Akita Inu [Akita]

S1b · 148275

diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 15 December 2011, 12:52:40
... Desanka in Levanka...

Ja, sem že slišala... To sta sestri, dvojčici... Desanka in Levanka ŠAKIĆ!!!  Iz one knjige (na žalost ni to ona new age literatura o duhovni rasti)  z naslovom SAM SVOJ MOJSTER...

Ja, Akita, tudi jaz sem ena od onih...  Kako si že rekel?...    Iz kluba za-frustriranih žensk... Ki si čas "preganjamo" s cucki...

Veš, je pa fajn...

In če bo vse po sreči, si bom letos omislila žive jaslice...  Bom kar svoje plemenite cucke v jaslice spakirala... Juhu!!!
In čakala na veliki pok! Ali pa na "razsvetljenstvo"...

Veš, mali,  tukaj nisi našel ta "pravih", nežnih, prijaznih.... Tu so "doma" samo vražje babnice . In te ne le, da pridejo v nebesa, te bodo prišle povsod...



Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #151 : 15 December 2011, 15:19:51
skoda sem pricakovala, da bom koncno na tem forumu nasla kaksno akitico, ki bi jo bilo mozno videt v zivo. sam videm da je zadeva mocno sla iz rok. pa kaj a slovenijo luna daje, da smo tko zaljivi ratal. sj ko berem se bom se kj naucila: kako uzalit nekoga in se skregat. to sploh ni vec pasji forum, ampak uveljavljanje svojega jaza, vsak s svoje strani. govorim nasplosno na prebrano zadevo, ki je katastrofa.  :-\



niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 16 December 2011, 10:17:24
No, smo malo zašli s teme, ane?  :)

Mene pa zanima, če kdo ve, ob kateri uri približno se bodo v soboto v Celju akite predstavljale (japonske, seveda)? Sem jih imela namen it pogledat, pa ne vem, če mi bo uspelo.  :-\



Tekkeitsertok

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #153 : 16 December 2011, 23:08:25
Velika novica za nas ...
Naš novi moški Hagakure Go Dell'Antico Matagi





On je oče svetovnega prvaka in trenutno najboljši moških v Evropi - Reigen Go Dell'Antico Matagi



in poleg tega imamo še en velik novice




niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #154 : 03 Januar 2012, 11:30:01
Js sem pa našla na bolhi en zanimiv oglas....

http://www.bolha.com/zivali-psi-pasemski/akita-inu-oglas1278045584

Glede na ceno predvidevam, da niso rodovniški...? Pozna kdo 'vzreditelja'?



Borut_p

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0

niniel

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 26 Marec 2012, 17:31:26
Joj, kak je lep. :)




hov-hov

  • *
    • Prispevkov: 417
    • Točke: 0
Odgovori #157 : 26 Marec 2012, 19:00:42
Meni so te psi zelo všeč.Tako lepi so.Ampak zaenkrat nisem primeren lastnik.Ali ste slišali tisto zgodbo o neki akiti ki mu je umrl lastnik pa mu je bil zelo zvest.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #158 : 26 Marec 2012, 20:03:00
Meni so te psi zelo všeč.Tako lepi so.Ampak zaenkrat nisem primeren lastnik.Ali ste slišali tisto zgodbo o neki akiti ki mu je umrl lastnik pa mu je bil zelo zvest.

Hachiko ;D Seveda poznam.

http://www.moviescut.com/hachiko-a-dogs-story/

Tukaj en fan video Japonskega filma.
http://www.youtube.com/watch?v=P3s11acb7Z8


In trailer Ameriškega:

http://www.youtube.com/watch?v=Y6U7mAnPtw4

lp


keko

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 20 Avgust 2013, 23:07:00
prijavil, in registriral se sam zarad te bojazni o kuzku. Če bi kdo rad spoznal akito, za enkrat še 7 mesecov star mladič, me prosim kontaktiraj in ga lahko pride pogledat. nbena bojazen od kužata.



Matej

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #160 : 25 Januar 2015, 19:49:09
prijavil, in registriral se sam zarad te bojazni o kuzku. Če bi kdo rad spoznal akito, za enkrat še 7 mesecov star mladič, me prosim kontaktiraj in ga lahko pride pogledat. nbena bojazen od kužata.

Keko, jaz bi ga rade volje prišel pogledat.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #161 : 26 Januar 2015, 10:12:15
Tisti ki ste bolj v pasmi, ali je v Evropi med akitami zasuk želodca tudi tako velik problem kot v Ameriki? Sem brala en ameriški akita forum in je tega ogromno, kar mi je pa najbolj zanimivo je pa da vsi odsvetujejo riž in da je kot potencialn razlog zasuka mnogokrat "je verjetno pojedel preveč riža". Skoraj ni lastnika, ki ne bi imel psa s problemi, pri enih so celo trije od štirih akit imeli zasuk.



Roxy

  • *
    • Prispevkov: 953
    • Točke: 1
Odgovori #162 : 26 Januar 2015, 11:48:13
Tisti ki ste bolj v pasmi, ali je v Evropi med akitami zasuk želodca tudi tako velik problem kot v Ameriki? Sem brala en ameriški akita forum in je tega ogromno, kar mi je pa najbolj zanimivo je pa da vsi odsvetujejo riž in da je kot potencialn razlog zasuka mnogokrat "je verjetno pojedel preveč riža". Skoraj ni lastnika, ki ne bi imel psa s problemi, pri enih so celo trije od štirih akit imeli zasuk.

Pa so jedli navaden skuhan riž ali tisti, ki ga prodajajo za pse, ki je napihnjen pa se ga samo namoči? Ta za namočit naj bi bil res velikokrat krivec za zasuke.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #163 : 26 Januar 2015, 12:18:59
Za zasuk želodca ni kriv riž (ali kakšna druga hrana) ampak telesna konstitucija psov.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #164 : 26 Januar 2015, 12:28:49
Roxy ne vem, niso nič posebej omenjali.



Matej

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 26 Januar 2015, 19:06:22
Ali ima kdo od vas doma poleg japonskih akit še kakšno drugo pasmo? Mi imamo doma psičko husky, ki ima zelo rada vse pse. Zanima me kako si bosta kompatibilna oz. kako se bo mladič akite privadil na drugo pasmo, ko ga bom prinesel domov. Tudi razmišljam, da bi povečal pesjak in ga ločil na dva dela, da bosta oba psa imela svoj mir. Ali pa bi bilo bolje oba imeti skupaj?



Matej

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #166 : 09 Februar 2015, 18:16:16
Ali ima kdo od vas izkušnje z Akitami od rejcev iz Srbije? Ponudbe mladičev so cenovno precej bolj ugodne naših, ali pa poljskih in italijanskih, madžarskih...pa so tudi njihovi starši raznorazni prvaki.



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #167 : 17 Marec 2015, 18:05:49
Prebrala celotno temo in ne vem ali se naj smejim ali jočem, razumem, da je potrebno povedati negativne lastnosti pasme. Ampak na podlagi 1-3 psov trditi, da akita napada v OBRAZ ? To je isto kot bi jaz rekla, da ker je samojed iz KD Mumleka napadel lastnika ( zaradi načina šolanja) da so vsi samojedi napadalni.

In seveda so me zanimale vaše neutemeljene trditve, kontaktirala najbolj priznane psarne.

HRVAŠKA:   http://www.japanska-akita.com/
http://www.samuraiyashiki.com/

Slovenija

http://www.akita-lola.si/index.php/sl/


Lastnike teh psov iz SLO in tujine, ki jih imam na fb, ter srbsko psarno HASAKI TEAM, naj omenim, da sem vsako letno akite srerčevala na razstavah, psi čist skulirani, o kakšnih izpadih .... ni bilo sledu Rebeka Tratnik psarna samurai yashiki ima tako porihtane pse, da jih ima na razstavah spuščene in ubogajo.

Prav tako sem že delala z dvema akitama, eno japonsko, drugo ameriško in še eno iz zavetišča.

Zdaj vzreja se je fuul izboljšala, strmijo k mirnim linijam, neagresivnim, a dominanca VSEKAKOR ostaja do psov istega spola, ker to pač ni šplišasti medo, ampak PES samurajev! Pes, ki je bil v preteklosti sposoben ubiti medveda, volka in merjasca.
Pes, ki ima tolikšno mero samozavesti in ljubezni do samega sebe, da se razno raznim provokacijam pač ne pusti, ker se počiti kot nekaj več od njih, pač dostojanstvo.

A to NE, pomeni, da je divja zverina, a je to iz mojih izukušenj vzgoje teh psov še vedno pes, ki je na tvoj ukaz sposoben prenehati zu renčanjem in te pogledati v oči, mirno odkorakati proč od psa, ki ga želi si podrediti in na vso moč izziva.

SE PA STRINJAM, DA NI PES ZA VSAKOGAR, TRMAST, SAMOSVOJ ( trmast je seveda zaradi glupega lastnika, ki ne zna) IN DOMINANTEN PES PAČ NI ZA NEKOGA MILE DUŠE, KI ŠE NI IMEL PSA  :)

Dokler te pes spoštuje, ti zaupa vse gre, vsaj pri meni in pri vseh lastnikih/vzrediteljih, ki jih poznam.

No, da vam priložim DOKAZE komentarje vzrediteljev na vaše bedarije, skušajte njim to reči oz. kar svobodno pojdite k njim domov,vas bodo vsaj pri gospodu Šabjanu iz Lendave pričakali mahajoči repki, za HR ne vem, ker še nisem obiskala psarne osebno, a na razstavah so mi bili več kot dokaz:


NE METATI VSEH AKIT V ENAK KOŠ, TO ŽELIM POVEDATI.

Samurai Yashiki kennel <[email protected]>
   
14. 10. 14
      
Za meni

Spostovana ga Anja,

Kot ste sami napisali genetika naredi svoje. Zal je res da nekatere akite res so zelo agresivne in da je z njimi zelo tezko delati. Vendar pa niso vse taksne. Pri vzreji mi je pomembnejsi karakter od samega izgleda psa, ceprav so moji psi vrhunski razstavni psi. Trenutno poleg mene v dnevni sobi mirno spi 10 odraslih psov, 6 akit in 4 shibe, 5 samick in 5 samcev. Kar zadeva spuscanja z povodca, vsi moji psi so celo na razstavah spusceni. Res je da vsakdo to ne more dobiti od akite vendar pa glede na to da razumete pesjo filozofijo in nacin razmisljanja, ne bi smeli imeti vecjih tezav. Veliko ljudi ki so kupili mladice od mene so bili to prvi psi ki so jih imeli in nobeden ni imel vecjih tezav, tisti ki pa so upostevali moje nasvete glede vzgoje, sedaj brez povodca sprehajajo svoje akite po mestu.
Kar zadeva velike parke za pse, to drzi. Akita ni pes za taksne parke ker se v taksnih parkih vedno najde kaksen pes ki poskusa dominirati nad drugimi psi. Moje akite niso in nikdar ne bodo agresivne, vendar pa ne prenesejo da bi kak drug pes poskusal dominirati nad njimi. To da napadajo in grizejo za obraz je neumnost kaksno se nisem slisala. V 12 letih sem vzgojila preko 120 mladicev in nikdar nobeden od njih ni vgrizel cloveka in tudi kaksnih resnejsih napadov na druge pse ni bilo.
Lovski nagon imajo mocen, vendar to ne pomeni da bodo pobegnili za vsako zivaljo ki jo vidijo. Macke obozujejo zato sploh niso problematicne. Po mojih izkusnjah edina zival pri kateri se jih malce utrga je divji zajec. Pri zajcu odpovejo poslusnost in se zapodijo za njim, vendar se po nekaj minutah pokorno vrnejo z izrazom vem da sem kriv, ampak sem moral. Pri vsej ostali divjadi je dovolj glasno ne in ostanejo kjer so.
Akita mora umeti vodjo in ce pravilno izgradite odnos ze ko je mladic, imate najboljsega moznega psa. Ni je pasme kot je akita. Akita se lahko z lastnikom poveze tako kot nobena druga pasma. Niso potrebne komande, ampak samo pogled in te ze razume.
Ce vas akite resnicno zanimajo, vas vabim da si jih pridete ogledati osebno. Veselilo me bi da bi spoznala eno ocitno zelo zanimivo osebo ki me zelo spominja na mene samo.

Lp,
Rebeka



AKITA LOLA <[email protected]>
   
14. 10. 14

      
Za meni
Pozdravljena!

Hvala za tako izčrpen mail. Ne bova se vikala, ker sva približno istih let... :)
Kar si napisala, je res, je osupljivo, je vredno branja, tako pač je.
Kot si sama dejala, te žival nikoli ne bo razočarala, te nikoli ne bo izdala in te nikoli ne bo zapustila... Vedno ti bo stala ob strani, v dobrem in v zlu. Še posebej to velja za pse.
Akita je zelo dominanten pes, je pes, ki se neizmerno naveže na svojega gospodarja, na svojo družino in najbližje. Je v rangu otroka ali še česa več pri družini. Zahteva svojo pozornost in svoj čas, kot si to sama ugotovila. V filmu Hachiko (originalna japonska verzija) je prikazano resnično ampak res resnično celotno življenje enega psa/psice te pasme.
Kdor akito ne pozna, si pač misli, da je to Hollywood, vendar ni!
Kakor tvoj samojed v opisanem primeru, bi tudi akita storila enako. Živali pač vedo ceniti to, česar človeštvo žal ne ve. Medsebojni odnosi, zaupanje in izkazano spoštovanje so prepomembni, da te takšen pes v kočljivi situaciji ne bi pustil na cedilu.

Na splošno velja dejstvo, da je pes takšen, kakršnega si ga vzgojiš. Če ga hočeš narediti agresivnega, to ni umetnost. Umetnost je takega psa spraviti "nazaj" v prvotno stanje.
Genetika do neke mere naredi svoje, se strinjam.
Vendar pri resnih rejcih (kot je to naša psarna, pa se naj sliši pohvalno, kakor se pač), se trudimo in strmimo k temu, da v nobenem, ampak res v nobenem primeru psov, ki kažejo znake agresivnosti ne vključujemo v vzrejno linijo. Medtem ko obstajajo psarne širom po svetu, ki jim je čisto vseeno, kar pride na koncu ven, samo da poberejo denar. Žalostno in nesramo do v prvi vrsti do živali, ki si česar takega ne zaslužijo.
Kot sem omenil, je ta linija, ki jo imamo zelo umirjenega značaja in ni nobenega strahu, da bi kateri od mladičev kasneje bil nagnjen k agresiji.

Glede forumov pa je tak...
Ne vem, kako imaš kaj ti mnenje o spletu (internetu), vendar je zadeva taka. Kdor ima danes 5 min časa, lahko na kakršen koli način in kam koli oibjavi paš svoj komentar, videnje ali kaj podobnega. Za to so seveda idealni forumi. Vendar je na tebi, da prebrano, če že bereš kaj takega, ker jaz ne, presodiš po lastni pameti, in se odločiš, ali boš verjela, ali ne.
Da je akita agresivna, ni res. Koliko primerov napadov akit poznaš? Kaj pa primeri napadov nemških ali kakšnih drugih k agresiji nagnjenih psov?
Moja zgodba je tudi nekaj podobnega, kot tvoja, le maloi bolj kruta. z nemškim ovčarjem sva skupaj odraščala od malega. Ko smo se preselili v gorice na trenutno lokacijo, takrat sem bil star 4 leta, pa se mu je "odtrgalo". Med igro me je "napadel" oz. iz obrata malo načel lobanjo, na veliko srečo le kožo, da je kost ostala cela. Toliko o tem...
Aja, za forum, ... bla, bla, bla... Če ti akito od malega (kot so to zdaj mladiči, ki jih imamo) navadiš na vse, kar misliš, da jo lahko v bodoče tekom odraščanja, življenja in sledečih dogodkov doleti, te nima kaj presenetiti. Če jo navadiš na ostale pse, na mačke, na srne, na avtomobile, na hrup, na ..., bo to dojemala kot vsakdanje življenjsko okolje in ne bo presenečena. Kot tvoj samojed. Na tebi je, kako si boš psa vzgojila, kakoo te bo ubogal, kaj bo vedel počenjati ipd.


Pes je odraz lasnika in lastnik je odraz psa...


PA LEP POZDRAV  :)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 17 Marec 2015, 18:20:10
Ali ima kdo od vas izkušnje z Akitami od rejcev iz Srbije? Ponudbe mladičev so cenovno precej bolj ugodne naših, ali pa poljskih in italijanskih, madžarskih...pa so tudi njihovi starši raznorazni prvaki.

Matej, psarna HASAKI TEAM, Srbija  :)
Edina, ki ji iz tistih koncev zaupam, tudi večina šampiotskih psov iz Hrvaške ima poreklo iz HASAKI TEAMA.

stran
http://www.hasakiteam.com/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #169 : 18 Marec 2015, 07:47:29
Bina ima enega sošolca, so pa oni 2. lastniki. Pes oddan zaradi " pomanjkanja časa", ki se je izkazal za "ga nismo mogli več obvladat, ker ima slabo socializacijo in vzgojo in se nam ni ljubilo popravljat napak."
Verjamem, da so čudovviti psi, ki pa potrebujejo res temeljito in zgodnjo socializacijo in vzgojo. Vseeno pa tujca na svoje dvorišče, v avto, kartako ne bodo spustili. Kar je v današnjih časih in pri ljudeh, ki enostano ne znajo brat psov in se obnašat res problem.

samoyed lover, ne rabiš se dret in kričat na forumu. Saj lahko pišeš z normalno velikimi črkami.  :D

Pa še o uvozu ps aiz srbije. Psa pred 7. mesecem starosti, ne dobiš v SLO.
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9426.0

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Odgovori #170 : 18 Marec 2015, 11:14:06
Bina ima enega sošolca, so pa oni 2. lastniki. Pes oddan zaradi " pomanjkanja časa", ki se je izkazal za "ga nismo mogli več obvladat, ker ima slabo socializacijo in vzgojo in se nam ni ljubilo popravljat napak."
Verjamem, da so čudovviti psi, ki pa potrebujejo res temeljito in zgodnjo socializacijo in vzgojo. Vseeno pa tujca na svoje dvorišče, v avto, kartako ne bodo spustili. Kar je v današnjih časih in pri ljudeh, ki enostano ne znajo brat psov in se obnašat res problem.

samoyed lover, ne rabiš se dret in kričat na forumu. Saj lahko pišeš z normalno velikimi črkami.  :D

Pa še o uvozu ps aiz srbije. Psa pred 7. mesecem starosti, ne dobiš v SLO.
http://www.pesjanar.si/forum/index.php?topic=9426.0


Čara, strinjam se  :)

V pravih rokah je ta pes kralj, v nepravih pa je res lahko približek opisu na tem forumu  ;D
Če lastnik ve kaj dela, ga socializira, redno vzgaja, dela na odnosu...

Plus to je pač čuvaj, zaščito ima v krvi, kot takega ga je treba sprejet ( meni je ravno zato všeč).

Za poudarjene črke se opravičujem, nisem jih mislila poudarit do takšne velikosti, sem mislila, da bo manj, a mi žal več ne gre popravit.

LP


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #171 : 18 Marec 2015, 17:18:52
Še vedno trdim, da je akita pes za nek drug prostor in čas


Scar

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 19 Marec 2015, 15:31:35
Lanabela zakaj že?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #173 : 19 Marec 2015, 21:58:40
Zato, ker so za sedanje histerične čase primerni cucki in ne psi.


JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #174 : 20 Marec 2015, 06:10:59
Zato, ker so za sedanje histerične čase primerni cucki in ne psi.
:D  :D
Ampak je živa resnica....



bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #175 : 20 Marec 2015, 09:08:06
Jaz zadnje čase spet sanjarim o življenju na podeželju. Zakaj - Sem srečala gospoda z izpuščenim rotvajlerjem sredi Mengeškega polja. Registriram, da gre gospod proti meni, pes kakih 5 metrov stran ovohava polje in uživa pasje življenje, gospoda lepo pozdravim in hočem iti. On pa, očitno je začutil, da ga razmem, se mi potoži, da so ga danes že trije nadrli, ker ima izpuščenega psa. Da ima pač težave z nogo in mu ne more dati več toliko gibanja, kot včasih, pes pa še vedno isto rabi. In da če ga vsaj malo spusti, sta oba doma bolj srečna.

Odpoklic je imel super. Pes je bil videti tudi ok.

Kolikor je več psov po mestih, vsaj jaz jih vedno več srečujem, se mi zdi, da je tudi več histeričnih ljudi, ki bi radi pse kar izbrisali z obličja zemlje. Samo zato, ker so! Ker tale njegov rovajler res ni pokazal kanca zanimanja zame ali za pse, ki so hodili tačas mimo. Se mi zdi, da ti zdaj ljudje že avtomatsko delajo slabo vest samo če imaš psa, ki seže nad koleno in ni ravno prinašalec. To tudi ni normalno. Pač nismo vsi za naročne variante. Ampak se mi zdi, da imaš nekatere pse dandanes lahko samo še nekje na samem. Pa ne da osamiš sebe in psa, samo ne rabiš se ukvarjati z neutemeljenim paničarjenjem. Me prav zanima, če drugi delajo v enaki meri na premagovanju strahov in izobraževanju, kot jaz delam na socializaciji svojega psa. Se opravičujem za smetenje.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #176 : 20 Marec 2015, 09:44:41
in ni ravno prinašalec.

in ni ravno zlat prinasalec ;) Ostalih pasem ne poznajo. Vecinoma ljudje tudi ne vedo, da je tudi labrador prinasalec.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #177 : 20 Marec 2015, 10:04:27
Akita ima en tak ogromen + da so lepi, da mimoidoči kake čukastega gledanje, renčanje, lajanje spregledajo. Lahko se zaganja, rohni, bojo pa rekli. Hud je, ampak tak lep!

Drugač pa je res. Vedno manj ljudi zna živeti z naravo, s psi in jih ne pozna, ne spuštuje, premalo zdrave kmečke pameti, bi rekla. In zganjajo histerijo, po drugi strani bi pa pričakovali, da se psu z roko po skledi šari, pa kosti iz ust jemlje.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bazilika

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #178 : 20 Marec 2015, 12:17:06
in ni ravno zlat prinasalec ;) Ostalih pasem ne poznajo. Vecinoma ljudje tudi ne vedo, da je tudi labrador prinasalec.

Ciljala sem na zlatkota ja :). Ker tukaj je še ena zanimiva rekacija, tudi rumeni labradorci so prinašalci, črn labradorec je pa čisto druga hudobna zverina :)



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #179 : 20 Marec 2015, 13:40:55
Bazilika: un z rotvajlerjem naj se ti ne smili preveč. Res je sicer, da je striček prijazen in da sta oba s psom za ostale sprehajalce popolnoma nenenevarna, vendar je bil takrat, ko je bil njegov pes še mlajši sam enako ali bolj zoprn  kot so sedaj nekateri drugi do njega. Karma.