Renčanje ob odvzemu kosti

SCORPION · 12053

gregecc

  • *
    • Prispevkov: 285
    • Točke: 0
  • Dog lover
Odgovori #30 : 13 November 2008, 22:20:01
macika...
popolnoma se strinjam s tabo...
hvala da si me podprla ;)
lp grega

A dog is for life, not just for Christmas!


lejca_

  • *
    • Prispevkov: 595
    • Točke: 0
  • Bucko in Cosmo
Odgovori #31 : 13 November 2008, 22:22:53
Tako kot so ti svetovali ostali, čimprej je treba čimbolj odločno ukrepati. Najbolje in najlažje je, če se te stvari lotimo že takoj pri mladičku, pri odraslem psu pa je lahko že nevarno. Moj pes je pri 3-4 mesecih enkrat zarenčal, ko mu je oči hotel vzeti kost, na srečo sem bila zraven in psu primazala klofuto. Od takrat naprej mu niti na misel ne pride, da bi zarenčal pri katerikoli hrani.


alesh666

  • *
    • Prispevkov: 265
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 13 November 2008, 23:18:10
Treba je to potem tudi redno vzdrževati, torej brskanje po hrani ko je, itd., da se ne "odvadi"...

Pri 14 mesečni in 7 mesečni psički, redno počnem...



nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #33 : 13 November 2008, 23:29:45
*shawty* - pomoje je tvoja psička pofruntala tvoj strah...da če bo zarenčala in lajala nate, se boš ti umaknila. mogoče te malo preveč ona dresira in ne obratno. Nasednič jo kar lepo, brez strahu, vrži na hrbet in bodi nad njo pa malo porenči (je, se sliši smešno, sploh ko to izvajaš na sprehodu - jaz sem to naredila v centru Ljubljane, pa so me ljudje samo debelo gledali, pomoje so mislili, da mi manjka kak kolešček v glavi, ampak zaleglo je). Če bo še kdaj zarenčala, pa kar po gobčku. Brez pardona, zaradi tega te ne bo nihče prijavil za mučenje živali. Sicer sem proti takim vzgojnim, ampak v končni fazi tudi otrok dobi eno čez rit, če ne razume besedno. Drugače sem pa enkrat govorila z enim gospodom, ki ima kavkaškega ovčarja, da je svojega, ko je bil še majhen narahlo ugriznil v uho in je mir, da ve kdo je alfa. Koliko je pa v tem resnice, je pa druga štorija.
Za grizenje povodca...ko začne gristi, reči ne, se ustavi in nalahko butni z nogo ob tla (ne preveč, da se ne poškoduješ :P ). Mogoče bo to pomagalo..edino ne vem, kako imaš ti svojo naučeno na ne....koliko te dejansko uboga v hiši, ko rečeš ne...poskusi s klikerjem...pa če se boš drla nanjo, bo to še večji imun. Rajši samo en glasen ne ali fuj...ampak pri fuj bodi pazljiva. Sem z Ajo enkrat sedela na pijački in je šla mimo ena gospodična, ki jo je Aja na vsak način želela povohati. Ajčki sem rekla fuj to, gospodična se je pa obrnila, me pogledala in rekla, a vi človeku fuj to. jaz pa samo oči ven in sem ji rekla, da sem fuj to rekla psu, da je ne umaže, če pa želi biti, pa izvolijo madam :D
ja mal offtopic...no, povej kako kaj deluje... :D
lp

ZgaGa


Heilie

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 14 November 2008, 10:38:49
Pri naši ob morebitni neposlušnosti oz. namerni gluhosti pomaga povzdignjen glas. Kadar rečem fuj ene štirikrat in ne zaleže, se močno zaderem in psička tako skoči, da takoj razume kaj sem želela povedati. Zadnjič mi je na sprehodu spet nekaj dala v usta in sem rekla fuj, nič ne zaleže, potem sem pa z resnim in odločnim glasom močno zavpila fuj pa ji je stvar kar sama padla iz ust. Ne rečem, da je garant, samo v najslabših situacijah včasih tudi povzdignjen glas pomaga. Ga pa ne prakticiram vsakodnevno ;)



Love_kokerspaniel

  • Gost
Odgovori #35 : 14 November 2008, 14:18:45
aHaa  ::)
NaaiLeepšaa hvaaLAa. ! :)
Bom poskusila kar ste predlagaali ..

                                                          Lpp.  Baarbi in cHappi  :)



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #36 : 14 November 2008, 15:29:28
sem danes poskusila s tem da jo dam na hrbet in sem stala nad njo pa ji je blo malo čudno.. ampak je nehala.. in cel sprehod ni več grizla povodca[ponadavi je dala mir 5min nato spet dalje] .. tako da bom kar s tem delala :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #37 : 14 November 2008, 16:17:10
Če je psička mladiček je vlečenje povodca zanjo verjetno igra. In se pač cufa za plen..in jasno, ga brani in tudi ni vedno rečeno, da je renčanje in kazanje zob in hlastanje po roki povezano z agresijo, lahko je le njen način igre. Če bi mene kdo videl kdaj s psico kako sva se igrali bi verjetno mislil, da mi bo vsak čas utrgala glavo ;) Naš je tudi vlekel za povodec (še danes ga kdaj prime in mene odpelje pokazati kakšno stvar), ampak ker ima delno to v nagonu tega nisem odpravljala s silo. Imela s seboj cufo, kako drugo igračo... ko je začel vleči povodec, sem toliko časa vstrajala, da sem dosegla da je spustil, se umilil..potem je za nagrado dobil svojo cufo in sva se igrala, če sredi ulice pa sredi ulice. In sva bila oba srečna..on je dobil kanček igre, jaz pa dosegla da je povodec pustil na miru. Bolj je rasel, bolj smo omejevali to igranje in na vsako zahtevo da naj spusti pač ni dobil igračke v zamenjavo, ampak samo pohvalo. Danes ni več problemov.

Se pa strinjam, pes nima kaj renčati, kaj šele gristi. Samo enkrat je, ko sem ga hotela iz njegovega bazenčka odpeljati vn.. mi je pokazal vse čekane. Klofuto je pokasiral še predno sem se dobro zavedala, da je res zarenčal in da sem ga res udarila. Prva in zadnja, očitno je lekcija delovala. Sem za vzgoji v "rokavičkah" in psa nimam namestno predpražnika, da bi si ob njega čistila čevlje, ampak če pa pokasira eno klofuto (ni mu treba izbiti zob) se pa ne bo svet podrl in zato še nisi slab lastnik. Še vedno pa pravim, da moji psi, tisti, ki so doma in tisti, ki se bodo name in na družinske člane ne bodo renčali in zganjali agresije nad nami. Ne bom kot moji sosedi, ko mirno stojijo ob steni po 2 uri, dokler se pes ne umiri in jim dovoli spet hoditi po stanovanju. V tem primeru pes definitivno ne dočaka večerje :-X Pa rad gor ali dol...