Akita Inu [Akita]

S1b · 148819

Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #90 : 19 Avgust 2011, 14:24:58
ČE bi ljudje znali gledati, bi lahko v filmu videli točno to: zakaj bi morali biti skrajno previdni pri nakupu akite: tudi  Hači v filmu dela izkljulčno in samo to, kar sam hoče, ne ustavi ga nobena ograja, ne pusti se šolati na običajen način. Si predstavljate psa kot je bil Hačiko v današnjem času in prostoru? Če bi obstajal tudi kakšen dokumentarec a la kako smo snemali, bi bilo pa še bolje.
A ljudje jokcajo in ne vidijo....


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #91 : 19 Avgust 2011, 14:28:17
Filmi so naredili medvedjo uslugo marsikateri pasmi, od škotskih ovčarjev naprej. Filmi nikakor niso realen vpogled v značaj neke pasme, tudi tistih manj zahtevnih ne. Prizori so zrežirani, v njih nastopa(jo) posebej streniran(i) posameznik(i), veliko je fint, s katerimi se doseže nek prizor, v resnici pa se je pes tako obnašal iz popolnoma drugih razlogov in na primer ni izkazoval prave prijaznosti itd.

Zato je na osnovi nekega filma sklepati, kako je neka pasmo strašno prijazna dvorezen meč.

Mislm, da je to vsakemu jasno. Gre se bolj za to, da ti neka pasma priraste k srcu. Najbrž ne bo noben po ogledu filma skočil direktno nabavit psa, ampak si bo vseeno prej še kaj prebral ane. Jst sem še letos prvič slišal za švicarske bele ovčarje, pa sem se navdušil zanj takoj, ko sem prvo sliko videl na internetu. Preden sem se dokončno odločil za nakup, sem pa šel seveda vse o tej pasmi prebrat in ne kar takoj klicat vzreditelje na podlagi tega, ker mi je bil pes na sliki všeč.

Noben pa ne more zanikat tega, da je primarni razlog za nakup psa ravno njegov izgled. Res pa je, da je pri veliko ljudeh izgled psa edini razlog za nakup in šele nato ugotovijo, da jim karakter ne ustreza, oz da ga niso sposobni obvladat.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #92 : 19 Avgust 2011, 14:28:31
In filem je garant dobra predstavitev pasme  :o ::) ja... odvisno kdo gleda in kaj želi videt

Neeeeee, ne bi raje priporočali ogled različnih psov v živo... neeeee
nebi raje priporočali pogovor s kakim dolgoletnim vzrediteljem neeeee...
ali priporočali primerno literaturo itak, da je brez veze...

Garant ga prodaja nekdo, ki ni vzreditelj tako, ker je tako fajn pliš kuža ja  >:D


Sem že vidla take nakupe kako končajo.  :-\ Pol pa od šol pričakujejo, da bojo/mo čudeže delali.  ::)
In pol svizec zavije čokolado v folijo...  :-X

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #93 : 19 Avgust 2011, 14:47:41
Zadnjič sem srečala zelo prijetnega samca akite, ki je plaval, se vljudno povohal z enim drugim samcem, bil prijazen do vseh ljudi in pridno čakal na odlaganju. Zdaj si samo ne morem prit na jasno a sem srečala lepo vzgojenega in socializiranega ali samo netipičnega predstavnika?   :-[ Si ga recimo v štartu ne bi upala šlatat, sploh glede na opise v tej temi, pa so lastniki razložili da je čist prijazno bitje.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 19 Avgust 2011, 14:57:20
Potem si srečala akito s primernim lastnikom. Akite, ki sem jih sama poznala so bile čisto v redu, a so imele tudi nadpovprečno sposobne  lastnike.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #95 : 19 Avgust 2011, 16:58:01
hja, in? Folk ne pozna te pasme in če jih ogled tega krasnega filma približa k nakupu, zakaj pa ne...

Ker je pasma sama 100% nekaj drugega kot je prikazano v filmu ::)



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #96 : 19 Avgust 2011, 19:10:19
Ker je pasma sama 100% nekaj drugega kot je prikazano v filmu ::)

Ne vem a je to sarkazem al ne...če ni - veš, ne bi reku, mamo akito v familiji pa se kr precej približa temu v filmu. Sicer je še malo mlad, ampak vseeno redko vidiš takega dobrovoljčka in tko hvaležnega psa



Tekkeitsertok

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 26 Avgust 2011, 17:41:12
Lijep pozdrav....
da vam predstavim svog psa
Hasaki Team Masahiro












alex013

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #98 : 10 September 2011, 14:07:07
evo naše tri skopane beluhe  ;D maltežanka Nelly, švicar Baron in japonec Aki  :D






[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #99 : 10 September 2011, 18:30:24
še malo Akija  :)




















Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #100 : 10 September 2011, 18:37:52
Lepe slike, zelo lepa bela druščina. samo še samojed ti manjka :P


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #101 : 10 September 2011, 18:42:55
Lepe slike, zelo lepa bela druščina. samo še samojed ti manjka :P

dva krasna samojeda imajo pa eni sosedje  :) bi res pasali skup na fotke



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #102 : 09 Oktober 2011, 18:06:12
Sem si prebrala celotno temo, od začetka do konca. Uf, Akite so prekrasni psi, res meni zelo všečni  :) bi najraje rekla, takoj bi ga imela, ampak priznam sama sebi, da še nisem pripravljena nanj. Čez čas pa mogoče  :) Sama imam mešanca med samojedom in AM, pa je res tako, da ga ne smem imeti odvezanega, ker bi mi 100% pobegnil, mogoče 10 sprehodov ne bi, bi pa pobegnil na 11 sprehodu (raje ne reskiram). Tako da ja, te pratipske pasme so mi najbolj pri srcu, se pa zavedam, da na takšnega (pa ne da je kaj narobe s pasmo Akita, sploh ne), nisem še pripravljena. So pa PREKRASNI, res prečudoviti psi, predvsem vizualno, (sploh njihov gobček, ter zavit rep mi je všeč), verjamem pa, da so zahtevni za vzgojo, potrebujejo res doslednega lastnika, takšnega, ki se (skoraj) nikoli ne zmoti, in to jaz sedaj še nisem. Sem jih pa občudovala na razstavah. Pa jih bom tudi vnaprej.

Sharky, Aki je prekrasen  :)



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #103 : 11 Oktober 2011, 11:38:08
Hej Sharky, če ni skrivnost - od kje je tvoj brat uvozil Akija?

Je pa čudovit, čeprav se mi vse druge barve akit bolj dopadejo. :P



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #104 : 15 Oktober 2011, 18:23:28
Hej Sharky, če ni skrivnost - od kje je tvoj brat uvozil Akija?

Je pa čudovit, čeprav se mi vse druge barve akit bolj dopadejo. :P

Uvozu ga je iz Srbije, oz so mu ga pripeljali.  :)



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #105 : 17 Oktober 2011, 20:16:07
In, kakšen je po karakterju vaš Aki? Je za tvojega brata 1. pes?



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #106 : 19 Oktober 2011, 08:29:45
In, kakšen je po karakterju vaš Aki? Je za tvojega brata 1. pes?

Zlo prijazen in skoraj da preveč igriv  ;D Res je ful hiperaktiven

Ne ne, je že prej šolal svojega Rottweilerja, pa vmes smo imeli še Tibetanskega mastifa. Če znaš z Rottweilerjem, potem znaš z vsem pasmam delat, seveda se morš prej malo informirat... Aki pa živi z maltežanko in ker je psica naj ne bi bilo problemov. Ona sicer ni bila nikoli pravilno socializirana in so jo dobili že starejšo kot "darilo", tako da se ne ujame z nobenim psom. Vse nadere in renči nanje :D Se hecamo, da ji še Cesar Millan ne bi mogel pomagat  :D Aki jo je na začetku non stop lovil, ker se je hotu seveda špilat, zdaj se je pa že mal umiril, pa tudi ona se je nanjga navadla, se ga ne boji več in ga kar oblaja, če ji pride blizu težit. So ga pa prejšnji lastniki navadili, da v hišo ne sme, tako da ko ona "zbeži" noter, se Aki ustavi pred vrati



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 22 Oktober 2011, 10:20:44
uhh vedno odgovoriš kej takega, da se najde še kakšno vprašanje.  :-[

to pomeni, da Aki ni 'hišni' pes? ga ima brat zunaj?



[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #108 : 29 Oktober 2011, 12:19:25
Aki je zunaj ja. Saj pravim, tako so ga že v srbiji navadili in tudi tukaj že od prvega dne sam od sebe ne vstopi noter v hišo  :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #109 : 29 Oktober 2011, 13:35:07
Citiraj
Če znaš z Rottweilerjem, potem znaš z vsem pasmam delat,


[Sharky]

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
  • Švicarski beli ovčar
Odgovori #110 : 29 Oktober 2011, 16:14:10
Kaj se smejes? Pa to kar si ven citirala je mal izven konteksta, ker je tist drugi del za vejco dost bisven. Drugac je bla misljena tezavnost dela s psom in tuki so rottweilerji mocno pri vrhu. Ravno pred kratkim sem slucajno ujel del cesar milanove serije, kjer je celo sam rekel, da rottije obravnava malo drugace od vseh ostalih, pri katerih ima v osnovi nek splosen pristop



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #111 : 29 Oktober 2011, 16:45:00
Sem si predstavljala enga lastnika rota, ki je POSKUSIL delat z malinovcem.


saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #112 : 14 November 2011, 15:50:09
Sharky... iz srca upam, da vam bo uspelo vašega Akija vzgojiti v "dobrega" psa ... vendar pa ne morem mimo vsega kar si napisal ... vse kar sem jaz med vrsticami prebrala je:
- da podajaš mnenje o tem kako je Aki super akita, kuža pa je še zelo mlad (počakaj do 3 ali 4 leta starosti ... šele potem boš lahko dal realno mnenje o pasmi kot taki, pa še takrat ne... ker boš poznal le enega predstavnika)
- da je uvožen iz srbije (ker sem dodobra seznanjena z večino vzrediteljev akit iz srbije, jaz v tem vidim le še eno rdečo zastavo več, v srbiji je pri večini vzrediteljev zaželjeno, da so psi čim bolj šarf in se pse prevečkrat pari ne na podlagi izgleda in "dobrega" karakterja ampak njihovega "za našo družbo" slabega (šarf) karakterja
- maltežansko ste dobili že odraslo ... pa jo v času ko jo imate (predvidevam, da vsaj nekaj časa) še niste uspeli odvaditi slabih navad ... kako vam bo potem uspelo vzgojiti akito (tudi starega psa lahko prevzgojiš in to, da ste dobili že odralo maltežanko ni izgovor, da psica še vedno renči na vse okoli sebe ... še huje je to, da bo imel vaš Aki odlično učiteljico kako se obnašati).

Upam, da mi boš čez par let na tem istem forumu dokazal, da nimam prav ... in me poslal nekam in verjemi mi, s tem me boš spravil le v dobro voljo, saj bo to pomenilo, da vam je uspelo in da je Aki super kuža :)

Lp, Ana



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 06 December 2011, 12:18:50
No, bom še jaz dodala svoje vtise k temule mozaiku. Tako redka pasma, pa že toliko napisanega ... statistika je kar dobra, celo dve lastnici sta opisali svoje izkušnje s pasmo. Rekla bi še, da so psice morda za vzgojo in življenje le manj zahtevne od psov, še posebej pri tovrstnih pasmah, kar po mojih izkušnjah velja precej na splošno.
To pasmo sem spoznala zadnje leto, ker imamo leto in pol starega akita v soseščini (ga je omenila že Zoe) in je takoj pritegnil mojo pozornost, kar je seveda ena od najizrazitejših značilnosti te pasme. Od vsega začetka imam rešpekt pred njim in sem res vesela, da ga imajo lastniki vedno na povodcu. Toliko namreč že poznam pasjo telesno govorico, da mi je popolnoma jasno, kaj bi se lahko zgodilo, če bi bil moj pes slučajno spuščen in bi se odločil, da ga gre malo pobliže spoznat. Zadnjič smo se na sprehodu malo pobliže srečali, k sreči na različnih straneh precej široke ceste in takoj je akita reagiral z grožnjami mojemu. Ta k sreči ni odreagiral in jaz sem samo pospešila korak, mojemu pa rekla: Priden, greva lepo naprej! Priznam, da me je bilo strah, da ga malo starejša gospa ne bi uspela zadržati, delovalo je precej nezanseljivo. Moj pes je k sreči pri 5-ih letih končno dozorel in postal pametnejši, saj je navsezadnje tudi bogatejši za številne pozitivne in negativne izkušnje iz "družabnosti" našega okoliša, kjer živimo. Ta konec Viča je res idealen za vse, ki si želijo intenzivne socializacije za svoje pse ;).

Zadjič je moj mož iz knjižnice prinesel DVD s filmom o Hačiku in smo ga seveda vsi domači pogledali. Jaz sicer nisem jokcala, sem si pa mislila svoje, predvsem pri zadnjem prizoru objemanja, ko je bila igralka vidno zadržana, če ne kar prestrašena. Če to primerjam s filmskimi objemi kakih drugih pasem ... no, ampak Richard Gere je bil kar korajžen in prepričljiv in je celo ustvaril vtis, da je ta pasma res prijazno medvedkasta. Z nekaj resnicami pa ta film vseeno tudi postreže v zvezi s karakterjem pasme ;).

Našemu sosedu je ime seveda Hači 8). Tega nisem izvedela jaz, ker je očitno nemogoče tega psa in lastnike spoznati od blizu, kadar smo na sprehodu z našim psom. Se je pa okorajžil moj soprog, ker ga je srečal na poti v štacuno in hotel pobožati (sem mu rekla, da si preveč upa), da bi preskusil to zanimivo dlako ::). Joj, joj, baje je celo skočil nanj :-\, čeprav prijazno ::).
Prejšnji teden pa sem izvedela, da se je Hači že stepel s psom, ki je sicer sam znan pretepač, vendar je prav zato vedno na povodcu. In to med res nerodnim srečanjem, ko sta jih oba lastnika peljala ob kolesu ... katastrofa. Jaz sem se enkrat skoraj ubila, ko me je moj komaj 23-kg nepričakovano potegnil med vožnjo s kolesom ::).
Skratka, upam, da tale naš sosedov Hači ne bo delal težav niti lastnikom niti nam, saj je sicer res lep in veličasten pes. Ampak meni osebno veliko več pomeni pes, ob katerem se me drugi ne bojijo in s katerim sem lahko kolikor toliko sproščeno aktivna med ljudmi in živalmi. Je res pasma za izvenserijske osebe, jaz sem zelo zelo povprečna, kar se psov tiče :).



Akita

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Akita Inu
Odgovori #114 : 13 December 2011, 14:17:00
Madona, potem so pa te akite takoj za sibirskim tigrom in kodijaškim grizlijem, po težavnosti pri vzgoji... Lanabela sploh ve o čem govori... iz izkušenj, seveda.  8)



inka

  • *
    • Prispevkov: 981
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 13 December 2011, 16:37:55
Glede tega kako gledajo ljudje take filme, kot je Hachiko ali Lassie, pa še nekaj bi jih lahko naštela, ima Lanabela še kako prav. Ti filmi preprosto niso za učenje o pasmi, ker nimajo zveze z realnim življenje teh psov med ljudmi (kot tudi večina Hollywood-skih filmov ne).

Glede ocenjevanja zahtevnosti/težavnosti pri vzgoji psov je pomembno predvsem, kakšno vlogo je imela za človeka v svoji zgodovini določena pasma (torej geni z vgrajenimi vplivi okolja, v kakršnem so živeli vse generacije).

Če pogledamo akita, je bil pes samurajev - kako so torej živeli? Kakšno okolje in lastnik (en sam) je torej za to pasmo primeren?
Ali pa se mogoče globoko motim in so bili to vedno le japonski družinski medvedki za igro z otroci?

Po drugi strani pa - so znani primeri, ko so mladiče divjega volka vzgojili kot psa, brez problemov ... če jim lahko verjamemo.



Akita

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Akita Inu
Odgovori #116 : 13 December 2011, 21:04:24
Mislim, da eni čisto preveč bluzite na tem forumu. Akite opisujete kot ne vem kakšne nevarne pse, pa da se igralka v filmu ni upala objeti psa in da se ji je to povrh vsega še poznalo na izrazu... pa dajte no, lepo vas prosim. Imam pse že vrsto let, od mešančka, rottweilerja, tibetanskega mastifa, maltežana in sedaj tudi akito in lahko rečem le, da je to en zelo, zelo trmast medo, ki rabi velikooo pozornosti od lastnika, ni pa v njem niti najmanjše sledi agresije.

Res je, da je star komaj dobro leto, vendar te stvari človek opazi že pri mladem psu (no vsaj nekdo, ki ima vsaj malo čuta za pse) in ta svoj karakter kaže že zgodaj. Mene so tudi vsi strašili o rottweilerjih, kako nevarna pasma je to, za kaj so jih uporabljali že v rimskih časih in bla, bla, bla... današnje pasme imajo toliko skupnega s svojimi predniki kot imajo ptiči z dinozavri... ja, so njihovi današnji potomci, vendar to je pa tudi vse kar imajo skupnega.  8)

Za pasmo rottweiler lahko rečem, da je to mojih najlepših 7 let, ki sem jih preživel s psom, se pa je na žalost poslovil prehitro zaradi kostnega raka. Krasen pes, sicer zelo močan karakter, ki ni primeren za vsakogar, vendar ljubezen in vdanost, ki ti jo vrača taka sorta psa, se lahko primerja le z malo pasmami. Zaradi tega močnega karakterja sem se tudi odločil za pasmo akita, ki je sicer čisto popolnoma druga vrsta psa, a ima tisto nekaj v sebi, kar mi vzpodbudi zanimanje, ima tisti pogled v očeh, ki ni prazen in tup kot pri nekaterih psih... razbereš mu iz pogleda kako zelo hudičevo je inteligenten.

Pa ne me narobe razumeti, sem velik ljubitelj živali in psov vseh pasem, samo ko imaš določene izkušnje s psi, opaziš to razliko, vsaj jaz jo... dam primer, recimo nemški ovčar, ki ga ima znanec. Psa ima naučenega v nulo, uboga ga vse, marljiv pes ni kaj... samo sem ga recimo opazoval, ko mu je v parku metal palco. Ta pes bi hodil po tisto palco, pa če bi mu jo vrgel 1000x in za vsako, ko mu jo je prinesel nazaj in jo je lastnik držal v roki, je pes to palco, preden mu jo je vrgel, gledal sede ko, da je bog. Lahko bi mu za hrbtom sprehajal cel živalski vrt, njega to ne bi ganilo, on bi le zabito gledal tisti kos lesa kdaj bo poletel v zrak, da bo lahko laufal ponj. Zanj je to edini svet, ki takrat obstaja.

To je razlika, ki jo sam opazim, ko gledam enega in drugega psa v oči. Akiti vržem 1x palico, žogo, karkoli... bo stekel tja z zanimanjem pogledati kaj je in ko bo opazil, da je le palica, me bo postrani pogledal, kaj za vraga mu to mečem in v čemu je point?  :D Podoben pes je bil rottweiler, ki je bil sicer bolj poslušen kot akita, vendar ga tudi nisi dobil 2x na isto foro.

Pes je lahko nevaren vsak, ne glede na pasmo, le situacija mora biti (ne)primerna. Res je tudi, da imajo določene pasme neke pred-dispozicije in so pod določenimi pogoji lahko nagnjeni k določenem vedenju, vendar še vedno je vse stvar vzgoje in preteklih izkušenj psa. Ni vse v vzgoji... moj bivši rottweiler je bil krasno socializiran, pri 2 letih se je igral z vsakim psom, dokler ga ni v igri, ki je prerasla v pretep, napadel od kolega pitbull. Od takrat naprej se mi je hotel stepsti z vsakim samcem in ga tega kljub trudu nisem mogel odvaditi popolnoma. Me je seveda ubogal in sem ga lahko sprehajal poleg brez povodca mimo vsakega psa in je vedel, da se ne sme tepsti, niti ni poskušal. Vendar tega se je držal le zato, ker sem mu tako ukazal, če pa bi ga pustil prosto, bi se stepel in ga tako nisem mogel več prosto spuščati in mirno sedeti na klopi med tem, ko bi se lahko igral s psi. Tega je bilo konec. Ena slaba izkušnja.  >:( Na koncu sva sicer prišla tudi do tega, da je toleriral ostale samce, le igrati se ni hotel z nobenim, je zagodrnjal in se raje umaknil, stepel se pa ni več. Vendar je bilo potrebno veliko truda.

Pri akiti pa opažam, da ga ostali psi niti ne zanimajo, ko se derejo in lajajo nanj, jih enostavno ignorira, s tistimi prijaznimi pa se rade volje oblizuje in igra. Pri rottweilerju so se znaki agresije in dominance nad ostalimi samci kazali že v mali šoli, a sem ga uspel socializiral do te mere, da se je pri 2 letih igral z vsakim psom, do tistega neljubega incidenta, seveda.

Zato po dosedanjih izkušnjah trenutno za akito ne morem reči niti ene slabe besede, sploh pa daleč od tega, da je nek bav-bav in niti ni indikatorja, ki bi kakorkoli kazal v to smer. Bom pa z veseljem poročal naprej kaj bo pokazal čas. Rekel bi samo, da ni potrebe po strašenju in odvračanju ljudi, ki bi se mogoče zanimali za to pasmo. Pasma je krasna, le trmasta ko hudič, podobno kot husky, samojed ter sorodne pasme in zaradi tega mogoče neprimerna za začetnike in ljudi brez izkušenj, vsekakor pa ne bi mogel trditi, da zaradi agresije.




saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #117 : 14 December 2011, 11:24:03
..



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #118 : 14 December 2011, 11:25:20
Mislim, da eni čisto preveč bluzite na tem forumu.

Ameriška organizacija za rešitev Akit, katere namen je rešiti oz najdi primerne lastnike zapuščenim Akitam, je na svoji strani zapisalo sledeče:"With the release of the Richard Gere movie, "Hachiko," too many people may assume all Akitas are of the same temperament.  The truth is that Akitas often are that loyal, but they are not a breed for all families and many of them are not good with children.  Please, learn more about the breed before you purchase an Akita."

... ter pasmo opisalo takole (le izseki, ki so se meni zdeli pomembni povdarka):
"- They are a wonderful, magnificent breed but certainly not a dog for everyone.
- Akitas may consider small animals as prey and hunt them. This includes cats, rodents, birds, small wildlife and small dogs.
- Akitas can be raised to accept animals in residence. Some adult Akitas can even be trained to fit into a home where other animals are already established. It is, however, imperative that the Akita be closely watched around the other animals until you have established a peaceful co-existence. Chickens, ducks and other birds are a meal for an Akita, do not expect the dog to befriend fowl.
- Akitas are natural guardians of the home and do not require any training to turn them into guard dogs. When there is a reason to protect family and property, your Akita will act to do so. Guests welcome in your home when you are present will NOT be welcomed by the Akita when you are not home. Your gates should be padlocked to protect the Akita and any neighborhood children who may enter your property.
- Akitas are inherently aggressive towards other animals and for this reason, they should not be allowed to run free or roam at will. You can exercise your Akita off leash when you are in an area where it's unlikely there will be much contact with other animals and people.
- Male Akitas show aggression toward other male dogs, and female Akitas usually will not tolerate another female. Akitas can live peacefully with a dog of the opposite sex, though some Akitas prefer being an only dog!
- Akitas are VERY food possessive. If you have other pets, you will want to be certain the Akita is given its own food bowl or treat well away from any other animals and that no other animal is allowed near the Akita until the food is gone. It's common sense to keep visiting children away from an Akita at dinnertime. Akitas not raised with children are not always tolerant of small children. The Akita should never be left alone with a child even if you are certain you have a dog that adores all children. Akitas do not like to be teased and can respond by biting.
- Akitas consider eye contact a challenge and can react aggressively. It is strongly advised NOT to get down on the Akitas level and close to the dog's face unless you are well acquainted with the Akita. These positions can and do trigger an aggressive response.
- Akitas like to take charge--an inherited trait from their wolf ancestry and may at some time, challenge you for the dominant position. "


... mucek od psa, ni kaj ...



saxana

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 2
Odgovori #119 : 14 December 2011, 11:32:18
Moj Khan ...  meni še vedno najlepši pes na svetu ...