Samojed [Samoiedskaďa Sabaka,Samoyed]

ursa · 478866

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1800 : 11 September 2015, 17:26:59
 :-*


hosting images

Tako se med seboj razumejo samojedka, Shih tzu in šarplaninec ( na mizi je še mačka, a mi zoom ni dopuščal fotke)










imgurl






image uploading site


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1801 : 25 September 2015, 22:10:40
Moja čudovita spremljevalka točno čuti in je z mano ko zbolim <3

https://www.youtube.com/watch?v=s9EuB3EF0MU



GHT

  • Gost
Odgovori #1803 : 04 Oktober 2015, 19:03:21
Da še jaz prispevam slikici samojedke  :)





Lep večer vsem.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1804 : 05 Oktober 2015, 07:50:49
A je kak samojed aktiven v pasjih športih ali kot reševalec? V soboto je v duplici na tekmi Delo z nosom bila uspešna ena samojedka.
Drugače jih pa jaz bolj poredko vidim na kakih tekmah. Škoda.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1805 : 05 Oktober 2015, 11:34:10
Je. Laki je reševalka, tekmovanje v agilitiju pa sva po poškodbi raje opustili.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1806 : 05 Oktober 2015, 11:48:27
Na Ravnah je ena psica, ki je začela s treningi agilitya in je precej živahna in za stvar in igriva. Je iz psarne Blanja Polar. Upam, da se bo še kak samojed kje pojavil.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1807 : 05 Oktober 2015, 13:19:20
Lanabela, so bile vse tvoje samojedke reševalke?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #1808 : 05 Oktober 2015, 15:03:12
ne. Agility so delale vse, reševalki sta bili pa dve. Pravzaprav tri, samo tretja ni mogla delat pod stresom in sem z njo samo trenirala, zares delala pa ni.
Je pa tako, da je samojeda treba vložiti izredno veliko preden lahko kaj pokažeš, pa še znat moraš. Včasih so veljali za pse, ki da jih sploh ni mogoče šolat. Potem smo pokazali, da to ni res in takrat (15 - 20 let nazaj) je delalo kar precej samojedov. Agility, reševanje, poslušnost. Zdaj si vsak, ki misli kaj delat raje nabavi psa, ki ga lahko za svoje potrebe izšola veliko hitreje in z manj težav. Nekateri, ki si omislijo samojeda in bi z njim tudi kaj počeli, pa prehitro obupajo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #1812 : 08 November 2015, 12:04:09
Tako je moja punčka pridna pri veterinarju.
Spremlja kaj se o njej zapisuje  :) V najpomembnejšem obdobju socializacije, je imela travmatične izkušnje z veterinarjem, uspeli sva zmanjšati ( a še vedno ne povsem odpraviti) njen strah pred veterinarji in nasploh kliniko.






In kakšne spalne navade ima punca  :o

]









Binko

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1816 : 11 Avgust 2017, 17:16:50
Živjo. Sem nova na tem forumu, in si želim izvedeti čimveč o pasmi samojed in na splošno o psih. S fantom sva se zelo navdušila nad samojedi, in ga tudi načrtujeva kupiti čez prbl. 2 leti ko bova imela dobre pogoje zanj. Sva pa že sedaj v kontaktu z vzreditelji saj bi rada malo bolj spoznala različne psarne, ki jih je pri nas kar nekaj, da se bova lahko kasneje lažje odločila kje ga kupiti. Zaenkrat sva kontaktirala psarno Anatina, Iceberg Queen in novejšo psarno Kosinus, kjer imajo ravno sedaj leglo in sva že bila na obisku. Zelo sva bila navdušena nad vzrediteljema in njunima odraslima somojedoma, samcem in samico, saj sta resnično prijazna, vesela, nežna, ubogljiva ter prav nič trmasta po mnenju njunih lastnikov. Da ne omenjam mladičkov, da se človek kar stopi ko jih vidi. :-[  Psa hodita na razstave, na agility, really obedience, canicross skratka so zelo aktivni na večih področjih, kar se mi zdi zelo pomembno. Na kratko sem opisala mojo izkušnjo s psarno Kosinus, zanimajo me še vaše izkušnje s psarnami samojedov pri nas? Tudi tisti ki imate samojede brez rodovnika se javite, ker me zanima kdo je še aktiven na tem forumu, da razvijemo še kakšno debato :).

Samoyed lover: res imaš lepo psičko in delaš super fotke! Te smem vprašati kateri fotoaparat uporabljaš? Lp, Sara



pitra

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #1817 : 14 Avgust 2017, 07:54:34
Evo, danes grem po malega samoyeda iz tega legla. Moj je tisti najmanjši Zvonček. Se zelo veselimo, ker smo bili sedaj mesec in pol brez psičke in nem je zares zelo manjkala, bom poročala kako smo se ujeli in preživeli prve dneve. pestro bo.



Binko

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1818 : 19 Avgust 2017, 23:05:59
O ful super Pitra!men je biu ta tamalček najbl všeč :) poročej kok gre kej z njegovo vzgojo in prilepi kaksno slikco ;)



UrosK

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1819 : 02 September 2018, 13:56:24
Mi imamo pa mladičke samojedov. Full so luštni in mehki.
www.cosinus.si