Kosti

S1b · 24063

S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
: 12 December 2005, 09:27:49
Lp, kaj vi dajate vašim psom glede kosti ? Zanima me kake vrste kosti, ali kuhane ali surove... in kdaj je psu priporčeno prvič dajati kosti ?



ps: zamešu sem in sem to temo odpru v zravdju namesto pod hrano tako da prosim admin. da premsesti tja, hvala  :)
+1 točka

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 12 December 2005, 11:34:41
Nasadva(Chuck&Mishko) dobita iz kosti (ups, kmal bojo vsi trije dobil :P) , ceprav ne prevec pogosto ker se je Chucku enkrat ze nabila na zob , in sm mogla dol jo potegnit .. Mishko pa itak lahko ker ne ugrizne tako mocno da bi se mu lahko to zgodilo ..

Dobivata pa tut surove, ce gre babi k mesarju, vzame se kosti za pse .. Pol pa okol bajte laufata , ker hoce Chuck vedno se Miskotovo ..



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #2 : 12 December 2005, 11:35:06
Pri nas dobi Zara kost iz goveje juhe.

Drugače pa mislim,da naj piščančjih kosti nebi dobivali (zaradi majhnih koščic), ampak nisem ziher ???

Lp, Marusa


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 12 December 2005, 11:36:19
Jap, nasadva tut iz goveje  ;D

Piscancje pa ne smejo , ne .. Misko pa tamal sta zanc iz vrece za smeti (ravno na vhodnih vratih da bi nesli dol) izbrskala piscancje stegno in valda celga razcufala .. kosti pa tut .. Na sreco je blo vse ok ..



bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #4 : 12 December 2005, 12:27:59
Kolikor sem jaz zasledila glede kosti, je primerno psu dajati samo goveje oz. velike kosti kot je stegnenica... Če pes dobi kakšno kost od kremenateljca(svinjska kost), mu lahko požiralnik raztrga, ker so tako ostre, pes pa itak ne more čisto zgristi kost. Iz istega razloga niso dobre piščančje kosti, ker se ostro zlomijo. Seveda je vse odvisno tudi od velikosti psa, ker večinoma večji psi ne zgrizejo kosti na dovolj majhne koščke in samo pogoltnejo, zato lahko pride do poškodb.

Jaz moji dajem samo kuhane, ker je po surovih naslednji dan bruhala. Prav zaradi bruhanja smo morali zmanjšati število kosti na samo eno na teden. So pa kosti dobre za čiščenje zob.
Lp


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #5 : 12 December 2005, 13:05:32
Kana dobi kakšne bikovke , pa te umetne kosti , Ron pa dobi goveje pa isto um etne  ;D



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #6 : 12 December 2005, 14:18:09
Aro in Pajo včasih za kostlo dobite kosti iz goveje juhe...so jima zelo všeč...drugače pa včasih dobita tui kakšno žvečilno kost ;)

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


*yure*

  • VaLy & YuRe
  • *
    • Prispevkov: 1.545
    • Točke: 5
Odgovori #7 : 12 December 2005, 14:23:14
Pri nas dobi King kost iz goveje juhe  ;D , sam kmau ni več zanimiva :-\ , pol jo pa še Valy gloda on ma pa rad ( zanimivo mu je :o ) .... in se jo ne naveliča in nenaveliča  :) dokler mu je´ King ne vzame  ;) !



lp Jure


Lanyca

  • Gost
Odgovori #8 : 12 December 2005, 14:28:11
Lana ima doma žvečilno kost, ki se zanjo preveč ne zmeni. :-\ Včasih pa dobi tudi kako govejo kost. Samo majhne pa ne, da se mi ne bi zadavila. :-X :)
No še ena lanina dogodivščina s kostjo. ::)
Lani smo enkrat po kosilu dali kost, tisto, ki je kot nek krog mislim notri ima votlo, okrog je pa kost. Mislim, da je to kost od glave bila. In lana se je seveda vse dopoldne igrala s kostjo. In kar naenkrat priteče k meni in začne cviliti. Nisem vedela, kaj ji spet je . Potem, pa ji zagledam gobček. :o Kost je imela čez vso zgornjo stran gobčka se pravi čez zgornjo čeljust. jaz to vlečem dol ne hre in gre, kost trda kot kamen in Lani ne gre z gobca. Tak je cvilila, da sem jo odpeljala noter in smo ravno imeli obiske. Jaz sem Lano držala za glavo ati pa ji je počasi vzel kost dol. Smo se res namučili. ne vem kaj bi če ji kost ne bi šla dol. kako je lahko skozi tako majhno luknjo celo čeljust notri porinila pa nimam pojma. lana pač. ::) ::) :P
Od takrat naprej jih takih kosti več ne dajem.


Lp
Lanyca ;)



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #9 : 12 December 2005, 18:06:24
Neon dobiva kosti. Kuhane obvezno, ker mi ni interesantno, da bi pes jedel krvave kosti. Samo goveje seveda. Drgač pa se lahko da psu tudi lopatice za glodat (neon jih obožuje) pa kaj jaz vem s kerega dela kosti. Kake nožne najbrž, ker so takšne, kot se ponavadi kosti riše (zaključene s krogci) Pa kakšna bikovka se tudi znajde na jedilniku, pa iz goveje juhce jih tudi dobi oprane, da ni preveč slano vse skupaj. Zgrize jih na prafaktorje pred ih požre in niti za najdebelejšimi ne ostane niti mrvica.  :P Mu jih pa kuham 1-2 na teden

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #10 : 12 December 2005, 19:16:58
Indi tudi dobiva velik kosti, no u bistvu ne tolk, sam včasih iz kakšne juhice, in to piščančja prsa .. z mesom gor .. pa jih čist lepo zgrize, še ni pršlo nikoli do tega, da bi se mu kam zataknila (samo bolj redko dobi takšne kosti), sem pa vedno zraven, ko je kosti, oz. ko je kakšne take kosti, katera bi se mu lahko kam zataknla .. sam Indi je previden .. od začetka je biu pravi požeruh pa je skor vse pogoltnu ..  ;D :D sicer pa večinoma dobiva goveje kosti .. sam ne vem kere dele, v glavnem take velke, da pol že celi teden kost nosi okrog  :D ;D



Lanyca

  • Gost
Odgovori #11 : 12 December 2005, 21:46:35
No nekaj sem našla o tem če so za pse dobre kosti. ::)

Naj dajemo psu kosti? ???
Kosti niso hranljive. Prevelika količina kosti povzroča zaprtja. Cevaste kosti perutnine lahko z ostrimi drobci poškodujejo požiralnik, enako velja za ribje kosti. Sveže kosti vsebujejo veliko kalcija in fosforja, zato so lahko koristen dodatek k prehrani. Najbolj priporočljive so telečje ploščate kosti. Te pes v celoti poje in jih tudi lažje prebavi kot goveje.
Kosti krepijo žvekalne mišice, vendar so za to bolj primerne umetne kosti iz bivolje kože.
Kosti niso prehrana, temveč se kuža z njimi igra in krepi žvekalne mišice. Odraslim psom (po enem letu in pol starosti) lahko en obrok na teden nadomestimo s svežimi telečjimi kostmi ali govejimi vampi. Starejši psi pa imajo s prebavljanjem kosti težave, zato jih dajemo le izjemoma in v zelo omejeni količini.  :)


Lp :D

-1 točka, kopirano iz http://pot.clovek.si/p_clanki.php?id=11&action=send



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 13 December 2005, 23:30:19
Rondo dobi vsako nedeljo(nedeljsko kosilo ;)) sveže goveje meso (ki smo ga včasih jedli mi :P) in pa kosti goveje zraven. piščančjih pa ne. kdaj pa tud surovo...samo ne velikrat. :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #13 : 26 Marec 2006, 11:02:46
Indiju da pa moja babica vse, goveje, ovčje, piščančje ne pogosto. Ko je piščančje kosti sem zmeraj zraven, pa zdej tut vse je bolj počas, se je spremenu ker včasih je res vse kr pogoltnil. Včasih je pa res saamo goveje, zdej pa vse, ker je bolj prviden se mi zdi!



Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #14 : 26 Marec 2006, 13:47:19
Marsikdo je mnenja, da so kosti dobre za pse, da so naravna hrana, saj so psi v naravi prav tako jedli kosti. Resnica pa je drugačna - psi v naravi kosti oglodajo (meso potrgajo), kosti pa pustijo. Le če so zelo lačni, se lotijo tudi kosti. Zakopavanje kosti pa izvira ravno iz tega - psi so meso pojedli, kosti pa zakopali za hude čase, ko ni bilo druge hrane.
Drugi razlog, zaradi česar ljudje hranijo pse s kostmi, je to, da so v kosteh minerali in vitamini. Je že res, vendar se to nahaja tudi v drugih oblikah hrane (npr. zelenjava). To je tako, kot če bi se ljudje namerno izpostavljali soncu z namenom pridobiti čimveč vitamina D (ki se tvori pod vplivom melanina), ko pa vsi vemo, da ga preko UV žarkov dobimo dovolj že ko gremo do avta, peš v trgovino, na sprehod itd. (dovolj ga dobimo že v 15 min "bivanja" na soncu). Torej se ne bomo sončili zato, da bi dobili vitamin D, saj lahko s tem tvegamo le pridobitev kožni raka ... To je samo primerjava.

Preberite si še tole.

Sammy torej kosti ne dobiva, razen tistih umetnih iz posušene kože.

+1 točka

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 26 Marec 2006, 15:08:18
Ma, jaz sem malo skepticna.

"Ste ze videli zdravega volka v naravi?"
Ja ne no, ste sploh kdaj videli volka v naravi? Mislim, stupid question... in kaj hoce s tem povedat, da vsi volkovi pomrejo, ker se jim kosti zataknejo?

Kot drugo, edino v kosteh imas kalcij:fosfor v pravilnem razmerju. Povsod drugod je kalcija prevec. Razen v jajcnih lupinah.

Ne vem... ok, ce bi/bom imela slabo izkusnjo, bom gledala na to drugace. Ne recem, da se ne more zgodit. Ampak se mi zdi, da se mogoce zganja malo prevec panike okrog tega.

Nasa dva dobita kost, obcasno. Telecjo, govejo,svinjsko - ko smo imeli koline, sem dobila celo vreco odvecnih kosti (od 3 prasicev). Pazim, da ne prepogosto, in opazujem iztrebek.

"Je vredno hraniti psa s kostmi, ko veste kaj vse ga lahko doleti (hude bolečine, težka operacija, smrt)?"

Tudi to se mi zdi malo pretirano.

Sicer pa vsak hrani, kot se mu zdi.

+1

battito animale


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #16 : 26 Marec 2006, 15:29:17
lol lillit  :D, lepo si povedala  ;D

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #17 : 27 Marec 2006, 00:36:16
Priznam, nisem brala vsega in mogoce je ze bilo kje napisano. Ce je se opravicujem.

Mi nasemu zaenkrat se ne dajamo kosti, drugace smo pa dajali samo goveje kosti (obvezno kuhane) pa se to ne kot glavni obrok ampak kot posladek in pripomocek za igranje, pa se to bolj poredko.  Do nekega lepega dne, ko se je po nakljucju doma znaslo nekaj vec kosti in so nekako prisle psici v gobec. Zmanjkalo jih je v trenutku (nekaj jih je tudi sama ukradla). Vse lepo in prav do naslednjega dne, bila je mocno zaprta, nobeni tableti niso pomagali, doma bila cela panika. Psica tulila od bolecin, veterinarji niso imeli vec idej kaj ji se dati. Bali so se da nebi prislo do zapore crevesja ali pa do kaksnih poškodb crevesja z kaksnimi ostrimi koscki kosti.  Ampak pri vsej nesreci skupaj se jim je se ultrazvok pokvaril. Tako da za 100% diagnoze niso mogli potrditi in so nas narocili cez 2 dni, ce bi se sum potrdil pa takoj na operacijo.(nebi na tem mestu se o odnosu in profesionalnosti)  Ker ji niso nobeni tableti pomagali je potem babi poskusala se z nekimi domacimi zvarki, ki so pa k sreci prijeli in je bilo potem vse vredu.

Od takrat naprej ji kosti nisem dajala vec in tudi ne vem, ce jih zdajsnjemu psu bom. Hranilne vrednosti kosti tako ali tako nimajo, kot posladek bo pa dobil kaksno bikovko za igro ima pa druge pripomocke, kjer si "brusi" zobke, kateri se mi zdijo manj nevarni (oz. vsaj jaz do sedaj nimam slabih izkusenj.)  Od takrat naprej me je kosti dobesedno strah. Ker si sploh ne mores predstavljati kaksne komplikacije lahko prinese ena sama "slastna" kost v pasjem gobcku. Ko na prvi pogled zgleda prav nedolzno v resnici pa sploh ni.

Zato

+1


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 27 Marec 2006, 01:41:12
Prisegam na občasno dajanje kosti, za njihovo dajanje pa imam samo eno merilo. Kost mora biti tako velika, da je pes ne more pojesti, lahko pa odgrizne hrustančevino. Kost samo malo pokuham (15 minut) ponavadi je tako velika, da jo v loncu skuham samo polovico, potem jo moram pa obrniti in še drugo polovico. Dajem telečje, goveje in konjske, maksimalno eno kost tedensko.

Precej bolj nevarne od kosti so tiste umetne v obliki belih kosov kože z vozlji na koncu, če pes odgrizne večji kos se namreč lahko zaduši, saj kost nabrekne ob stiku s slino.

Edina umetna kost, ki jo jaz dovolim Paxu je Galileo (Dino bone) proizvajalca Nylabone, narejena pa je iz plastike.


shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #19 : 08 April 2006, 09:54:36
Lp, dajem mu kosti šele kake 2 meseca pa še to je dobil drisko po njih ??? čez nekaj ur pa je bil zaprt ??? tako da mislm da mu jih ne bom več dajala, ali pa v res majhnih kiličnah. Dajemu mu pa govejo kost...potem pa še prav veselo cuza ven mozeg ;)


Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #20 : 08 April 2006, 10:02:25
Hai :) Nisem prebrala vseh vaših postov, izrazila bom svoje mnenje o kosteh :)

Naši jih dobijo enkrat mesečno ali pa enkrat na dva meseca. Špringer dobi malo manjšo, beli ovčar malo večjo, labradorca pa ravno nekje vmes :) Baje kosti sčistijo zobe, zato jih tudi dobijo. Resda nimajo potem kristalno čistih zob, ampak je za silo, tolk da ni problema :) Sicer pa naši psi poleti enkrat na dva meseca ne dobijo briket (da lažje prebavijo hrano), zato enkrat ne dobijo le.-te (en dan ne cel mesec, da ne bo pomote!) Tisti dan dobijo pač kost. In vsi jo pojejo. Sicer dobijo tist kar se kupi (kosti, neki posušenga- ne vem, kako se že reče) ali pa kost (mislim, da govejo).
Tkole mamo mi s kostmi :) Jih imajo pa vsi radi, ampak tudi naš beli ovčar ima včasih drisko po njej, sicer se je to zgodilo le nekajkrat, sicer je pa vse OK :)

Lp,

Suns.


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #21 : 08 April 2006, 11:10:15
Aska je prvič dobila govejo kost pred enim tednom, prej dajala ji samo kake bikovke ali te umetne kosti iz kože, pa še to ne prav pogosto. Ravno zaradi tega, ker kosti zapirajo psa, bo redko kdaj dobila kakšno, pri bikovkah in umetnih pa nisem pri njej nikoli zasledila, da bi bila posledično zaprta...lp


taycha

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 11 April 2006, 20:10:38
Dober dan !!!

Jaz imam briardko ......ona je` samo kost od krače .....drugih ne sme ....piščanjčje se ji zatknejo.....na govejo meso in kosti pa je alergična....se ji po celem telesu naredijo hraste ,ki jo zelo srbijo. Moram pa rečt da pr ns Taja kost dobi zelo malkrat!!
               
                                           Lp Tina s psičko Tajo  :)



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 11 April 2006, 22:04:04
Jaz ima tudi same slabe izkušnje, kar se tiče kosti. Vsakič, ko sem dal psu kost so bile težave in se mi ne zdi vredno tvegat.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #24 : 11 April 2006, 22:12:21
Pri nas so kosti ratale bol ko ne glavni posladk in odlična igrača, če je potrebno kakšno stvar vzet iz Neonovega gobca je potrebno pobrati samo kakšno kost, ki jo je pustil kje ležati in je še nisem fliknila stran. Dobiva pa  goveje, obvezno kuhane. Večino jih spravi na prafaktorje brez izjeme, edino kakšni trdnejši deli ostanejo za igro in prinašanje psa okrog  ;) Jih pa obožuje in velikokrat mu jih dam zvečer ali zjutraj, da se malo zabava ko je sam zaprt v pesjaku.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #25 : 16 Maj 2006, 12:27:45
Mogoče neumno vprašanje, ampak zakaj kuhate kosti? Zaradi preprečevanja okužbe z določenimi "zajedalci"?

Astor dobiva trenutno zgolj konjske kosti (v zamrzovalni skrinji pa ga še čaka ogromno goveja kost in nekaj telečjih - vendar, ko bo uradno iz diete). Vse kosti imam zamrznjene, 2x na teden dam eno ven za pol ure (da se malo odtaja) in mu jo dam. Običajno "zmaže" celo (Astor obožuje glodanje - česarkoli). Težav s prebavo še ni bilo. Upam, da bo tako tudi ostalo, ker jih obožuje. Je pa konjske kosti zelo težko dobiti.  :-X


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #26 : 16 Maj 2006, 13:56:25
Pri nas smo pa končali s kostmi, ker je začela Kana bruhati po njih(tudi po uni enkrat na teden), zato smo pristali na teh iz kože, pa še to na tistih, ki so samo zvite in niso lepljene(v obliki kosti).

Lp


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 16 Maj 2006, 16:42:04
Drugače tudi Aska  ne bo dobivala več teh pravih kosti, pa še to jo je dobila sam odvakrat in drugič je imela hude probleme z zaprtostjo  in bo dobivala samo te umetne pač, so ravno tako dobre oz še boljše, ker so prebavljive..lp


Satin

  • *
    • Prispevkov: 3.248
    • Točke: 9
  • When wilderness calls...
Odgovori #28 : 18 Maj 2006, 13:54:07
Lars obožuje kostiin jih vsake toliko dobi, tiste goveje iz juhe, še posebaj so mu ljube tiste v katerih je še mozeg noter in ga on potem lepo ven posrka, zraven pa zadovoljno cmoklja ko kak prašiček :D ::) Drugače pa ima na voljo bikovke, tistih zvitih v oblikih kosti pa ne mara ::) Zaenkrat glede tega z njim še nismo imeli težav, v primeru pa da mu v prihodnosti ne bodo dele dobro bodo črtane z jedilnika!


Lanyca

  • Gost
Odgovori #29 : 18 Maj 2006, 16:29:43
Pri nas pa Lana kosti če jih dobi ne dobi za obrok, ampak kot nevem posladek. Pa še tega več ne dobiva, ker vedno ko kaj takega jemo, pa hoče kdo(babica >:( ::))Lani dati, jaz še pred njo grem pa vse v koš sipljem in potem ni s kosti nič. :)
Drugače pa pomoje ni dobro, da bi pes dobival kosti pogosto.
Naša jih če jih dobiva cca. 2-krat na leto. :)


lp