Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 223987

Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 12 Julij 2006, 16:05:21
Helou!

Sem nova na forumu, prijavila pa sem se zato, ker mislim, da mi bo v veliko pomoč 8)

Namreč postala bom lastnica westija ;D Rodil se je 7.7. in mu je ime Smartie, trenutno zanj skrbi še njegova mamica Pika in lastnik Rasputin  ;D

Zdi se mi, da sem že toliko prebrala o teh kužkih, da mi počasi že vse beži iz glave :)

Zdi se mi, da mu bo zelo všeč pri nas in sem 100%, da bo imel najbolj ljubeč domek, edino kar me skrbi je to, kje in kaj bo počel, ko bo sam doma :'( ??? Ker parkrat na teden, bo po 7-8 uric verjetno sam...
Nočem da bi lajal in da bi starše to motilo ::), da bi zaradi tega nastal problem v hiši, ker živijo nad nama s fantom. A se to tudi da odvadit, da nebo lajal, ko bo sam v stanovanju, pa slišal nekoga hodit po hiši?

sicer se moram pa vsak dan sproti zadrževat, da ne grem že kar v trgovino po 100000 pripomočkov za Smartia :) Kar vse bi mu kupila...ampak v vsaki trgovni ko sem, se mi zdi, da ni dovolj lepa ali pa dobra stvar zanjga. Ja vem, kompliciram :P

A morda lahko kdo svetuje kako trgovino, kjer imajo dobro izbiro? V Zootic v BTC-sem že bila...nič mi i bilo všeč :(

Lep pozdrav



Lola

  • Gost
Odgovori #61 : 13 Julij 2006, 13:08:23
Probaj še v Mr. Petu ki je tudi v BTCju. Jaz sem bila zanč v Celju v Mr. Petu in v Zooticu, pa Mr. Pet ne seže do kolen Zooticu, vsaj v Celju se mi je tak zdelo. Mislim da je tako tudi v Ljubljani, Zootic je v Cityparku ne?



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 13 Julij 2006, 13:41:48
Zdravo!

No torej naj še na Pesjanarju obelodanim veselo novico. Naša Pikica je povila 4 male fantke, ki pa so od 7.7. do danes že pravi mali debeluščki. Imena so jim izbrali njihovi novi skrbniki: Skye, Snoopy, Smartie, Speedy.
Skye gre k forumovki Nyny, Smartie k forumovki Sinchy :), Snoopy k zelo simpatični mladi družini na Štajersko, Speedy pa se bo selil v Italijo.

Mamica je zelo skrbna in zaščitniška in ko menjamo posteljnino kriči kot nora, ko jo medtem odnesemo ven. Vendar to je edino v kar jo prisilimo, ker je to nujno potrebno v tej vročini in mora biti vse čisto.

Sinchy, novi lastniki naših kužkov, ki so do sedaj pri nas vzeli kužka so se predvsem potožili, da je kužek ponoči jokal, ne pa čez dan. Tudi ponoči so jokali le tisti ki so morali biti sami, to pa se reši tako da se ga da v prostor kjer spiš in ga namestiš v ogrado ali boks. Ker če je sam ga je strah novega okolja. Moji psi zelo radi spijo v boksih, seveda primerno velikih, zvečer gredo vedno sami v bokse. Ko še nismo imeli boksov se je nemalokrat zgodilo da se je kakšen ponoči kar polulal in pokakal, sedaj pa tega problema ni več.
Seveda boks nikakor ni primeren za preživljanje dneva medtem ko boš ti v službi. Mladička je treba v tvoji odsotnosti nujno namestiti v ogrado, mu dati ležišče, gumijaste igrače, hrano in vodo in papir na en konec, da bo tam lulal. Ko ga zapustiš brez vsakega teatra in ceremonij in poslavljanja enostavno greš.
Prvi teden, ko boš doma s Smartijem ga tudi ko boš doma večkrat daj v ogrado, zraven ga malo "hecaš" in se z njim igraš in mu vedno prijazno govorič in čimveč priboljškov naj bobi prav v ogradi, pa posodico s hrano naj ima samo v ogradi.
Jaz sem letos pomladi dobil tri male vražičke in nikakor ne morajo biti ves čas spuščeni kot odrasli. Prvič zato ker domači psi nove prišleke zelo grdo sprejmejo, tako da so bili prvi teden izključno v ogradi in so se samo vohali, sem jih pa posebej nosil ven na travo. Potem so bili lahko že z odraslimi, vendar ko so totalno znoreli in razturili vse sem jih spet dal v ogrado brez vseh ceremonij in kreganja in v ogradi so šli takoj jest in spat in nič niso cvilili.
Zdaj so stari 6 mesecev in ograde nimam več, jo bom pa spet postavil za male štiri miškoline :), ko bodo začeli okoli skakat, pa še eno jim bom postavil na vrtu da ne bom rabil odraslih zapirat medtem ko bodo tamali zunaj.

Glede šopinga pa mislim da boš imela zadosti trgovin ;D, pa kakšne krasne puloverčke imajo ::).
Lp in se še tipkamo.


Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #63 : 13 Julij 2006, 16:47:16
Hmm...kje pa je ta Mr. Pet? V Ljubljani mislim. Ker Celje mi je malo daleč.

Sem pa danes že kupila eno igračko (vrv z vozlom) in kliker. Baje da je kar uporabna zadeva :)

Rasputin, kužija ponoči nebom zapirala v svoj prostor...bo pri nama v sobi. Mislim da se bova celo težko uprla, da nebi skupaj na postelji spali :P Mislim da bo redkokdaj sam...edino ko bom v službi... :'(
Kako pa zgledajo te ograde? Kje se jih pa da kupit? ???
Pa še to...dans sem gledala povodce in te fleksije...mora met Smartie oboje? Ker nevem kaj je bolje?

Rasputin, lahko še kakšno slikico pričakujemo? ;D



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 13 Julij 2006, 18:06:21
Ograde se kupijo samo na razstavi, lahko pa kaj zimproviziraš, je pa res praktična, samo ker jo na rabiš za vedno, je tudi kar malo drago da se kupi za tako kratek čas. Je pa res nujno potrebno taka ali drugačna.
Ko sem jaz prvič v življenju pripeljal kužka v hišo, sem ga pustil da gre vsepovsod, ko me ni bilo doma, rezultat je bil ta da je kakal in lulal pod mojo posteljo, potegnil prt z mize in zraven rožo, jo razturil in raznosil zemljo po celem stanovanju................... .
Od tako mladega kužka kaj drugega ne moreš pričakovati in če se mu gibanje ne omeji medtem ko te ni boš vsak dan eno uro samo pospravljala, ko se vrneš, pa še slabe volje boš.
Če se ograde lepo navadi in navajen jo bo že od nas, potem bo to njegova "koča" in ne bo problema.
Kar se tiče povodca, rabiš obadva, se pravi navaden in fleksi, pač za različne priložnosti.
Slikce bodo tudi :P......
No pa še slikca ograde, samo ti ne rabiš tako veliko, rabiš enih 6 takih elementov ali maksimalno 8. Stanejo pa okoli 2000-3000 sit eden :-\


 


Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #65 : 13 Julij 2006, 19:19:59
Uf tole pa je velika ograda!!  ;D
vidim, da bomo res mogli nekaj sami spacat skupaj, to bo še zanimiv ;D
No sej se mi je zdelo, da potrebujem fleksi in povodec...bom naslwednič samo sebe poslušala, ne pa da me drugi preprečujejo. ::)

No slikice pa veselo pričakujem  :D

Kateri pobalinčki so pa na tej slikci? Leglo P? :)


 



Lola

  • Gost
Odgovori #66 : 13 Julij 2006, 22:44:12
Mr. Pet je tudi v BTC, samo posebaj stavba nasproti hale A.
Ja ograda je super, lahko pa si tudi doma narediš nekaj, mi smo sami naredili, sicer hitro zdemolirajo ( dobro mogoče višavci res ne, bullyi pa so kot plačani za uničevanje vsega ).



Sinchy

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #67 : 14 Julij 2006, 19:00:55
Aha ok hvala...grem v ponedlejek malo pogledat :)

Rasputin, sem vidla sveže slike na vaši strani...  :o kok so luškani!!!!



ella

  • *
    • Prispevkov: 288
    • Točke: 5
  • Lota
Odgovori #68 : 15 Julij 2006, 10:57:38
rasputin, malo pozno, ampak čestitke!!! ;D pa pričakujemo slikice!!! ;D ;)

Od najstarejših dni človekove civilizacije in kulture je pes njegov prijatelj in sopotnik.


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #69 : 16 Julij 2006, 13:35:03
Rasputin čestitke!  ;D


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #70 : 04 Avgust 2006, 12:51:53
Kakšne mere naj bi imela približno ovratnica za 1 leto staro višavko ? (moram darilo kupit  ;D)

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #71 : 04 Avgust 2006, 14:44:04
Sem kar z metrom zmeril :D, ker jaz tudi nikoli ne vem :-\, torej zmerjen obseg vratu pri tri leta stari višavki dokaj velike rasti = 30cm, obseg vratu 12 mesecev stare drobčkane višavke pa je 28cm, tako da ne moreš zgrešiti. Pa kašno lepo rozasto ::) kupi, jim ful paše (za punčke seveda).


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #72 : 04 Avgust 2006, 16:26:03
Hvala  :-* Imam roza v mislih ja  ;D

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 07 Avgust 2006, 18:33:32
Ojla :)
jaz sem šel danes v trgovino samo po skuto za tamale :), pa so meli taaakooo lepe majčke ::).....



Lola

  • Gost
Odgovori #74 : 07 Avgust 2006, 22:35:47
kako lušno!!!!

mimogrede čestitke Lizi za CHJ-CRO!!!



rasputin

  • *
    • Prispevkov: 46
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 07 Avgust 2006, 23:05:24
Ja hvala lepa :-*, saj bom moral temo Škotski terier en dan odpret kle na pesjanarju. Liza pa bo takoj štartala v odraslih v Sloveniji, Hrvaški, Madžarski in BiH tako da  :), škotka Sara in Westika Barbie štartata zdajle v Trbovljah v mladih, naši mladi Westiji Ella, Aja in Harry pa bodo napadli iz vseh topov januarja in celo leto nas bo povsod dosti :D od Makedonije do Luxenburga :)
Lp vsem.


Lola

  • Gost
Odgovori #76 : 08 Avgust 2006, 07:35:25
boste v Trbovljah, no super pol se končno vidimo, pridem malo okoli da vas spoznam prečoham itd. ja res moraš odpret škotski topic :D



Sali

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 10 Avgust 2006, 12:37:31
No, da se še jaz pohvalim - naša Nikica je naš najmanjši pes in je prava carica v kardelu. Ne boji se niti konji in jih pomaga zganjati s pašnika - moram reči, da je pri tem tudi zelo uspešna.
Negujemo jo sami in le po potrebi ker ne mara ne striženja, še manj pa kopanja, zato žal ne zgleda ravno kot tipičen višavc. Naša Nikica je pač s kmetov :).....
 



Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #78 : 26 Avgust 2006, 14:31:09
Čestitke za leglo čeprav malo pozno. Sem prvi dan na forumu in takoj sem šla v to temo. Od 18.8.2006 se pravi 7 dni sem ponosna lastnica malega Westija ki sem ga poimenovala Bor. Gledala sem slikice od Luxa in moj Bor je kot njegov enojajčni dvojček saj je čisto isti. Sicer je brez rodovnika ampak še zmeraj čisti višavec.  :)



KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #79 : 10 September 2006, 11:56:07
Včeraj je bila Tia na obisku  :)
Slike so bolj slabe, ker je mala taaak živc  :-* :-* sploh ne more bit pri miru (če je pa že, pa gleda stran) ;D







Ostale v albumu : http://butterfly-zivali.moj-album.com/album/1791459/

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #80 : 27 November 2006, 19:00:33
Pozdrav vsem skupaj, kot vidim ta tema ze nekaj casa miruje. Za vse pa samo info, da pri nasi psarni pricakujemo mladicke, vec informacij najdete v rubriki vzreja-legla.

Pa uzivajte se naprej vsi skupaj! ;D



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #81 : 02 December 2006, 21:14:58
hey!
jaz sem tudi nekaj časa mislila kupit zahodnovišavskega belega terierja pa sem se potem premislila...Sinchy, pol sem jaz zdaj na istem ko ti takrat...sam da se mladički še niso skotil in ne vem še če ga sploh dobim  :-\ ... V glavnem, da ne bom zašla s teme, bom kar nadaljevala.Meni so to drugače prekrasni kužki (ali naj rečem psi?)!A me je takrat, ko sem mislila kupit še višavca, prijateljica pregovorila in me prepričala, da sem se odločila za drugo pasmo, prav tako zelo prikupno!Če bi radi vedeli pa še kaj več pa prašite, čeprav jaz ne vem veliko!

Lp, nincy!


westyca

  • *
    • Prispevkov: 63
    • Točke: 1
  • westy, I love it :)
Odgovori #82 : 04 December 2006, 20:17:30
Živ!

Katero pasmo si pa izbrala?
Kaj pa je bil razlog za to da si opustila nakup višavca?

Hvala za v naprej.

L.p westyca

Živali so biseri sveta!


nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #83 : 04 December 2006, 21:16:24
Ojla!
Izbrala sem pasmo tibetanski španjel.Nakup višavca sem opustila zato, ker mi je prijateljica povedala, da ko je hodila v pasjo šolo, je bilo tam nekaj višavcev, ki pa niso ravno radi ubogali...pa tudi zato, ker je kar nekaj dela z dlako: trimanje, striženje, česanje...Na eni slikci sem videla višavca z res zanemarjeno dlako in ni bil prav nič lušten kuža.Kakšni pa so vaši višavci?Radi ubogajo, ponavljajo trike...?Kako je z njihovo dlako?

Lp, nincy!


Melizia

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 1
Odgovori #84 : 08 December 2006, 13:56:13
Moj višavec se zelo rad uči. Pozna že mrtev, hop (da skoči čez oviro) pa potem zelo dobro že uboga sedi, malo manj dobro že lezi, tačko...ve kaj pomeni tudi ko mu rečem greva, greva lulat...in to sem ga vse sama naučila...
Mojega smo peljali potrimat pri 4 mesecih...5.000 sit smo dali in to se mi ne zdi veliko. Ga je pa zraven še postrigla, kremepljčke in tačke uredila...ušesa...tako da parkart na leto po 5.000 sit res nebi smel biti problem. Za česanje je pa tako...jaz ga češem na dva dni ali pa kdaj kar vsak dan če je čas. Za to si vzamem 3 minute in vse je postorjeno  :)



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #85 : 18 December 2006, 12:35:16
No nincy da ovrzem tvojo teorijo. Visavci se se kako radi ucijo, za nevzgojene so krivi samo slabi lastniki. Moja psicka ima opravljen tudi izpit B-BH, pa tudi precej drugih trikcev.

Glede dlake, sploh niso zahtevni, umazanija se samo skrtaci ven, trimanje na 2-3 mesece pri dobrem frizerju ali se boljse vzreditelju, cesanje 1-2x na teden in to je to.



nincy

  • *
    • Prispevkov: 459
    • Točke: 1
  • тнє σиє ωнσ мαкєѕ му ∂αу
Odgovori #86 : 18 December 2006, 14:53:11
jah McKruster najbrž maš prav, ampak je vsak po svoje mal drugačen.Mimogrede: to ni moja teorija! pa upam, da ne bo prišlo do prepira, saj tema ni namenjena temu.Sej meni so višavčki res cool psi, ampak ne vem če je ta pasma ravno zame.

Lp, nincy


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #87 : 19 December 2006, 09:23:25
Definitivno bolj respektiram nekoga, ki rece, da pasma ni zanj, pa ceprav mu je vsec, kot pa obratni primer, da nekso trdi, da si obupno zeli neko pasmo, pa sploh ne ve kaj pomeni imet taksno pasmo.  :)



Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #88 : 19 December 2006, 21:12:28
spreminjam sporočil, nisem vedela da sem poslala dvakrat ::) meni so višavci ful grdi če so narobe postriženi >:( ::)

Hojla, očitno maš smola pa gledaš sam čudn postrižene višavce, itak so pa vsi lepi ko jih spoznaš!!! :P

*Irenca*


Irena in Ron

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
  • RON JE CAR
Odgovori #89 : 19 December 2006, 21:15:38
Ojla :)
jaz sem šel danes v trgovino samo po skuto za tamale :), pa so meli taaakooo lepe majčke ::).....


sva že dva k mava lepe majčke  8), sam da sm jz mal važn ::)

*Irenca*