Taste of the Wild

darinka · 108523

tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #180 : 24 Oktober 2013, 12:11:47
Joj ne morem verjet, kakšne študije potekajo na prehranjevanju živali-alergije, driske, prehodi iz ene hrane na drugo...brez zamere, vsi totalno preveč komlicirate. ne vem od kod ideja, da bi morali psi jesti skoz eno in isto hrano oziroma en in isti okus celo življenje. Mi smo tisti, ki ponavadi zašuštramo prebavo psom, ker se držimo enega okusa in enega žaklja briket več let, potem pa bi začeli eksperimentirati. To je tako, kot da bi otroka hranili izključno z piščancem in rižem.. :o Pa kakšen prehod je potrebno narediti iz ene hrane na drugo, pa podobne. Včasih se pogovarjate, kot da imate opravka z novorojenčki...pa še tam se ne komplicira tako..
Če ima pes alergijo vsi takoj hopsnejo na hrano-nikjer ne piše, da je kriva hrana, ampak mi avtomatsko predpostavljamo, da je hrana, pojavi se rdeč flek in se potem s tem obremenjujemo kot da je to največja groza in strah. Ogromno stvari zgine samo po sebi in ne potrebujejo ne vem kako velike pozornosti. In naštevanje na kaj vse je lahko pes alergičen-ni da ni, ja praktično je lahko na vse...če psu nekaj ne paše, mu pač zamenjamo hrano in to je vsa umetnost...nekateri pa skomplicirate tolk da je groza, mislim, da se še starši ne ukvarjajo z vsakim koščkom mesa ali kruha, ki ga otrok poje toliko, kot tu nekateri glede prehrane svojih psov. In še nekaj-da ima pes drisko po TOW-ne gre za alergijo na beljakovine, to je totalna neumnost-gre za to, da nekateri psi, težje prebavljajo večje količine beljakovin, beljakovine jim razdraži črevesje, in rezultat je tu. tako kot pri ljudeh-nekateri brez težav prebavijo recimo piro in pirine izdelke, drugi pa imajo velikanske prebavne motnje po koščku pirinega kruha. Pa niso alergični na piro, ampak njihovi prebavni encimi ne delujejo tako kot bi morali, kadar je v prebavnem sistemu pira...ne pa da je zdaj vse alergeno...če psu nekaj ne paše, mu za nekaj časa umaknemo iz jedilnika in poskusimo po parih mesecih, če stvar prebavlja. drugače mu pa dajemo tisto, kar normalno prebavi in da nima ob tem kakšnih zdravstvenih težav. in to je vsa umetnost. tule imate spletno stran-kaj naj bi pes jedel in kaj ne in pri čem je potrebno biti pazljiv:http://www.milosv.net/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=2



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #181 : 24 Oktober 2013, 12:20:05
Kolk si pa ti lah srečna, da nimaš psa z alergijo  :-* Jaz lah študije delam sam pri enmu...pri ostalih treh pa čist useen kaj jim pade v gobec BP. Ja, ko maš problem kompliciraš in celo izveš kaj novega. Ko problema nimaš, komplicirajo drugi.   ;)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #182 : 24 Oktober 2013, 12:28:16
Bugamara-tudi jaz sem zamenjali svoji psički hrano vmes-iz fitness trainer sem šla na Tow, ker naj bi bila bolj kvalitetna hrana...pa sem po mesecu dni šla nazaj na Trainer, ker je moja psička imela drisko vsak tretji dan. In to, da nekje piše, da je neka hrana vrhunska napram drugi, opbstajajo spletne strani, kjer si lahko pogledaš ocene hran in se ocenjuje v glavnem na podlagi procenta beljakovin-več je beljakovin, boljša je hrana..kar pa sploh ni res. to je tako, kot da bi rekel nekdo, da se jaz, ker jem enkrat na teden meso manj zdravo prehranjnujem kot moj mož, ki ga je vsak dan. njemu meso paše vsak dan, meni pa ne...jaz se bolje počutim ob bolj zelenjavni hrani..pa to še ne pomeni, da se jaz prehranjujem bolj zdravo, ali da je moja hrana bolj kvalitetna. enako je pri pasjih hranah-da ima en žakelj briket recimo pol manj beljakovin kot Tow in ima dodana žita, ga to še ne dela za slabo hrano. Če tvojemu psu paše prehrana meso+žitarice, potem ne vidim razloga, da bi te nekdo prepričal da pa je hrana zgolj meso+ dodatki boljša za tvojega psa. nekaj pa tudi na račun tega, da se vsi skupaj malo preveč cartamo kar se tiče prehranjevanja, da smo zasičeni z vsem, tako psi kot ljudje. če pes dobi drisko po govedini recimo, jo bo veliko ljudi avtomatsko ukinilo iz jedilnika-namesto, da bi poskusili čez nekaj mesecev z majhnim koščkom govedine...da nekaj ne prenesemo se lahko z leti spremeni, enako velja za alergije. določene alergije enostavno "prerastemo"...in enako velja za pse.



tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #183 : 24 Oktober 2013, 12:37:43
Oprosti Lunette, tudi jaz sem imela psa, ki je imel non stop težave z dlako-najbolj na repu, ko mu je odpadala v šopih. pa sem ga vlačila veterinarju, kupovala posebne šampone, menjala hrane..dokler nisem pop!"%ila po domač rečen in sem si rekla, da je zdaj dovolj.
pojavi se alergen, naš imunski sistem se začne panično "branit" tam kjer ni treba in reakcija je tu...in kot sem napisala, ogromno alergij je prehodnih, in vse kar se pojavi ni alergija, kot nekateri mislite-recimo sušenje kože, izpadanje dlake, prekomerno praskanje-vse to je lahko rezultat hormonskih nihanj. tako kot se nekaterim spustijo mozolji, pa lišaji pa se jim suši koža, pa se pojavljajo rdeči fleki-a takrat spreminjamo prehrano? ja najverjetneje ne-ker razlog ni v prehrani! in a se potem ukvarjamo z vsako flekico na telesu, kot da nam bodo že noge odpadle zaradi tega..ja najverjetneje ne, oziroma se jaz ne. zelo podobno je pri psih..kot sem povedala za mojega prejšnega psa in njegov gol rep-po katsraciji je dobil fantastičen gost rep-redka dlaka na repu in odpadanje še tiste kar je bilo je bil hormonskega izvora...v bistvu čist neškodljiva stvar iz katere sem jaz naredila celo študijo. Hvala bogu, da se psi ne obremenjujejo tolk s tem, ker če ne bi bili od sekirancije že gobasti.  :o



Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #184 : 24 Oktober 2013, 12:41:03
Torej ne rabim komplicirat, počakala bom dva tedna, potem pa šla nazaj na fitness trainer, če bo še imela kaj okrog gobčka. Kompliciram pa zato, ker je bila enkrat zaradi alergije že tako boga, da je imela spodnjo polovico telesa rdečega, razdraženega in srbečega ter napol brez dlake, poleg tega pa še konstantna vnetja ušes in sem jo komaj spravila nazaj v red. Tisti ki imajo pse alergike, vejo, kako dolgo traja, da se dlaka popravi in rane izginejo.. in ker še nisem imela pri njej izkušnje, da bi imela alergijo na hrano, me je strah, da bi telo spet odreagiralo z kako hudo alergijo, kot je bilo nazadnje pri travi... Je pa tudi res (glede hormonsko pogojenih sprememb), da se je psička pred tremi tedni prenehala gonit in da se je rdečica tudi nekje hkrati začela... tako da lahko je trava, hormonske sprememe ali pa hrana...Ampak bom spremljala vsak dan in videla, kako in kaj. Mogoče bo pa izvenelo, glede na to, da se ne slabša. Hvala vsem :)



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #185 : 24 Oktober 2013, 12:43:09
Jaz pa prvič čujem da je TOW meso+dodatki. Ma čist lepo zraven OH.  :) Res pa je da nekaterim pač ne paše ''premočna'' hrana. Mojmu recimo tud ne. No še vedno ne samo enemu psu od štirih.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #186 : 24 Oktober 2013, 12:44:07
Bugamara...še vedno ne vemo kateri okus TOW pa imaš odprt.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Bugamara

  • *
    • Prispevkov: 19
    • Točke: 0
Odgovori #187 : 24 Oktober 2013, 12:47:13
Spregledala, se opravičujem. Okus je high praine, bizon in divjačina.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #188 : 24 Oktober 2013, 13:10:10
Zdj si pa deklaracijo preber pa bodi pozorna na sestavo pri ostalih hranah. Pa seveda spremljaj razlike. Bizon je ''vrsta'' govedine in pa ima notri piščanca.

Tina...hja...še vedno očitno ne veš točno kak izgleda pes s težavami...takimi nič kaj prehodnimi  :) Brez zamere.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #189 : 24 Oktober 2013, 13:52:19
Tina-briard, tista povezava je nek izvleček besedila iz pamtiveka, imam nekje doma še original in veliko zapisanih zadev je zelo približnih, je pa zadeva stara minimalno 20 let. Ljudje tudi večinoma niso sami krivi, da imajo občutljivega psa, ampak gre za probleme, ki izhajajo iz legla. Od prenašanja alergij iz prednikov na potomce do zelo enolične prehrane v leglu, da potem, ko mladič zamenja okolje, driska ob vsaki najmanjši spremembi. Če živiš v mestu se potem sekiraš ob vsakem iztrebljanju, ko ne moreš normalno počistiti za psom.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #190 : 24 Oktober 2013, 15:16:24
Res je! Občutljivčki se skotijo taki, praviloma.

Glede gobčka OVCKA na pomoč. Pred časom si objavila neke fotografije in tretma s kisom, ko je imel Cosmo nekaj vneto/manj dlake ali nekaj takega in sedaj ne najdem. Bi lahko bilo to?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #191 : 24 Oktober 2013, 16:03:50
Res je! Občutljivčki se skotijo taki, praviloma.
Res je. Res je pa tudi, da niso morda vidni od prvega dne naprej. Pač enkrat izbruhne. Praviloma takrat, ko se alergenov nabere za kapljo čez rob. Pol se pa sesuvajo tok časa, da jih ne ''spucaš''. Naknadno pa odvisno od prizadetosti imunskega sistema, telesa kot takega...

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #192 : 24 Oktober 2013, 19:56:39
Glede gobčka OVCKA na pomoč. Pred časom si objavila neke fotografije in tretma s kisom, ko je imel Cosmo nekaj vneto/manj dlake ali nekaj takega in sedaj ne najdem. Bi lahko bilo to?

Ne vem ce bi pomagalo, ker pri nama ni problem alergija. Pac tam med kozno gubo na spodnjih znabljih ob straneh je skoz mokro ter frisno in postane dlaka temno rdeca in koza spodaj vneta. Imava redni tretma - brisanje gobca po pitju vode, strizenje dlake na tistem mestu cisto na kratko, kadar se vname pa umivanje z jabolcnim kisom in redno mazanje z otrosko Penaten kremo (oz. penaten ne prodajajo vec, zdaj je Nivea baby krema za ritko - vsebuje cink).

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


tina-briard

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 0
Odgovori #193 : 25 Oktober 2013, 13:25:24
Lunette, ja najverjetneje bo tako, da jaz o psih z težavami pač nič ne vem... :o..vsi moji psi so od štarta do konca bili tipi topi, brez prebavnih motenj, brez odpadanja dlake, rdečih flekov, prhljaja ipd. ampak brez zamere, če bi enkrat si vseeno rekli-pes je pes in mi smo tisti, ki ga degeneriramo z raznimi anti-lalala zadevami in ne pustimo, da bi narava sama določene stvari odpravila. In da se spuščate celo tako daleč, da morajo celo izsledki raziskav pokazati, kako se pa naj bi pes prehranjeval danes in naslednje dve leti in slediti vsem novim dognjanjem, ker najverjetneje so pse 20 let nazaj hranili totalno narobe, in so bili vsi gobasti z kratkimi življenjskimi dobami ipd. In Urška, ne vem, če se tudi ti prehranjuješ po najnovejših razsikavah, ki zaključujejo, da je prehranjevanje naših staršev in starih staršev iz pamtiveka in s tem posledično napačno? Vidim, da se pes razvija tako kot človek, v bitje, ki kar naenkrat potrebuje kopico vitaminov in mineralov za normalno delovanje in to vsak dan, ker če ne ne preživi, zboli, podleže alergijam in ne vem kaj še vse...nisem pa jaz kriva, da so prišle na svet pasme, ki jih je potrebno konstant brisat, prat, masirat, gledat, da ne zbolijo za sto in eno boleznijo kože in tako kot so "pametno" vzrejali določene pasme, tako potem tudi potrošnja industrija pametuje o sto in enih potrebah naših psov, zdravilih in dodatkih, ki bodo odpravili vse težave naših psov.  ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #194 : 25 Oktober 2013, 13:32:21
...nisem pa jaz kriva, da so prišle na svet pasme, ki jih je potrebno konstant brisat, prat, masirat, gledat, da ne zbolijo za sto in eno boleznijo kože in tako kot so "pametno" vzrejali določene pasme, tako potem tudi potrošnja industrija pametuje o sto in enih potrebah naših psov, zdravilih in dodatkih, ki bodo odpravili vse težave naših psov.  ;)

Ja in kaj, ce zadenes ravno takega psa, ki ima hude probleme s kozo? In s tem ne mislim malo rdecice ali driskico, ampak prav rane po kozi... mislim, da se tukaj govori o bolnih psih, ne pa o razvajencih...

battito animale


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #195 : 25 Oktober 2013, 13:54:40
No tina-birard. Ti prav privoščim, da bo tvoj naslednji pes, taiste pasme, ki jo imaš zdaj imel kopico hudih alergij. Pa bomo videli kako boš takrat razmišljala ali bi psa kar tako dala uspavat-če pa imaš možnost ugotoviti alergene in hranit primerno pasmo?   
A se ne bi niti toliko za psa potrudila in ugotovila na kaj je alergičen in mu omogočila življenje brez krvave kože in krvave driske. Ker to SE dogaja.

In to je na plečih vzrediteljev, ki parijo pse, za katere sami dobro vedo koliko težav imajo. Je pa druga reč, ko se stvari šele kasneje, pri 5-6 letih pokažejo in je do takrat že 1-2 legli na svetu. In cvetke naštepane brez rodovnikov etc...
Ti si kriva zgolj nerazumevanja in posmehovanja ljudem, ki imajo pse z zdravstvenimi težavami.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #196 : 25 Oktober 2013, 19:19:49
Saj, ce bi tina-briard samo en dan take stresala, bi clovek se lahko verjel, da si kaj "mocnega" zauzila. Glede na to, da so pa zapisi raztegnjeni na 24 ur (pa da smo ze kdaj prej kaksen umotovr brali), pa dvomim, da je za te "modrosti" kriva kaksna substanca. Prej pomanjkanje nje ...  ::)

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #197 : 25 Oktober 2013, 19:34:19
Čeravno mislim, da bi bilo smiselno temo pustit hrani TOW...pa vseeno moram.  :)
...nisem pa jaz kriva, da so prišle na svet pasme, ki jih je potrebno konstant brisat, prat, masirat, gledat, da ne zbolijo za sto in eno boleznijo kože in tako kot so "pametno" vzrejali določene pasme, tako potem tudi potrošnja industrija pametuje o sto in enih potrebah naših psov, zdravilih in dodatkih, ki bodo odpravili vse težave naših psov.  ;)
Em...a si ti že kdaj slišala za pse brez porekla? Za mešance? Pa za ljudi, ki takšne mešance imamo...em naprimer - radi. Da pes sicer je pes...ampak ni pa je#$% stranka. Pa da npr. skrbimo zanj...tudi takrat, ko uradna veterina, da roke stran, ker nimajo pojma kako mu pomagat. Ja prav alternativa in narava sama pomaga. Kar pa še ne pomeni, da ga pustiš na milost in nemilost s težavami. No in da ravno s komplicranjem, izbiranjem hrane, masažo (kaj ma to s hrano ???), dodatki itd psu omogočimo zdravo in polno življenje  ??? Ker čisto v osnovi imamo nekateri psa zato, da mu omogočamo življenje. Ne za status, ne za ego...preprosto zato, ker si zaslužijo in ker smo si jih v svojo družino navlekli povsem zavestno.
Iz vsega tega...in še vseh ostalih postovo sklepam da imaš prav:
Lunette, ja najverjetneje bo tako, da jaz o psih z težavami pač nič ne vem...
Če pa si mnenja, da z nekaj osnovnega znanja, splošne razgledanosti in nekoliko zdrave zavesti pri zavestnem lastništvu živega bitja pač kompliciramo in bi bilo bolje psa uspavat, ker se ti ne da ''komplicirat''...no pa tud prav.
Glede brisanja, pranja...to je bolj ali manj zaradi naše splošne osebne higiene. Ne vem kako imaste pri vas. Jaz imam kljub količin dlak za izvoz rada čisto.  :)
Da pa popazim, da ne zbolijo pa med drugim moji tanki denarnici paše bolj kot si misliš. :P

Torej invseticija v dobro hrano, ki psu paše (oh dejmo komplicirat). V kakšno preventivno zadevo. Ter v splošno razgledanost s področja dobrega počutja živali je smiselno vložit nekaj časa. Bolje čas za komplicirat, kot denar za ''popravljanje'' zasranega. Kolikor več te pride dobra oskrba psa toliko manj (oz. mnogo manj) ter pride reševanje težav - ker jih ni. 8)

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #198 : 26 Oktober 2013, 00:37:59
Lunette, ja najverjetneje bo tako, da jaz o psih z težavami pač nič ne vem... :o..vsi moji psi so od štarta do konca bili tipi topi, brez prebavnih motenj, brez odpadanja dlake, rdečih flekov, prhljaja ipd. ampak brez zamere, če bi enkrat si vseeno rekli-pes je pes in mi smo tisti, ki ga degeneriramo z raznimi anti-lalala zadevami in ne pustimo, da bi narava sama določene stvari odpravila. In da se spuščate celo tako daleč, da morajo celo izsledki raziskav pokazati, kako se pa naj bi pes prehranjeval danes in naslednje dve leti in slediti vsem novim dognjanjem, ker najverjetneje so pse 20 let nazaj hranili totalno narobe, in so bili vsi gobasti z kratkimi življenjskimi dobami ipd. In Urška, ne vem, če se tudi ti prehranjuješ po najnovejših razsikavah, ki zaključujejo, da je prehranjevanje naših staršev in starih staršev iz pamtiveka in s tem posledično napačno? Vidim, da se pes razvija tako kot človek, v bitje, ki kar naenkrat potrebuje kopico vitaminov in mineralov za normalno delovanje in to vsak dan, ker če ne ne preživi, zboli, podleže alergijam in ne vem kaj še vse...nisem pa jaz kriva, da so prišle na svet pasme, ki jih je potrebno konstant brisat, prat, masirat, gledat, da ne zbolijo za sto in eno boleznijo kože in tako kot so "pametno" vzrejali določene pasme, tako potem tudi potrošnja industrija pametuje o sto in enih potrebah naših psov, zdravilih in dodatkih, ki bodo odpravili vse težave naših psov.  ;)
Ne, pes in človek se ne spreminjata toliko kot pa sistem pridelave hrane, ki je sama po sebi veliko bolj siromašna in celo škodljiva. Genetska manipulacija rastlin in živali, pesticidi, taka in drugačna onesnaženja, vse to so tudi pomočniki pri razvoju preobčutljivosti. Bi pa od nekoga, ki ima vse po vrsti za butlje pričakovala, da je tako superioren na vseh področjih, da si zna kupiti psa brez vseh teh problemov. Za vse ostale spet malo izobraževanja, ostali somišljeniki v tej temi pa so to verjetno že gledali http://www.youtube.com/watch?v=f69TUDbPdLs


gapy

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #199 : 11 November 2013, 17:04:19
Pozdravljeni! Imam eno vrečo hrane TOTW okus bizon 13,6kg zapakirano. Prodajam jo zaradi nesrečnih okoliščin... Cena je cenejša kot v trgovini, če jo kdo želi naj me kontaktira na ZS. Možna osebna dostava v okolici MB.

Lp

P.S. vem da spada sporočilo med male oglasi, vendar nisem nikjer zasledil podforuma primernega le-tem




Anjica

  • *
    • Prispevkov: 32
    • Točke: 0
Odgovori #200 : 08 December 2013, 09:17:40
Če koga zanima imam 10kg hrane z okusom merjasca. Naša noče jesti  ::)
dam po reees ugodni ceni!



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #201 : 18 Junij 2014, 13:03:44
Zoohit ima trenutno akcijo, pride žakelj manj kot 50€ :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #202 : 28 December 2014, 22:07:16
Pozdravljeni!

Doma imam 14 let starega višavca. Nima nobenih zdravstvenih težav, razen občasne bolečine v sklepih, če je malo preveč aktiven. Trenutno ga hranim z TOTW pacific stream..torej losos. Je ta hrana vredu (je jo že kar nekaj časa in mu ustreza), glede na njegovo starost (piše da je primerna za vsa življenjska obdobja) in občasno samo menjam okus? Sedaj sem za spremembo mislila vzeti perutnino ali pa bizona (nekaj takega). Razmišljala pa sem tudi tudi o Acani Senior. Bi mi morda mogoče pojasnil kakšne prednosti, slabosti?  :)

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #203 : 28 December 2014, 22:21:05
Aha, pozabila sem še na Arden Grange senior za primerjavo, torej izmed teh treh :) Hvala!

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #204 : 29 December 2014, 10:31:25
Jaz vedno pravim, da če psu hrana odgovarja, ni potrebna menjava...sicer pa tudi jaz za mojega seniorja uporabljam totw ovco, je pa res, da glukozamin dodajam, pa tudi, da je extremno občutljiv in mi že zato na kraj pameti ne pade menjava....sploh pa je razlika v sestavi med AG in TOTW velika, saj AG kot jaz vem vsebuje žita...če bi že menjali potem rajši med grainfree (acane grainfree) hranami ali okusi, če veste, da mu drugi viri beljakovin ne povzročajo težav.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #205 : 29 December 2014, 11:55:36
Toliko, da se okus premenja malo vmes ni panike, ni treba komplicirat. Pač nekaj vzameš, kar veš, da bi psu lahko odgovarjalo. Lahko pa kako konzervo, kuhan obrok, dodatek kuhanih reči, da ni vedno istant kuglica. Če pes nima težav z žiti-lahko mirne duše daješ žita. Moja jih recimo ne presnavlja najbolje (pač cele pokaka ) in s ejih zato izogibam. Izjemoma kaka žlica polente gresa. Tisto ni težav. Problem pri moji so neobdelana žita. Pa tudi nekaj drugih psov ima enak problem-žita v briketih gredo cela ven, če se pa kaša skuha in kaka žlica doda obroku, pa sploh ni težav.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


arči

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
Odgovori #206 : 29 December 2014, 13:27:59
Najlepša hvala obema. Bom verjetno ostala pri tej znamki.

"Dogs are not our whole life but they make our lives whole." [Roger Caras]


panaque

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
Odgovori #207 : 06 Januar 2015, 13:11:21
Ker mojemu psu ne odgovarja okus ovce (Sierra Mountain), problem s prebavo, še eno zapakirano 13,6 kg vrečo zamenjam za okus Wetlands ali High Prairie.

Lahko na ZS.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #208 : 13 December 2015, 17:18:36
No, ravno smo prvo vrečo pojedli...Ima TOW od nekdaj tako propusten žakelj, da se maščoba zatipa na ven in se na koncu nabere v habuku?   ::)
Edini minus, ki je pri tej hrani.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #209 : 13 December 2015, 17:34:38
Meeeh prehitro pisala. te luknjice imajo seveda še drugi namen, poleg tega, da zamstijo roke in habook. Na enem ANG forumu so pred leti tole zapisali "This allows the air to be released from inside of the bag but does not allow the air in. This helps especially when stacking the bags for transport; the bags can be flattened for stacking purposes. Also less air in the bag will help keep the pet food fresh."

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!