Samojed [Samoiedskaďa Sabaka,Samoyed]

ursa · 480682

čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1770 : 03 September 2014, 19:18:59
Uf to pa čudno, da je tako hitro šlo dol.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1771 : 03 September 2014, 20:26:37
Da ni to tako kot pri ljudeh, ki prehitro hujšajo - da samo izgubijo vodo  in ne špeh. Ko rehidrirajo, dobijo večino teže nazaj. Sicer pa prehitro hujšanje nikoli ni bilo dobro. Tudi ni zdravo pri debelem starem psu kar naenkrat drastično povečati gibanje.
V kolikšnem času je izgubila 10 kg?
Sicer pa ja, žal je večina samojedov krepko predebelih. Celo veterinarji vzamejo za njih previsoko normalno težo. samojed je za svojo velikost lahek pes. Debeli samojedi ne živijo dolgo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1772 : 03 September 2014, 21:31:00
Moja je hujšala 0,5-1kg na mesec. Ob postopno povečanem gibanju in zmanjševanje hrane. Zdaj pa drži težo približno eno leto. Jo večkrat na leto tehtam.

Sicer je sta dve opciji še za hitro drastično hujšanje. Zelo malo verjetna je nepravilno delovanje ščitnice, a bi ob tem imela še kake druge težave. Druga možnost je trakulja, gliste, kar bi tudi verjetno opazila z drsanjem po riti in če je vsaj na vsake kvatre razglistena, potem je to malo verjetno. Uf in še tretja, pomanjkanja prebavnega encima, kar se lahko zgodi čez noč. Pes ogromno iztreblja 4-5x na dan. Praktično gre vse skozi.

V bodoče hujšaj psa postopno ne več kot 0.5-1kg na 14 dni. S postopnim povečanjem gibanja. Lahko tudi več krajših sprehodov. Ker toliko pretežek pes ima res veliko breme za prenašat in ga ni fajn preutrudit. Zaradi okostja, srca. Počasi se daleč in varno pride. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1773 : 04 September 2014, 11:10:26
Ob premajhnem delovanju ščitnice pes zelo redko shujša, ponavadi se zredi celo, če poje manj kot prej.
Tudi glist in trakulj bi moral imeti velik, odrasel in sicer zdrav pes ogromno, da bi vidno  shujšal (bi pa ob tem imel stalno drisko).
V tem primeru je šlo za namerno shujševanje, kar je sicer zelo pohvalno, vendar si težko predstavljam da bi bilo tako hitro hujšanje posledica običajne shujševalne dijete in psu primerno povečane akrivnosti (če na ta način zgubi 1 kg na mesec, je to lep uspeh). Tako hitro hujšanje, ki ni posledica zelo hude bolezni, lahko nastane samo zaradi dehidracije. Toliko maščob v par dneh pes pokuriti preprosto ne more, celo če ga sploh ne hranimo.


Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #1774 : 06 September 2014, 17:04:56
Če je pes vsaj malo tako kot človek, izgubi ob prehitrem hujšanju predvsem mišice, odvečno vodo in seveda tudi nekaj maščob. Največ mišic gre zato, ker jih telo začne ob premali količini kcal najprej pretvarjat v energijo. To pa zato, ker so največji porabnik energije. Ko mišic "zmanjka" (seveda v telesu še ostanejo, drugače žival ne bi mogla živet, ampak so v manjšem obsegu) komaj začne telo kurit maščobo. Odvečna voda pa gre iz telesa ob pravilni prehrani mislim, da v roku enega tedna. Po moje da lahko pri psu tudi pride do jo-jo efekta, torej, da se mu vse vrne, zato ga je treba hujšat počasi. Z prehrano nizko z ogljikovimi hidrati in več proteini ter maščobami in seveda z povečanim gibanjem. Količina kalorij naj bo nekje enaka oz. malo manjša kot pred hujšanjem. Tako bo pes izgubil maščobe, odvečno vodo in ohranil kar se da veliko mišic (nekaj jih gre tudi ob pravilnem hujšanju). Seveda potem hujšanje zelo predebelega pesa traja dolgo. Samo za primerjavo, človek ob pravilnem hujšanju na teden izgubi samo 0,5 kg maščobe.

V tem primeru je šlo torej, da je psica izgubila vodo in predvsem mišice, maščobe pa seveda tudi nekaj. Da bi psica izgubila 10 kg same vode je za moje pojme nemogoče. Bi se ji pa ja videlo da je dehidrirana, ne pa da je še vedno polna energije.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1775 : 21 September 2014, 14:15:52
Šolska razstava biotehniške šole Maribor  :)
Vodenje s psi po posestvu, predstavitve otrokom, vodenje vrtca po šoli in posestvu, predstavitev o oskrbi živali....

Nala se je odlično obnesla, popolnoma brez nervoze 8 tudi med konji in kačami, kuščarji, kokošmi, dihurju, podganami..., potrpežljiva z otroci in tisočimi dijaki v šoli  :)



photo uploading

























































pictures upload

photo host



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1777 : 24 September 2014, 10:56:12
A so to nove fotke? Po veleshujševalni kuri ali pred njo?





Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1781 : 08 Februar 2015, 13:29:51
Nali se pa prav vidi da uživa. Sploh na 3. sliki, kjer lovi snežinke. :-* :-*


Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1782 : 08 Februar 2015, 13:38:57
Ja, res prava srečnica je :P

Tole se zgodi ko se naša Nala (samojedka) z navdušenjem razkazujuje, khm! Punce še 1x pomislite nad tem početjem, ljubimec ji je ušel  :o

https://www.youtube.com/watch?v=qUNUYJNX_Bo&list=UUNaJiKjRb7Pd941BPg8pxKg


Jakaracman

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1783 : 31 Maj 2015, 14:21:58
Lep pozdrav vsem skupaj

Sem pred nakupom samojeda. Po raziskovanju je najboj iztopala psarna anatina, kuzki so precudoviti, prav tako se mi je dopadla tudi vzrediteljica.
Rad pa bi dobil se kaksno izkusnjo iz prve roke (lastnikov kuzkov iz psarne anatina), zdravje, sam odnos med vami in vzrediteljico po predaji kuzka,... Zanima me namrec predvsem ali ostane samo pri obljubah, ali je vse kar trdijo res.
Vsaka informacija pride prav, lahko tudi na privat.

Jaka




Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1784 : 31 Maj 2015, 16:40:23
Edini problem je, da je mladiča od tam zelo težko dobiti.


Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #1785 : 31 Maj 2015, 21:03:43
Anatina je taka ekspenzivna psarna. V rodovniku planiranega legla so skoraj sami ch. Poleg tega je zanimanje (pomoje) zanje zelo veliko. Lahko pa posežeš po čemu bolj dostopnejšem, Iceberg queen je imela zdajle leglo.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1786 : 31 Maj 2015, 21:32:44
Ne vidim nobenega vzroka, zakaj ne bi poskusil, če si želi vrhunskega psa. Treba je poklicat, se zmenit in potem, če se pogovor izide, čakat. Mogoče se lahko zmeniš tudi za ogled legla (imajo izjemno lepo leglo, a so mladiči že oddani). Pred 15 leti sem tam kupila psičko, vzrediteljica je bila fer, s psičko vse ok, cena pa ni bistveno odstopala od bolj "običajnih" legel.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1787 : 31 Maj 2015, 21:59:53
Aja še to: Tudi Iceberg queen je povsem OK, prav zdaj gledam eno ful simpatično psičko iz te psarne v mali šoli. A če so nekomu všeč prav psi iz določene psarne, je vredno vsaj poklicat tja. Problem je le v tem, da imajo malo legel, pa zna bit da bo čakanje kar dolgo.


Jakaracman

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1788 : 01 Junij 2015, 08:49:10
Hvala za vse informacije

Ja Iceberg queen je plan B, vendar kot je že napisano je čakanje precej dolgo in glede na to da želim psička se čakanje kaj hitro lahko podaljša na dve leti.Tudi kužki od Iceberg queen so prečudoviti, prav tako vzrediteljica dela vse z srcem in ne zaradi katerih drugih razlogov.
Kužka želim kupiti od resnega vzreditelja, pri katerem vem da je že za psičko ko je breja poskrbljeno kot je treba, in tudi kasneje za samo leglo. Resnih vzrediteljev samojedov pa je v sloveniji malo (Iceberg queen ina Anatina) pozna mogoče še kdo kakšnega ki je na podobnem nivoju?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1789 : 01 Junij 2015, 11:26:18
Včasih se najde kakšno odlično leglo tudi pri takih, ki imajo samo eno psico in od nje eno ali dve legli - samo pri takih moraš pa že malo bolje poznati prednike. Kar se mene tiče je pogoj, da so mladiči z ljudmi in ne po pesjakih.
Pomembno je tudi, kaj nameravaš s psom početi. Če misliš razstavljat/vzrejat se definitivno splača čakat na vrhunskega psa tudi dve leti ali več, če si želiš le tipičnega in zdravega družinskega psa pa ne vem če.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1790 : 27 Junij 2015, 16:59:10
Daj vsakemu psu šanso  :) To sem želela pred meseci povedati o čehcih, me veseli,  da si le spoznala, da imajo delovni potencial in le niso tok zanič  :) in plašni. Počakaj, da vidiš kako boš šele  šokirana  kasneje  :)

ČESTITKE za novo pridobitev, psička je krasna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1791 : 27 Junij 2015, 17:36:04
Upam močno da ne bom šokirana. Delovni potencial imajo (nekateri vsaj) in tega nisem zanikala. Če bi mislila, da ga nimajo, si tudi ne bi omislila mladiča.  Še vedno pa trdim, da niso a priori delovni psi, tako kot so to nemci ali malinovci. Če bi bili, ne bi bilo v podatkovni bazi izpitov in preizkušenj, ki jih imajo opravljene čehci,  tako malo izpitov višjih stopenj. Tudi bi jih srečevali na mednarodnih tekmovanjih šolanih psov v velikem številu. Tudi ne bi pri nas v vojski pogoreli na polni črti. Ja so sposobni delati ob primernem vodenju, tako kot so sposobni delati ob primernem vodenju samojedi in ostali polarci. Pa so tisti, ki imajo kaj več od BBH velika redkost.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1792 : 27 Junij 2015, 18:26:18
Se opravičujem v napačno temo oddala odgovor, ne vem kako mi je to uspelo...

Skratka mi smo iz morja  :P:































upload image online free


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1793 : 27 Junij 2015, 18:28:16
Lepo. Kaj je pa un čeden pes na tretji sliki?


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1794 : 27 Junij 2015, 20:13:10
Hvala Irena  :)  :-*

Posvojenček je, mešanček ne vem med čim  :)
So prišli iz Nemčije na Hrvaško na morje  :) Ful faca in prijazen, cartljiv  :) Pa še lep povrhu  :P


Samo zate  ;)

https://www.flickr.com/photos/134277520@N03/19020051759/in/dateposted-public/



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

ennaK

  • *
    • Prispevkov: 61
    • Točke: 0
Odgovori #1797 : 28 Junij 2015, 22:19:11
Sicer sem daleč od poznavalcev pasme, lahko pa mogoče komu pomaga informacija iz prve roke... v pasji šoli sem v preteklosti imela dva predstavnika iz psarne Blanja Polar. Enega samčka in eno samičko. Kar se izgleda tiče pojma nimam, kar se zdravja tiče, recimo, da v dveh letih ni bilo nobenih zdravstvenih težav, za kasnejše obdobje nimam podatkov. Oba  sta opravila B-BH izpit. Nobeden ni bil plašen oz. ni imel nekih slabih značajskih lastnosti. Psička super, pes precej bolj zahteven, pa smo ga z malo vztrajnosti in super lastnico "uspeli zrihtati za vse večne čase"  ;)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1799 : 03 Avgust 2015, 21:33:57
Ena, sicer s telefonom slikana  :)
Moje najboljse krdelo   :-*


click image upload