Šarplaninec

skar · 92107

otalež36

  • *
    • Prispevkov: 45
    • Točke: 0
Odgovori #90 : 07 Januar 2010, 08:21:33
Prodam šest msečno samičko šarplaninko. Psička je vrhunska, odličnega karakterja,močne konstitucije, skratka brez kakršnih koli napak.Psičko dam v dobre roke, najraje vzreditelju ali lastniku farme drobnice.
Psička ima pri tej starosti višino 66 cm in težo 40 kg.Možno tudi solasništvo !



LacenS

  • Gost
Odgovori #91 : 30 Marec 2012, 22:24:53
Pozdravljeni!
Pozna kdo kako vzrediteljico šarplanincev iz logatca?
pred nekaj dnevi se je namreč v Lovrencu na Dr. polju(okolica Ptuja) našel pes, ki je na las podoben šarplanincu. Našel ga je moj bratranec, kateremu se je pridružil na sprehodu. Včeraj(ali danes, ne vem točno) je veterinar psa pregledal in ugotovil da ima čip...piše v njem da je šarplaninec star 1 leto in 8 mesecev, lastnica pa neka ženska iz Logatca...so jo poklicali in je rekla, da je psa lani-ali kdaj prodala nekam v Maribor(mislim da se je celo predstavila kot vzrediteljica) vendar se ne spomni imena....jaz sicer sumim da je možno da je pes vseeno njen in so se ga pač znebili....je pa res zelo lep kuža, izjemno prijazen edino malo je shujšan...v zavetišče ga ne želijo dat, ker ga bo sicer vzela punca od bratranca, vendar se mi to ne zdi najbolje saj bo pes potem večino časa zaprt zunaj v boksu...
lepo gre na povodcu, ne zna pa ukazov kot so sedi itd....pa zgleda da je bil socializiran saj je tudi do psov prijazen...
ima kdo kakšen predlog kaj lahko storijo/mo...so že dali polno oglasov na radie...
če pozna kdo kakšnega primernega lastnika ki bi ga lahko vzel, ker imam občutek da je pes sicer bil navajen na to da je bil v hiši/stanovanju?...
ker v zavetišče ga ne bodo dali, meni se pa zdi psa resnično škoda, da bo potem cele dneve čepel v boksu....
danes sem bila z njim na sprehodu in se mi res zdi super kuža...miren, prijazen...in res primeren za v hišo/ali stanovanje....pasme ne poznam tako da me ne kregat...:)...
žal ga jaz ne morem vzet, ker že imamo psa in dvomim da bi ga sprejel-če bi bila psička verjetno ne bi bilo problemov
lp




andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #93 : 30 Marec 2012, 23:01:44
Vsakega najdenega psa je potrebno javiti pri za to pristojni osebi. Če ima občina sklenjeno pogodbo z zavetiščem, je to zavetišče. To je dolžnost. V nasprotnem se lahko govori celo o kraji, če je kje lastnik, ki psa išče.
LAhko se pa zmenite z zavetiščem (verjetno), da je pes pri vas in če se nihče ne javi v tistih osmih dneh ali koliko že, boste lahko psa posvojili vi tako, da boste z zavetiščem podpisali pogodbo o predaji in pes bo uradno vaš oz. od posvojitelja. ČE se ti zdi, da potencialni posvojitelj ni v redu, se pogovori z njim/njo in naj gre pes kar takoj v zavetišče, kjer mu bodo hitreje našli ustrezen dom.
Poleg tega, lahko v zavetišču zadevo malo bolje preverijo in se celo odločijo, da bi ukrepali proti bivšemu lastniku zaradi namerne zapustitve...

Zakon o zaščiti živali (ZZZiv)
29. člen
Kdor izgubi žival ali kdor najde zapuščeno žival, o tem obvesti zavetišče oziroma pristojno veterinarsko organizacijo.


Je pa tale "vzrediteljica" zelo na nivoju ni kaj  :-X >:(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


LacenS

  • Gost
Odgovori #94 : 30 Marec 2012, 23:18:14
hvala za odgovor...
jaz sem čez teden v lj-zaradi študija in sem psa videla komaj danes...
sem jim omenila kakšna je zadeva-da se mora javiti zavetišču(kolikor sem na hitro prebrala) in niso bili najbolj dovzetni...
zdaj so mi že na drugem forumu javili postopek tako da bom jim jutri še enkrat poskusila razložiti situacijo...
se mi pa zdi škoda da bi pes na koncu pristal zaprt v nekem boksu...
me pa še vedno zanima če morda ve kdo ali obstaja kakšna vzrediteljica v Logatcu? ker ima pes v čipu zapisano da je šarplaninec, tako da dejansko obstaja možnost da ima rodovnik?-ali pišejo pasmo v čip ne glede na rodovnik?



LacenS

  • Gost
Odgovori #95 : 30 Marec 2012, 23:25:42
Je pa tale "vzrediteljica" zelo na nivoju ni kaj

sem isto pomislila ja :-/...rekla je da je psa prodala nekemu fantu v Maribor in da ne ve imena in priimka...zdaj čudno je ker ima tudi v čipu navedeno da je šarplaninec...ali to pišejo tudi psom brez rodovnika?
in res ne razumem zakaj bi kdo zapustil takega psa, ker zgleda popolnoma neproblematičen, prijazen do vseh tudi psov in še lepo gre na povodcu...je pa kar shujšan tako da je možno da je to vzrok umirjenosti...mah brez veze
če pa ima pes rodovnik in je ta iz Logatca dejansko vzrediteljica...potem pa res  vsaka  ji čast!!! >:(!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #96 : 01 April 2012, 18:54:05
Na čipu se zapiše kar češ na žalost...  :-\

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #97 : 01 April 2012, 19:23:11
Ja pa ja - najbrž.. spet kr neki bla bla
 ::) ::) ::)

LacenS - seveda se da ugotoviti, ali je pes rodovniški, kdo je vzreditelj in kdo je lastnik. Če je rodovniški.. če pa ni, potem so  pa podatki odvisno od tega, kdo ga je čipiral
Lahko na zS

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #98 : 01 April 2012, 20:02:24
hvala za odgovor...
jaz sem čez teden v lj-zaradi študija in sem psa videla komaj danes...
sem jim omenila kakšna je zadeva-da se mora javiti zavetišču(kolikor sem na hitro prebrala) in niso bili najbolj dovzetni...
zdaj so mi že na drugem forumu javili postopek tako da bom jim jutri še enkrat poskusila razložiti situacijo...
se mi pa zdi škoda da bi pes na koncu pristal zaprt v nekem boksu...
me pa še vedno zanima če morda ve kdo ali obstaja kakšna vzrediteljica v Logatcu? ker ima pes v čipu zapisano da je šarplaninec, tako da dejansko obstaja možnost da ima rodovnik?-ali pišejo pasmo v čip ne glede na rodovnik?

Sem vidla ja. Upam, da dobro rešite. :)

SREČNO!  :-*

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #99 : 01 April 2012, 20:31:09
Če je rodovniški in star leto in pol, je še tetoviran v levi uho


LacenS

  • Gost
Odgovori #100 : 01 April 2012, 22:09:59
Če je rodovniški in star leto in pol, je še tetoviran v levi uho
zdaj sem že nazaj v ljubljani, ušes pa mu žal nisem pregledovala...
danes sem spet večkrat klicala zavetišče in se nihče ne javi, včeraj sem jim poslala mail na katerega mi ni še nihče odgovoril...
jutri bodo še najditelji poklicali in upam da se vsaj jutri javijo...
sem pa danes psa šla spet pogledat in mi je resnično žal za njega...ne razumem kako kdo odvrže tako prijaznega psa, kljub temu da bi naj bili šarplaninci kar "ostri" psi-seveda če je pravi šarplaninec(zgleda že tako)...zanimivo da si je izbral njih da je ostal pri njih, ker nimajo ograje in nič in je kar cele dneve pred vhodom...če pa gre kdo na sprehod pa se mu pač pridruži...bi ga pa naj že dlje časa videvali da se potika v teh krajih...
poročam ko bo kaj  novega:)...
res hvala vsem za odgovore



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #101 : 02 April 2012, 10:06:19
Če si je izbral njih in če so ga pripravljeni obdržati, se nima smisla preveč vmešavat in teoretizirat, kje bi mu bilo bolje. Take kombinacije se v praksi skoraj vedno dobro obnesejo - šarplaninci pač niso psi, ki bi cenili življenje v stanovanju in valjanje po kavču. Je pa seveda treba urediti formalnosti, tako da ne bo težav s prepisom.


love dogs

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 26 Junij 2012, 08:21:56
Imam težavo z mladičem,no vam povem celo zgodbo


Imeli smo psico Kalo(šarplaninko),ki je zelo prijazna.Vedno je bila spuščena na dvorišču saj imamo kmetijo,na sprehod je sploh ne morem peljati.Ker ko si jo poklical je pritekla k tebi ko pa si jo zapel na povodec se je ulegla in kežala dokler je nisi odpel.tudi s priboljški je nisem mogla premaknit.
Naučila sem jo osnov,ko pride tujec na dvorišče tako glasno laja.AMPAK KALA NI MOJ PROBLEM,MOJ PROBLEM JE ODI.
no kmalu potem je imela sosedova šarplaninka -mešanka mladičeko so bili stari 3 mesece jim je mama umrla zato smo mi rekli bomo mi enega vzeli in mu dali ime odi.Ko sta se kala in odi prvič videla sta postala prijatelja saj ima odi kalo za mamo.
zdaj ko je star 5 mesecev sem ga že naučila sedi itd. , ko sem ga dala na povodec je hodil 1meter potem pa je želel iti nazaj h kali in mi ga ne uspe djne kot en meter od kale sprehodit kako naj ga prepričam da bo odšel na sprehod stran od kale
Ko je od kale  stran več kot 1 meter začne gristi povodec, se vrteti ,skakati,grize mene itd.

Kako naj ga sprehodim



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 30 Oktober 2012, 22:45:28
Ti Šarplaninci so vizualno čudoviti ampak obvladovanje tako velikega psa je pa res zelo težko. Se nama je enkrat na sprehodu zgodilo da se je v naju zagnal neprivezan Šarplaninec, njegov lastnik se je moral dobesedno ulečt na njega da ga je lahko ustavil. Moj pes je bil tiho ko beba ker ga je po mojem njegova velikost tako šokirala. Še jaz nisem mogla verjeti kako velik pes je to.

Po mojem mnenju je pa to popolnoma neprimeren pes za neizkušene lastnike. Sumim da so lastniki tistega ki je naju napadel dali na odstrel.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Mare_buco

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #104 : 18 November 2012, 23:21:42
Šarplaninc ni za prvega psa. Men je to prvi pes in sem naredil ze napako v začetku. Potem ku sm zacel u solo hodt sm se matral da sm kj popravu. Pa se zdej popravlam zacetne napake. Tok da me je mal strah da se nism zafrknil da sm ga uzel za prvega psa. Problem tega psa je agresija. Če se z njim igras bolj agresivno (moja zacetna napaka) mas pol velike tezave. Potem moras to agresijo spodbijat.  Je pa lahko ta pasma kot igracka. odvisno koliko časa prezivis z njim. In uboga tudi dobro.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 08 Februar 2015, 18:18:56
Koga sem pa danes jaz spoznaala  :-*
Moj nov prijatelj  ;D
























photo sharing


Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #106 : 08 Februar 2015, 21:22:45
Moja mami je tudi čisto mahnjena na šarplaninčke...pa medo gor pa medo dol, pa luškani...
Bolj ko sem ji dopovedovala da te psi niso za prvega psa bolj so ji bili lušni ::).
No pa se je le ohladila, ampak če jo vprašam katera pasma ji ie naljubša je:šarplaninec. :P

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 15 Februar 2015, 19:36:40
Don  :) Na najinem prvem sprehodu in pred njim( pes je drugače od znancev)















screen capture


Panama

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Little Dreams come true...
Odgovori #108 : 15 Februar 2015, 22:07:04
Najlepši učki... :-*

Be My Sp´Icy Dream-Dreamy
www.mojalbum.com/panama


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 19 Maj 2015, 23:22:38
Rastemo  in napredujemo z socializacijo  :-* Priden je pa tako ali tako v mojih rokah  ;D


free jpeg images






























image hosting 12mb


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #111 : 20 Maj 2015, 01:14:03
Zal se oskrbniki nimajo casa z njim ukvarjati in je vecinoma zaprt v skladiscu ki ga bi naj cuval ker so jim vlomili... Tako da se z njim ukvarjam vecinoma jaz. Imam prost vstop in doblvoljenje da zanj skrbim.

Ne zelim da bi zaradi nesocializacije psa oddali. Ker kdo ni bil sposoben ze odraslega 75 kg sarota vzeti.. Vecina zal ne. So pred tem oddali ze 3 sarote...

S tem delam jaz in se vec nicesar ne boji. Sprva je bil plah Zeloo.
Zaenkrat star 6  mesecev. Tu nekje.

Navajen psov. Dvigala. Mnoxicr. Bmx in skejt proge. Mack. Tudi bloka. Prometa...

Je pa zelo zascitniski do mene. Zadnjic me he ubranil pred nekim nevzgojenim pijanim mulcem. In je mulc takoj usel

Uboga tudi samo mene. In sprejme vse ljudi in zivali ki pripadajo MENI.

Do ostalih ljudi pa je nezaupljih in jih ignoriram . Se umalne.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 20 Maj 2015, 01:29:25
Se opravicujem za tiskarske napake. Telefon pac.

Moram pa reci vse najboljse o tej pasmi.

Taksne navezanosti se nisem dozivela pri nobemem psu doslej...

In veselje... Ko me zavoha ma 60 metrov se mu  utrga  od srece. Bog me daj da grem mimo njega...


Jok in stok iz dna srca.

Ko pridem k njemu pa veselje kakrsnega ti ne podari noben clovek..

Za ukvarjanje z njim mi je poplacal z ubogljivostjo. Vodljivostjo. Zaupanjem ( vedno mene pogleda ce mi zaupljiv do cesa. Vse kar recem jaz je po njegovo ok. ) in zvestobo. Zascitniskostjo.

Krasen pes!

Ceprav vem da pasma se zdalec ni za vsakogar.
Zato pa delamo :)


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 13 Junij 2015, 00:21:57
Po mesecu dni spet z Donom
 :-*
Ko se psu zmeša od sreče veselja, tak mala ko sem me je skoraj prevrgel od sreče, je enako velik kot jaz
 :o
Jokal, ko sem spet šla in jaz za njim...

"Moj" zvesti Don

iz sprehoda.





image upload



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 01 Avgust 2015, 21:57:05
Danes sem se potrudila si privoščit malo premora in sprostitve v naravi...
Kako izgleda pes, ki z največjim veseljem pride na tvoj klic?  ;D
Te veš, da ga nisi zalomil pri vzgoji  :-* šarplaninec zvesto sedi ob tebi  in te ne spusti iz oči.


photo upload


The eyes of the sharplaninatz
The devotion


posted image























upload image online




Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #118 : 14 Oktober 2015, 20:00:06
Lepi psi, ogaben nagobčnik.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #119 : 14 Oktober 2015, 20:09:40
Ni ogaben, je pa neprimeren za tovrstno uporabo.