mladički

majamf · 1779

majamf

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 19 Oktober 2008, 17:41:12
Zdravo!
Jaz sem čisto nova tukaj.....in tudi prvič bomo imeli kužeta. V polovici novembra dobimo novega člana domov - v stanovanje. Izbrali smo Ameriškega Staffordshirskega terierja.
Glede na to, da nimam izkušenj, imam kar nekaj vprašanj. Mi lahko pomagate?
Kako in kdaj učiti in naučiti psa opravljanja svojih potreb zunaj? Koliko časa traje preden se to navadi? Katero hrano uporabljati (brikete,.....) za mladička? Ali so potrebni še kaki dodatni vitamini? Šolanje bomo obvezno naredili, ko bo za to čas.
Skratka, ne vem nič..... Imam pa veliko volje in predvsem ljubezni za našega novega člana.



_Dakota_

  • *
    • Prispevkov: 536
    • Točke: -1
  • - Če ne tvegaš,ni vredno živeti! -
Odgovori #1 : 19 Oktober 2008, 19:17:39
priporočam ti,da pobrskaš po forumu. prepričana sem,da boš na vsako t voje vprašanje našla odgovor v nitih kot so: vzgoja in šolanje,prehrana,... ko preberš,in če ti še vedno kaj ne bo jasno,postavi vprašanje v temu primerni temi - je za vse bolj preglednomtako zate,kot za nas ;)


majamf

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 21 Oktober 2008, 17:55:52
Hvala za sporočilo. Sem že brskala, nekaj že izvedla, vendar nikoli ni preveč informacij......Upala sem, da ima kdo tudi izkušnje s to pasmo psa. Seveda pa se še obrnem na vas.....tako kot si svetovala.
Lp



Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 21 Oktober 2008, 18:08:34
Jaz bi ti predvsem svetovala, da greš v knjižnjico in izbrskaš vso možno literaturo o psih in bereš, bereš, bereš. Tako ti bodo jasne vsaj osnove skrbi za psa od hrane, nege, socializacije ipd. Brez tega raje ne kupi psa. Čimveč sprašuj druge lastnike psov, če jih poznaš in vzreditelja, kjer boš psa kupila. Lahko greš že zdaj v kako pasjo šolo po informacije, ker ti bodo z veseljem svetovali pri vsem.

S psom je treba začeti delati takoj ko pride domov. Jaz ti lahko povem, da sem že imela prej psa doma, in da sem prebrala ogromno literature in forumov, pa sem imela in imam včasih še vedno občutek, da sem izgubljena pri vsem. Sploh s pravilno in dosledno vzgojo je veliko dela.
Zato te nočem strašiti ampak ti dobronamerno svetujem, da se pozanimaj o vsem še preden dobiš psa, ker takrat moraš biti že pripravljena.



n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 21 Oktober 2008, 22:14:43
Kako in kdaj učiti in naučiti psa opravljanja svojih potreb zunaj? Koliko časa traje preden se to navadi?

Tema o sobni čistoči se nahaja tukaj. Upam da je vmes kaj uporabnih informacij. In tako kot je rekla Heilie, začneš še isto minuto, ko mladička prineseš domov. Trajanje, da se bo malček navadil je odvisno tudi od tvoje potrpežljivosti in doslednosti (po vsakem takem "nevarnem" dogodku psa neseš ven in mu ubistvu čim manjkrat daš priložnost, da bi potrebo opravil v hiši)

Katero hrano uporabljati (brikete,.....) za mladička?

Del foruma, namenjen briketirani hrani je tukaj - vmes so tudi teme, "katero hrano izbrati". Je pa najbolje, da na začetku uporabiš kar tako hrano, kot jo ima vzreditelj in se kasneje odločiš, ali boš tisto obdržala, ali ne.

Drugače pa... men en izjemno simpatičen prispevek z naslovom Nekaj novega vsak dan (12 vaj za mladička) vreden branja :)

aja... pa to, začneš še isto minuto, ko mladička prineseš domov, velja tudi za ostale stvari. Ta mali so kot spužve, se jih itak čisto vsaka "traparija" prime (mišljeno za vzgojo in šolanje).

lp Nina