Izpah pogačice(luxatio patellae)

Tajči · 22003

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #30 : 07 November 2008, 21:21:04
Moji so takrat slikali kolena, in se je baje vidlo da gre za luxacijo patelle + tudi otipalo se je tako.

Verjamem da če gre za izkušenega ortopeda, bo že povedal vse opcije kaj lahko je in povedal svoje mnenje. Kar en veterinar ki nima izkušenj pa bo seveda rekel prvo najbolj verjetno razlago, pa še slikal nebo po možnosti. No k takemu greš enkrat pa nikoli več.


metkus

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #31 : 08 November 2008, 14:05:45
boticelli
- zanimivo, da se je pri tvojemu videlo, ker moj je bil tudi slikan in veterinar je povedal, da se ohlapne vezi ali premala vdolbina(?) za pogacico ne vidita na rtg-ju. Verjetno se izpah vidi, razne anomalije pa ne(?). Seveda, pa sma bila tudi pri dobrem vetu, ki se je specializiral na tovrstne poskodbe.

lp,
Alf&Metka



Tajči

  • *
    • Prispevkov: 21
    • Točke: 0
  • moja cukrčka
Odgovori #32 : 11 November 2008, 12:51:29
Zdravo!

Z Jackom smo danes bili pri g.Matkotu v Topolšici,kateri ga je pogledal in slikal.Rekel je,da slabše skoraj nebi moglo bit :(.Zato se je odločil,da ga operira in to že kar čez en mesec,saj so drugače lahko posledice hude.Tako,da bo Jack čez en mesec operiran,ampak operiral mu bo vsako nogo posebaj.Upam,da bo Jack lahko potem normalno hodil. :)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #33 : 12 November 2008, 15:31:25
Ojej sem vseeno upala da nebo luxacija patelle in se bo vse izšlo ok. Sem malo brala čivava temo...kako pa je drug kuža, je pa čisto ok, saj si dala pol še njega pregledati ali ?

Kot sem že rekla, pri moji situacija ni bila tako huda, je bolj blaga varianta. Vsekakor pa upam da se bo zadeva poštimala.

Aja kaj pa pravi vzrediteljica na to? Jaz bi se pozanimala ali imajo še drugi mladiči iz tega legla to, ali so starši pregledani, ...? Vsaj to ti mora povedati, če je res ok vzrediteljica ter pol če se odločiš še za kakšno njeno čivavo za razstave, bi vsaj če bi bila na tvojem mestu, želela videti zdravstvene dokumente staršev za pregeld pogačice, pa obvezno pogodbo napisati, v primeru da pes ni to kar naj bi bil, ga vrneš ali pa da del denarja nazaj.