vzreditelj - servis za vse

*LuNa* · 2471

*LuNa*

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 10
: 10 Oktober 2008, 21:00:09
Zanima me mnenje drugih vzrediteljev, kako gledate na klice lastnikov psov vaše pasme, ki imajo mladiče iz drugih (ne vaših) legel, pa vas kličejo za informacije in nasvete.

K pisanju me je predvsem spodbudil včerajšnji klic nekega fanta, ki bo kupil nerodovniškega labradorca in je klical mene po nasvet praktično v zvezi z vsem,kar se tiče pasme, skrbi za mladiča ... Kljub mojemu prepričevanju, naj se raje odloči za rodovniškega mladiča, vztraja, da bo vzel tega nerodovniškega, ker se mu "vzrediteljica" zdi poštena (med besedami sem izvedela, da se je z njo menil le prek telefona in ji slepo zaupa). In kar me je najbolj šokiralo je bilo to, da ga je ta ženska (ki je sama sploh ne poznam in ona mene tudi ne) poslala k meni po nasvete. Enostavno ne razumem, kako ima nekdo lahko leglo, pa svoje kupce pošilja po nasvete k pravim vzrediteljem. Moram rečt, da mi ni problem komur koli svetovati, ne glede na to, kje kupi mladiča, ampak po drugi strani se mi zdi pa totalno mimo, da bom jaz "servis" za vse šteparje mladičev. 

Psarna Lunca's - vzreja labradorcev
http://luncas.vovk.si


Simply Perfect

  • *
    • Prispevkov: 75
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 Oktober 2008, 08:36:08
Se dogaja tudi nam.   ???

Ko smo imeli oglas za leglo, so med drugimi prihajali e-maili z vsebino: "imam psičko staro 14 mesecev, ima te in one zdravstvene težave, kako naj to pozdravim, kje in kako poteka vzrejni pregled...", ter telefonski klici v smislu: "mi lahko poveste kaj o bostonu, koliko stane, kdo jih vzreja..." mi pa imamo oglas za buldoge.

In NE, se mi ne zdi prav, da je vzreditelj servis za "čistokrvne brez rodovnika" in kupce drugih vzrediteljev. Pozanimaj se pri tistem, ki ti je psa prodal in to je to.  Pa ni težava v tem, da mi je težko dati nasvet, daleč od tega.
 

 


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 12 Oktober 2008, 08:40:43
Jaz sem lastnikom mojih mladičkov kadarkoli in doživljenjsko na voljo.
Za druge vzreditelje pa ne morem dajati informacij niti komentarjev - jih tudi ne vem in seveda tudi ni korektno.

O mešancih še toliko manj-

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


chory

  • *
    • Prispevkov: 616
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 13 Oktober 2008, 17:24:18
Kličejo ljudje ki ne vedo kam bi se obrnili po nasvet.K nam so te dni klicali Nekdo je hotel vedeti kako priti do vzrejnega dovoljenja.Drugi je po telefonu jokal da se mora znebiti 3leta starega psa in ki mu leži v kuhinji z epileptičnim napadom ,on bi pa prišel k meni po mladička.Ko sem mu rekla da naj svojega psa nemudoma odpelja k veterinarju pa je rekel, da se ga boji ker ni vajen avta.En gospod je hotel, da bi bila iz Kočevja ker, kot me je poučil pravi nemški ovčarji izhajajo samo in le iz Kočevja.Pa še on ga dobi vrhunskega za 100 E.Spet drugi me je zmerjal kaj le si mislim, da imam tako ceno da me ni sram.Eden ni znal po slovensko in ga je zanimal vučjak .A ima papire.Ko sem mu zagotovila da imajo rodovnik pa me je vprašal a papire,papire imaju....Ena gospa me je poučevala, ko sem zbirala rezervacije da kdaj se oddajajo mladiči in sem jo pomirila da zbiram rezervacije a me je po vprašanju kakšni so in odgovoru da zgledajo kot rex poučila da "hvala malo se pa že spoznam ker imam enega doma".Aja pa še en gospod je klical po vprašanju koliko stanejo, če mi kar bika prižene al kaj si jaz predstavljam.
Je pa zelo težko prodati kvalitetno leglo poleg poplave "čistokrvnih,samo papirjev nimajo" ki imajo vsi odlične starše.Cene so nizke in nepoznavalce je lahko prepričati, da je njihov čistokrven brez rodovnika.Ja kaj ga pa rabite saj to je samo papir.
Na žalost imamo potem rejci le eno možnost, da ti ostanejo mladički doma ali da jih daš daleč pod ceno.Žalostno.
Pa še to; te vsak ki ima le pet minut časa in ,ki ni nikoli vzrejal dolži, :(   da vidiš le denar.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4 : 13 Oktober 2008, 19:52:04
Se strinjam, da vzreditelj ne sme biti a priori serviser. Sama sicer z grenkim priokusom na kakšna vprašanja še odgovarjam, je pa neverjetno, kako se ti ljudje sploh niti ne zahvalijo za tvoj odgovor (npr. prek elektronske pošte). Naslednjič pa spet jovo na novo. Kot da sem tam zato, da odgovarjam na najbolj osnovna vprašanja o negi in zdravju pasme, ki je ti ljudje pravzaprav sploh nimajo, temveč imajo mešanca, na daleč podobnega tej pasmi. Lastniki psov iz drugih psarn se veliko manjkrat obrnejo po nasvet k meni, saj večina slovenskih vzrediteljev moje pasme vzdržuje stike z lastniki svojih mladičev. Se je pa že zgodilo, da sem nekomu, ki se mi je zdel le preveč tečen, mirno rekla, naj se obrne na svojega vzreditelja. Enkrat mi je na to ta oseba celo odgovorila, da saj je že vse izvedela od svojega vzreditelja, samo rada zbira različna mnenja... Najbolj zanimivo pa je, da me prek moje spletne strani, kjer je veliko informacij o pasmi, dostikrat kontaktirajo ljudje z najbolj osnovnimi vprašanji. Odgovore nanje bi seveda našli na moji spletni strani, če bi si vzeli deset minut za branje. Ampak kaj, ko oni nimajo časa. Jaz pa sem ja tu zato, da jim v nedogled odgovarjam na ena in ista vprašanja. Na sosednjem forumu sem bila celo ena od hudo ozmerjanih, ker nas je več takemu nadebudnemu spraševalcu odgovorilo, naj si prebere določeno knjigo, kjer je vse to že napisano. Ozmeral nas je z debili in ovcami, ker verjamemo eni knjigi, ki jo je napisal en butast veterinar, medtem ko on, pameten kot je, ve, da je kmečka pamet najboljša in da jo bo našel na forumu.

Menim, da smo še prevečkrat preveč prijazni in na voljo raznim razvajenim kretenom, ki mislijo, da se svet okrog njih vrti.

PS: Če to bere kdo od tistih, s katerimi tako ali drugače redno izmenjujem svoje mnenje o naši pasmi, naj povem, da zanje to ne velja. Drugače bi jim že zdavnaj nehala odgovarjati ;)