Taste of the Wild

darinka · 108002

Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 30 Julij 2010, 23:33:32
No Ron in Kala imajo zdaj tudi te brikete.
Jedla jih še nista.
Naročili smo jih pri trgovni Aro.
Je okusa bizon in divjačina.
Bomo videli kako se bo obnesla.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


Bernski Planšar Bart

  • *
    • Prispevkov: 254
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 16 Avgust 2010, 13:45:04
No Ron in Kala imajo zdaj tudi te brikete.
Jedla jih še nista.
Naročili smo jih pri trgovni Aro.
Je okusa bizon in divjačina.
Bomo videli kako se bo obnesla.

Ne, maste okus pečena divja perutnina ;)



Ron**Kala

  • *
    • Prispevkov: 738
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 16 Avgust 2010, 15:49:27
Ja vem, je prišel napačen paket ali pa sem jaz ''ponesreči'' naročila pečeno divjo perutnino.
Ron in Kala sta  dokaj zadovoljni s tebi briketi. Jedla sta jih samo 1x in še tiste je bila  zrave še konzerva.
Itak pa onadva vse pojesta   ::)
Edino kar me moti je da so majhni in zato jih Ron poje zelo hitro.

A best friend is the one, who can look at you, with the biggest smile on your face and still know something is wrong!


erda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 26 Januar 2011, 21:12:56
Prosim za nasvet

Je smiselno naredit prehod iz Royal Canin Boxer Junior na Taste of the Wild
Pes bo star 5 mesecev
Kakšne težave se lahko pojavijo, zdaj jih nimamo.

Menjava bi bila predvsem zaradi razmerja cena/kvaliteta in podražitev royal canin v naslednjem mesecu

kateri okus priporočate



TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 03 Februar 2011, 12:15:42
erda, ne vem, kakšnega psa imaš, ampak recimo moj pes velike pasme je že pri vzreditelju jedel Tow (perutnino), pa se je kasneje, ko je bil star cca. 6 mesecev, pojavil problem z vnetjem pokostnice-po pogovoru z vzrediteljem sem raje zamenjala na manj "močno" hrano in od takrat dalje res ni bilo več problemov (seveda ne vem oz. ne morem trditi, da resnično zaradi menjave hrane ali pač povsem naključno). Sedaj, ko je star 1.5 leta, pa ni več problem.
Če imaš mladiča velike pasme, bi moj nasvet bil, da poskusite morda z okusom ribe, ker ima manj beljakovin, kalorij, maščob kot pa divja perutnina ali bizon. Če pa imaš kužka manjše rasti, pa itak ni problem, ker je že skoraj dosegel končno višino.
Drugače pa je ToW zelo kvalitetna hrana!


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 03 Februar 2011, 14:23:55
Citiraj
Če imaš mladiča velike pasme, bi moj nasvet bil, da poskusite morda z okusom ribe, ker ima manj beljakovin, kalorij, maščob kot pa divja perutnina ali bizon.

Hm, meni je bilo rečeno pa ravno obratno? Da ker je mladič raje vzamem bizona, zaradi večje energijske in beljakovinske vrednosti. Nasplošno so vse hrane za mladiče energijsko močnejše kot za odrasle, ker še rastejo, kolikor jaz vem??



irzi

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 2
Odgovori #66 : 03 Februar 2011, 18:00:15
Moje mnenje, pa nočem pametovat, pa je, da je, ker se gre za psa večje pasme, ki potrebuje več kalcija, v Tobijinem primeru bilo v hrani premalo kalcija in je zato prišlo do vnetja pokostnice.
Hrana, na katero je prešel potem, pa ga je vsebovala dovolj za rastočega mladiča ali pa je bil dodan s kakšnim prehranskim dodatkom?

Mladiči namreč potrebujejo beljakovinsko in z maščobami bolj bogato hrano, posebno v primeru mladičev velikih pasem.
In pri mladičih velikih pasmaem zna biti hranjenje z "all life stages" hranami delikatno, tudi zaradi morebitnega pomanjkanja kalcija. Ne pri vseh, pri nekaterih pa.

Mislim pa, da je bolje, da se ne dodaja kalcija na pamet in kar tako, za preventivo, kot je bilo včasih v navadi. Četudi je mladič hranjen s takšno hrano.
Mogoče v manjših količinah, ali pa več skute in kosti dodajati k prehrani.

"I did then what I knew then, when I knew better, I did better."
Maya Angelou


TOBI

  • *
    • Prispevkov: 297
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 04 Februar 2011, 09:50:33
irzi, ne vem, prešaltali smo na nutra gold large breed adult-mogoče ima ta hrana res več kalcija?

Je pa pes rasel kot zmešan v višino po ToW in je bilo rečeno, da ima probleme zaradi tega.


erda

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 04 Februar 2011, 10:05:10
Ja imam bokserja, tudi meni so predlagali ribo za zažetek, ampak sem si premislil in na koncu prešaltal na Acana



simby

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #69 : 16 Februar 2011, 11:45:45
pozdravljeni,
grem kmalu za slo stoga potrebujem pomoc jer ne obvladujem dobro na slo iskalniku ( niti z vasim jezikom :) ),al obstaja med Ormož-Ptuj-Murska Sobota trgovina za zivali sa Totw ili Orijen ili Felidae hranom za muce? hvala



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #70 : 16 Februar 2011, 12:43:36
Na Ptuju, v Mercator centru je trgovina ZOO Ajka, ki prodaja Orijen in Acano

ZOO AJKA
ORMOŠKA CESTA 30
Ptuj
(MERCATOR CENTER SUPERMESTO)

tel.: 02/228 44 88

Odpiralni čas trgovine:
pon - sob od 8.00 do 20.00
nedelja 8.00 - 13.00

Najbolje, da jih pokličete in vprašate kaj od hrane za muce imajo na zalogi.  :)


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #71 : 16 Februar 2011, 15:23:08
Pri nas (in pri kolegu) je bila to prva briketirana hrana, ki me ni sla po luknji (bizon) in sva komaj porabila, razdala tistih 15kg. Nazalost.



simby

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 16 Februar 2011, 19:42:13
Urška najlepsa hvala.
Imajo orijen in acano, vprasala sem jih mailom.
Lp



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #73 : 10 April 2011, 23:19:36
Ravno berem na njihovi spletni strani, da ima TOTW nov okus- in sicer Sierra Mountain Canine™ Formula- z jagnjetino. Drugače se pa pri nas hrana super obnese- zdaj kak mesec mešam pol Orijen pol TOTW in tamaladva sta full zadovoljna.  :D

My little dogs - a heartbeat at my feet.


Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #74 : 11 April 2011, 13:59:51
Jaz jo tudi fujtram z TotW, pečen bizon in z veseljem poje, iztrebki so pa tudi ok.
Ampak bo kmalu zmankalo tamale vreče.
Zanima me kaj je bolje za mladička starega 3 mesece, da mu kupujem bizona, ki ima več preteinov (32%) ali raje kupim ribe ali ovčko, ki ima manj proteinov (25%)?



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 11 April 2011, 15:17:47
http://www.championpetfoods.com/faq/
http://www.orijen.ca/orijen/Myths_of_High_Protein.pdf
http://www.orijen.ca/orijen/ORIJEN_White_paper.pdf

Sami proteini naj ne bi bili problem. V končni fazi tudi volčji mladiči odraščajo pretežno (ne izključno) na proteinski hrani. Je pa treba pazit pri izbiri hrane na morebitno dodane rastne hormone, razmerje med kalcijem in fosforjem in še cel kup drugih stvari.  ;)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #76 : 11 April 2011, 17:26:13
Hvala TibiQ  :)

Materiala za doktorat.
Ampak na kratko, je čisto vseeno katero vrsto TotW kupim, ker so vsi briketi za vse starosti psov, ali ne?  ::)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 12 April 2011, 08:33:13
Joj, za ToTW ne bi vedela, ker se nisem poglabljala. Mogoče ti odgovori kdo drug. Zakaj pa ravno ToTW? Malo pobrskaj še med drugimi hranami boljše kvalitete. Morda najdeš bolj primerno.

Sicer sem pa jaz s časom ugotovila, da za hrano naših psov kompliciramo bolj, kot za lastno, tako da jaz ne kompliciram več toliko. Pozanimam se katere so hrane višjega kakovostnega razreda, kar pomeni da vsebujejo manj, do nič žitaric (vsaj ne kakšne koruze ipd. - tudi soji se izogibam), da je meso v večji količini na prvem mestu, da vsebujejo določene dodatke, ki jih psi potrebujejo, da so, če se le da brez konzervansov, da ne vsebujejo rastnih hormonov, antibiotikov,.. (se pravi da živali, iz katerih so pridobili meso niso bile hranjene s tem), da so sestavine bolj ali manj naravne (free range,..) ,...... in ko izberem (na vsake toliko časa zamenjam hrano) gledam ali hrana psici ustreza ali ne - na podlagi iztrebkov, ješčnosti,.....  ;)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #78 : 12 April 2011, 10:20:42
ToTW, ker je kakovostna, brez žitaric, prodajajo jo v lokalni trgovini.
Zdej imam 5 lbs žakelj, ki ga bo kmalu zmanjkalo. Kupil sem ga pa, ker nimajo testerjev, da bi samo probal.

Tudi pri nam jaz kompliciram, ker bi rad, da je kvalitetno hrano.
Fotr bi ji dajal Chappi + vse kar ostane od kosila.

Bom probal še kaj drugega, ampak tile mali žaklji 1kg ali malo več so najdražji, glede na količino.



Ro_Gi

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Moja mala sončka... Roli&Gizmo <3
Odgovori #79 : 12 April 2011, 10:29:16
TOTW je tudi po mojem mnenju zelo kakovostna hrana (ne sicer tako kot npr.Orijen, čeprav še vedno spada v najvišji rang). Mene edino moti, da ne obstaja 7 kg pakiranje. 2,3 kg pojesta hitro, 13 kg pa je preveč... :-\

Miha, ja, hrana ne glede na okus je primerna za vsa življenjska obdobja. ;)

My little dogs - a heartbeat at my feet.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #80 : 12 April 2011, 11:22:20
Tudi pri nam jaz kompliciram, ker bi rad, da je kvalitetno hrano.
Fotr bi ji dajal Chappi + vse kar ostane od kosila.
Ja, kvalitetno hrano.. saj ko sem govorila o kompliciranju, sem govorila v bistvu o izbiranju med bolj kvalitetnimi hranami. Toliko, da ne hodimo samo v Mcdonalds (se pravi, da se za pse ne kupuje hrana iz supermarketov) pazimo tudi mi.

Aja.. prej sem pozabila omenit.. na koncu, ko izbiram med temi kvalitetnimi hranami, ki so bolj ali manj enakovredne (kakšna je v čem boljša in v drugem malo slabša, ampak v osnovi so vse kvalitetne) jaz seveda pogledam tudi na ceno  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #81 : 12 April 2011, 19:03:19
Ni je hrane na marketu brez konzervansov. Če bi bila, ne bi bil rok trajanja taaakoooo doooollllggggg. Ni za verjet vsega kar piše in kar promovirajo.  ;)
TOW je fajn hrana, ne rabiš tuhtat pretirano. Samo poglej razmerje fosfor/kalcij.

Večina nas je finančno omejenih in posegamo po kvaliteti, do 50eur žakelj futra. Torej je meni tale omenjana krepko predraga. Pa glede na moj fax-tudi nikoli ne bom zaslužila toliko, da bi lahko psom privoščila tolk drago hrano-imajo pa druge bonitete-ukvarjanje, veterinarja kadar je potreben.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 12 April 2011, 19:24:42
Večina nas je finančno omejenih in posegamo po kvaliteti, do 50eur žakelj futra. Torej je meni tale omenjana krepko predraga. Pa glede na moj fax-tudi nikoli ne bom zaslužila toliko, da bi lahko psom privoščila tolk drago hrano-imajo pa druge bonitete-ukvarjanje, veterinarja kadar je potreben.

Vse lepo in prav, dokler imaš doma zdravega psa. Če je pa alergičen na vse živo, pa še da ima nemogočo presnovo, potem postane zgodba malo drugačna. Ni več hočeš/nočeš, je kar moraš (ne glede na to koliko zaslužiš).



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #83 : 12 April 2011, 19:28:03
Jah to je drugo-če je pes alergičen, pol pač sebi priškrneš futer in kavo, pa kako morje, obleke in bancin in se prilagodiš. Če ne sfolgaš finančno (govorim o osnovah zase + psa) pa psu najdeš novi dom.
Tu pa ni bilo govora o alergijah.  ::) Njgov pes je zdrav in išče pač kak drug futer.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #84 : 12 April 2011, 19:35:08
Tu pa ni bilo govora o alergijah.  ::) Njgov pes je zdrav in išče pač kak drug futer.

Sem samo hotela povedati,da se vedno ne izide po planu glede stroškov. Meni bi trenutno najbolj pasalo, če bi mi vsi (mački, psa in jaz) lahko živeli od zraka  :)



Miha007

  • *
    • Prispevkov: 79
    • Točke: 0
  • Sunny
Odgovori #85 : 12 April 2011, 21:06:44
Jah to je drugo-če je pes alergičen, pol pač sebi priškrneš futer in kavo, pa kako morje, obleke in bancin in se prilagodiš. Če ne sfolgaš finančno (govorim o osnovah zase + psa) pa psu najdeš novi dom.
Tu pa ni bilo govora o alergijah.  ::) Njgov pes je zdrav in išče pač kak drug futer.

Ja, tudi meni bi pasal, da bi bil cenejši futr.
Bom probal še 1x z Bosch hrano, ker imam še 1/2 1kg vreče in če se ne bo praskala kot se je po prvem poskusu bom kupoval Bosch.
Če ne, se bom pa odpovedu kakih tenisk, oblek, manj po gostilnah pa bo.
Dokler imaš se čemu odpovedovat je še dobr, če si pa že na minimalcu je pa bolje, da psa sploh nimaš.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #86 : 12 April 2011, 21:33:14
Če je bilo praskanje vzemi Bosch sensitive, pri nas se je dobro obnesla.
Jap psi so strošek-ma jaz sem v zlati sredino zaenkrat in upam, da se tudi obdržim. Se pa včasih vmes kaj zgodi (bolezen, prometna, kak požar, tatvina kakega avtona, izguba službe...) in pride velik nenačrtovan strošek in potem moraš mal preorganizirat stvari, pa mal zatisnit pas, da prideš spet na zeleno vejo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #87 : 13 April 2011, 10:08:05
Ni je hrane na marketu brez konzervansov.
Ja, to itak.. mislila sem bolj na to koliko in kateri konzervansi so.. ;)



ŠEPPER

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
Odgovori #88 : 13 April 2011, 22:11:46
No tako ker je tema že tako aktivna povem še jaz nekaj.

Verjetno (brez pretiravanja) sem probala 10 različnih znamk, ker imam srečo in tisto ki
mojim paše radi ukinejo.
Torej imeli smo Nutro - ukinili, Forca 10 - ukinili, vse ostale pa razne alergične reakcije.

Taste of the wild je pa obema super. Ful sem ju probala navadit tudi na Orijen ampak
je malemu bla premočna in je imel drisko tudi še po 1 mesecu.

Poleg tega da bi rada imela isto znamko za oba psa, da je čim manj kompliciranja, sem omejena
še s tem da je psica bela (DA) in je treba gledat še na to da se mi ne pobarve oranžno. Ker vidiš kdaj kšne
reveže z oranžno barve pa so takooo grdi.

Skratka moji so z taste of the wild zeloo zadovoljni.

LP, Tanja







TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #89 : 14 April 2011, 08:49:13
Tanja, a pa pri Orijenu si poskusila zmanjšat količino hrane? Mi smo sicer šli iz O. na Acano, pa je bilo isto (sicer ne driska, ampak ne ravno trd iztrebek), potem sem pa zmanjšala dozo (psica je bila itak malenkost predebela), sedaj je pa OK.