Veliki Japonski Pes / Ameriški Akita [American Akita]

ursa · 61738

saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #60 : 27 December 2011, 12:38:09
moj BEN

Čudovit je ... sploh bučka mi je zelo všeč :) cort



marko24kovac

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 11 Februar 2012, 09:47:58
Ben 3 mesece



marko24kovac

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 11 Februar 2012, 09:52:16
Ben 3 mesece



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 11 Februar 2012, 11:02:50
Lepotec  :-[



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #64 : 25 Avgust 2016, 12:23:11
Mi dobimo čez 3 tedne samca Ameriške akite. :)
Bom pa pofotkala, opisovala in tako če koga zanima  ;)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


RB ATV

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 30 Avgust 2016, 18:08:24
Pozdravljeni sem novi na forumu.Bom direkto vprašal!!!!Kje se da kupiti to pasmo???Pri nas ali pa Hrvaška....kakšne povezave pasjarn bi mi bile v pomoč.....kje imajo morda mladičke.Pasmo sem dodobra naštudiral.Imal sem že psa pred leti .Trenutno imamo doma Border Collieja starega 9 let.Želimsi ,da dobi družbo Pasma Ameriške Akite me je povsem prevzela .Hvala za pomoč ali karešnje koli komentar.

Lp.Robert



Prue

  • *
    • Prispevkov: 40
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 30 Avgust 2016, 21:22:29
Tule so psarne:
http://www.eurobreeder.com/breeds/american_akita.html
Če kakšna povezava ne obstaja več, pa vpiši ime psarne v Google, mogoče so domeno zamenjali. Lahko pa jih seveda najdeš preko fb :)



RB ATV

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #67 : 01 September 2016, 21:18:56
Evo odločitev je padla .Jutri grem pogledat psičko v Varaždin. Že po slikah mi je čudovita.....v živo pa upam da še bolj.Bom javil ;D



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #68 : 02 September 2016, 18:02:30
Evo odločitev je padla .Jutri grem pogledat psičko v Varaždin. Že po slikah mi je čudovita.....v živo pa upam da še bolj.Bom javil ;D

Ns piko pride cez ab. 1 tedn ;D Iz Srbije. Je pa dobr uzreditl, pa tut je reku da v slo ni nobene "pametne" akite (ne bit uzaljeni lastniki akit), bo pa dal enga izmed bolsih knam zarad reklame pa tut da ma kerga dobrga za parit kle

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #69 : 02 September 2016, 21:41:46
Zame je ok vzreditelj predvsem nekdo, ki ne pljuva čez druge.
Sicer pa na razstavah, ki jih obiskujem jaz, pogosto zmagujejo akite iz hrvaške in avstrijske vzreje, nimam v spominu, da bi kakšen srbski vzreditelj blazno blestel.



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #70 : 03 September 2016, 00:22:08
Zame je ok vzreditelj predvsem nekdo, ki ne pljuva čez druge.
Sicer pa na razstavah, ki jih obiskujem jaz, pogosto zmagujejo akite iz hrvaške in avstrijske vzreje, nimam v spominu, da bi kakšen srbski vzreditelj blazno blestel.

Keka, vzreditelj ni pljuval čez druge, narobe si razumela, ali pa sem narobe razložila, vzreditelj pozna okol in ve, kolk je akit v slo in tut od koga so, hoce pa met enga svojga kle ce bo rabu za parit. Ni pa pljival po NOBENEM da smo si na jasnem s tem.
To, da zmagujejo le hrvati in avstrijci (kar ni res, pa tudi če bi bilo) ne pomeni, da iz kasne druge drzave ni dobrih vzrediteljev, samo toliko :)
Pa lep pozdrav

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #71 : 03 September 2016, 00:24:06
Zame je ok vzreditelj predvsem nekdo, ki ne pljuva čez druge.
Sicer pa na razstavah, ki jih obiskujem jaz, pogosto zmagujejo akite iz hrvaške in avstrijske vzreje, nimam v spominu, da bi kakšen srbski vzreditelj blazno blestel.

Lahko ti pa tudi pošljem pod sporočilo starše, če si že tak "expert" za vzreditle.

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 05 September 2016, 11:03:40
Ojej. Aslan, napisala je: pogosto zmagujejo psi iz Hr in Av in ne, da le ti.



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #73 : 05 September 2016, 17:10:00
Z moje strani ni bilo mišljeno nič takega, da bi bil lahko kdo zdaj užaljen, čeprav sem tisto o tem, da ni "pametnih" akit v Sloveniji res razumela kot pljuvanje.
Sicer sem pa napisala, da na razstavah kamor hodim jaz nisem opazila srbskih akit, vsaj med zmagovalci ne - torej v Sloveniji, na Hrvaškem in v Avstriji - mogoče so preveč severno, ne vem. Res pa za merilo kvalitete razstavni uspehi niso vedno pravo merilo, ampak predvsem zdrava linija in dobri zdravstveni testi prednikov ter seveda da ima vse pasemske karakteristike.
Nisem dobro razumela zakaj rabi srbski vzreditelj svojega psa tukaj za parjenje - razen, če ti ga bo priskrbel iz kakšne druge kvalitetne psarne, ampak potem je spet, z mojega vidika, nenavadno, da ga bi imel ravno tukaj :)
Kakorkoli - daleč, da bi bila jaz ekspert za akite, še za terierje nisem, pa imam kar nekaj znanja o njih :D

Mogoče pa lahko zaupaš iz katere psarne prihaja tvoj bodoči mladiček in koliko bo star ob prihodu? Kolikor vem je uvoz iz Srbije kar kompliciran, a ne?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #74 : 06 September 2016, 11:04:50
Še velja, da iz Srbije ne moreš dobiti psa pred 7 mesecem starosti? Protokol cepljenj in titrov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


RB ATV

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 06 September 2016, 18:19:55
Evo psička je doma .Naravnost čudovita, sem zelo zadovoljen .....Bom v prihodnjih dneh pripel kako sliko.Lp



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #76 : 06 September 2016, 19:38:23
Še vedno velja, da rabi pes iz Srbije titer... edino, ce se sverca in potem placa kazen pri vpisu v register...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #77 : 06 September 2016, 21:54:29
Ja, žal je res tako. V Srbiji ni nič več stekline kot jo je v Bosni recimo, tako da druge razlage kot da gre za politiko in ne stroko, ni. A ljudje so iznajdljivi in neživljenske predpise tako ali drugače obidejo. Po eni strani vama želim, da bi lahko psa vpisala tako v register kot v rodovno knjigo brez prevelikih problemov, po drugi strani pa takšno ravnanje povečuje tveganje vnosa bolezni. Ker ne gre za osamljene primere ampak je "ilegalcev" kar veliko.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #78 : 08 September 2016, 21:28:09
Še velja, da iz Srbije ne moreš dobiti psa pred 7 mesecem starosti? Protokol cepljenj in titrov.

Ja vem, ampak se ga da nekak "prepisat" ce lahko temu tko rečemo...In to ne pomeni nujno da je to kaj slabega, samo mislim da ma usak rajs da pride pes star 9 tednov kot pa 7 mesecev ;) Mas velik vec sans za vzgojo in take in tako

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #79 : 08 September 2016, 21:49:28
Z moje strani ni bilo mišljeno nič takega, da bi bil lahko kdo zdaj užaljen, čeprav sem tisto o tem, da ni "pametnih" akit v Sloveniji res razumela kot pljuvanje.
Sicer sem pa napisala, da na razstavah kamor hodim jaz nisem opazila srbskih akit, vsaj med zmagovalci ne - torej v Sloveniji, na Hrvaškem in v Avstriji - mogoče so preveč severno, ne vem. Res pa za merilo kvalitete razstavni uspehi niso vedno pravo merilo, ampak predvsem zdrava linija in dobri zdravstveni testi prednikov ter seveda da ima vse pasemske karakteristike.
Nisem dobro razumela zakaj rabi srbski vzreditelj svojega psa tukaj za parjenje - razen, če ti ga bo priskrbel iz kakšne druge kvalitetne psarne, ampak potem je spet, z mojega vidika, nenavadno, da ga bi imel ravno tukaj :)
Kakorkoli - daleč, da bi bila jaz ekspert za akite, še za terierje nisem, pa imam kar nekaj znanja o njih :D

Mogoče pa lahko zaupaš iz katere psarne prihaja tvoj bodoči mladiček in koliko bo star ob prihodu? Kolikor vem je uvoz iz Srbije kar kompliciran, a ne?

Ja, saj brez zamere, sva se očitno narobe razumele  ;D
Ja seveda saj jaz nič ne skrivam...sicer pa, ne bom nič oglaševala tule...si lahko sama pogledaš ;) Mama Bona Dea Goddes of Fertility in oče Molnarvolgyi Veracruz. Star bo tam nekje 9 tednou :D
Lp pa brez zamere Keka ane?

Aslan

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #80 : 10 September 2016, 23:23:26
Evo nasga Bensheeja (ime ni nujno še določeno) :D Mali pujsek :P

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


sabi101

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 24 September 2016, 19:26:50
Pozdrav vsem skupaj sem lastnik dveh odraslih ameriških akit,moral sem obe uvoziti ker jih pač pri nas nihče ne vzreja, psica je iz Hrvaške imava narejeno vzrejno dovoljenje pa tudi na nekaj razstavah je zmagala med akitami,vse OK,Pri psu je pa vse padlo v vodo uvožen iz Srbije po predpisih ravno tako zmagal na razstavah osvojil nekaj naslovov imava pa težave s kolki,ker pač v Srbiji slikanje ni obvezno in ko kupiš mladićka nikoli ne veš kaj bo zraslo tako da je sigurno boljše uvažati iz držav kjer je nadzor bistveno boljši kot v državah bivše skupne države.



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #82 : 25 September 2016, 14:28:27
Pozdrav vsem skupaj sem lastnik dveh odraslih ameriških akit,moral sem obe uvoziti ker jih pač pri nas nihče ne vzreja, psica je iz Hrvaške imava narejeno vzrejno dovoljenje pa tudi na nekaj razstavah je zmagala med akitami,vse OK,Pri psu je pa vse padlo v vodo uvožen iz Srbije po predpisih ravno tako zmagal na razstavah osvojil nekaj naslovov imava pa težave s kolki,ker pač v Srbiji slikanje ni obvezno in ko kupiš mladićka nikoli ne veš kaj bo zraslo tako da je sigurno boljše uvažati iz držav kjer je nadzor bistveno boljši kot v državah bivše skupne države.

Vsi kolki bp  :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #83 : 26 September 2016, 05:59:47
Kako vsi kolki bp? Staršev? Ste dobili na vpogled vet.potrdilo?
Ker pri tako mladem psu, kot ga imate vi (mladiču) se vsekakor še ne ve, kako je s kolki....  :-\



AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #84 : 26 September 2016, 07:45:38
Kako vsi kolki bp? Staršev? Ste dobili na vpogled vet.potrdilo?
Ker pri tako mladem psu, kot ga imate vi (mladiču) se vsekakor še ne ve, kako je s kolki....  :-\
Staršev, dedkov,...
Ja smo dobili za starše, dedke, pradedke...
Vem, da se še ne ve za mladiča.

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #85 : 27 September 2016, 07:52:24
S kolki je tako zapleteno, da dol padeš. Sama verjamem, da je v največji meri odvisno od genetike. Zatem dejstvo da mladič, rastoči pes nikoli ni debel. Da ima zadosti gibanja po primernem, lažjem terenu, čim manj drsečih površin (pri nas doma je recimo pluta, kar pomeni, da za mladiča in potem seniorja prekrivam s tekači, da ne drsi. Nauk-naslednji pod bo nekaj bolj primernega (moj favorit je PVC in  akacijev les za spalnico). Kvalitetna hrana (optimalno razmerje hranil). Pri labradorjih so povezali preveč beljakovinsko prehrano mladičkov in rastočih psov z višjim % displazije. In S/K predno pes telesno odraste tudi negativno vpliv ana okostje, pri velikih psih sploh.

Pa še ena tolažba, psi, ki so v dobri telesni kondiciji, mišičasti-sploh ne pokažejo znakov neugodja in displazije, tudi s precej slabimi kolki C, D.

Aja pri genetiki. Niso samo starši, stari starši, so še bratje, sestre, strici, tete...Poglej kar se da na široko linijo. Izkoristi prednost rodovnika! Točno zato je, da se dokoplješ do informacij, ki so zate pomembne. Naštudiraj linije, poglej posnetke gibanj, kolikor je možno, jih v živo spoznaj. Pri nas je tudi ena zelo odprta punca/ženska, ki ima akite :) Odprta za srečanja, odprta za dialog.

FB Skupina
https://www.facebook.com/Akita-Inu-Slovenija-292391577607116/

Se pa vnaprej posipam s pepelom, če Akita Inu ni glih isto kot veliki Japonski Pes.  :-[   





http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #86 : 31 Oktober 2016, 18:58:27
No, Slovenija je bogatejša za še enega pasjega člana, Ameriško akito Taj-a.
Se opravičujem ker ni bilo slikc že prej, glede na to da je tu že 2.5 tedna  ;D.
Link do slikc: http://www.mojalbum.com/bretonskipticar/taj
Lep pozdrav,

AslanTheAlabai

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #87 : 11 Februar 2017, 00:09:12
Hoj!
Js morem pa nasga Taja kr mal pohvalit, da vsaj malo ozivim tole temo. In sicer kužon je star 7 mesecev in ima 36 kg in chest 77 centimetrov  :o. Je radoveden razigran in zaenkrat se izjemno motiviran za delo, veseli se priboljskov  ;). Vpisan je in skupaj sva v 1.tecaju alfakan-a (jih morem pohvalit ce mam priloznost, res vejo kaj delajo in so zlo prijazni). Upam, da bo Taj zrasel v vsaj dokaj prijaznega akito :). Aja, pa če bi šel kdo kdaj skupaj na sprehod, okolica Ljubljane?. Zelo zaželeni predvsem samcki zaradi socializacije  ::).
Nove slike že na:
https://mojalbum.com/bretonskipticar/taj
Vzreditelj: Vuk Strunjaš

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #88 : 11 Februar 2017, 19:32:44
uhh enega sem te dni videla v SG, ampak ne vem ne to ali je bil samec, samica, mlad, starejši. Ni bil čisti mladiče.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


AslanTheAlabai

  • *
    • Prispevkov: 77
    • Točke: 0
  • R.I.P. AslanTheAlabai❤. Welcome TajTheAkita
Odgovori #89 : 11 Februar 2017, 21:47:15
uhh enega sem te dni videla v SG, ampak ne vem ne to ali je bil samec, samica, mlad, starejši. Ni bil čisti mladiče.

Čara, hvala :)

Vprašanja o srednjeazijcih sprejemam v sporočilih in v temi Srednjeazijski ovčar.