Taste of the Wild

darinka · 108477

hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 07 September 2013, 12:15:42
Danes sem bila v Mr.Petu in imajo Taste of the wild za mladičke z ribo :) ;D :D :o Na žalost so imeli samo v velikih pakiranjih  :(



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #151 : 30 September 2013, 17:41:40
Mogoče kdo ve če se da kje dobit TOTW merilni lonček,ker sedaj smo na Taste of the wild hrani in bi prišel lonček prav.



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #152 : 01 Oktober 2013, 13:45:00
Kje bi se dalo merilni lonček ne vem, a je pa drug možnost , da enostavno stehtaš na tehtnici (kuhinjski se razume)in potem na že tem lončku, če ga imaš označiš in to je to.


hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 01 Oktober 2013, 16:00:25
hvala :)



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 04 Oktober 2013, 21:27:37
Mogoče katera ve kako je z menjavo okusov? je treba delati prehode kot pri spremembi hrane, ali lahko pač takoj zamenjaš? (moramo vsak mesec menjati, ker se hitro naveličamo okusa  ::) )



Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #155 : 05 Oktober 2013, 08:28:16
Naša ma tudi take velike probleme s hrano. Mi smo zamenjali 3 vrste hrane. In smo vse delali postopoma. Vsak dan nove hrane malo več in stare malo manj. In se zelo dobro obnese! ;)



Lp Maruša



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 05 Oktober 2013, 08:39:44
Mogoče katera ve kako je z menjavo okusov? je treba delati prehode kot pri spremembi hrane, ali lahko pač takoj zamenjaš? (moramo vsak mesec menjati, ker se hitro naveličamo okusa  ::) )

Odvisno, kako občutljivo prebavo ima tvoj pes.

Moja se ne pritakne zmešane hrane (kuhana+briketi, mix briketov...), zato ji ponudim v ločenih posodah, če že. Sicer pa pač potrpimo tistih nekaj dni mehkejšega blata, pa je.. nič tragičnega..



hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 05 Oktober 2013, 12:17:24
Pri nas smo menjali hrano iz AG v TOTW in sploh ni bilo problema,smo prišli na TOTW v manj kot enem tednu in ni bilo nobene driske in nič.



Yushy

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 05 Oktober 2013, 15:27:25
Je skoraj popolnoma isto kot če greš na drugo znamko briketov. Res čisto odvisno kako je pes občutljiv na prehode med različnimi hranami. Različni okusi pomenijo različno sestavo in različen delež beljakovin. Nam npr. ugaja samo en okus in to je jagnjetina.



Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 05 Oktober 2013, 20:17:00
aha, hvala za odgovore :) bomo probali pa poročam. Imamo pa sicer enega psa ki je popolnoma neobčutljiv in mu lahko dobesedno daš naenkrat čisto drugo x hrano in ne bo nobenega problema, drugi pes pa je čisto druga zgodba  ::)



Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 21 Oktober 2013, 21:32:58
Pozdravljeni!

Je imel že kdo kakšno izkušnjo, da se je pojavila psu alergija od te hrane? Moji psički se je skoraj istočasno ko je začela jesti to hrano, začela spet pojavljati alergija, ampak se mi zdi čudno da bi bilo od hrane, ker je prej jedla brikete slabše kvalitete, pa ni bilo problemov.



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #161 : 21 Oktober 2013, 23:11:36
Alergija se lahko pojavi na katerokoli hrano, pa naj bo to boljse ali slabse kvalitete, sploh ker so psi ponavadi alergicni na dolocen alergen. To so pa pri psih velikokrat zitarice, kaksna perutnina, svinjina ali celo kaksne prsice.. Dokler ne greste delat alergijskih testov ali z izlocevalno dieto ugotovite na kaj tocno je alergicna bo tezko.. Svetovala bi, da poskusite z izlocevalno dieto, pa poskusite z drugim okusom - Taste of the Wild sicer ne vsebuje zitaric, tako da ji verjetno vir beljakovin ne odgovarja, lahko pa poskusite se druge - grain free verzije (Acana, Orijen, Arden Grange, Dog Lovers Gold, Farrado, Power of Nature).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #162 : 22 Oktober 2013, 02:08:47
Kaj točno pa je psica jedla prej?


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #163 : 22 Oktober 2013, 08:55:51
Prej je jedla Fitnes trainer, hrano ki ima 3 zvezdice in vsebuje žitarice.Pa ni bilo problemov.Je pa enkrat dobila alergijo na konzervo, ki so jo ji dali sosedje (konzerva iz Lidla al Eurospina, ne vem kje so jo kupili) in je bila drugi dan in še cel teden rdeča, tak da so potem vsi fasali strogo prepoved jo hranit. Malo ji bom še dajala TOTW in bom videla kako bo, ker se mi zdi skoraj neverjetno, da bi bila alergična na veliko boljšo hrano, na slabšo pa ne. Hrano sem menjala z namenom, da do pomladi izboljšam imunski sistem, dodajam tudi lososovo olje, ker se mi zdi da ima psička slab imunski sistem.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #164 : 22 Oktober 2013, 09:57:46
Prej je jedla Fitnes trainer, hrano ki ima 3 zvezdice in vsebuje žitarice.Pa ni bilo problemov.Je pa enkrat dobila alergijo na konzervo, ki so jo ji dali sosedje (konzerva iz Lidla al Eurospina, ne vem kje so jo kupili) in je bila drugi dan in še cel teden rdeča, tak da so potem vsi fasali strogo prepoved jo hranit. Malo ji bom še dajala TOTW in bom videla kako bo, ker se mi zdi skoraj neverjetno, da bi bila alergična na veliko boljšo hrano, na slabšo pa ne. Hrano sem menjala z namenom, da do pomladi izboljšam imunski sistem, dodajam tudi lososovo olje, ker se mi zdi da ima psička slab imunski sistem.

Ni važno ali je hrana boljša, če vsebuje nekaj na kar je psica alergična! Poskusi z drugim okusom TOTW. Še prej pa poglej kateri Fitnes trainer je jedla prej in si poglej sestavine ter primerjaj s to hrano, ki si jo kupila zdaj. Mogoče boš že tako ugotovila kaj ji ne ustreza.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 22 Oktober 2013, 10:00:19
Fitnes trainer je lih namenjena psom z alergijami, ker ima specifične vire mesa. Pa vedno samo eno vrsto. Tow pa razen pri ovci in lososu, ki imasta samo to meso noter vsebujejo ostali okusi še perutnino oz. svinjino. Tak, da zna bit da ti je na kaj od tega reagiral. Kir okus sta mela?
Očitno moraš bolj pazit, po deklaracijah gledat...

Ps: Ma ne tok na zvezdice gledat, če psu paše  ;) Moj tud ne sme ''taboljših'' hran. Je alergik pa kljub vredu sestavi ne prebavi vredu, ker mu je premočno.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 22 Oktober 2013, 10:05:02
Aja pa še to. Vsi psi z reakcijami imajo dejansko slabši imunski sistem. In ravno takim psom bolj ustreza hrana na kateri je stabilen, niti ni nujno, da je po zvezdicah boljša.
Mojim tamalim npr. Taste ful paše. Tavečji pa po parih obrokih driska kljub sestavi, ki mu kot vir OH in beljakovine drugače ustreza. Sam mu pač ni. Tamale pa na zimo sploh to bolje jejo in bolje izkoristijo. Pač zato so različe hrane, da se najde za vsakega nekaj  :)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #167 : 22 Oktober 2013, 16:43:05
Poišči deklaracijo obeh, pa poglej, kje so razlike. In potem najdi nekaj v okvirih, za katere veš, da psici ustrezajo. Če želiš poskusiti nekaj brez žitaric, potem priporočam, da je beljakovinski vir v tej hrani bližje tistemu, ki je bil v hrani, katera je psici ustrezala.

Dam primer: če meni nekdo reče, da je pes občutljiv in je sedaj jedel neko hrano na osnovi ribe, mu ne bom svetovala Orijen Adult, ampak recimo Acana Pacifica ali Orijen 6 Fish. Enako, če je jedel jagnjetino - Acana Lamb & Apple ali Acana Grasslands.

Če so psi alergični, potem se moraš alergenu v hrani izogibati. Če imajo občutljivo prebavo pa je smiselno narediti menjavo hrane, psa stabilizirati na boljši hrani in potem občasno in postopno poskusiti še kaj drugega, da počasi dobimo vsaj 2-3 hrane, ki jih pes lahko je. Vedno je smiselno imeti vsaj eno alternativo obstoječi hrani, za katero vemo, da jo pes dobro prenaša.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #168 : 22 Oktober 2013, 17:54:57
Moja k sreči ni alergična, se je pa zelo očitno pokazalo da ji dve sestavini v hrani NE odgovarjata (smrdlji, pocasti iztrebki, po možnosti še obilni). Pira in jabolko.  Čeravno jabolko v zelo, zelo majhni količini (schessir konzerva) ji ne povzroča težav. Briketi z jabolko pa so povzročili ultra smrdljive iztrebke, pa verjetno niti ni edini pes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #169 : 22 Oktober 2013, 20:07:20
Moja k sreči ni alergična, se je pa zelo očitno pokazalo da ji dve sestavini v hrani NE odgovarjata (smrdlji, pocasti iztrebki, po možnosti še obilni). Pira in jabolko.  Čeravno jabolko v zelo, zelo majhni količini (schessir konzerva) ji ne povzroča težav. Briketi z jabolko pa so povzročili ultra smrdljive iztrebke, pa verjetno niti ni edini pes.

Malo off topic.. Moj vsak konec poletja pozre ogromno jabolk, vsaj eno na dan, pa ni imel nikoli problemov s prebavo, niti kakec ni bil mehkejsi (da ne omenjam, da so v Acani tudi jabolka).  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 23 Oktober 2013, 09:54:18
Mi smo imeli probleme z lososom, pazi na lososovo olje.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 23 Oktober 2013, 12:09:30
OT -od kdaj so olja alergena?
Opcijsko je problem v mehkejši sestavi dreka, ker je pač bolj ''mehko'' in ''mastno'' meso za prebavit pa majo eni psi pol težave z premalo spraznjenimi žlezami. Ali pa da ima splošno alergijo na lososove beljakovine.
Ampak smo spet pri tem, da eni psi so drugi pa niso občutljivi  ;) Moji npr. (tudi ta občutljiv) BP prebavljajo in konzumirajo piščanca, govedino in svinjino čeravno so splošno ''problematične vrste mesa''. Ma pa eden pač druge prehranske specifike.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #172 : 23 Oktober 2013, 12:14:52
Moja, pa je hruške in slive, jabolk pa niti v gobec ne prime. Vsakemu psu ne paše vse. Jabolka so tudi drugod, ne samo v Acani.  ;)
Zdaj boljša/slabša hrana. Očitno je za tvojega psa TOW slabša, kot Fitness Trainer. Ne glej zvezdic-glej tvojega psa. To ti naj bo merilo kaj je zanj dobro in kaj ni.

Za imunski sistem pa moram tudi jaz nekaj zgruntat- ogromno je pripravkov, menda je dober ekolustrum, c vitamin, bkomplex. Imaš pa tudi  že pripravljene mešanice za pse (dorwest herbst, vetnil, Canina...) pobrskaj po spletu. Jaz dodajam česen že kar nekaj časa, pa bo očitno treba še kaj dodati, če se krvna slika ne bo popravila po zdravljenju anaplazmoze.

Če imaš možnost- pelji psa na odvzem krvi (hemogram + biokemija) in se bo na krvi pokazalo če česa fali ali je povišano. Mene je stalo 36 eur.

Ja, moja ima tudi takoj mehel-ultra mehek drek če ji dodam kaj olja. Grizzlya ji nisem mogla dozirat za njeno težo, že ena šprica je bila preveč.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #173 : 23 Oktober 2013, 20:33:08
Najprej hvala za vse odgovore..me pa še nekaj zanima - kako hitro izginejo posledice alergije, če pes enkrat poje nekaj na kar je alergičen? Recimor da je alergičen na govedino, on pa poje nekaj govedine v enem dnevu. Bo ta alergija izvenela v nekaj dnevih, ko se govedina prebavi, ali alergija (torej reakcija telesa - srbečica in pordelost) ostaneta dlje časa ? In kako hitro po zaužitju hrane, na katero je pes alergičen, se pojavijo simptomi? In potem se ti simptomi slabšajo v kolikor se pes prehranjuje naprej z hrano ki mu povzroča alergijo? Muči me samo, da ne vem, ali je kriv TOTW ali bi lahko bilo kaj drugega.. deluje pa alergija od hrane, ker nima nič po trebuhu, samo gobček in med prsti na tačkah.

Ima kdo kakšen spisek, kateri so najpogostejši alergeni v pasji hrani?

Pa še to - glede lososovega olja-danes sem opazila, da ima psička od 4ml lososovega olja (Grizzly) veliko mehkejši kakec in sem razmišljala o zmanjšanju doze, kljub temu da tehta 12kg in bi mogla biti doza 4ml (2x2ml).Bi bilo potrebno zmanjšati dozo ali naj dodajam glede na težo?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #174 : 23 Oktober 2013, 21:54:17
Če je zadnje čase kaj po zemlji rila/kopala, pomoje ne bo od hrane  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #175 : 23 Oktober 2013, 22:00:46
Zmanjšaj dozo olja za začetek.

Glede alergij in posledic. Čisto odvisno od psa in imunskega sistema ter razsežnosti alergije. Če imaš "srečo" ti bo pes driskal in po koščku prepovedane hrane ali pa se spraskal in boš potem še 2-3 mesece imela psa s poškodovano kožo.

Najpogostejši alergeni so piščanec, puran, svinjina, govedina, pšenica, koruza tudi ribe in riž, sigurno bi se še kaj našlo. Če tako pomisliš-najpogostejše je ravno tisto, kar je v večini briketov in konzerv, logično po eni strani.

Načeloma so te hipoalergenske na bazi jagnjetine ali rib, s kakšnim rjavim rižem ali proso. Recimo Healthy paws rjavi riž in zajec (začuda alergiki na piščanca nimajo težav s to hrano, pa vsebuje piščančjo maščobo, ne pa tudi beljakovin) Bosch Sensitve (ovčetina, riž), Acana Lamb &apple ali Pacifica (ribe), technical hypo alergenic (ki je vegi varianta in) in celo brezglutensko imajo tudi...

Če imaš stik z vzreditelji-se pozanimaj na kaj so njihovi psi alergični. Alergije so dedne (pa tudi pridobljene), vsekakor pa povezane z imunskim sistemom.

Če je po zemlji rila zna priti do grde bakterijske infekcije-kar se reši z antibiotiki. Če je od bolh pa v boj z bolhami.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #176 : 24 Oktober 2013, 08:40:09
...začuda alergiki na piščanca nimajo težav s to hrano, pa vsebuje piščančjo maščobo, ne pa tudi beljakovin.
Mhm. Ravno zato, ker so maščobe/olja praktično nemogoče alergena. Ampak so beljakovine tiste tahude.  ;) Seveda ob slabo prečiščenih maščobah zram lahko naletiš na ''ocvirke'' in posledično beljakovinski delež. Ampak pri vsaj približno ''poštimanih'' hranah težko. Pri takih bolj šrotastih pa itak zram skasiraš še en kup drugih možnih alergenov.

Bugamara. Odvisno od psa. Moj občutljiv na žita. Je včasih pojedu sam en mini mini pasji keksek na žitni bazi...driska 14 dni. Bog ne daj, da je bilo to v prehrani. Huh. Če je to bilo npr. v briketih v čisto mali dozi je še kak mesec mogoče prenašal pol pa kot bi odrezal...driska tud po mesec. No potem smo pa hrano ''stabilizirali''. Res res pazili in čisto izločili alergene. Po drugi strani pa njemu ustrezne stvari povečali. Našli alternativne okuse. Skratka popestrili jedilnik v njegovem okviru.
No pa je pred kratkim naša mati prišla na obisk s celim pladnom nomnom peciva. Ga odložla psu direkt pred nos, ga zaprla zraven in šla  ::) (pecivo peče fenomenalno, za pse pa žal nima felinga) :D No pa je pes požru cel pladen dobrot. Itak noter vse kar ne sme. Moka na 101 način, sladkor, čokolada...Pa je zdriskal sam tist dan vse kar je pojedu.  8) Če mene vprašaš je to zato, ker je bil stabilen zdaj ene 4-5 let. Brez najmanjših ''grehov'' in pri pestrem jedilniku. Prej je bilo pa telo tok ziritirano, da je reagiral že na pikice.

Vse je čisto individualno specifično od psa do psa. Je pa tko, da povprečno vse dogaja v roku meseca. Tok, da lahko rečeš ''sprememba''. Do čistega ''zdravja'' pa mimogrede 2-3 mesece. Vse je pa odvisno od tega kako se vsi držijo pasjega jedilnika. Pa od tega, če kje kaj sam pobere... In seveda kako hitro odkriješ vse alergene in jih izločiš. Žal pa večinoma tko, da na slabše lah gre v roku parih ur, na bolje pa vedno traja. :-\

Kir okus sta mela? Bizona? Ta je ''govej'' in piščančji hkrati. Jaz bi ti raj rekla, da, če že Tow, da dajta probat Ovco. Če praviš, da ma po lososovem olju mehko blato, ga bo tud po briketih. Lej so pač po lososovo bolj ''mastni''. Ostali okusi Tow žal niso lih najbolj primerni za alergike na beljakovine (al je not pišče al govedna al svinjina). So pa čist super za one, k so alergični samo na žita.
 

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #177 : 24 Oktober 2013, 11:11:25
Mislite, da bi bilo kaj fejst narobe, če bi psička še naprej jedla taste of wild kakšna dva tri tedne, da vidim, če bo šla alergija na slabše ali bo izvenela? Ker mogoče sploh ni kriva hrana in nočem spet menjavat hrane brez da bi bla prepričana da je to to.. Mogoče je bila kriva konzerva...in bo alergija splahnela.Ker ponavadi je bilo tak, da ko se je začelo, je šlo na slabše (seveda, ker nismo vedeli na kaj je alergična), tokrat pa ne gre na slabše, malo jo srbi gobček in je rahlo rdeč, vendar se rdečica ne veča, prav tako ne srbečica.Mogoče bo izvenelo, sicer pa bom šla nazaj na fitness trainer :/

Aja pa še to - psička nič ne driska, ima normalen kakec, tudi ob prehodu na hrano ni driskala, edino zdaj ko sem začela pred kakimi 10 dnevi dodajat lososovo olje glede na njeno težo, je bil kakec preveč mehek, zato sem dozo olja zmanjšala za polovico. Prebava je tudi bp.Edino tako kot sem rekla, jo gobček rahlo srbi.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 24 Oktober 2013, 11:44:48
Kir okus mata? in na kaj ste ugotovili, da je alergična?

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #179 : 24 Oktober 2013, 12:03:32
Pri hrani do zdaj sploh nismo vedeli, da je na kaj alergična, ker so se alergije pojavljale samo poleti, takrat je veterinar ugotovil da je alergična na travo, že od začetka je jedla fitness trainer.Sedaj pa z namenom, da bi jedla boljšo hrano, kupim TOTW, pa nastane čudna reakcija, za katero ne vem, ali je od hrane, ali od česa drugega (mogoče še vedno kaj od trave, ker smo kosili še tudi zadnjič?). Ampak če bi bilo od trave, bi verjetno imela tudi pod pazduhami in po trebuhu rdečico, to ima pa samo po gobčku. Tak kot sem rekla, ne vem zagotovo, zanima me, če lahko naredim kakšno škodo, če je TOTW naprej + lososovo olje še kakšna dva tedna, da vidim ali je alergija od hrane ali česa drugega (prehodnega)?