Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 225141

McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #510 : 16 Avgust 2011, 08:33:53
Ja, res je, je bila ena debata tudi o Cocotovih zobkih. Stanje se do sedaj ni nič izboljšalo, še vedno je spodnja čeljust izrazito manjša in "skrita" pod zgornjo. Zaenkrat kaninusa (ne vem, če sem prav napisala) še ne pritiskata v nebo, ampak tudi to mu bodo pogledali na kliniki in se bomo pogovorili, kako naprej (verjetno puljenje ali pa brusenje, če bi prišlo do tega). Bolj me skrbi to, da ima prva dva para spodnjih zobkov malo prekrita, ker pač ni dovolj prostora v gobčku. No, da je ves čas slinast, da ostaneje lužica, tam kjer spi in da je malo bolj počasen pri prijemanju stvari in hranjenju pa najbrž ni potrebno posebej razlagat.... Pa ko smo ravno pri tem, ima tudi nepravilno pigmentacijo po gobčku, ustnicah in tačkah. Ja, tak je naš mali mulc, ampak saj me razumete, da je najlepši, kajne?  ::)  In tako zelo sem vesela, da končno je z apetitom in mi ni potrebno več s skledo za njim skakat. Je postal orenk dec, tak luštno kompakten, ko se stisne k meni.
No, kar pa moram pohvalit, da ne bom govorila samo pomanjkljivosti, in kar pohvalijo tudi poznavalci - ima zelo lepo, gosto in resasto dlako. Tako da škoda, da ga ne bom mogla nikoli pokazat na kakšni razstavi. Pa tako sem si želela tega....  :'(

Mi je žal da ni šla nazaj podgrizavost, kot sem napisala, pri očetu je bila v starosti ko smo se pogovarjali tudi prisotna, ampak je šla nazaj in ima zdaj čisto lep škarjast ugriz.  :(

Kaj si pa mislila s tistim nepravilno pigmentiranost? Pri višavcu namreč ni nepravilne pigmentiranosti, lahko je pa malo slabša, čeprav po fotkah, ki si jih objavila, je coco videt čisto vredu pigmentiran.



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #511 : 26 November 2011, 16:38:17
Lahko samo neki vprašam?
Mal sem bila na bolhi, pa zagledam ta oglas: http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/visavski-terier-oglas1277508173
to so višavci ??? Meni zgledajo mešanci med cairn terrierjem in višavcem. (baje, da je gomilar barvna različica višavca (tako sem vsaj slišala, če je res ne vem), ampak to je zdaj ločena pasma)
Nisem poznavalka pasme, ampak to sigurno ni višavec.

Dogs are best friends ever!


Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #512 : 27 November 2011, 09:35:23
Ja, Jazz, imaš prav, mladiči so mešanci med višavcem in cairnom. Cairn je sicer res prednik višavca a to sta zdaj dve pasmi, popolnoma ločeni in zato me je ta oglas še toliko bolj pogrel  >:( , da gredo parit višavko s cairnom (domnevam glede na slike, da je višavka mama), saj tako škodujejo obema pasmama, da o zavajanju kupcev sploh ne govorim. Me prav zanima, kateri je ta cairn z vzrejnim dovoljenjem-ta na sliki bi rekla, da je vzet z neta.
No, medtem sem poklicala dotično gospo in mi je povedala, da je mama višavka, očeta pa ona nima, lahko mi pa da številko lastnice. Dala mi je številko in povedala, da je lastnica K. in jaz sem jo vprašala, če je to K. Ž. in mi je potrdila. Ona ima res cairna, vendar to ni ta na sliki, je pa tudi K. že prej parila z njim svojo višavko in oglaševala mladiče kot cairn terierje.
No, potem sem pa lastnici teh mladičkov povedala svoje pa je rekla, da se ona ne bo sekirala in da jih bo še naprej prodajala kot višavce, ker sta ti dve pasmi povezani. ::)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #513 : 27 November 2011, 10:07:37
Zgodovinsko sta ti dve pasmi res povezani, westiji naj bi se razvili iz cairn terierjev. Selekcija na ta način je potekala predvsem zaradi barve, beli psi so bili na težko prehodnih, grmičastih tleh in močvirjih pač bolje vidni in zato ni obstajala takšna bojazen, da se jih zamenja za npr. lisico. Kasneje so westiji postali bolj popularni tudi v mestih, enako zaradi bele barve (simbolizira čistost, nedolžnost,...). Opozorila pa bi, da sta ti pasmi že dolgo ločeni in se tudi rahlo razlikujeta, tako po groomingu (westije se frizira drugače kot cairn terierje), kot po nagonih, celo karakterju in nekaterih fizičnih značilnostih. Razen bele barve, so westiji tudi manjši od kernov (če se ne motim je višina pri westijih okrog 28 cm, kar je minimum za kerne, ki lahko dosegajo do 31 cm in več- zadnje čase se je tale plečna višina še nekoliko pomaknila navzgor... Prav tako je v standardu westijev zapisana teža do 10 kg, kerni pa imajo maksimalno 8 kg  ;). Zahodnovišavski beli terier je kot pasma veliko bolj popularna kot cairn terier in na žalost je to botrovalo tudi k pojavom več bolezni, ponekod slabšega imunskega sistema, alergijam in ponekje celo izgubi nagonov, kar pa me posebej žalosti je predvsem to, da je nenadzorovana in množična vzreja westijev pogosto pripeljala tudi do agresije in zoprnega nadimka "bevskačev". Zato resnično spodbujam odgovorne vzreditelje, tako westijev kot gomilarjev, ki tudi opozarjajo na zadnje čase vse večjo problematiko mešanja teh dveh pasem.  ;)
Psi na tej povezavi niso niti kerni, niti westiji, pač pa so navadni mešanci podobni terierjem manjše rasti. Njihovih karakternih značilnosti v prihodnosti se pač ne sme pripisovati nobeni izmed  teh dveh čudovitih pasem, saj nad to vzrejo več kot očitno ni nadzora in selekcije.



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #514 : 27 November 2011, 14:32:10
Jackie, točno tako, kot si napisala. Problem pa je, da bodo neosveščeni kupci teh mladičkov vse negativne lastnosti, ki se bi in se bodo pojavile, pripisali obema pasmama. Mislim, da se je to že zgodilo, ko so pred dvemi meseci prodajali "cairn terierja", za katerega mi je ženska sicer trdila, da ga prodaja zato, ker ima še enega psa doma in se je malo uštela, ko je kupila še tega. Kuža je bil takrat star 6 mesecev in skoraj sigurno iz tako imenovane "vzreje" K.Ž., ki je parila cairna in višavko.
Res žalostno tako za višavce kot za cairne  :-\


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #515 : 27 November 2011, 16:54:41
Ojoj, a že tako daleč smo prišli, da se viašvce in cairne meša  :-\

Saj skoraj ne morem verjet no.  ???



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #516 : 27 November 2011, 21:04:37
Ja, na žalost se je tudi to začelo. :'(


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #517 : 27 November 2011, 21:16:30
Ta oglas je za moje pojme zavajanje ljudi (vem, da se to pogosto dogaja ampak, da laže, katero pasmo prodaja, je pa že 'kaznivo' >:().
A se ne da nekako bolho obvestit o teh zadevah in se prepoveda tako oglaševanje.  ???

Dogs are best friends ever!


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #518 : 27 November 2011, 21:20:46
In ta oglas je pod rubriko pasemski psi z rodovnikom. ::) ::) Kaj še brat ne znajo no ??? To so mešanci med dvema pasmama (še to verjetno ne ker ne vem če imata starša rodovnik). In seveda jih bodo neodgovorneži poosvojili, potem pa bo kup težav... :-X http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/beli-visavski-terierji-cezar-mladicki-iz-domacega-legla-maribor--oglas1277523029 še en oglas za višavce. Mislite da imajo rodovnik ti? Ker malo sumljivo je tisto cesar, iz domačega legla.  :-\
Pa upam da ni narobe ker se umešavam v temo višančkov. :-[



Talija

  • *
    • Prispevkov: 312
    • Točke: 3
Odgovori #519 : 27 November 2011, 21:35:23
Airdale 10, sem napisala na to temo pod : Tudi na Bolhi so taki...
Včeraj sem jim sporočila, namreč Bolhi, da gre za sporen oglas in naj ga dajo v drugo rubriko pa zaenkrat še niso nič spremenili-hm, mogoče, ker je nedelja  ???


Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #520 : 27 November 2011, 21:41:51
In ta oglas je pod rubriko pasemski psi z rodovnikom.[/u] ::) ::) Kaj še brat ne znajo no ??? To so mešanci med dvema pasmama (še to verjetno ne ker ne vem če imata starša rodovnik). In seveda jih bodo neodgovorneži poosvojili, potem pa bo kup težav... :-X http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/beli-visavski-terierji-cezar-mladicki-iz-domacega-legla-maribor--oglas1277523029 še en oglas za višavce. Mislite da imajo rodovnik ti? Ker malo sumljivo je tisto cesar, iz domačega legla.  :-\
Pa upam da ni narobe ker se umešavam v temo višančkov. :-[

Ja, ja... Pasemski z rodovnikom.  :o
Seveda so ::). Spet odkrivamo Ameriko. Me prav zanima, kaj bo rekla bodočim kupcem njenih mladičkov: 'Mislim, da sem odkrila novo barvno različico višavca.'
 Pa kaj še. :D

Dogs are best friends ever!


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #521 : 10 December 2011, 11:54:09
Pozdravljeni,

joj, sedaj vidim, koliko časa se nisem nič oglasila!!!! oziroma enkrat sem napisala post, prilimala par slikic in ko sem čas pogledala, mojega posta nikjer. očitno sem anredila vse, razen pritisnila "shrani"...

No, pa evo nas. Coco je v tem času dopolnil eno leto in je sedaj pravi mladi gospod. Priden, ubogljiv, pa vseeno vedno pripravljen na akcijo in norčije. Tak crkljivček ja, prava mazica. Končala sva dve stopnji v pasji šoli, spomladi pa bova začela še z zadnjo. Skratka, je pravo veselje pri naši hiši in včasih ga imamo kar namesto televizije, še posebej, ko se z mačkonom odločita za "nore urice". Takrat je  boljše, da se jima samo umaknemo, da spravita svojo energijo ven. samo ne vem, ali Coco misli, da je muc ali muc misli, da je kuža....

In še par slikic od našega skoraj nikoli čisto belega  ::) Kokosa......

Malo starejša, poletna.... (so ga tako grdo zabrili po trebuščku pred operacijo)


Omagal med fotošutingom za prvi rojstni dan....


Najbolj frišna slika.... "afrolook" by Coco, novi trendi nefriziranja višavčkov....  :o


"Kaj imaš, kaj imaš? Je za pojest?"



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #522 : 15 December 2011, 14:53:21
No, tole sliko pa moram pokazat, da boste videli, kako je naš mulc navezan na mačkona Bongota. Ma huje kot brata sta si! Ne zdržita drug brez drugega.



Slika je malo slabše kvalitete, ker je slikana z mobijem....



Tail

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #523 : 02 Januar 2012, 15:08:40
Lep pozdrav.

Zanima me, kdaj se pri omenjeni pasmi rast psa ustavi? Imam namreč Višavca starega skoraj 8mesecev s plečno višino 28,5cm in me zanima do katerega meseca se pes še razvija v višino.

Hvala za odgovor ter informacije.

LP :)



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #524 : 02 Januar 2012, 15:53:35
Rasti se pa ne da ustavit! To vendar ni tako kot omejevanje teže!
Nimaš kaj, eni so manjši, eni večji, geni pač. Ste videli starše?



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #525 : 02 Januar 2012, 15:58:42
Vprašanje je bilo kdaj se rast ustavi, ne kako ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Tail

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #526 : 02 Januar 2012, 18:58:55
Ni namen tega, da želim ustavljat rast. Pravzaprav ni nobene težave v njegovi rasti, niti v tem, če bo večje ali manjše rasti od predvidene, le zanima me informacija do približno katerega meseca psi manjše rasti oziroma Višavski terieri pridobivajo na telesni višini  :).

LP



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #527 : 02 Januar 2012, 19:32:34
Se opravičujem, res sem koza!
Sej sem vedla, da naj bom rajši tiho, običajno se takih komentarjev vzdržim.....

Kljub temu je drugi del odgovora še vedno isti, vse je odvisno od genov, ni nekega pravila. Naš je majhen, ampak tudi mama-psička je drobčkena. Načeloma so manjše pasem pri 8 mesecih glede višine že proti koncu, izoblikujejo se še mišice, dobijo še na teži.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #528 : 04 Januar 2012, 11:25:15
Lep pozdrav.

Zanima me, kdaj se pri omenjeni pasmi rast psa ustavi? Imam namreč Višavca starega skoraj 8mesecev s plečno višino 28,5cm in me zanima do katerega meseca se pes še razvija v višino.

Hvala za odgovor ter informacije.

LP :)

V splošnem bi rekla, da verjetno ne bo več zrastel v višino ali pa mogoče še čisto malo, pravila pa seveda ni, bi bilo fajn preverit kako so bili predniki v razvoju hitri/počasni, potem bi lahko bolje predvideval.



Tail

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #529 : 13 Januar 2012, 02:59:09
Hvala obema za odgovor  :).


LP



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #530 : 13 Januar 2012, 08:07:01
Tail, kaj pa kakšno slikico bomo videli? Radi pogledamo ...



Tail

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #531 : 14 Januar 2012, 01:39:04
Eno skromno lahko delim... ;D.





LP



Teja_Luka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
  • Fly
Odgovori #532 : 26 Januar 2012, 14:01:50
Evo da še js našga zaspanca pokažem, kako se zjutraj skriva pred svetlobo  ;D



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #533 : 26 Januar 2012, 15:20:05
He he, Teja_Luka, samo tale vaš je pa kot naš - ves zaležan in skuštran rine svojo bučko notri v posteljo, ko zjutraj luč prižgem!



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #534 : 03 Februar 2012, 17:18:22
Sporočam zelo žalostno novico, da moje ljubega Cocota ni več. V ponedeljek je odšel na drugo stran mavrice in res upam, da mu bo v večnih loviščih lepo, kakor me vsi tolažijo. Ni nama bilo namenjeno, da bi skupaj uživala sedaj, ko smo dali norčavo mladost skozi in sva postala res prava družba drug drugemu.

Ne pišem vam zato, da bi mi izrekali tolažilne besede, ker jih preprosto ni.... želela sem samo povedati, da "naju" ni več in zato tu tudi ne bo več objav.

Uživajte s svojimi pasjimi srčki, nikar jih preveč ne sekirajte (pa četudi si kdaj zaslužijo) in jih imejte neizmerno radi, kakor vas imajo radi oni!
Simona



Jazz

  • *
    • Prispevkov: 628
    • Točke: 0
  • Pesjanska zasvojenka...
Odgovori #535 : 03 Februar 2012, 17:25:13
Agava, sicer si rekla, naj te ne tolažimo, ampak vseeno (verjamem, da ni besed.. :(). Sožalje... :'(
Kaj pa je bilo (če ni skrivnost)?

Dogs are best friends ever!


diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #536 : 03 Februar 2012, 21:40:52
Zbogom Coco, zbogom mali velikan.

Poznala sem te. Še  pred dobrimi 14 dnevi te imela v rokah…
Novica, da te ni več med nami je žalostna, boleča…

V naslednjem življenju si želim biti oblak, ker bom lahko istočasno doma, na morju, v hribih…Ker bom lahko en dan peresno lahka in že naslednji dan težka kot cent, pa mi nihče ne bo zmeril, ker vsi vedo ...oblaki so pač taki, nepredvidljivi ...

Vsi, ki ste že prečkali mavrični most, počivajte v miru in naj bodo oblaki z vami prijazni.

Simona,  pomlad bo prišla… In spet bo posijalo sonce.
Tudi jaz se »skrijem« sem, kadar lažje pišem kot govorim.
Objem.



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #537 : 08 Februar 2012, 22:13:52
Agava, danes sem zvedela novico, po drugi strani in sem prišla sem gledat. žal mi je za tako kruto usodo  :(

Želim ti vse dobro v prihodnje...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #538 : 05 April 2012, 20:27:07
hej

Eno vprasanje.. Znanka se zanima za nakup westieja, z rodovnikom seveda, samo ni potrebno, da je razstavne kvalitete (je lahko pet kvaliteta), ker na razstave ne misli hodit. Je pa pogoj, da je vzreditelj uredu (pri poplavi raznoraznih "vzrediteljev" drugih pasem je to pogoj), ter da so starsi z vsemi potrebnimi pregledi in mladicki zdravi.

Zanima me, ce mi lahko predlagate kaksnega vzreditelja (zaenkrat poznam samo psarno McKruster), ki bo/ali ima legla, ali pa nacrtuje leglo letos.

Hvala in lp.. 

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #539 : 09 April 2012, 21:13:33
Vzrediteljev nas je ostalo bolj malo...če vsaj sklepam po upadu števila legel in številu psic na vzrejnem pregledu. Drugače pa Kinolog pač, nobeni psi ki dobijo vzrejno niso res slabi, nekih resnih razlik med pet in razstavnim ni...iz sledečih razlogov: nikoli ne veš kaj se bo zgodilo z zobmi (ugriz in število manjkajočih), dlaka zajema ogromno ustreznega dela in ne samo genske predpostavke, psi se v razvoju zelo spreminjajo...tako da ja, so razlike v leglu, ampak o neki resni pet/show razliki tu ne moremo govorit. Razlike so predvsem v "servisu", ki ga lastnik dobi s strani vzreditelja in seveda v znanju in izkušnjah posameznega vzreditelja - tukaj pa je pol odvisno od kupca kaj pričakuje in potrebuje. O slednjem pa se mora seveda tudi sam prepričat in v tej točki je pač vsako svetovanje subjektivno...veliko pa seveda temelji tudi na osebni simpatiji.

Mi smo sicer ravno parili, ampak je zadeva še neuradnega značaja  ;)