stresanje z ušesi-glavo

natka · 17412

natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
: 04 November 2008, 13:49:12
naša novofundlandka otresa z glavo, mislim da otresa ušesa. a bi lahko šlo za vnetje?


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #1 : 04 November 2008, 13:58:35
ja



McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #2 : 04 November 2008, 13:59:12
Možno je, preko foruma pa vedet ne moremo. Poglejte in jo po potrebi peljite do veterinarja.



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #3 : 04 November 2008, 13:59:42
in kaj pomaga, razen obisk veterinarja. sem slišala za eno rastlino- natresk, a je komu znano?

a je res, da ne smeš psa cepit če ima vneta ušesa  ???


natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #4 : 04 November 2008, 14:00:09
Možno je, preko foruma pa vedet ne moremo. Poglejte in jo po potrebi peljite do veterinarja.

sprašujem za mnenje.


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #5 : 04 November 2008, 14:03:45
Natresk pomaga preden so usesa vneta.

Imas doma Clorexiderm Oto? (men se zdi da se mu tko rece)

Drugace ti pa svetujem obisk pri veterinarju ;)



natka

  • *
    • Prispevkov: 239
    • Točke: 0
  • Bonga
Odgovori #6 : 04 November 2008, 14:06:58
Natresk pomaga preden so usesa vneta.

Imas doma Clorexiderm Oto? (men se zdi da se mu tko rece)

Drugace ti pa svetujem obisk pri veterinarju ;)

nimam, ker še nikoli nismo imeli takih težav. a dobim to v lekarni? saj ne vem v kateri fazi so ušesa, ker če jo primem za ušesa nič ne cvili pa ko ji čistim tudi ne. edin to stresanje mi je čudno.


McKruster

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 600
    • Točke: 1
Odgovori #7 : 04 November 2008, 14:19:19
Ne, pelji k veterinarju, ker je lahko vneto notranje uho in se sploh ne vidi. Jaz sem cepila kljub vnetemu ušesu, res pa je, da sem stvar takoj opazila in vnetje ni bilo ne vem kaj močno, tak da se nisem sikirala.



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #8 : 04 November 2008, 14:59:14
Ali pa je lahko celo tujek...

Veterinar, ki ima aparaturo za pogledat in ne domača lekarna. Sej velikokrat je v redu, v takih situacijah pa ne!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #9 : 04 November 2008, 15:17:12
Jaz bi ji danes v ušesa nalila tekočino za čiščenje ušes. Če v 24 h ne bi bilo bolje, potem bi jo peljala k veterinarju.



Smrček

  • *
    • Prispevkov: 2.016
    • Točke: 0
  • Little star :*
Odgovori #10 : 04 November 2008, 15:23:36
in kaj pomaga, razen obisk veterinarja. sem slišala za eno rastlino- natresk, a je komu znano?

Ja meni je znano! In tega svojemu psu NIKAKOR ne dajaj!!!! Vem iz lastnih izkušenj jaz sem imela včasih neprestano vneta ušesa in mami je vprašala zdravnico če mi lahko da natresk da nebi bila skoz na antibiotikih. Zdravnica je rekla ne ker lahko imaš nekaj narobe z ušesem (zato je potrebno slikanje glave(?)) in gre ta tekočina k možganom in je to narobe! res da smo s psi malo različni in mogoče to nevelja ampak tako za vsak primer ;)

I´m the sweetest trouble maker ;) :D


Manca

  • Gost
Odgovori #11 : 04 November 2008, 16:20:39
Tvoj opis stresanja z glavo je popolnoma enak kot ga je imela moja psička. Diagnoza glivice kvasovke. Dobivala je otonazol en mesec in se je pozdravlo. Tako da ne odlašaj, pelji jo h veterinarju  ;)



italijancek

  • *
    • Prispevkov: 442
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 04 November 2008, 17:44:49
naša novofundlandka otresa z glavo, mislim da otresa ušesa. a bi lahko šlo za vnetje?


lahko so tudi ušesne garje...na tvojem mestu bi vsekakor peljala psa k veterinarju na pregled. ko pes otresa z glavo pomeni, da že ima bolečine ali srbečico...silno neprijetno torej...
držim pesti, da ni nič hujšega!
lp



wolfdang

  • *
    • Prispevkov: 101
    • Točke: -10
Odgovori #13 : 04 November 2008, 17:53:42
Pelji k veterinarju. Lahko je vnetje ušesa, to pa najlažje ugotoviš, če psu smrdi iz ušesa. Lahko pa so tudi ušesne garje, lahko pa kakšen tujek v ušesnem kanalu ( seme trave ali kaj podobnega). Tega pa ti lahko odstrani  veterinar po pregledu ušesnega kanala z posebno lučko..



Ribica_Tina

  • *
    • Prispevkov: 194
    • Točke: 3
Odgovori #14 : 05 November 2008, 10:11:12
Mi smo se ravno pozdravili za tole zoprno zadevo...gre za kvasovke oz vnetje notranjega ušesa, kar pa mora diagnosticirati veterinar.

3 tedne smo bli na antibiotikih  (tableti + tekočina za ušeska)...ČIMPREJ K VETU!!!!



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 17 Maj 2011, 16:01:04
naš je tudi začel otresati z glavo, in praska si ušesa.

Grem po čistilo za uhe pa če ne bo bolje k veterinarju? Ali naj ga kr k veterinarju popokam?



miskica

  • *
    • Prispevkov: 102
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 17 Maj 2011, 16:41:10
K vetu. Če je vnetje, bi s čistilom lahko še sranje naredila.



leahomar

  • *
    • Prispevkov: 95
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 18 Maj 2011, 11:00:35
Tudi moja psička stresa z glavo in se praska po ušesih. Bili sva pri veterinarju in ima vnetje ušes, tako, da je dobila kapljice.
Je pa možno vnetje tudi če pride voda v uho... Naša dva sta se vsaki dan kopala in tekala po vodi, in zaradi tega se ji je vnelo uho.

Tako, da pojdite do veterinarja, če ima vaš kuža take znake. Sami namreč vnetja ne morete potrditi, kaj šele zdraviti brez primernih zdravil.


yab

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 14 September 2011, 09:24:58
Jaz imam kužka pasme mops, dalj časa je imel težave z ušesi (neprijeten von,j izcedek, stresal je z glavo, zelo slabo je slišal). Večkrat sem bila z njim pri veterinarju, dobil je antibiotik in mazilo Otonazol! Za nekaj časa mu je pomagalo potem pa se je težava spet pojavila!
Potem pa mi je kolegica prinesla naj poskusiva še z EAR NORMOM to je razpršilo za ušesa za pse in mačke, všeč mi je bilo že to, da je narejeno iz povsem naravnih sestavin raznih rastlinskih olj. Začela sem mu dvakrat na dan ubrzigavati ti v ušesni kanal in mu nežno umasirala v uho, to pčneva zdaj peti dan in ušesa ima čista opazila sem, da me spet sliši in tudi ostali bolezenski znaki so izginili. Upam da bo tako tudi ostalo, čeprav bom s terapijo kar še nadeljevala, saj je EAR NORM povsem naraven in mu nima kaj škodovati :)



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #19 : 14 September 2011, 09:32:02
Lepo, da je še kaj na tržišču naravnega... Če zadeva ni samo reklama in ma pes res take probleme z ušesi in se zadeva ponovi, nebi bilo slabo ušesa globinsko očistit pri vetu. Pes je v narkozi ali pomirjevali. Našemu je vet očistel med operacijo zob...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


ajsaquinny

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 04 November 2011, 20:05:35
Pomojem je še najboljše, da greš h veterinarju.
Mi imamo tudi psičko pasme sibirsky husky in je imela unetje ušesa. Ušeso je imela rdečkasto in malo rjavkastega izcedka. Z mami sva jo peljali k veterinarju in ji je moral ščistiti sluhovod. Imela je nekakšno unetje  sluhovoda. Dal nam je tudi zdravilo za uho - OTONAZOL. Res super zdravilo. Učinkovalo je takoj in po nekaj dneh je izcedek izginil in psička se je počutila veliko boljše.
http://www.ad-astra.si/upload/PASJE%20UHO%20NI%20LE%20ORGAN%20ZA%20SLUH.pdf  :-\  ;D