Zahodno Višavski Beli Terrier [West Highland White Terrier]

**Jackie** · 227194

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #330 : 07 Julij 2010, 21:40:38
A ta tema o višavcih pa bolj ali manj stoji, kaj..  :(  no, bom pa jaz prilepila kakšno sliko  :P









LP!  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #331 : 13 Julij 2010, 23:52:48
Mene zanima če se da kje naročiti majčke z motivom višavčka?

My best friend is a westie


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #332 : 14 Julij 2010, 09:09:12
Ja, tega se da dobit kr precej, malo pobrskaj po spletu in boš hitro našla. Jaz sem ravno prejšnji teden dobila, sem si naročila termoflis z izvezenim višavcem zadaj in je super ;D



Višauska_terierka

  • *
    • Prispevkov: 749
    • Točke: 0
  • Miki
Odgovori #333 : 14 Julij 2010, 14:19:01
Jaz sem zaenkrat dobila samo tole spletno stran in mi je ušeč tale flis majca pa še topla zgleda :)
http://vrami.si/flisi/fci-3-terierji/zahodnovisavski-beli-terier-1.html
Če pa še kdo mogoče ve še za kakšno tako spletno stran z majčkami na višavčke pa mu bom zelo hvaležna

My best friend is a westie


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #334 : 14 Julij 2010, 14:47:16
No ker Tina nič noče dat gor fotk McKruster familije, jo dam jaz, tko mal za gušt  :P ;D


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #335 : 14 Julij 2010, 15:35:18
Mene zanima če se da kje naročiti majčke z motivom višavčka?


Tukaj - http://www.zazzle.co.uk/menageriemayhem/gifts?cg=196669903234677043

Samo se naroča iz Amerike ;)



Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #336 : 14 Julij 2010, 16:04:19
Jaz mam nerodovniškega Capija.
Če bi lahko odločala jaz, bi vzeli rodovniškega, ker pa je odločala mama smo vzeli nerodovniškega....

Nekaj slik najdete tukaj: http://www.mojalbum.com/sky/capi



Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #337 : 27 Oktober 2010, 15:07:42
Tale tema umiira  :-\

Video od Dogs101:
http://www.youtube.com/watch?v=PmIjl9dekzA



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #338 : 27 Oktober 2010, 23:54:56
Tale tema umiira  :-\

Res je. No, bom pa jaz prilepila še kakšno fotko  ;)







If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #339 : 03 November 2010, 20:46:02
Lepo pozdravljeni, dragi ljubitelji in lastniki višavskih terierčkov!

Najprej ena lepa pohvala vsem vašim kužkom in vam, ki tako lepo skrbite za njih. Tudi kar je slik tule gor, so super! V bistvu se vam nisem pridružila, ker imam tudi sama višavčka, ampak zato, ker resno razmišljam o tem, da bi postal moj "sostanovalec" in zelo dober prijatelj.

No, pa najprej o tem, kako sem prišla na to "idejo" .... Slab mesec nazaj me je oz. nas je zapustil koker španjelček Aaron, ki je bil z nami skoraj 13 let. Nanj sem bila zelooooo navezana in ne bom vam razlagala, kakša praznina je trenutno v mojem srcu in domu, kajti sami imate kužke za družinske člane in lahko si predstavljate. Tako kot ne bom razlagala o tem, da je bil najbolj lep, pameten, da edino govorit ni znal ipd.... ker tudi to sami dobro veste, da je tako, ko govoriš o svojem ljubljenčku. Ni ga več z nami, ostaja le še v prelepih spominih na 1001 dogodivščino, ki sva jo doživela in ostaja v mojem srcu - za vedno!
Kljub temu, da sem bila do nedavnega trdno prepričana, da po Aaronu ne bom imela nobenega kužka več, sem kaj kmalu začela razmišljati o tem, da v bistvu sploh ne znam živeti brez tega, da se mi nekaj živega mota pod nogami, da me nekdo resnično vesel pričaka pred vrati, da mi daje motivacijo in energijo, da grem ven na sprehod ne glede na to, kako utrujena pridem iz službe... in na misel mi je padel višavski terier. Zakaj? Zaradi karakterja, njegovih lastnosti, njegove trme, ker je majhen, jaz pa obožujem majhne kužke, pa tudi zaradi izgleda, priznam! Predvsem trma je tista, ki me privlači - tako na ljudjeh kot na živalih. O, verjamite, da vem, kaj pomeni trmast pes - Aaron mi je dal hudo lekcijo iz tega! Ampak žal, ali pa na srečo, sem jaz še bolj trmasta ... Pa to ni vse - padli so tudi vsi moji predsodki o tem, da bi psa kupila in še več - zanj odštela celo plačo! Hja, nikoli ne reci nikoli.....

No, kakorkoli, če ne prej, spomladi v moj/naš dom pride višavček! Definitivno! In z veseljem berem vaše poste, nasvete, izkušnje... bom prav po otročje napisala - vse sem naštudirala! Zakaj rečem otročje? Ker vem, da teorija ni praksa.... ampak se resnično veselim, da bomo imeli v hiši po dolgem času mladega kužka. Edino potrebna bo majhna korekcija navad in prepričanj mojih staršev, ki bodo varuške kužata med mojo odsotnostjo. Za dovoljenje mi sicer ni potrebno spraševati, sem vendarle "dovolj stara", vseeno pa morajo biti za stvar, saj živimo v isti hiši in kot sem že napisala, ker bodo z njim večino dneva, ko mene ni.

Tako torej, od sedaj vas bom redno brala in sporočim, ko se zgodijo kakršnikoli premiki v zvezi s tem.... sedaj čakam, da zasledim napoved kakega legla v kateri izmed slovenskih psarn. Predvidoma že vem, v katero smer me vleče .... in fuuuul razmišljam in izbiram ime!!! He he, moje kolegice otroške, jaz pa pasje.... ampak kaj čmo, tako pač je ...

Lep pozdrav!  :)



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #340 : 27 November 2010, 19:51:55
"Prilimam" še jast eno z današnjega pohoda. Don Trčkov 1,5 leta.





Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #341 : 06 Januar 2011, 22:45:10
Živjo,

no, pa da povem lepo in veselo novico - konec meseca pride v naš doma mali višavček. Jupiiiiii! trenutno sem čisto obsedena s tem in govorim samo o tem, kot mali otrok, ki bo dobil novo igračo..... očitno pri tem leta ne igrajo nobene vloge, he he... in v nedeljo ga bom tudi prvič malo pocrkljala.
No, glede na to bi bila zeloooo vesela, če bi se še kak lastnik belih kepic malo večkrat oglasil na tale forum oz. na tole temo, da bi kdaj malo poklepetala, prosila z kak nasvet itd....  ker čaka me najbrž veliko dela - sem že malo pozabila, kako je, ko pride pasje dete v hišo.

Veliko veselja z vašimi ljubljenčki in pohvala teli zimski slikici zgoraj!



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #342 : 07 Januar 2011, 20:12:02
Čestitke in obilo veselja ti želim!

Iz kod pa bo?  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #343 : 08 Januar 2011, 14:26:39
Jana, hvala. Brigoree-jev mladiček bo.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #344 : 08 Januar 2011, 16:42:28
Super!! ^^


še dve fotki, da bo vsaj na fotkah zimsko vzdušje :D




If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #345 : 08 Januar 2011, 17:24:26
Jana, hvala. Brigoree-jev mladiček bo.

O še en otrok našega Jacka...ti povem, da če je kaj očkovih genov pobral, boš dobila najbolj scartano bitje na svetu, Jack bi skoz čepel pri meni v naročju  ;D



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #346 : 08 Januar 2011, 17:46:32
Oooo, tega se pa veselim. Mi je všeč, če se živalce rade cartajo, pa da jih lahko malo pocrkljaš v naročju.

Ja, sem bila tako nestrpna, kje bo kako leglo višavčkov čim prej in to je bilo edino, kar sem jih zasledila začetek decembra. Hja, še na dopustu sem to spremljala. Sedaj je pa kar nekaj napovedani oz. že skotenih, ampak jaz imam že Snoopya rezerviranega. In že pripravljam stanovanje na pasjega mladička - imam namreč veliiiiiko rož, ki jih moram sedaj nekam višje spravit, zato veselo montiramo police po stenah... ::) in pripravila sem že celo škatlo igrač - sestra ima namreč tri malčke, ki so ropotuljice in zveneče žogice ipd že prerasli, pa bo sedaj mala kepica to dobila  ;D, he eh.... pa dekice, pa povšterčke ...



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #347 : 09 Januar 2011, 22:50:21
Čao,

no, danes sem obiskala oz. šla pogledat te male kepice in "se spoznat" z malim Cocotom, kakor ga bomo klicali. Je tak mali drobižek, sprva je bil malenkost nezaupljiv, ampak po parih minutah sva bila že fuuuul prijatelja in me je celo prežvečil in prelupčkal. No, skupaj z enim bratcem se skoraj nista mogla zmenit, kateri bi se bolj valjal po naročju... Videla sem tudi njihovo mamico in meni se zdi zelo lepa, sploh nisem mogla verjet, da je imela pred kratkim mladiče, tako lepo je porihtana.
Prilagam še eno slikico, ki sicer ni najboljša, ampak jim nisem hotla glih čist polučkat oči s flešom. Aja, mali še nima črnega smrčka, prav tako ne sestrica, bratca pa že imata. Aja, pa ful je že čupast po bučki in ima malo tršo, resasto dlako kot ostali.
Kakšno mnenje?



Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #348 : 11 Januar 2011, 18:38:44
Čestitke za Cocota! :)
S kot pa ste če ni skrivnost? :)


Še ena slika mojega čistokrvnega višavskega (z)mešanca ;D




Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #349 : 11 Januar 2011, 20:53:57
Hvala. Iz Litije oz. iz okolice smo. Coco bo tako pravi podeželski pes, skoz na svežem zraku. Joj, kako komaj čakam.....  Sem že vse okoli sebe okužila s pričakovanjem, he he...

Tale kuža na sliki je pa prav čudovit! Kakšen pozer!



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #350 : 11 Januar 2011, 21:37:23
In sedaj seveda vsak prosti trenutek brskam po netu in gledam pasjo opremo. In sem se zagledala v tole oprsnico (na sliki od Jane), ki se mi zdi na pogled daleč najboljša oz. najudobnejša. Pa me zanima, kje se da to nabavit oz. katera je to. Sicer me je vzrediteljica poučila, da se njej oprsnice ne zdijo najboljša zadeva in jih sama ne uporablja, zaradi kontrole nad psom. Tudi jaz je pri čisto majhnem najbrž ne bom, ko bomo začeli bolj hodit, sploh v hribe, se mi pa vseeno zdi pametno, saj ga z njo pač ne oviraš toliko oz. lažje hodi.
Kakšno je pa vaše mnenje?






McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #351 : 12 Januar 2011, 11:55:32
Jaz tudi ne maram oprsnic, samo potuha pri vlečenju, sploh mladičem. Mi jih uporabljamo samo za pripenjat v avtu, za sprehode in to pa ovratnice.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #352 : 12 Januar 2011, 19:26:09
Okej, dolga zgodba.  ;D

Tako kot že povedano, tudi jaz nisem prakticirala oprsnice do kakšnega 5 leta in je na začetku tudi ne priporočam (lažje vleče, kar pa nam ni zaželjeno;) ; no v tem času je Tery že res čisto odrasel, tudi karakterno in treningi poslušnosti so mu pomagali dovolj, da nikoli več ne vleče. Od takrat sem na sprehode (daljše, tiste hribovsko-gorske) začela uporabljat oprsnico, ki sem jo do takrat imela za pripenjanje v avtu  :P no, to je ta na sliki! Ful široka, ampak nepraktično zapenjanje, pa še na stran se mu je obračala. Odrezala sem stran pas, ki je bil prišit (tisti za pripet na pas od avta) in to je bilo to. Ni udobna opasnica, morda samo zgleda. Bila je za silo, da sem sprobala kako se na sprehodu obnaša z njo, dokler nisem naročila Hurrtine Y (tista slika, ki si jo pripela je bil pravzaprav edini sprehod s tisto avtomobilsko oprsnico):



Z njo sem ful bolj zadovoljna; uporabljam jo pa samo za sprehode, kjer je skoz spuščen - ne vem zakaj, ampak ko ima gor oprsnico ima veliko bolj zanesljiv odpoklic, kot če ima navadno ovratnico...  :-[  Zato jo pa uporabljam, sicer ne bi. Drugače raje uporabljam navadno ovratnico, še posebej ko je bil mlad.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #353 : 12 Januar 2011, 19:45:19
Hvala lepa za pojasnila. Hja, se vidi, da se moram še veliko naučit glede te opreme. No, pa saj imam še dosti časa, preden malček zraste. Torej ovratnica in povodec, ko bomo obvladali pa še oprsnica in fleksi  :) Sicer mora pa najprej še tok zrastit, da sploh pride k nam.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #354 : 12 Januar 2011, 23:55:01
Z veseljem.
Tako ja, fleksi je tud bolj slabo kot dobro na začetku učenja. Vsaj po mojem mnenju in izkušnjah.  :)

super, da je tema končno spet malo zaživela ^^

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #355 : 13 Januar 2011, 16:21:33
Še en kul agility višavček  8)
http://www.youtube.com/watch?v=PgiCWXQgiOs



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #356 : 14 Januar 2011, 20:19:35
Zakon.  :P

Jaz mu tudi imam namen predstavit prave ovire ko bo nova psica, morda mu bo všeč. Tako, 4fun.  :)

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


Nimrod.

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #357 : 15 Januar 2011, 21:08:58
Jana potem pa pridemo na obisk   8)
Mi mamo trenutno samo gumo :) Če bo s pogačico vse v redu, pa še pride slalom in skoki.


Še videi od Capija:

Frizbi:
http://www.youtube.com/watch?v=dQ6fGdmQQcs

Izpit, agility,...
http://www.youtube.com/watch?v=fNMS7koTeGU




Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #358 : 16 Januar 2011, 10:16:16
Čao,

joj, srček tali Capi, kaj vse ne zna! Ja men je tud agility ful všeč, samo to pri naju žal odpade, ker jaz nimam časa. Okej, kakšno foro, recimo skozi gumo, pa čez kako ovrio, to ga bom že učila. Ja, pa frizbi, to tud, itak. In tikce...
Jooooj, jst že komi čakam. Ne vem, kako bom zdržala še tri tedne....



Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #359 : 16 Januar 2011, 10:19:05
Ja sej res, pa še tole vedno pozabim vprašat. Mi lahko kdo pove, kolikšna je približna dolžina hrbta mladega višavčka? Ker imajo zdej na znižanjih poceni plaščke in bi enega kupila, da ga bomo malo pokrili v dežju, dokler je majhen.