Odbita imena

Neyka · 85027

ELČ

  • Gost
Odgovori #90 : 16 Marec 2013, 22:28:24
jest sm pa čula že za parsona russla čili (psička), za avstralske ovčarje lady, divjakinja, mr. simpatikus, chiquita...
a ne bi blo dobr za kakga baseta mr. bean? :D



ELČ

  • Gost
Odgovori #91 : 16 Marec 2013, 22:30:37
aja pa še mops čarli



kokica52

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 23 Julij 2013, 09:52:24
No, jaz pa poznam kužka iz italijanske psarne z imenom Gin tonic del benaco :D



karamela86

  • *
    • Prispevkov: 391
    • Točke: 0
Odgovori #93 : 23 Julij 2013, 10:03:08
boxer Hašiš :)



Weaver

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 506
    • Točke: -50
Odgovori #94 : 23 Julij 2013, 14:03:51
videl sem filmček z ovčerjem po imenu Kevlar


posjagarsk

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 23 Julij 2013, 14:38:47
Našemu mačku je ime oz. kličemo ga glista  ;D ker se vedno rad uleže na hrbet in začne zvijat  :P



bamfel

  • *
    • Prispevkov: 99
    • Točke: 0
Odgovori #96 : 23 Julij 2013, 15:07:53
Mi smo imeli nekoč mačka po imenu Senzor. Samo da te je videl, je začel spuščati glasove. Kot senzor.



pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #97 : 23 Julij 2013, 16:50:14
Greste na lepotno rastavo in vzamete katalog, spijete pivo ali dve in zacnete prebirat pasja imena................smeha do uses :o
 Bolj odbitega v vezi zivali se nisem videl :o



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 24 Julij 2013, 00:47:35
Ej, moj pidog, res je, smeha do ušes.  Sama "plemenita" imena, sestavljena iz enih 6-ih besed ;D..

Evo nekaj za "pokušino" - prepisano iz kataloga:

- Your Silver Sunshine vom Haus Rosenpracht
- Dances by Moonlight of the Holy Mountain
- Cincinnati Brigt Star Buffalo love Melody .

Ah, ne ljubi se mi več prepisovat.. 

Človeška domišljija je res brezmejna.. Bojim se da presega "meje" vesolja... :o

Samo veš, Pidog, meni to pravzaprav sploh ni več smešno.. Žalostno  je..  Zakaj?

Ker tudi naši mladi, perspektivni ??? slovenski vzreditelji sledijo vzorcu "tujine". Zelo podobno.. In vedno bolj. Še psarno registrirajo  z "zvenečimi" tujkami..Pasja imena njihovega podmladka so  prav tako "zloženke"...  Kar nekaj jih poznam. Potem pa jih slišim, da svoje plemenite cucke kličejo povsem po domače, tako kot mi, ki smo v  njihovih očeh kmetavzarji: Kia, Pia, Luks, ....

In ko sem nekoč eno gospo povprašala, zakaj je še za svojo psarno uporabila "tuje, lepo zveneče"  ime, sem dobila odgovor v smislu, da je tako v tujini bolj prepoznavna.. Očitno se vse, kar je tuje, lepše "sveti"..


Ah, naj me koklja brcne... Prepoznavna?  Mi v glavnem kupujemo v tujini, ne obratno.. Nimamo tujcem kaj dosti za "ponuditi"..Razen nekaj izjem.  Razstavnih balerinc imajo sami dovolj.. In pa povprečnežev :).

In potem se znajo igrati še virtualni marketing.. Spletna stran, ki jemlje sapo.. Retuširane fotografije plemenitih, s kupom "kelihov" in barvnih trakov ter medalj,  v košaricah pa luštkani debeli mladički.. Ja, potem pa so ti mladi, perspektivni rejci itak že zmagovalci.. Ekran vse prenese.. Kupci pa "nasedajo"...
"Najrajši" pa imam tiste vzreditelje, ki prodajajo "razstavne" mladičke.. To pa  mi dvigne pritisk.. Vedno.

Očitno si navaden kmetavz , če imaš  rodovnik, v katerem piše samo IME in PRIIMEK po domače..  Kot recimo AGA POBREŠKA..
Upam, da mi na žalost že pokojni  gospod Caf ne bo zameril, da sem si "sposodila" njegovo psarno. Ah Ivan, saj vem, da ne boste jezni name... Velik človek ste.. Starosta slovenske kinologije.

In očitno se bo moral  moj naslednji "plemeniti" pisati JANKO SIROTANKO ??? ??? ???... Še en "kmetavz" več..  Pa nič zato.. V mojih očeh bo popolnoma enakovreden kot tisti, ki se piše:  "BEST BLACK  BOY of  MIRACLE MISTERIOUS MILLENIUM, s klicnim imenom npr. Bojči :P :P :P..

Ah, to sem si zdaj kar izmislila... Kar tako, mimogrede.. Uf, sploh ni težko.. 

Ja, prepričana pa sem, da je  težje  najti lepo pasje (navadno)  ime in slovensko psarno s "poreklom", takšno, ki nekaj pove. ..

Sicer pa jaz že vem, da če bom še kdaj imela kakšnega psa, samca, mu bo definitivno ime Štef. In če se bo še "pisal"  Dravski, potem bo to zame BINGO.

Štef Dravski..  Ja, za nekatere še en kmetavz več...

In še večji kmetavzarji bodo tist ivzreditelji, ki si prizadevajo vzrediti le "zdravega" mladička, z vsemi potrebnimi (prvobitnimi) lastnostmi pasme, in ki jim za "modo" ni mar..


Pidog pa se zame itak "piše" CAR...







Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #99 : 24 Julij 2013, 07:18:21
Diva, maš pa ti enih težav sama s sabo. Glede na to, da je slovenski trg premajhen in se vzreditelji trudijo pse prodajat tudi v tujino je seveda jasno, da imena prilagodijo, ne tujini, ampak na tak način, da prodajo čim več psov in žal bolj zveneče delujejo dolga plemiška imena. Ne poznam še veliko slovenskih psarn, pa sem vseeno med tvojim naštevanjem prepoznala eno, za katero sem zasledila, da je v zadnjem času nekaj svojih psov prodala v tujino, predvsem v severno Evropo. Zato mi je tvoje poniževalno pisanje o tem kako imajo tujci itak svoje boljše pse, mi pa njihove samo kupujemo, toliko bolj nesmiselno, ker imaš očitno sama nizko nacionalno zavest, potem pa očitaš slovenskim vzrediteljem, da poskušajo bit nekaj kar niso.
Večino psov se potem kliče z bolj "navadnim" imenom, pa kaj potem? In zakaj bi morala bit rodovniška vsa bolj domača? Za kraškote mi je to seveda simpatično, pa tudi za ostale, ampak mi pa na misel ne pride, da bi nekomu solila pamet kako bi moral izbirat imena za v rodovnik.
Naš družinski kokeršpanjel je imel (že več kot 20 let nazaj) rodovniško ime Cene (priimka se ne spomnim) pa smo ga tudi spremenili v Švrk. In kaj naj bi potem to po tvoje pomenilo? Ko smo iz enega "kmetavzarskega" imena prišli na drugega "kmetavzarskega"?
In sedaj imam rodovniškega psa (pa kljub temu za nobenega lastnika mešanščkov ne menim, da je kmetavzar, tako da obžalujem tvoj kompleks glede tega), ki mu je ime Hardy. Le kakšno etiketo bom dobila jaz? S tem, da ima moj pes izpeljanko iz rodovniškega imena, in so mu ga nadeli nečaki.
Žal mi je, da boš svojega bodočega psa izbirala po imenu - jaz sem iskala psa, ki je ustrezal mojemu karakterju in mojim "pasjim" sposobnostim, ime mi ni bilo pomembno.
Kar se mene tiče je pa najbolj važno, da se pes odzove na odpoklic, pa naj bo to Jožek ali pa Von Rompompom.



klavdij

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 07 Marec 2014, 13:23:10
Imamo hrčka z imenom Miyagi :)
Verjetno vsi veste s katerega filma je to :)
Potem pa samo še rečeš wax on-wax off :D



Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #101 : 04 Januar 2015, 11:29:07
Od prijateljice hrček je Hulk, mačka pa Grinta.

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Bretonski.pticar

  • *
    • Prispevkov: 58
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 01 September 2015, 22:46:09
No nekateri posegajo po pogostejših imenih, mene pa zanimajo kakšne so vaše ideje za imena, ki se navadno ne pojavljajao. Torej bolj unikatna, redka in odbita imena ala Brihta, Smart, Neon, Kepa....

jaz bom svojega poimenovala Haš ali Hash poznam pa psico z imenom Jenny je lusno ime

I am suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog that doesn't like a person.
-Bill Murray


Maruša

  • *
    • Prispevkov: 84
    • Točke: 0
  • Nala
Odgovori #103 : 02 September 2015, 16:07:19
Naš maček je Nace.  ;)