Ponavljanje paritvenih kombinacij

sasha · 15615

Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 03 Oktober 2008, 20:40:10
Zame je pes (velik ali majhen) najboljši družabnik, prijatelj, zaupnik...nekdo, ki je vedno tukaj zate, ki živi zate in bi zate naredil vse, bitje, ki je sposobno brezpogojne ljubezni, vdanosti in pripadnosti. Psa imam-o za delo, zabavo, sprostitev pa tudi za čisto navadne sprehode...nikakor pa ne za na ketno, kjer ga nekdo enkrat na dan, ali pa še to ne pogleda in mu porine skledo s hrano, ki si jo mora revež prislužiti s čuvanjem hiše.

...sledi svojim sanjam


Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #61 : 03 Oktober 2008, 20:42:50
Ja jaz imam psa tudi za zabavo in družbo  ;) pač vzameš takšnega ki ti ustreza po velikosti in karakterju 8)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 03 Oktober 2008, 20:54:37
Mislim, da ga ne ga ne bo kmalu psa, ki bi lahko zamenjal mesto nemca v mojem srcu ;D

...sledi svojim sanjam


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 03 Oktober 2008, 21:04:41
Sama sem se leto in pol ukvarjala in iskala primernega samca za svojo psico, želela sem v prvi vrsti samca, ki je zdrav, ki mi je eksterierno všeč, ki ima v rodovniku meni poznane pse, ki vem kaj "dajejo" in s katerim bi naredila totalni outcross. In sem ga uspela najti. Čez leto dni je ta isti samec postal Rezervni evropski prvak, večkratni BIS winner na najpomembnejših evropskih, angleških in irskih razstavah, BIS na vseh klubskih in specialnih razstavah v letošnjem letu širom Evrope, Svetovni prvak in BOB letos v Stockholmu in tudi danes BOB na klubski razstavi Columella v Budimpešti, ki je v sklopu Eurodoga. Ima opravljen TAN test na lanskoletni specilaki v Franciji (največja specialka na svetu za bordojce) z vsemi možnimi točkami. Ko sem pred več kot letom in pol parila z njim je bil popolnoma nepoznan pes z, če se ne motim enim CAC-om. Bil pa je takrat res še precej mlad. Dobila sem 4 prekrasne mladičke, ki so vsi zelo uspešni na razstavah, še posebej sem ponosna na psičko, ki živi na Hrvaškem in je sigurno ena izmed najkvalitetnejših psic trenutno v Evropi in na samca, ki živi v Ameriki, kjer tudi zmaguje kjerkoli se pojavi.

Se pa strinjam z deteljico, ki je napisala, da  so šampionati in drugi rezultati predvsem pokazatelj lastnikovega vložka (časa, denarja in stroke)  v psa, ne pa njegovih genov. Jaz sem pač imela srečo, da sem našla psa, ki je potem postal tudi izjemno uspešen na razstavah in v katerega je lastnik v ta namen vložil veliko denarja. Bom pa paritveno kombinacijo sigurno ponovila in upala, da bodo psi enake kvalitete kot so iz tega legla, predvsem mi je pomembno, da vem da so zdravi. Vsi mladički so od mene šli z opravljenih eho dopplerjem, prav tako imajo vsi že slikane komolce in kolke (vsi A in 0), z odličnim karakterjem in temperamentom. Skratka, zadovoljna sem in ne vidim razloga proti, da ne bi ponovila kombinacije :)