Izbiram ime za malo borderko

tejka_in_blyth · 41563

najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 24 Oktober 2008, 15:19:28
Se 3 dni. :)

Waaaa!! :o

Pol pa pride k vam?

Kako ji bo pa ime?

LP Anja
Naj album


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #61 : 24 Oktober 2008, 21:54:20
Waaaa!! :o

Pol pa pride k vam?

Kako ji bo pa ime?

Emm... Narobe smo se razumeli. ;D
Se 3 dni je odprta anketa.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #62 : 27 Oktober 2008, 18:59:25
Kuzki so se skotili. 2 samicke in 4 samcki, ce koga zanimajo :-*

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


najchy

  • *
    • Prispevkov: 1.786
    • Točke: 2
Odgovori #63 : 11 November 2008, 19:27:39
Super!!!

A si jih šla pogledat?

LP Anja
Naj album


silver

  • *
    • Prispevkov: 4.236
    • Točke: 10
Odgovori #64 : 11 November 2008, 19:37:38
Super! V kateri psarni pa?  :)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #65 : 11 November 2008, 21:55:26
Super!!!

A si jih šla pogledat?

Sem sla pogledat (zal misem poslikala, ima pa slike Martina, se mi zdi) in moram rect, da nisem bila navdusena. 3 kuzki so poflekani kot kravice, beli s par crnimi flekami, trije drugi pa lepo normalno standardno obarvani. Meni je bila zacasno rezervirana standardno obarvana samicka, ki sem se je odrekla.

Mamica je Lana Rozenplac, tata pa Shogun pa se ne spomnim "priimka". To ni psarna.
Ostaja prosta se ena samicka in en samcek, trenutno. Kuzki bodo dobro zdravstveno oskrbljeni in socializirani, navajeni na majhne otroke in v roku enega tedna jih bodo zaceli hraniti z obicajno pasjo hrano, ker mamico ze posteno bolijo "dudike" od zobkov... Lanini lastniki so tudi vestno pripravili kratko knjizico z maminim in ocetovim rodovnikom, opisom pasme, navodili za osnovno solanje in vsem po malo, kar naj bi lastnik vedel o svojem kuzku. Res, kar je bilo na njih so dobro opravili.
So pa res zlati kuzki. Mislim pa, da so na voljo se vedno standardno obarvani in oddani "flekiji". :)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


Zarja

  • Gost
Odgovori #66 : 11 November 2008, 22:18:33
3 kuzki so poflekani kot kravice, beli s par crnimi flekami

ohoho, kaj je pa s tem narobe?  :o :D



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #67 : 11 November 2008, 22:33:26
ohoho, kaj je pa s tem narobe?  :o :D

Bu, nic takega :-\  Samo meni so bolj vsec crnuhi kot beli.
Naceloma so to se vedno borderji, ampak menda niti za razstavljanje niti za parjenje niso primerni (ce sem prav razumela).
Martina je rekla, da bodo vsem dali rodovnike, vendar bodo samicke najprej sterilizirali ali da bodo v pogodbi nekaj takega definirali, da jih morajo sterilizirati. Pravi da zato, ker nerodovniski psi ne morejo tekmovati na uradnih tekmah, in je skoda.

Eden od flekijev ima taka simpaticna crna useska, ko so se belo obrobljena :)
Eden pa je pravi lenuh - kakor ga postavis, tako zaspi.
Ena puncka bi se skozi grizla in je blazno pokroviteljska.
Eden je "crna ovca" in se vedno bolj drzi stran od druzbe.
Ena ima vedno nekaj za se pritozevat in rencat.
Ena pa ima tako puhasto in mehko dlako, da bi jo cel dan meckal! :-*

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #68 : 11 November 2008, 23:17:54
ohoho, kaj je pa s tem narobe?  :o :D

Niso za razstave in paritve...

Drugace pa, a v italiji ne dobijo vsi psi v leglu rodovnika?

Teyka če, kupuješ psa za razstave potem nisem čisto prepričana če je martina pravi naslov... Mislim, da si se prav odločila, raje še malo počakaj in si izberi kakšno leglo, za katerega se ve da bo perspektivno za razstave.



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #69 : 12 November 2008, 07:26:28
Niso za razstave in paritve...

Drugace pa, a v italiji ne dobijo vsi psi v leglu rodovnika?

Teyka če, kupuješ psa za razstave potem nisem čisto prepričana če je martina pravi naslov... Mislim, da si se prav odločila, raje še malo počakaj in si izberi kakšno leglo, za katerega se ve da bo perspektivno za razstave.


Ne, saj ne iscem psice za razstave.
Najrajse bi nasla zensko razlicico Bytha :D
Psa, ki je dober za vse. Je pa bolj vazno, da je dobra za pastirja oz. pastirico.

Sploh se mi ne mudi. Sva se narobe razumeli z Martino, ko mi je govorila o tem leglu. Sem razumela, da sta ji psa vsec in da mi priporoca mladicke, pa je rekla, da ne, ko sva se bolj temeljito pogovorili. Tako je potem odpadlo.
Ce bo pa prislo eno izredno dobro pastirsko leglo, bom spet prisla na vrsto. Do takrat pa bova z mojim Blythom lovila ovce.

Kot sem jaz razumela, se lahko vzreditelj odloci in psu ne da rodovnik.

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #70 : 12 November 2008, 07:46:54


Najrajse bi nasla zensko razlicico Bytha :D


Zakaj pa potem ne rezerviraš napovedane ponovljene kombinacije na Madžarskem ?  Bodo bratci in sestrice od Blythovega očeta  ;).
In so za vse zadosti uporabni in lepi za razstave.

Druga opcija je napovedano leglo Seta del Oro. Tudi bodo za razstave in agility ( če slučajno ( ne da kaj takega napovedujem, samo kot vedno možna opcija  :D ) ne bodo tolk hitri kot Veni ni panike, ker ti itak ne maraš hitro tečt  :P ), pa tako pašo kot se dogaja na našem območju bodo tudi zagotovo zmogli   :)

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #71 : 12 November 2008, 07:49:27
"Izredno dobro pastirsko leglo" pa ne bo ženska razičica Blytha- torej se moraš odločit. In tako bi jaz iskala v ISDS veji.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #72 : 12 November 2008, 09:17:09

Kot sem jaz razumela, se lahko vzreditelj odloci in psu ne da rodovnik.

No, teli italijani pa imajo očitno, kar nekaj posebnosti kar se tiče rodovnikov..  ???



Zarja

  • Gost
Odgovori #73 : 12 November 2008, 12:16:35
Bu, nic takega :-\  Samo meni so bolj vsec crnuhi kot beli.
Naceloma so to se vedno borderji, ampak menda niti za razstavljanje niti za parjenje niso primerni (ce sem prav razumela).
Martina je rekla, da bodo vsem dali rodovnike, vendar bodo samicke najprej sterilizirali ali da bodo v pogodbi nekaj takega definirali, da jih morajo sterilizirati. Pravi da zato, ker nerodovniski psi ne morejo tekmovati na uradnih tekmah, in je skoda.
zdaj so že nerodovniški? okej, vedno manj razumem ...  :-\

najprej, point mojega "vzklika" je bil ta, da je sestrica od mojega Darwina, Dru, tudi taka "kravica", pa je ravno toliko border kot tvoj Blyth.

Tole me pa resno zanima in naj ne bo razumljeno kot napad - Zakaj točno pa naj ne bi bili za razstavljanje in parjenje? Za parjenje razumem - zaradi rizika slepote in gluhote pri mladičkih, itd. Zakaj pa za razstave? Kolikor vem v standardu piše da "bela ne sme prevladovati"  in da po glavi ne smejo biti beli (zaradi prej omenjenih problemov). Ali ni ocena stvar okusa sodnika? Zakaj naj bi bili bolj črni borderji "več vredni"? Kolikor vem je edini pogoj za razstavo rodovnik, res ni rečeno da zmagaš, ampak načeloma se pa lahko svobodno odločaš za udeležbo, ane? ::)



alenkab

  • *
    • Prispevkov: 885
    • Točke: 0
  • Gingerbell Zio Frank - Deep
Odgovori #74 : 12 November 2008, 12:52:42
Ali ni ocena stvar okusa sodnika? Zakaj naj bi bili bolj črni borderji "več vredni"? Kolikor vem je edini pogoj za razstavo rodovnik, res ni rečeno da zmagaš, ampak načeloma se pa lahko svobodno odločaš za udeležbo, ane? ::)

Meni je bilo osebno zelo všeč mnenje priznane angleške sodnice, da je potrebno npr. blue merla, red merla, ne klasično obarvanega č/b borderja predstavljati si ga takega, kot bi bil, če bi bil klasično obarvan in ga šele potem primerjati z drugimi  ;).

Vendar če že misliš razstavljati je še vedno najbolje, da vzameš klasično obarvanega BC-ja  ;D :P.



 



Zarja

  • Gost
Odgovori #75 : 12 November 2008, 13:51:02
eh ne ne, nimam tega v planu, vsaj trenutno ne (mogoče me kdaj kaj "piči", kdove  ;D), samo smešno se mi zdi, da so nekateri baje več vredni kot drugi.

So pa meni osebno veliko bolj všeč "netipični" borderji. Recimo Deep je za moje pojme lepši od večine samcev ki jih poznam. Ampak to sem pač jaz z mojim manj vrednim medvedkastim borderjem z več beline  ::)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #76 : 12 November 2008, 14:05:58
No, teli italijani pa imajo očitno, kar nekaj posebnosti kar se tiče rodovnikov..  ???

Ja ma res ???

battito animale


Bay

  • *
    • Prispevkov: 920
    • Točke: 1
  • Bay of gold
Odgovori #77 : 12 November 2008, 15:05:12
Italijani nimajo nobenih posebnosti, očitno pišejo tukaj ljudje, ki nekaj na pol poslušajo in ne razumejo ali iz govoric pišejo. Italijani dajo ravno tako kot pri nas vsem psom rodovnik, lahko pa potem vzreditelj ne da rodvonikov naprej ali pač ne prijaviš mladiča pa nima rodovnika... variant je več verjetno, nobena razen tiste, da dobijo vsi mladiči rodovnik ni regularna.



isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #78 : 12 November 2008, 15:05:29
eh ne ne, nimam tega v planu, vsaj trenutno ne (mogoče me kdaj kaj "piči", kdove  ;D), samo smešno se mi zdi, da so nekateri baje več vredni kot drugi.

So pa meni osebno veliko bolj všeč "netipični" borderji. Recimo Deep je za moje pojme lepši od večine samcev ki jih poznam. Ampak to sem pač jaz z mojim manj vrednim medvedkastim borderjem z več beline  ::)


Saj lahko razstavljaš le rezultati najbrž ne bodo takšni, kakršnih si želi vsak razstavljalec.
Saj zato pa imaš bolj netipičnega, ker so ti takšni všeč. Meni so naprimer všeč medvedki in takega sem tudi nabavila. Preden se spraviš v nakup je treba pač dobro poznati svoje želje.  Drugače pa Deep ni tako zelo netipičen, je pa ekstremno lep predstavnik merle obarvanosti. Seveda za tiste, ki imamo radi bolj kosmate..  :D



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 12 November 2008, 15:20:52
eh ne ne, nimam tega v planu, vsaj trenutno ne (mogoče me kdaj kaj "piči", kdove  ;D), samo smešno se mi zdi, da so nekateri baje več vredni kot drugi.

So pa meni osebno veliko bolj všeč "netipični" borderji. Recimo Deep je za moje pojme lepši od večine samcev ki jih poznam. Ampak to sem pač jaz z mojim manj vrednim medvedkastim borderjem z več beline  ::)


Tejka je relka le, da so NJEJ bolj všeč črnuhi kot beli. Kaj je to takega. Saj ni nič rekla proti belim. Tudi meni so bolj všeč temnejši, pa zato niso nič boljši. Ne biti tako občutljiva, pa ne pretiravaj, ker sedaj res ni bilo nič proti rečeno. Če si se ti tako odločila si se zato, ker ti je všeč. Jaz sem imela priliko vzeti samičko z belo glavo, s psarne kot je moja Kala (ki pa je bila res le cenovno manj vredna) pa sem rekla ne. Pač vsak se odloča po svojem okusu. In tvoj border vsaj v mojih očeh ni nič manj vreden. Tako, da je sedaj ta izjava izpadla malo otročje. 

Zakaj pa potem ne rezerviraš napovedane ponovljene kombinacije na Madžarskem ?  Bodo bratci in sestrice od Blythovega očeta  ;).
In so za vse zadosti uporabni in lepi za razstave.

Druga opcija je napovedano leglo Seta del Oro. Tudi bodo za razstave in agility ( če slučajno ( ne da kaj takega napovedujem, samo kot vedno možna opcija  :D ) ne bodo tolk hitri kot Veni ni panike, ker ti itak ne maraš hitro tečt  :P ), pa tako pašo kot se dogaja na našem območju bodo tudi zagotovo zmogli   :)

Kaj če naleti na kopijo Hit-a  :o :D. Tega ne priporočam nobenemu. :D :D :P  :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #80 : 12 November 2008, 15:24:30
Kaj če naleti na kopijo Hit-a  :o :D. Tega ne priporočam nobenemu. :D :D :P  :P

a si ljubosumna  :o  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Zarja

  • Gost
Odgovori #81 : 12 November 2008, 15:32:42
@kalahit: zmotil me je predvsem vzvišen ton v njenem postu in je zvenelo kot da če pa border ni črn in "tipičen", nimaš z njim kej delat oz. hodit po razstavah, torej ni lep in je "drugorazredni" pes. Pri tem je še vzvišeno govorila o vzrediteljih tega legla in omenjala še neke nerodovniške mladiče(?) - mogoče sem pa samo jaz tako razbrala, ker sem pač mal tečna  ::)  Me čisto nič ne moti da izrazi osebno mnenje, me pa moti če kdo govori stvari ki jih sliši od drugih, jih pove malo drugače, mogoče obrne okoli, itd.  in tako vse skupaj pride ven zelo čudno.

p.s. evo, zdej sm našla: "načeloma so to še vedno borderji" .. ne vem, lahko da ni tako mišljeno ampak meni tole zveni zaničevalno  :-\

@isla: eh, sem mislila dodat da sem pod "netipičen" mislila da je merle, pa sem očitno spregledala  ::)  Me veseli, da nisem edina za medvedke  ;D



kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #82 : 12 November 2008, 15:41:34
a si ljubosumna  :o  :P

Ja, seveda, zavidam vse težave in napore, ki bi jih nekdo utegnil imeti s takim psom. :P :P :D 


kalahit

  • *
    • Prispevkov: 472
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 12 November 2008, 15:56:22
@kalahit: zmotil me je predvsem vzvišen ton v njenem postu in je zvenelo kot da če pa border ni črn in "tipičen", nimaš z njim kej delat oz. hodit po razstavah, torej ni lep in je "drugorazredni" pes. Pri tem je še vzvišeno govorila o vzrediteljih tega legla in omenjala še neke nerodovniške mladiče(?) - mogoče sem pa samo jaz tako razbrala, ker sem pač mal tečna  ::)  Me čisto nič ne moti da izrazi osebno mnenje, me pa moti če kdo govori stvari ki jih sliši od drugih, jih pove malo drugače, mogoče obrne okoli, itd.  in tako vse skupaj pride ven zelo čudno.

p.s. evo, zdej sm našla: "načeloma so to še vedno borderji" .. ne vem, lahko da ni tako mišljeno ampak meni tole zveni zaničevalno  :-\

@isla: eh, sem mislila dodat da sem pod "netipičen" mislila da je merle, pa sem očitno spregledala  ::)  Me veseli, da nisem edina za medvedke  ;D

Ja načeloma so borderji, ki se lahko zgodi, da zanj nimaš rodovnika dokler ne ustrežeš zahtevi vzreditelja (sterilizacija) a ne? Ni bilo nekako tako mišljeno. Jaz vsaj tako razumem, da vzreditelj postavi zahtevo pri takih borderjih za katere ne želi, da se jih naprej uporablja za vzrejo. (ti šele potem da rodovnik, ki ga pa rabiš na nekaterih tekmovanjih....ki pa žal niso razstave v takih primerih, je pa lahko agi...)
O borderjih brez rodovnika pa smo veliko že govorili in smo v neki temi že tudi omenjali da se take smatra kot za mešance.... Ampak v tem primeru ni točno tako, bi se pa dalo na debatirati.
Pa upam, da ne bomo, ker to ni namen te teme.

Sem pa vesela, da razumeš, da ni bilo mišljeno nič slabega za tvojo ali tvoji podobnim. :)



cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #84 : 12 November 2008, 15:59:56
Mislim, da tejka ne želi mladiča, ki je v bližnjem sorodu z njenim Blytom... navsezadje mislim da ima načrte parit oba svoja psa med sabo... vsaj tako je včasih pisala ::)

Bl k so črni, "bolši" so ;D To smo že na agyu ugotavlala enkrat, da so boljši psi k majo manj bele :P



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #85 : 12 November 2008, 17:53:01
Bl k so črni, "bolši" so ;D To smo že na agyu ugotavlala enkrat, da so boljši psi k majo manj bele :P

Jap... Zato je Veni prišla letos na svetovnega. Pa Day tudi.  :P :P :P 8) 8) 8) Beli rulajo.  8) 8)

PS: Hec, hec... Meni dol visi za barvo.  ;)


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #86 : 12 November 2008, 18:14:06
Samo da ma črto! hi hi :o :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #87 : 12 November 2008, 18:24:54
Samo da ma črto! hi hi :o :P

Ja, če tako pogledamo... Antej jo ima tudi skoraj celo:

 8) 8) 8)



tejka_in_blyth

  • *
    • Prispevkov: 621
    • Točke: 0
  • Blyth Bei
Odgovori #88 : 12 November 2008, 19:35:25
@kalahit: zmotil me je predvsem vzvišen ton v njenem postu in je zvenelo kot da če pa border ni črn in "tipičen", nimaš z njim kej delat oz. hodit po razstavah, torej ni lep in je "drugorazredni" pes. Pri tem je še vzvišeno govorila o vzrediteljih tega legla in omenjala še neke nerodovniške mladiče(?) - mogoče sem pa samo jaz tako razbrala, ker sem pač mal tečna  ::)  Me čisto nič ne moti da izrazi osebno mnenje, me pa moti če kdo govori stvari ki jih sliši od drugih, jih pove malo drugače, mogoče obrne okoli, itd.  in tako vse skupaj pride ven zelo čudno.

p.s. evo, zdej sm našla: "načeloma so to še vedno borderji" .. ne vem, lahko da ni tako mišljeno ampak meni tole zveni zaničevalno  :-\

Ne vem, zakaj te je zmotil moj stavek. In ne vem po cem sodis "vzvisen ton v mojem postu" ali zanicevanje.
Ja - naceloma so to se vedno borderji, tudi ce niso tipicno obarvani. So what?
A naceloma te je zmotil, ali kako?
Pravil ne pisem jaz.
Tudi Blyth ni najbolj tipicen predstavnik, ce ga primerjas s slikami v pasjih leksikonih. Pa kaj?
In ne vem - kaj sem vzviseno govorila o vzrediteljih? Mislim, da sem kvecemu pohvalila ves njihov trud. Tako, da ne vem o cem govoris.
Vzreditelje sem srecala, mladicke videla in se o stvari z rodovnikom nekaj menila. In ko smo se tako pogovarjali, je bilo receno, da bodo psom sicer naredili rodovnik, ampak da gre zato psicka v roke nekoga, ki ga Martina pozna in ve, da jo bo steriliziral in da bodo psi dobili rodovnik, ker je brez veze, da zaradi take malenkosti ne bi mogli tekmovati na uradnih tekmah, ker so kljub vsemu, kakorkoli obrnemo, borderji, sinovi in hcere psov z rodovnikom.
NE vem kako stvari stojijo v Italiji, ampak tako sem slisala in zato tako pisem.

Zakaj pa potem ne rezerviraš napovedane ponovljene kombinacije na Madžarskem ?  Bodo bratci in sestrice od Blythovega očeta  ;).
In so za vse zadosti uporabni in lepi za razstave.

Druga opcija je napovedano leglo Seta del Oro. Tudi bodo za razstave in agility ( če slučajno ( ne da kaj takega napovedujem, samo kot vedno možna opcija  :D ) ne bodo tolk hitri kot Veni ni panike, ker ti itak ne maraš hitro tečt  :P ), pa tako pašo kot se dogaja na našem območju bodo tudi zagotovo zmogli   :)

Seta del Oro me ne zanima in niti kombinacije z Blythovim ocetom me trenutno ne zanimajo. Bolj bi me zanimale kombinacije z Blythovo mamo, kar je pa zal nemogoce.
Ce bi lahko, bi hitreje tekla, vendar ne morem - kaj ima to s cimerkoli veze? Kaksna je pasnja na vasem koncu me ravno ne zanima. Predvidevam, da za pasnjo na vasem koncu pes ni potreben.

"Izredno dobro pastirsko leglo" pa ne bo ženska razičica Blytha- torej se moraš odločit. In tako bi jaz iskala v ISDS veji.

In to sodis... po cem?  ::)

My border collie is BLACK, WHITE & SMART. All over!!!


isla

  • *
    • Prispevkov: 1.304
    • Točke: 2
  • ash
Odgovori #89 : 12 November 2008, 19:51:54
tejka ne se toliko razburjat... Deteljica ni v nobenem od zadnjih postov ni rekla nic takega, da bi se morala počutiti prizadeto, čeprav ona to zelo dobro zna.

Pod pašo na naših koncih pa je mislila tudi na italijo, oz na pašo kot se jo gremo pri nas na splošno...