Ocenjevanje sporočil forumovcev

ninci · 134342

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
: 11 December 2005, 17:22:25
Vsi veste, da je zaradi nepotrebnega nabijanja sporočil, da bi dosegli oranžno barvo in naziv SuperPesjanar prišlo do ukrepa ukinitev barv in nazivov. Zdaj ste vsi med seboj enaki. Ker pa tudi to ni pošteno vsaj ne do oseb, ki se trudijo z prispevki in k forumu nekaj prispevajo smo se odločili za ocenjevanje sporočil.

Pravila ocenjevanja so takale:

Ocenjevanje sporočil forumovcev.

Vsako sporočilo, ki vsebuje za forumovce pomembno vsebino ali pa se iz njegove vsebine razvija produktivna debata je vrednoteno z 1 točko.
Sporočila, ki so oddana v temi zabava, novo na strani, kritike in pohvale, šolski pesjanarski kotiček in zavetiščni boks se ne točkujejo.
Prav tako pa lahko forumovca kaznujemo z odvzemom nekaj ali celo vseh točk, odvisno od stopnje kršitve forumovske politike.
Pri neprimernih sporočilih odvzamemo 1 točko (za vsako sporočilo), ki vsebuje samo smeške, LOL, hehe, ... ter sporočila, ki popolnoma zaidejo iz teme.
Tiho Opozorilo stane forumovca 5 točk (moderator ali admin vas obvesti preko zasebnih sporočil o neprimernem vedenju).
Javno Opozorilo stane forumovca 15 točk
Veriga stane forumovca 40 točk
Nagobčnik stane forumovca 60 točk

Če na portal prispevate članek (pošljete ga na mail!), katerega lastnik ste izključno vi, dobite zanj točke, število le-teh pa je odvisno od kvalitete in dolžine članka. Članki v temi prehrana, vzgoja in zdravje so vrednoteni višje kot članki v temi kam.

Nagrade:
Vsak član, ki doseže 15  točk ima ugodnost pri nakupu Arden Grange hrane, obenem dobite naziv Mali Pesjanar.
Vsak član, ki doseže 20 točk si lahko spremeni naziv pod nickom in dobi naziv Pesjanar.
Vsak član, ki doseže 30 točk si pridobi naziv Pravi PeSjanar.
Vsak član, ki doseže 50 točk si pridobi naziv SuperPesjanar.
Tiste, ki bodo še bolj pridni in bodo dosegli še „kakšno“točko več, pa bo čakalo še kakšno dodatno presenečenje.

Kljub vsemu, da smo ocene uvedli naknadno lahko članke, ki se vam zdijo vredni ocene predlagate moderatorju in sicer tako, da kliknete na gumb poročaj moderatorju in zraven dodate komentar :“oceni“.


Kje vidite koliko točk imate?
Pod vašim nickom piše Točke: 0 (trenutno), tako lahko spremljate svoj položaj in se trudite, da bi dosegli čim več točk in ne čim več sporočil, ker vam le-ta zdaj nič ne pomagajo pri nazivih. Prispevki na portal bodo bolje ocenjeni kot samo z eno točko, če bi radi kaj prispevali se mi lahko javite na privat pa se bomo dogovorili, o številu točk in vsebini članka.

Tolilko zaenkrat.

Lp nina




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #1 : 11 December 2005, 17:29:11
kdaj se začne?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #2 : 11 December 2005, 17:31:20
Se je že začelo ::)

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #3 : 11 December 2005, 18:13:55
Zakaj se pa potem točke ne prištevajo oz. odštevajo  ??? ?



lp Jure


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #4 : 11 December 2005, 19:18:57
Zakaj se pa potem točke ne prištevajo oz. odštevajo  ??? ?

Še ni kdo napisal kaj vrednega za eno točko.  ;)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 11 December 2005, 19:22:59
Točkovano ne bo vsako sporočilo. Ampak samo sporočila, ki bodo imela resno vsebino.
Lahko če se vam zdi, da je vaše sporočili primerno za oceno kliknete na poročaj moderatorju in napišete oceni sporočilo, potem pa se bova odločila ali je primerno za oceno ali ne. Ker vseh sporočil za nazaj ne bova šla gledat, razen če naju boste na to opozorili.

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #6 : 11 December 2005, 19:33:00
Se pravi , da , če hočemo priti do točke ::) moramo obvestiti MI vaju  :) a sem prov razumu  ??? ?




lp Jure


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #7 : 11 December 2005, 20:06:48
Meni se zdi fino tole ocenjevanje, sem kar zagon dobila :D pa ne zaradi točk samih, ampak zaradi ideje :) (če je sploh smiselno to kar sem povedala ;D)

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #8 : 11 December 2005, 20:10:18
a lahk dobimo negativne točke ?

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #9 : 11 December 2005, 20:32:03
Pri neprimernih sporočilih odvzamemo 1 točko (za vsako sporočilo), ki vsebuje samo smeške, LOL, hehe, ... ter sporočila, ki popolnoma zaidejo iz teme.
Tiho Opozorilo stane forumovca 5 točk (moderator ali admin vas obvesti preko zasebnih sporočil o neprimernem vedenju).
Javno Opozorilo stane forumovca 15 točk
Veriga stane forumovca 40 točk
Nagobčnik stane forumovca 60 točk

Če si to mislil..

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #10 : 11 December 2005, 20:47:39
Meni se zdi fino tole ocenjevanje, sem kar zagon dobila :D pa ne zaradi točk samih, ampak zaradi ideje :) (če je sploh smiselno to kar sem povedala ;D)

Yes, ravno na to smo ciljali.

Se pravi , da , če hočemo priti do točke ::) moramo obvestiti MI vaju :) a sem prov razumu ??? ?

Če hočeš točke za nazaj. Od zdaj naprej pa se bodo ocenjevala sporočila sproti in ne vsako sporočilo ampak samo tista, ki bodo ocene vredna, ker če damo oceno vsakomur je to brez smisla. Vi lepo pišite in se trudite pisati smiselno, če ocena bo ali ne pa je potem popolnoma v najinih rokah.
Oceno bodo sedaj dobile samo punce, ki so že napisale prispevke za stran in sicer so bile to Rinchy, Kancha, Miša, Rina in anana (njen še ni objavljeno, ker je osnovni portal v prenovi, tudi to bo kmalu in takrat tudi njen prispevek ;))

Toliko zaenkrat.

aja S1b ja lahko dobiš negativne točke, lahko ti jih dam tudi več naenkrat odvisno od kršitve in odvisno od tega kolikokrat te moram na določeno stvar opozorit. Kakšna stvar bo kaznovana brez opozorila, ker pravila poznate vsi in mislim, da so vsem jasna.

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #11 : 11 December 2005, 20:49:58
jst ko kliknem poročaj moderatorju se mi pojavi tole:  You can't report your own post to the moderator, that doesn't make sense!
zakaj je to ninci? ampak to samo na mojem postu šteka

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #12 : 11 December 2005, 20:51:45
Ja ursa imaš prav. Klikni na sporočilo nad tvojim, pa bomo vedeli za kaj gre. Ker prijavljanje lastnega sporočila res nima smisla ::)

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #13 : 11 December 2005, 20:53:31
a to drugi kliknejo poročaj moderatorju če se jim zdi post zelo koristen??

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #14 : 11 December 2005, 21:01:21
A ocene so od 1-5 .. al od 1-10  ??? !



lp Jure


p.s. ( a naenkrat lahko dobiš samo eno točko ? )


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #15 : 11 December 2005, 21:03:40
ninci ali nam boš še naprej povedala kdo je dobil točko?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Lanyca

  • Gost
Odgovori #16 : 11 December 2005, 21:09:18
Kako je zdaj to? Ali vaju moramo mi obvestiti za vsako sporočilo, ki ga napišemo. aj pa če je sporočilo že napisano se tudi ocenjuje, ali pa samo tiste, ki jih pošljemo od Zdaj naprej. ??? ???

Hvala

Lp
Lanyca ;)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #17 : 11 December 2005, 21:13:46
Ok zgleda vam tale del res ni jasen ;D
Torej če bi radi točke za NAZAJ je to samo izjemoma, tako da poveste katero sporočilo se vam zdi ocene vredno in bova midva presodila če je res tako (lahko vaše ali tuje). Od zdaj naprej pa naju ni treba nič obveščat o  sporočilih, ker bereva forum in bova sproti ocenevala.

ursa, saj ti piše pod nickom točke: tako kot vsem ostalim in boš točno vedela kdo jih ima koliko.

Lp nina



*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #18 : 11 December 2005, 21:15:17
A za eno sporočilolahko dobiš samo eno točko :) ?



lp Jure


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #19 : 11 December 2005, 21:15:57
aja še nisem opazila ;D hvala da si mi povedala :-*  sepravi: od zdej naprej ti nina sama ocenjuješ sporočila..ni te treba nič klikat poročaj moderatorju pa oceni sporočilo

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #20 : 11 December 2005, 21:17:27
A za eno sporočilolahko dobiš samo eno točko :) ?



Ja.

Lp nina



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #21 : 11 December 2005, 21:22:43
kako pa izgleda pametno sporočilo? ;D sori nina :-[ mogoče raz mal preveč težim in sprašujem

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #22 : 11 December 2005, 21:35:07
kako pa izgleda pametno sporočilo? ;D sori nina :-[ mogoče raz mal preveč težim in sprašujem

Pustite se presenetiti. Vse ob svojem času ;) pa boste spoznali kaj je pametno sporočilo. Važno, da se vi trudite ;)

Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #23 : 12 December 2005, 12:38:09
A se opis pasme recimo šteje za točko ?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #24 : 12 December 2005, 14:52:57
A se opis pasme recimo šteje za točko ?

Če ga sestavite sami in mi ga pošljete za objavo na strani dobite zanj 4 točke. Če pa ga samo skopirate iz katerekoli druge spletne strani na forum zanj ne dobite točk.


Lp nina



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #25 : 12 December 2005, 14:54:36
Aha hvala za odgovor ...  ;D
Recimo , lahko zdaj jaz naredim opis za cairna , dam lastne fotke pa vse, čeprav je stran o njem že odprta !?



Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #26 : 12 December 2005, 14:57:26
Če ga sestavite sami in mi ga pošljete za objavo na strani dobite zanj 4 točke. Če pa ga samo skopirate iz katerekoli druge spletne strani na forum zanj ne dobite točk.


Lp nina


a boš potem ta opis dala na forum ali prav na začetno stran? :-\


ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #27 : 12 December 2005, 14:58:00
Če ga sestavite sami in mi ga pošljete za objavo na strani dobite zanj 4 točke. Če pa ga samo skopirate iz katerekoli druge spletne strani na forum zanj ne dobite točk.


Lp nina


a opis pasme ti pošljemo kar na tvoj e-mail?

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #28 : 12 December 2005, 14:59:46
Jaz se rezerviram za 3 terrierje - že pišem ( borderja, cairna in škota )



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 12 December 2005, 15:00:51
jaz pa za njufija in ausija ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]