Samojed [Samoiedskaďa Sabaka,Samoyed]

ursa · 485122

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #960 : 22 April 2008, 16:27:49
Zadnja je povsem običajna, kakršnih imajo v vseh petšopih polno, najraje imam malo večje mehkejše (ponavadi imajo modre, ki so trše in rdeče, ki so mehkejše). Tista z ravnimi zobci je pa iz razstave, drugje jih je prav težko dobiti. Bom ob priložnosti naredila sliko, če želiš, ampak je grozno pogrižena (ima lesen držaj)


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #961 : 22 April 2008, 17:25:33
Bom ob priložnosti naredila sliko, če želiš, ampak je grozno pogrižena (ima lesen držaj)
Prosim, ker si res ne predstavljam. Škoda, da nimamo slovenskih imen za različne krtače (kot so slicker brush, pin brush itd.). ::)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #962 : 24 April 2008, 16:03:38
živjo!

najprej vse lepo pozdravljam.tudi men je samojed zelo všeč. In sm si prebrala tut vse vaše poste za nazaj.in vsi mate full lepe, nagajive in navihane kužke.pa pohvalila bi sammyevo spletno stran.res je zlo dobra in iz nje lahko velik potegneš.pa tut dobiš ideje za kšne trikce.

PS: js samojeda nimam, ubistvu sploh nimam psa ampak upam d vs to ne moti. ampak ga pa dobim prihodnje leto-labradorca.bom pa tut enkrat imela samojeda, ker mi je ta pasma zlo zlo všeč.



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #963 : 24 April 2008, 16:08:42
me pa zanima če poznate koga (ker obstajajo) belo-črnega ali belo-rjavega samojeda.
ta podatek sem našla v knjigi Vse o psih, Gino Pugnetti.
hvala.



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #964 : 24 April 2008, 21:34:48
Me veseli, da ti je spletna stran všeč.

Splošne knjige o psih moraš vedno jemati z rezervo, ker je pol stvari, ki so napisane, napačnih. Črno-beli in rjavo-beli samojedi ne obstajajo več, v bistvu že zelo zelo dolgo ne. ;) Ko so jih pripeljali v Evropo pa so bili vseh barv, postopoma je prevladala bela, ker so bili pač psi svetlejših barv Angležem bolj všeč, tako da samojedov drugih barv več ni. Danes so dovoljene barve bela, krem in biskvitna.

Včasih sem imela sliko zelo lepega samojeda z določenimi krem obarvanimi deli telesa, če jo najdem, jo prilepim.

Drugače sem našla samo tole sliko:

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #965 : 24 April 2008, 21:51:28
aha.hvala za pojasnilo.luštn tale kuža, čeprav so meni najljubši čisto beli.




_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #966 : 24 April 2008, 22:22:15
ojla

no se javlja še ena velika ljubiteljica samojedov :D sem imela samojedko,žal je pa ni več z nami (bom ob priliki skenirala njene slikce,ko skrbi za mačje mladičke - celo mleko je dobila da je lahko za njih skrbela ljubica moja :-*). Sammy,najprej moram pohvalit tvojo spletno stran,samo to lahko rečem-waw :o super si!pa tudi vsi ostali imate ful lepe samojede :) zdaj bom kupila maltežana,ker sem v lj,študiram veterino,in pes absolutno mora z mano (samojeda pa nimam srca,da bi moral bit večino časa v stanovanju),ampak ko doštudiram,in pridem spet domov - SAMOJED,jaz,skupaj!  :)


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #967 : 24 April 2008, 22:23:42
aja,še eno vprašanje. doma imam italijansko knjigo o samojedih,pa notri piše,da obstajata 2 tipa samojedov: medved in volk (ker naša je dejansko zgledala v tipu volka - pa je bila rodovniška)?


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #968 : 24 April 2008, 22:52:29
Sammy,najprej moram pohvalit tvojo spletno stran,samo to lahko rečem-waw :o super si!pa tudi vsi ostali imate ful lepe samojede :)
Hvala tudi tebi! :)

zdaj bom kupila maltežana,ker sem v lj,študiram veterino,in pes absolutno mora z mano (samojeda pa nimam srca,da bi moral bit večino časa v stanovanju)
Jaz bi pa dala vse, da bi bil lahko z mano. Ker samojedu je najpomembnejše, da je s svojim človekom, itak pa potem poskrbiš, da ima dovolj dejavnosti. Fizične in psihične.

aja,še eno vprašanje. doma imam italijansko knjigo o samojedih,pa notri piše,da obstajata 2 tipa samojedov: medved in volk (ker naša je dejansko zgledala v tipu volka - pa je bila rodovniška)?
To je v bistvu neuradna delitev, ki ni nikjer v standardu opredeljena. Ponavadi rečemo, da so eni "volkci", drugi pa "medvedki". :P Redki so tipični volkci ali pa medvedki. Velika večina jih je nekje vmes.
Kje pa ste jo kupili oz. kdo je vzreditelj?

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #969 : 25 April 2008, 07:26:30

Jaz bi pa dala vse, da bi bil lahko z mano. Ker samojedu je najpomembnejše, da je s svojim človekom, itak pa potem poskrbiš, da ima dovolj dejavnosti. Fizične in psihične.

nimam srca ga siskat v majhno stanovanje - glede gibanja pa se bojim,da ne bi imela dovolj časa,ker sem precej na faxu. to še ne bi bil tak problem,ker ne grem ravno na vsa predavanja,ampak imam tudi fuuul za se učit,in nisem prepričana da bi mu omogočila dovolj gibanja - tako,da sem misel na samojeda trenutno opustila v njegovo dobro,je pa to moj eden izmed ciljev (+ konj) čez 3,4 leta,ko diplomiram,in že nestrpno čakam.

To je v bistvu neuradna delitev, ki ni nikjer v standardu opredeljena. Ponavadi rečemo, da so eni "volkci", drugi pa "medvedki". :P Redki so tipični volkci ali pa medvedki. Velika večina jih je nekje vmes.

ja no sej pol ok,se mi je zdelo da more bit nekje neuredno to,sem pa zasledila v knjigi o samojedih. mislim pa da je bla naša tipičen volkec,malo manjša,bolj dolg gobček,pa malo manj dlake :-*


Kje pa ste jo kupili oz. kdo je vzreditelj?
[/quote]

joj,zdej mi je prav nerodno,ker ne vem imena vzreditelja :-[ blo je nekako tako namreč. smo jo dobili od znancev,ki so se ji zaradi dojenčka raje jo odpovedali in podarili nam,kot da bi boga trpela,ker ne bi mogla bit tolko z njimi. psička pa je imela rodovnik,spomnim se le,da je bila od italijanskega vzreditelja. če te zanima,lahko poskusim dobit rodovnik in pogledat?


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #970 : 25 April 2008, 09:33:44
V stanovanju ne bi trpel-kot odrasel se spremeni v kos pohištva in te spremlja kje si. ;)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Mick

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #971 : 25 April 2008, 11:08:02
Dan tudi z moje strani!!!

 :-\ Sammy z malo zamude tudi z nase tstrani vse najboljse!! upam da ne bo izpadlo cudno, da tako pozno cestitamo...:( :-\

prabrala sem ta poovor o madvedkih in volkcih..., zanima me se nekaj. namrec jaz sem pa slisala ad jih ˝delijo˝tudi se na lisicje... zaima me pa tudi, ce mi lahko kdo pove kam bi lahko uvrstila mojga Micka??? :-\ :)

evo se nekaj slikic!!


v senci...uzivam 8)


kitajcek stile:):) ...


 :P




prijatelja za vedno :D :-*




pa se ena pozerska... 8) ;D

upam da bo z slikic razvidno in da mi bo kdo znal odg. :)

pozdravcek vsem!! :D :-* :-* :-*



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #972 : 25 April 2008, 11:51:04
Hm glede na strukturo gobčka mene bolj spominja na volkca :). Je pa lušten, da ni kaj!

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #973 : 25 April 2008, 12:49:51
Volkci in medvedki - to nista dva tipa samojedov ampak sta  to samo skrajna "konca". Ne ena ne druga skrajnost ni zaželena, ker v svojih skrajnih oblikah izgubljata tipične pasemske lastnosti. "Lisičke" pa niso nič drugega kot zanič psi z pretirano nežno konstitucijo, netipično za samojede.

Črnobeli ali rjavobeli (redko) samojedi se pa občasno še pojavijo v leglih belih staršev, vendar se ne uporabljajo za vzrejo, prav tako kot se za vzrejo ne uporabljajo samojedi z modrimi očmi.
Biskvitni samojedi se mi zdijo izredno lepi, a so zelo redki. Je pa veliko lisastih - biskvitna ali krem z belo. Meni se zdijo tisti, ki imajo temnejša ušesa in nekaj dlake okrog "obraza" veliko lepši od povsem belih.

Samojed v stanovanju prav nič ne trpi, lahko pa, da hudo trpi lastnik, če samojeda pušča v stanovanju samega. Žal se samojed v naši odsotnosti noče spremeniti v kos pohištva, lahko pa v kratkem času  temeljito predela več kosov pohištva.

Mick, kuža je lušten, ni pretirano "volčji", na slikah je ravno v tisti fazi, ko ima največji gobec in ušesa. Kdor bi rad videl eno skrajno "volkuljico", si lahko ogleda našo Betko.


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #974 : 25 April 2008, 13:25:52
ja na teli fotki je posrečena:

    :P :P :P

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #975 : 25 April 2008, 13:28:03
Lanabela a to ste mele kake vojaške vaje k se je Betka tkole kamuflirala z bojnimi barvami >:D :D :o :P


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #976 : 25 April 2008, 13:44:03
Najbrž je bila MISIJA - Kako ubiti voluharja  :P :P.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #977 : 25 April 2008, 14:05:44
Zadaj na vrtu, kjer lahko počnejo kar hočejo, so si naredile posebno jamo za delanje blata.  Tako kakšnega četrt metrčka v premeru in skoraj meter globoko.  Tam se je ob dežju nabrala voda, ki tudi ob suši dolgo ni zginila. Noter so napraskale malo prsti, fino premešale in se namakale. Tudi druge so se namakale v blatu, ampak Betka pa od vseh najraje.

Takole pa je zgledala Betka, ko se je postavila pod curek gnojnice (pravzaprav straniščnika, če smo bolj natančni)



še ena ljubiteljica psov

  • *
    • Prispevkov: 135
    • Točke: 0
Odgovori #978 : 25 April 2008, 14:24:16
o kakšen pujsek....haha....ampak je useen luštna punca...

lp



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #979 : 25 April 2008, 14:28:12
Lanabela a je kaj novih fotk od Laki? Ziher je že precej zrastla.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #980 : 25 April 2008, 14:45:12
O madoniš kaka pujska :o :D Ob takih zadevah sem pa kar vesela ker je moj bol fin :D :P Ker je zdaj ravno eno tako obdobje ko  pri nas kmetje dognojujejo njive ali jih celo zalivajo z gnojnico, in pooooooteeeeem taakooooooo lepoooooooo diši da bi še s ščipalko na nosu komaj okoli hodu :D ::) Sem prav zadovoljna ker je moj FIN gospod, pa se nad takimi zadevami zmrduje in si tako vedno oddahnem ko srečamo kakšne kompanjone ki se veselo povaljajo tam notri in potem tako "nadišavljeni" svojim lastnikom lase pokonci dvigajo :D Vendar pa imam še vedno vseeno bučmana pod okom, da mu slučajno kaj takega ne bi niti na misel prišlo >:D

Drugače zna biti pa moj tudi pujsek ko za kakimi miškami po zemlji rije, pa malodane skoraj cel v tisti itcy bitzy mini miškin rov not pade :D ::) Aja pa tako je lepo lastnico razp!"%it in po luži malo poštanfat, sej sam do gleženčkov najdle in pol seveda po možnosti kak odtis na njej pustit >:( ::) :D


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #981 : 25 April 2008, 15:08:55
Volkci in medvedki - to nista dva tipa samojedov ampak sta  to samo skrajna "konca". Ne ena ne druga skrajnost ni zaželena, ker v svojih skrajnih oblikah izgubljata tipične pasemske lastnosti. "Lisičke" pa niso nič drugega kot zanič psi z pretirano nežno konstitucijo, netipično za samojede.

Črnobeli ali rjavobeli (redko) samojedi se pa občasno še pojavijo v leglih belih staršev, vendar se ne uporabljajo za vzrejo, prav tako kot se za vzrejo ne uporabljajo samojedi z modrimi očmi.
Biskvitni samojedi se mi zdijo izredno lepi, a so zelo redki. Je pa veliko lisastih - biskvitna ali krem z belo. Meni se zdijo tisti, ki imajo temnejša ušesa in nekaj dlake okrog "obraza" veliko lepši od povsem belih.

Samojed v stanovanju prav nič ne trpi, lahko pa, da hudo trpi lastnik, če samojeda pušča v stanovanju samega. Žal se samojed v naši odsotnosti noče spremeniti v kos pohištva, lahko pa v kratkem času  temeljito predela več kosov pohištva.

Mick, kuža je lušten, ni pretirano "volčji", na slikah je ravno v tisti fazi, ko ima največji gobec in ušesa. Kdor bi rad videl eno skrajno "volkuljico", si lahko ogleda našo Betko.

aha,no,vedno se zve nekaj novega :)  nisem mislila da bi pes trpel v stanovanju - naša je bila zmeraj noter (čeprav so se vsi sosedje smejali,češ,a vi pa polarnega psa imate v hiši ::) ampak pri nas so pač vse živali ne glede na velikost družinski člani in so z nami v hiši,spijo pa na posteljah) in mislim da je kar uživala v čohanju na kavču  :) bolj me skrbi,da bi zanemarjala njegovo potrebo po gibanju,ker imam na faxu ful za se učit :(

Lanabela,tvoja gospodična je res pujskasta ;) me ful spominja na mojo  :'( naša ni bla taka pujska,je pa zmeraj hodila okrog z kupčkom zemlje na gobčku (njena edina razvada - kopanje po travi,ki pa smo ji ga odpustili in dovolili,ker je nismo meli srca okregat,ko nas je pogledala s tistimi zvestimi očkami,s kupčkom zemlje na smrčku  ;D)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #982 : 25 April 2008, 15:16:57
Slik se je nabralo že precej, samo nimam časa jih urediti.

Satin, blagor ti, moje so vse prasice, ene se po nesnagi valjajo, druge jo žrejo. Kar se žretja tiče je najhujša Alica, kar se pa tiče valjanja, pa je daleč najboljša Beti. Svinjarijo, če ne drugačno pa skoraj mikroskopsko majhno najde čisto povsod, najmanjšo količino zna namazati na kar največjo površino, in posvinjati se ji uspe celo, če je na povodcu. Tisti straniščnik pa je bil bolj grd za videti kot pa je bil zares. Očitno so sosedje fini ljudje, pa so si v greznico dali tisto iz reklame  "smrdi smrdi joj kako smrdi" zadevo. Skoraj nič ni smrdelo, bilo je zrnato in je šlo ven z navadno vodo brez problema (pri tapravi gnojnici daš lahko šampon kakaršen hočeš, pa bo vseeno smrdelo vsaj en teden)


_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #983 : 25 April 2008, 15:20:49
Slik se je nabralo že precej, samo nimam časa jih urediti.

Satin, blagor ti, moje so vse prasice, ene se po nesnagi valjajo, druge jo žrejo. Kar se žretja tiče je najhujša Alica, kar se pa tiče valjanja, pa je daleč najboljša Beti. Svinjarijo, če ne drugačno pa skoraj mikroskopsko majhno najde čisto povsod, najmanjšo količino zna namazati na kar največjo površino, in posvinjati se ji uspe celo, če je na povodcu. Tisti straniščnik pa je bil bolj grd za videti kot pa je bil zares. Očitno so sosedje fini ljudje, pa so si v greznico dali tisto iz reklame  "smrdi smrdi joj kako smrdi" zadevo. Skoraj nič ni smrdelo, bilo je zrnato in je šlo ven z navadno vodo brez problema (pri tapravi gnojnici daš lahko šampon kakaršen hočeš, pa bo vseeno smrdelo vsaj en teden)

 ;D


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #984 : 25 April 2008, 15:58:59
Lanabela imam pa drugače tudi s tem izkušnje, moj prejšni pesjan bi bil tvoji Betki v ponos :D ::) In kar je bilo še najhuje bil je ekspert za najti člioveški drek, un je šele kej nagravžen >:( Se spomnim da sem ga eno soboto lepo skopala, se je glih lepo posušil in jaz sem se sam obrnila, mat je rekla da je sam mal po zraku pošnjofal in odletu, vsega skupaj manj kot minuto, je takoj prletu k sm ga poklicala in to tko ponosen in z režanjem do ušes, sm si že skoraj odahnila k pride čist do mene, k se mi je ob vonju kr obrnilo, sprva sploh nisem vedela kaj naj prej njega operem ali ven vržem vse kar imam v želodcu >:( :-X
Sem ga morala kar najman ene 6x oprat, od tega ene 3x s šamponom in 3x s kisom, da smo se znebili smradu, jaz pa rokavice gor do vratu, želodec je bila pa tudi ves čas nekje tam v višini ust ::) >:D

Zato sem zdaj prav vesela ker mi je pri Larsu to prišparano :D, njemu se je užitek valjati samo v sveže pokošeni travi :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #985 : 25 April 2008, 16:22:00
Ma skrij se! Smo se enkrat vračali iz Avstrije z neke vaje z avtobusom polnim psov. Preden smo šli čez mejo smo se ustavili. Lisa mi je stegnila v gmajno nazaj je prišla od smrčka do repa prekrita s človeškom govnom, ki se ji je cedil tudi iz gobca. Sirer smo jo nekaj namakali v eno lužo, ampak kako je dišalo v avtobusu vse do doma... Edina svetkla točka: carinik je pobegnil iz avtobusa po najkrajšem možnem postopku


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #986 : 25 April 2008, 16:45:05
Je Lisa že vedela zakaj se je potem not povalala :o :D

Ok Ax mi ga vsaj jedu ni, je pa kdaj rad kak gnoj pogoltnu dol ali pa konjski gnoj v briketih in potem je prišel pujs lepo do tebe se crklat in ti pri tem z največjim vseljem rignil proti nosu feeej in fuuuj ::) ampak še vedno ne tako hudo kot človeški gnoj. Seveda sem ga morala ta čas imeti nonstop na očeh, ponavadi sem ga iz varnostnih razlogov kr prvezala :D Najhujš pri vsemu je da ga pereš in pereš pa pujs še vedno smrdi po 4 pranjih, ja AX ga je nekoč našel celo pozimi in to še čist svežega toplega, s sprehoda sva bila dam v rekordnem času, garažo pa smo zračli še najman 3 dni. Ko se teh dogodkov spomnim me še vedno prime da bi mu vso dlako iz repa počupala, kljub temu da je bilo letos januarja 9 let odkar ga ni več.

Ta je pa tolk fin, boh ne daj da mu kaj smrdi :o :D Če ga kdaj slučajno tako prime da ne more zdržati ko smo v službi in to naredi v pesjaku (kar je ekstremno redko) , polj to zakoplje s kupom peska in potem hinavsko opazuje ali boš kup zgrešu ali ga boš nagazu ::) >:D :o


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #987 : 25 April 2008, 18:25:52
:-\ Sammy z malo zamude tudi z nase tstrani vse najboljse!! upam da ne bo izpadlo cudno, da tako pozno cestitamo...:( :-\
Hvala! :) Bolje pozno kot nikoli, pravijo. ;)

Evo, to je za mene lisička (že v očeh se vidi, da ni tisti pravi samojedski pogled) :-\:


Medtem, ko mi ima ta premočen gobec (kot chow chow izgleda):


Hehe, Lanabela, dobre fotke! :D

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #988 : 25 April 2008, 20:16:17
Sammy mene prvi spominja na huskyja.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #989 : 25 April 2008, 21:47:56
Sammy mene prvi spominja na huskyja.
Ja, ampak ima predolgo dlako za huskyja. :)

Danes sva pa imela s Sammyjem 3 ure spomladanskega "čiščenja". Rezultat:





Ostalo pa na spletni strani.

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard