Šarplaninec

skar · 91782

Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #120 : 15 Oktober 2015, 08:23:28
Meni je ogaben in neprimeren za bilokakšno uporabo.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #121 : 15 Oktober 2015, 12:25:56
Zelo primeren je za kratkotrajno uporabo (veterinar, prevozi)....Za sprehode je manj primeren, sploh čeje vroče. Če so psa samo spustili za kratek čas, potem ni bilo sile. Še vedno je najslabši in najbolj ogaben nagobčnik tisti, ki ga ni, ko bi moral biti.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #122 : 15 Oktober 2015, 14:10:09
Pes takšnim nagobčnikom lahko še vseeno z zobom zahaklja, sploš če je malo prevelik, preširok, se je že zgodilo. Z k veterinarju zadostuje...Drugače, pa ga ni čez košarico, kjer lahko sopiha, ima večji pretok zraka, ne more pa ugriznit.

In čista resnica zadnji stavek Lanabele. Najhuje je, ko nagobčnika ni, pride pa do ugriza.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #123 : 15 Oktober 2015, 16:00:05
Pri veterinarju ogromno psov sopiha zaradi stresa ali zaradi splošne toplote, zakaj bi jih še dodatno živcirali, če klasičen nagobčnik deluje isto.

Sile pa itak ni. večina ne bo kar umrla sred travnika, je pa fajn da jim je vsaj približno udobno če že morajo imet en privesek na sebi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #124 : 15 Oktober 2015, 16:45:15
Kar se tiče veterinarja...pri psu, ki grize jaz ne bi zaupala nobenemu nagobčniku, najbolj varen je tesno zavezan gobec.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #125 : 15 Oktober 2015, 17:57:44
Ta punca uporablja nagobčnik zaradi strahu, prejšnja psička, se ji je zastrupila, se strinjam, nagobčnik ni kakovosten, si ga je takoj snela.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #126 : 15 Oktober 2015, 17:58:43
Kaj ima nagobčnik s pasmo?
Smešno, da ob vseh fotkah, se zagledate ravno v nagobčnik  :D


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #127 : 15 Oktober 2015, 20:09:16
S pasmo nima nič, je pa dejansko grozno za videt. Sploh če pes ne grize, nima statusa in iz tega vidika nagobčnik ni potreben. Prvič je ta nagobčnik povsem neprimeren za sprehod (in bi se punci poleti veliko lažje zgodilo, da bi psa vročinska kap kot pa da bi našel strup). Drugič pa naj bi psa z nagobčnikom ne spuščali s povodca, ker je to za tega psa nevarno. Poleg tega pa sploh nisem prepričana, da psica ne bi mogla pobrati česa kljub nagobčniku. Če se tako zelo boji za psico, naj jo navadi, da ne pobira stvari s tal, če ne gre, pa naj bo na povodcu. Da bi pobrala strup med pasjo igro na travniku pa se mi zdi praktično nemogoče.

Drugače pa ja, slike so zelo lepe, šaro je imeniten, jaz nagobčnika niti nisem opazila, dokler ni nanj opozorila Nika.


Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #128 : 15 Oktober 2015, 23:08:29
Ta punca uporablja nagobčnik zaradi strahu, prejšnja psička, se ji je zastrupila, se strinjam, nagobčnik ni kakovosten, si ga je takoj snela.

K sreči!
Sam res ni primeren za tole, to bi lahko obe vedeli.. Kako lahko pustiš psu tekanje s tem gor? Daj ti laufi z zaprtimi usti!

Fotke so super drugač, sam sem morala it trikrat čez, da sem našla nagobčnik.
Sosed je imel šarplaninca, ki je kljub zanemarjanju (brez sprehodov) ostal zelo skuliran kuža..



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #129 : 15 Oktober 2015, 23:46:41
Kaj ima nagobčnik s pasmo?
Smešno, da ob vseh fotkah, se zagledate ravno v nagobčnik  :D

1+  ::)  lepe slikce



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #130 : 16 Oktober 2015, 08:21:50
Cetudi ona ve, da tak nagobcnik ni prida, iz prve roke vem, da vec kot povedat in razlagat ne mores. Ce clovek noce razumeti, ne razume...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #131 : 16 Oktober 2015, 08:49:02
1+  ::)  lepe slikce

Ja, ane, ker bohnedaj, da bi kdo opoziril na nevarno početje in predlagal varnejšo opcijo.  Sicer tudi jaz nagobčnika sploh nisem videla, dokler ni bilo govora o njem, pa še potem sem se morala zelo potrudit, da sem ga videla.

Saj forum ni samo za limanje fotk in občudovanje pa hvaljenje. K sreči je tudi zato, da se opozori na napake.

Je pa res, da enim lahko inštruktorji in sprehajalci, pa forumaši in FBjaši tumpajo, da neka zadeva ni optimalna in da bi blo treba spremenit in dajo konkreten predlog- pa nič ne hasne.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #132 : 16 Oktober 2015, 12:08:46
Samoyedlover je zelo proaktivna na kinološko-pesjanarskem področju, kjer je poznavanje in izobraževanje o pravilni uporabi osnovnih pripomočkov velikega pomena. Če o superduper najlonskem nagobčniku tumbajo še veterinarski tehniki, dejmo vsaj splošni javnosti razložit da obstajajo prijetnejše alternative.

Meni je takole bolje kot pa limanje lupčkov in lepilepipesi, bi pa js res lahko še zraven omenila da je svetovno videt  šarplaninca, ki z ritjo gor vabi "soseda" k igri  ;)



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #133 : 16 Oktober 2015, 14:52:05
Babe zatežene..



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #134 : 17 Oktober 2015, 09:42:00
Jao ej... A če bi na neki luštni liki videl kako se otrok v ozadju igra s poškodovano, žico nebi nič reku? Pa sej zato so forumi. Za občudovanje lepih slikic pa so razni instagrami in forumi z drugačno usmeritvijo :/

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #135 : 18 Oktober 2015, 08:56:22
Upam, da kdo ne krivi mene za ta nagobčnik?
Jaz nimam nič veze s to gospo, sem ji pa seveda jaz in drugi lastniki povedali, da je povsem nepotreben in neprimeren. Je pa ta gospa malo duševno bolna, se ne zaveda prav, za povrhu ima še paralizo... Takemu človeku težko kaj poveš.

Se pa zahvaljujem za pohvale.






how to take a screen shot





Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #139 : 14 November 2015, 20:04:27
Jaz sem se pa danes iz srca nasmejala kakšne je danes vzganjal  :o

To je Don  ;D Šarplaninec star 11 mesecev. In to so njegovi trenutki sreče, obsedenost z mojo torbo  :-[ Uči me, da je srečo treba iskati v majhnih stvareh, pa tudi če v torbi  :P

https://www.youtube.com/watch?v=DJvhQox7xNg

Ja, ga proglašam že za svojega, saj ga imam namen rešiti od tam, kjer je zaprt v skladišču pred firmo, ves čas sam... Zadnjič me je primilo in sem mogla napisati post na facebook saj sem bila na koncu z živci.
Zapisala sem:

ZDAJ PA MI JE ZARES DOJADLO! Če tega psa ne rešim od tu, pa res moje življenje nima smisla! ( V roku 2-3 let gre z mano!)
Grem ven z mojima psoma (Nala in ta mali Ricky), pridem pred blok in kaj slišim? Zavijanje, tuljenje, jok, kdo pa drug kot Don! Slišalo se je, pa razdalija ni majhna.Tega vraga imam zares rajši od sebe, zato nisem imela srca, da ne bi šla ponj. Peljala sem svoja dva psa domov, ( naj povem, da sem danes delala, do dveh, popoldan bila 2 uri še z mojima zunaj,+večerni sprehod z mojima) in vzela ovratnico, povodec, ki sem Donu kupila JAZ. In šla ponj. Žal mi je kar bom sedaj napisala, oz. ne NI MI! TAKŠNI LJUDJE SI NE ZASLUŽIJO NOBENE ŽIVALI! Niti akvarijske ribe! Pes je CELE DNEVE SAM, in kljub temu, da jaz jutri delam od 7 zjutraj do 5 zvečer! NAJDEM ČAS ZA DELO, SVOJE ŽIVALI (3) KOLEGE, FANTA, DOMAČE, DA PELJEM VEN PSA, KI NI MOJ! A da ga lasten gazda, da more peljat?! Psa imajo pred firmo kot čuvaja, cele dneve čuva skladišče. ŽAL MI JE, TODA OD KAR SO GA KOMAJ PRVI DAN IMELI SO ŽE DOLOČILI, DA ONI NIMAJO ČASA ZANJ IN DA PROSIJO ZA POMOČ, DA GA ONI NIMAJO ČASA VOZIT VEN IN NE BODO. ZAKAJ PRI ZDRAVI PAMETI SI NABAVIŠ ŽIVAL?!! KUPI SI ALARMNO NAPRAVO! PES JE ŽIVO BITJE, ČE SE NE MISLIŠ UKVARJAT Z NJIM, SE MU RAJE ODPOVEJ! Naj povem, da tega psa vzgajam, šolam, socializiram JAZ, kopujem mu stvari JAZ. In vsakič ko ga pustim tam ( z njim sem ponavadi zunaj vsaj 4 ure, kolikor lahko) joče, tako zavija kot volk, žalosten glas volka.. Ta vrag moj, heart emoticon Je moj zaščitnik, moj zvest spremljevalec, lastne "družine" on še pogleda ne, in prav je tako, niso ga vredni! Se opravičujem za "izpad" TODA ČE KDO BERE, KI JE ISTI PEZDE! KOT TI EGOISTI, MU SPOROČAM, DA NAJ PSA RAJE ODDA, NEKOMU, KI GA BO VREDEN! Žalostno, da lastni "oskrbniki" NE vedo NIČESAR o SVOJEM LASTNEM psu, žal mi je, da ga ne poznajo tako kot jaz, čudovit je! TA MOJ VRAG.


Ljudje so pač ljudje, ki si lastijo življenja živali. Na koncu pač ugotoviš, da je edina možnost, da si tiho pa dejansko pomagaš (pelješ ven, se družiš, cartaš...), ker s tem še živali pomagaš v največji meri.
Pomoje mi ga bodo oddali, saj so pred njim že 3 pse, šarote. Plus družinski prijatelji smo, že leta. Pa še sami so mnenja, da me pes obožuje in, da njih ne opazi ne.


No še nove fotke in izleti od naju.














uploading pictures


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #140 : 17 November 2015, 21:50:59
Torej vsi, ki naju spremljate veste,da Don ni na papirju moj pes. Veste tudi, da je vecino casa sam. Saj cuva lastnikom firmo. Jaz pa prakticno od drugega meseca skrbim zanj, ga vozim ven in vzgajam. On je moja sreca heart emoticon in danes mi je ponovno izkazal, da vidi le mene. Danes je bilo tretjic odkar je lastnikom usel saj je po cesti prisla spet neka punca in ko jo je videl je letel zanjo. Naj povem da so to edini primeri da jim on pobegne. Ko vidi neko dekle ocitno je razdalja izpred firme prevelika da bi skapiral da nisem jaz.
In danes je revez spet usel. In to dekle je bilo s fantom in ko sta videla psa sta ga zacela kamenjat golazni.! In kam je pes v strahu usel?
k meni. Pretekel je dokaj dolgo razdaljo in prisel DIREKT v blok v katerem stanujem in cakal.
Revez moj zlati♥
Sem sla po njega pred 3 urami in sem mu povedala kako cudovit pes je in da ga imam najraje na svetu heart emoticon. Je dal tace na klop na kateri trenutno sedim in mi glavo polozil v narocje in mi dal lupcka. Ta vrag moj.


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #141 : 17 November 2015, 22:01:22
Ah kako malo je treba (v njegovem primeru samo nahtbtnik), da tako uživa.  ;D  In se vidi  po slikah kako lep in kako uživa v tvoji družbi. <3 Res je srečko, da ti skrbiš zanj, premalo je takih ljudi in po tvoji zaslugi je postal super kuža.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #142 : 26 November 2015, 17:14:14
Saša najlepša hvala za lepe besede!  :-[  :)

Še novejša fotka


image post


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #143 : 09 December 2015, 13:56:05
Za tiste, ki vam ni odveč, delim najino zgodbo. Nardila sem film o mojem zvestem spremljevalcu, ki mi je spremenil življenje in upam, da ga kmalu posvojim. Življenje mu ni preveč naklonjeno, a se trudim po najboljših močeh. Video zajema najine prelepe trenutke, samo zgodbo in jok vsakič ko ga pustim pred firmo...

https://www.youtube.com/watch?v=vgjdigWw8CA

Oni bodo mi ga pomojem dali, saj sami pravijo, da oni pri njemu nimajo besede, saj pes vidi, čaka in obožuje, uboga le mene. Vsem okrog razlagajo, da je to moj pes . In so ful srečni nad tem kakšno vez imava.  Zaenkrat ga še ne morem vzeti, ker živim s starši, v bloku imamo že dva psa in mačko. V kratkem se nameravam odseliti na svoje, verjetno k fantu na vas, potem bi bili vsi pogoji. KOMAJ ČAKAM.


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #144 : 11 December 2015, 14:04:26
Nimam besed kako mi tile dve mrcini lepšata dneve. Danes sem ga pripeljala spet k sebi na obisk. Moraaam deliti z vami, ker sta prečudovita.  Res se imata rada.

https://www.youtube.com/watch?v=1PROWjBCUCg





Tudi na zaprte prostore sem ga odlično navadila. V dvigalu je potem bila z nama ena gospa, ki je imela slabe izkušnje s psi in se jih noro boji. In ker me pozna, moje delo s psi, si je upala priti v ta majhen prostor, kljub 60 kg šarplanincu. Sem ji čestitala za pogum in mi je rekla " Po tebi vidim kako delaš s psi, ni toliko, da bi psom zaupala, zaupam tebi" Strašno me je osrečila  :-*  Don v dvigalu četudi polnem ljudi lepo mirno sedi ob meni.






host image


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #145 : 11 December 2015, 19:40:37
Malo smo podaljšali obisk, smo še sedaj skupaj  :P








how to do a screenshot on a pc


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #147 : 06 Januar 2016, 21:20:17
Krasne slike in še lepši pes! :)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P