Lakeland Terrier

**Jackie** · 60707

kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 13 Oktober 2012, 15:34:06
Sedaj je že prestavljeno na drugo nedeljo :D tako da se vidimo še prej!



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 18 Oktober 2012, 19:08:51
O kul! Tudi mene zanima kako bo kaJ ODREAGIRALA ;D



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #62 : 18 Oktober 2012, 22:07:18
Zna biti kar pestro, lahko pa, da se bodo dobro razumele. Bomo videli, kmalu se vidimo.


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 26 Oktober 2012, 18:46:14
Dan v psarni Danatera je hitro minil. No, ampak pasje življenje teče dalje. Včeraj smo Elly peljali k veterinarju za pregled sluhovodov in dobila je kapljice, ki so zame krema : ;D


LP, Neja



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #64 : 27 Oktober 2012, 07:27:09
Upam, da se bodo Elly ušesa hitro pozdravila. Vesela sem bila, da smo se videli, najbolj pa je bil srečen Feld :)


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 28 Oktober 2012, 08:57:51
J, Feld je res prisrčen, saj se uleže takoj ko ga pobožaš. Brie je tak angelček, da ti z veseljem skoči v naročje. Audrey... Prisrčna in nagajiva.Pri Simbi mi je všeč njen karakter. Puma, seveda prisrčna, s srčkanim pogledom. Vsi so mi všeč, res. ;D



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #66 : 24 Junij 2013, 13:28:24
Pozdravljeni,
v tej temi od mene po dolgem času in še vedno ostajam ljubiteljica lakiejev. Pasma je vsekakor zelo zanimiva-že njihova zunanjost,poleg tega pa njihov izjemen karakter ponuja cel spekter zanimivih bonusov za vse, ki si želijo tako udejstvovanja v športni kinologiji, kot tudi živahnega spremljevalca.

Za vse, ki jih zanima kaj več, se je letos odprl zelo interesanten blog poznavalca in ljubitelja pasme Rona Punterja.
http://lakelandterriertopics.wordpress.com/

Tudi jaz sem letos spoznala in obiskala kar nekaj predstavnikov pasme in večina me ni pustila ravnodušne.
Prvo sem na Finskem odkrila krasno psičko iz psarne Big Lady's, nazaj v Sloveniji pa sva s prijateljico obiskali dve legli in na vzrejnem pregledu spoznali še dva samčka in samičko.



Bjon


Alf (posneto na CAC Barje)


Leglo Enid Danatera (vzreditelj Igor Vidmar)




Leglo Slicey Golden Bridget (vzrediteljica Natalija Gajari, psarna Danatera)




Mamica Brie


'Tetka' Audrey


Upam, da se tudi tale tema malo zbudi, kot se je zelo lepo začela razvijati 'naša'- kernska  :)
Vse fotografije so last Tine Božič.

Lp



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 24 Junij 2013, 22:04:23
Krasen je  :-* Meni je ta pasma na videz zelo všeč, ampak se nisem še kaj dosti poglabljala vanje, tudi karakterja kaj dosti ne poznam - me je navdušila predstavitev v Kinologu nad njimi.  ;D Še vedno ostajata prvi dve pasmi nespremenjeni, ampak zdaj so se mi lakelandi prav prikupili. :o Tako da ne bi bilo všeč povedati kaj o karakterju  :-[



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #68 : 25 Junij 2013, 21:49:33
Jackie, pridna kot vedno  :) , lepo, da si spet osvežila temo o lakeland terierju.
Ko sem pred pred 10 leti vzela prvi dve lakelandki pri gospodu Lorrainu iz psarne Slicey, mi je dal zelo dobro primerjavo, katera od treh pasem je najbolj in najmanj terierska: foxterier, lakeland terier in cairn terier in je povedal, da je lakeland v zlati sredini med foxterierjem, ki ima bolj izražene terierske lastnosti in cairnom, z najmanj (z nekaterimi izjemami, a ne, Jackie  ;) ).
Jezerček je v bistvu klovn do pozne starosti, najbolj srečen je, če vzamemo igračo in se z njim igramo. To počne še vedno Ula pri svojih skoraj 11 letih-v stanovanju mirna gospa, zunaj pa dirka z žogico  :) . Ti psi zelo radi delajo in ker jih tu ne uporabljamo za lov, je krasen za agility pa še kakšne pasje športe. Zdaj tekmuje v agilityu Urpheein sin Elf in je že zelo uspešen, prav vidi se, kako uživa. Sploh je Elf pravi vzor lepo vzgojenega lakija (moje so bolj razpuščene  ::) ), njegova skrbnica se lahko prosto sprehaja z njim tudi po lovišču in skupaj opazujeta srne in Elf ni privezan, kar je dokaz, da se da s pravilno vzgojo že od začetka lakelanda res vse naučiti. Moram se pohvaliti, čeprav moji psički živita v pasjem tropu, pa jima odpoklic dobro gre in tudi nimata kaj preveč izraženega lovskega nagona. Audrey obožuje vodo, zelo vesela je, ko najde kakšno veliko lužo in potem dirka gor in. dol po njej, še bolj srečna je, ko pride do bližnjega potoka in lahko plava. Brie ni tak pristaš vode, se pa gre zmočit do trebuha  :). Pri tej pasmi je treba biti dosleden že od malega pa imamo krasnega družabnika.
Brieini mladički lepo napredujejo, v ponedeljek so dopolnili 6 tednov in pravi užitek je spremljati njihov razvoj. Ta najbolj pogumni so včeraj spoznali tudi mačkona Zeusa, ki je še vedno mrtvo hladen ob skakanju mladičev  :) . Audrey pa se je zopet izkazala kot čudovita varuška, prav neverjetno, kako nežna je do mladičkov , ki niso njeni.

ELMAR (ELF) DANATERA


BUSTER DANATERA


SLICEY GOLDEN BRIDGET (BRIE) IN DVA OD MLADIČKOV


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 25 Junij 2013, 22:11:38
Hvala za odgovor!  :) Res krasni psi  :-*



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 30 Junij 2013, 20:12:11
O, Elly je spet teta... Čestitke obema mamicama, Enid in Brie. Enid je Ellyna sestrica, sta iz istega legla. Midvi s mami sva pa zadnjič v reviji Kinolog brali kdo naj bi imel mladiče. Smo zasledili Enid pa sva bili zelo začudeni pa sem malo po spletu pobrskala in sedaj sem prav ponosna na mamico Enid...

Kako pa kaj Brie? Je zaposlena z mladiči?

 Ali je Elmard (Elf) tisti nekdanji  "bajsi" ki je shujšal? Ko bova z atijem imela čas  bova naložila slikice Elly... Samo toliko...

NEJA IN KOSMATINKA ELLY



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 30 Junij 2013, 20:16:03
Pozabila sem še vprašati kako je kaj Audrey. Ona je živi hudič, ena najbolj nagajivih, pa po besedah Talije vodnih terierjev... Ali bo Audrey imela mladiče? Sklepam da bi bila odlična mama, ko pa je že s tujimi mladiči tako nežna...  Pa Natalija prosim prenesi mladičkom, varuški Audrey in mami Brie ogromen pozdrav od mene :-*



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #72 : 01 Julij 2013, 20:20:25
Živjo,
ja tako kot je napisala Talija. Če so kerni najbolj umirjeni in najmanj terierski terierji ter če so foxterierji (pa kakšnih NLTjev tukaj ne bi pozabila...) najživahnejši in najbolj terierski, potem so lakelandi najbrž res nekje na sredini, čeprav bi sama rekla, da se glede živahnosti vsekakor bolj nagibajo k foxom kot k našim gomilarjem, ki pri vseh aktivnostih ohranijo 'trezno glavo'.
Lakieji so res krasni psi  8) Imajo vse značilnosti 'velikega, pravega psa', vendar so zaradi svoje majhnosti veliko bolj praktični pri raznoraznih potovanjih in aktivnem življenjskem slogu. Teh nekaj kil namreč niti ni težko pospraviti in kam prešvercati, ravno tako pa za velik karakter dobiš relativno malo stroškov pri hrani  :P Kar nekaj lastnikov lejkov pravi, da ješči niso ravno najbolj, kar bi bilo po požeruharskem kernskem košu za smeti pravo olajšanje  ::)
Talija, napisala si, da jih za lov pri nas ne uporabljamo- ali bi jih lahko? Govorim o teh psih, ki so pri nas, ne o kakšnih importih relativno delovnih, lovskih prednikov. Ali imajo še toliko naravne zasnove, da bi se dalo iz njih potegniti tisti prvinski nagon?

airedale10, moje mnenje je, da je ogromno odvisno od vzreditelja. Seveda se v vsakem leglu najde kakšen odpadnik- takšen, ki je negotov v nepoznanih situacijah in kakšen, ki ima ego veliko, veliko večji od samega sebe  8) Jaz imam zelo rada takšne karakterje, ker imam rada naravno samozavestne pse, ki so samoiniciativni in samostojni. Talija mi je povedala, da je pri lejkih sicer najbolje vzeti nekaj srednjega, saj so načeloma vsi zelo igrivi in se jih da krasno motivirati z igračo. Pomembno pa je, da si izberemo vzreditelja, ki svoje mladiče spozna s čim več situacijami, z njimi preživi veliko časa, jih opazuje in zna potencialnemu kupcu iskreno povedati, kateri mladič je po njegovem mnenju najprimernejši zanj.
Pri Taliji so stvari zelo lepo urejene; kužki se že od malih nog spoznajo z drugimi psi, ne le zgolj s svojo mamo, zato jim komunikacija z drugimi psi tudi kasneje v življenju načeloma ne predstavlja večjih preglavic, na voljo imajo igračke, skoraj vsak dan spoznajo kakšne nove ljudi, navajeni so na vse živo zvokov in stvari in iz takega okolja načeloma ni problem vzeti tudi po naravi sicer nekoliko bolj plašnega mladička.

Sicer Talija res stalno ponavlja, da so njene psičke razpuščene  :P, pa ne bi rekla da je temu čisto tako. Glede na to, da živijo v krdelu petih psov se mi zdijo lepo vzgojene in poslušne. Seveda je nekaj popolnoma drugega, če imaš psa, ki je 'edinec' in mu posvečaš ves svoj čas. Tukaj pa se lepo vidi, da so psičke navajene tudi na nekaj obveznega prilagajanja in se krasno opazi tudi njihov pravi 'karakter'. Ker niso 'zatrte' v svojem obnašanju so popolnoma sproščene tudi v interakciji s tujci in so željne igre in sodelovanja s človekom. Kar je meni osebno lepše za videti, kot pes, ki se obnaša popolno, ne moreš pa iz njega spraviti niti ene same reakcije.
Audrey je pa hudič ja  8) Pogumna, samozavestna, dominantna psička. Zelo energična in sicer prava maza, imam občutek, da bi bila razen varuške (ki je, da ne bo pomote, zelo resna in odgovorna služba  8)) tudi zelo dober pes v športih.

Še ena fotka, ko je bila Brie še 'v plenicah', posneta dve leti nazaj, ko sem prišla škilit k leglu kernov  :-*



Lp, Zina



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #73 : 01 Julij 2013, 23:02:34
Kokica 52, ja, Elly je pa spet teta trem nagajivčkom  :), dva sta že odšla v nove domove, ena punca pa še čaka primernega skrbnika. Ne, Elmar (Elf) ni bajsi, to je bil največji samček v leglu, že takrat bolj umirjenega karakterja.
Brie je pridna mamica-lepo skrbi za svoj naraščaj, ki vsak dan bolj napreduje in je bolj živahen  ::), ravno zdaj, ko to pišem, se podijo po dnevni sobi in gredo na živče ostareli cairnki Pumi, ki ima rada svoj večerni mir  :). Audrey, mali vražiček pa me res preseneča, saj je izredno nežna do mladičkov in jo je pravi užitek gledati, kako se igra z njimi. Ona jih tudi najbolj kontrolira, če so zunaj, sploh pa, če se pojavi maček Zeus  :).
Hvala, Jackie, za pohvalo, sem kar rasla na stolu, ko sem brala ::). Ja, res se trudim, da gredo mladiči od mene osnovno socializirani-saj iz lastnih izkušenj vem, kako je, če dobiš kužka, ki ne pozna televizorja, ropota posode, sesalca, ljudi itd.
Mislim, da bi jih še vedno lahko uporabljali za lov, tudi te naše, vendar ne vsakega mladiča-mislim, da v tem primeru bi bilo dobro vzeti takega, ki ima dober plenski nagon, je samozavesten in to razvijati naprej. Npr. Urphee je bila tipična razstavna psička, ona je bila vesela, da je lepa in njen najboljši prijatelj je bil maček Zeus, njena polsestra Ula pa čisto nasprotje, pri njej je lovski nagon še vedno izražen. Nikoli ne bom pozabila, kako je z enim ugrizom ubila ubogo kanjo, ki je čakala na kure, ki so bile na drugi strani naše ograje. Ula jo je opazovala in se priplazila do nje od zadaj ter jo zagrabila za vrat in stresla in odnesla jo je brez ene praske, saj je bila kanja takoj mrtva in ko sem jaz priletela do nje, je bilo že vsega konec. Ko sem videla, kako velika je bila mrtva ptica , skoraj tako kot Ula in njene kremplje in kljun, sem se zgrozila.Tako, da lovski nagon še vedno spi v njih in bi se lahko z malo vzpodbude kaj hitro naučili vsega, za kar so bili nekoč namenjeni.
Ampak, kot rečeno, ne vsi-Brie niti slučajno ne bi bila dober lovski pes  :D , čeprav ima plenski nagon, nima pa toliko samozavesti, najraje prinaša žogice in s tem zadovolji svojo spečo lovsko strast ;).
Lakeland je po srcu še vedno deloven pes in zato tudi svetujem vsem novim lastnikom, da gredo v šolo-zaradi socializacije, učenja odpoklica in zato, ker resnično uživajo v delu-če drugega ne, v prinašanju žogic, vlečenju vrvi, lovljenju frizbya in seveda, v agilityu.


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #74 : 02 Julij 2013, 09:09:08
Glede Elmarja ok. Enid je bila pa meni vedno najbolj simpatična v leglu (poleg Elly). Očitno, da je odlična mamica.



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #75 : 02 Julij 2013, 20:34:29
Uh, zanimivo  8) Škoda, da ni kakšnega v lovskih ali lovsko-športnih vodah, da bi se dalo videti iz kakšnega testa so  :)
Sedaj pa še malo infuzije za dvigovanje krvnega sladkorja, šest tednov stari Danatera mladički  :)

https://www.youtube.com/watch?v=kQeFcRiG2Os&feature=youtu.be



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 09 Julij 2013, 16:44:13
O, keri cukrčki... Meni je to ena najlepših pasem, sploh po karakterju... sem tudi sama lastica te prekrasne pasme... že 6 let



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 14 Julij 2013, 20:18:24
Jaz bi pa vprašala kako je ime mladičkom od Brie. ful so simpatični



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 16 Julij 2013, 19:42:26
NO, naj vam povem da smo stopili v kontakt z Dorino lastnico.  Je moj ati peljal Elly na sprehod, tja do save Bohinjke in srečal Dorino lastnico, ki je vprašala, če je naša Elly lakeland terierka. Je ati potrdil in sedaj smo si pač znanci ;D

Neja, Kosmatinka Elly



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 20 Julij 2013, 08:54:50
Torej Talija zate imam nekaj vprašanj glede Groverja:
- Ali je Grover Danatera od Ulle ali Urphee?
- Koliko je samec star?



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 20 Julij 2013, 09:11:24
Pa še to: Kdo je oče legla od Brie?

Hvala za odgovor
neja ;D



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #81 : 21 Julij 2013, 08:31:23
Kokica 52 - potem mora biti pa Elly res že kosmatinka, če je lastnica lakeland terierke vprašala, če je lakeland terier  ;) :o
Grover Danatera je oče teh mladičkov, je pa Ulin sin in je 19.junija dopolnil 4 leta.
Mladički so pa bili: Joyfull, ki je zdaj Bentley, Justice je zdaj Justy, Jocker je Oli, Jaelyn je zdaj Kyra in pa Jasper, ki je še vedno Jasper, ker še čaka na nov dom.
Tu pa je nekaj slikic, ki jih je naredila Tina Božič:

Kosmatinka Brie, v ozadju Audrey


Jasper, Jocker in Brie


Princeska Jaelyn


Igra z mamo


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 21 Julij 2013, 09:24:16
Ja,Elly je kar kosmata :o  Mladički so pa itak da srčkani od 1. do zadnjega. Naša Elly je pa danes ponoči vso kopalnico poslinila, ker se tako boji grmenja, pa se v kopalnici najmanj sliši, se je pa zatekla v kopalnico(rep pod noge :o) in dihala tako, da ji je z ust kar teklo in je vse poslinila... Ja vsak ima šibko točko ::)   



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #83 : 21 Julij 2013, 10:31:03
Ojoj, to pa ni dobro, morda bi bilo dobro poizkusiti s Tellington touch metodo za pomirjanje http://ranckajaingrom.com/tellington-ttouch/tt-psi-in-muce/terapije_2
zelo pomaga tudi pri takih primerih


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 22 Julij 2013, 09:05:04
Ja, hvala bomo poskusili.  Naša Ely  včasih kar k meni pride:skoči na posteljo, se pomiri in zaspi.

neja



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 24 Julij 2013, 08:31:04
A bo Audrey imela leglo?



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #86 : 28 Julij 2013, 19:07:23
Verjetno bo :)


kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 02 Avgust 2013, 20:06:24
No, očitno bo odlična mati ko pa je že s tujimi mladički tako nežna...



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #88 : 02 Maj 2014, 16:45:01
Nazadnje ste se pogovarjali o tem kakšna mama bo Audrey in na žalost ni bila tako zelo pridna, hehe. Je pa vseeno na svet spravila svoje prvo leglo čudovitih jezerčkov in dva še čakata na nove lastnike:


Kontakt pa www.danatera.eu

Bi pa rada poudarila, da lastniki psov ne dobijo samo lepo samostojnih mladičkov, ampak tudi neomejeno podporo in to je meni kot lastnici njenega cairna zelo pomembno. Pogosto se namreč zgodi, da prav njo kontaktirajo lastniki psov, ki so jih kupili drugje, ker je pač prijazna in vedno pomaga. Za njeno dobro sicer upam, da bo tiste lastnike lepo napotila na vzreditelje njihovih psov  >:D



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #89 : 27 Junij 2014, 10:58:04
Mogoče bi morala tole pisat v rubriko kjer se pogovarjamo o neodgovornem lastništvu psov, ampak bom kar sem, če se slučajno najde kakšen ljubitelj jezerčkov. Namreč Taliji iz Danatere se je zgodilo tisto kar si najbrž ne želi noben odgovoren vzreditelj. Lastnik zadnjega modrega fantka je po nekaj dneh ugotovil, da ne zmore skrbet za mladička in ji ga je vrnil. Če koga zanima prijeten lakie, rodovniški in zdaj po res ugodni ceni, naj jo poišče, kontakti so na tem forumu že napisani. Če bi bila psička bi jo najbrž ona sama obdržala, tako pa samčka ne more, saj bo fant počasi prišel v puberteto, potem bo pa "veselje" v hiši.