Akvarijske ribe

anana · 276867

Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #660 : 05 Marec 2012, 21:17:07
Evo,pa da še jaz nekaj uprašam ;)
Kupila bom akvarij(60L) in me zanima če je dovolj velik za 3 gupije pa kakšnega rogača ali kakšno drugo tropsko ribico(manjše rasti)
Upam da mi boste svetovali! :)

Gupija res kakega več, a ne pretiravat, ker se znajo hitro namnožiti.. Pri naselitvi ti lahko pomaga tudi tale kalkulator http://www.aqadvisor.com/ (mere moraš zamenjati cm!), pri tem pa moraš upoštevati še vsebino svojega akvarija (pesek, korenina, notranji filter?), zaradi česar je v končni fazi vode manj.

Najpogostejši je tale rogatec - http://www.akvazin.si/default.cfm?kat=030108&ID=45 - Ancistrus sp., ampak je po mojem mnenju 60-litrski akvarij zanj premajhen. Poleg tega se s časoma polenijo in sploh ne "čistijo" več stekla, večinoma so skriti v svojemu kotičku, ki si ga izberejo - nujno potrebujejo skrivališče in korenino (zaradi prebave). Manjši plecoti pa so precej občutljivi glede parametrov vode in prehrane - glede na to, da je za gupije značilna trda voda, je sobivanje z marsikaterimi drugimi ribami izključeno že zaradi tega.



klaraa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #661 : 10 April 2012, 19:01:13
mene zanima kam lahko dam ikre da jih druge ribe ne pojejo. kupila sem mrežo ki naj bi pomagala ampak nena, saj ikre padajo skozi.

lp klara



klaraa

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #662 : 10 April 2012, 19:02:43
lusi. meni se je zgodilo podobno. kupila sem 2 gupija zdaj pa jih imam že zeloooooo velikoo.



mustalwayslovedogs

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #663 : 09 Julij 2012, 17:26:07
Jaz pa imam doma 20l akvarij, v katerem imam samo 3 majhne ribice - gupije. Razmišljam o nakupu večjega akvarija, 65 - 75l. Vanj bi rada naselila 2  modra nitkarja, 4 škrlatne mrenice in 6 neonk. A se vam zdi moja izbira pravilna - bi lahko naselila še kakšno ribico ali jih je že tako preveč?  ??? ??? ???



mustalwayslovedogs

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #664 : 09 Julij 2012, 17:34:56
1. Zanima me še ali lahko v akvariju z različnimi vrstami rib, hraniš vse naenkrat z isto hrano, če so vse npr. vsejede?     ???
2. Kolikokrat na dan je priporočljivo hraniti ribe?   ???
3. Na koliko časa je potrebno zamenjati vodo v 65 - 75l in koliko v 20l akvariju, ki ga mislim obdržati z gupiji vred?    ???