #25 : 03 Junij 2006, 19:26:21
čaw jes mam pa mešančka in mislim da je med  Lakeland Terrierjem in  pritlikavim šnavcerjem tko da me zanima mal več o temu psu

čaw!   :-\
mešančka ???
Iz kje pa je?



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #26 : 29 Avgust 2006, 19:00:52
Res me je zeloooo sram :-[, ker se tako dolgo nisem nič oglasila, obljubim, da se bom popravila.
Torej mali lakiji so zdaj že veliki, vsi lepo napredujejo in njihovi lastniki me tudi pridno obveščajo o vsem, kar se dogaja. Redno tudi hodijo na friziranje in moram povedat, da sem prav ponosna, tako na lastnike in Urpheeine mladičke. Če bo vse po sreči, se bomo vsi skupaj pokazali na mariborski razstavi, razen "avstrijke" Bidy, ki je malo daleč, ampak tudi pride na friziranje ta vikend. Nove lastnike moram tudi pohvaliti, ker so čisto vsi mladički, od prvega do zadnjega, šli v šolo. Mama Urphee pa je spet pridobila svojo postavco nazaj in je spet sama sebi všeč ;D.


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #27 : 29 Avgust 2006, 19:10:16
No, tu pa še slikica blejčanke Beyle na morju:


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 03 Maj 2007, 15:21:10
Mene zanima, kdaj nameravate imeti naslednje leglo lakiejev?



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #29 : 03 Maj 2007, 16:22:40
Čez kakšen dan, če bo vse po sreči.Mamica bo Ulla up, Urpheina polsestra.Tokrat bo to prvič za njo in me kar malo skrbi, saj se nosečnica občasno obnaša, kot, da ne nosi mladičkov.Mislim, da bodo malčki čisto pretreseni prišli na svet, ker Ulla pozabi na vse, ko vidi, da se kakšen maček sprehaja po sosedovem dvorišču, jaz pa jo potem lovim in umirjam. :-\
Držite pesti, da bo vse v redu!
To je pa Buster Danatera: