Legalno manipuliranje z rodovniki iz države bivše Jugoslavije!

Tecka · 22856

ksenija oseli

  • Gost
Odgovori #60 : 02 Oktober 2007, 11:07:57
pozdravljeni

pozdravljam in podpiram gesto predsednika sekcije z objavo pisma na straneh skvpm. koncno je naredil tisto, proti cemer se je borila ze slavi kot bivsa predsednica sekcije in upam da to ni njegova zadnja poteza.

damijana gotlina poznam osebno in mi ni prav da se na forumu pojavijo natolcevanja na njegov racun, ki niso resnicna. ce je imel toliko poguma, da je objavil pismo, mu dajem moralno podporo in demantiram pisanje dejana  zigona.

damijan gotlin nikoli ni posiljal svojega dekleta v poizvedovanje v psarno ines in dejana. ni prav pisati o osebnih stvareh na forumu. polona se je za nakup odlocala vec casa, obiskala prakticno vse psarne, tudi mojo in takrat ni bila v zvezi z damijanom gotlinom. tako da je tako natolcevanje ki posega v osebno raven zelo  nizkotna in podla gestam ki bi zahtevala obravnavo kje drugje ne tukaj.

kako pa prodaja svoje mladice in koliko jih podari pa je njegova stvar. kakor jaz vem ni imel tezav s prodajo, saj je nekaj kupcev obrnil tudi name. ce pa jih je podaril, pa upam da je to storil tako dobro kot jaz.

sestanek sekcije je bil, na  njega smo bili vabljeni vsi in tudi nov sestanek bo. v kratkem. odzovite se in pridite diskutirat o teh zadevah na 4 oci in ne na forumu.

sicer pa je ND trenutno najpopularnejsa pasma v sloveniji in delovanje sekcije mora iti v smer
1. da se prepreci pridobivanje rodovnikov iz drugih drzav
2. da se doseze sklep, ki bi dajal moznost vzreje le psem z popolnim zobovjem oz na kratko nic vec pogojnih vzrejnih dovoljenj na racun zob

saj imamo genetsko bazo, ki je precej vecja kot je bila pred desetimi leti in je prav da se iz nje izlusci le najbolje.

pa da me ne boste narobe razumeli, najbolje je lahko tisto, ki prihaja iz gorenjske ali stajerske.

lp
ksenija



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #61 : 02 Oktober 2007, 12:07:13
Ksenija se popolnoma strinjam z marsičem, vendar sem pa mnenja, da bi se pred objavo takšnega članka moralo sklicati sestanek in potem objavljati takšne stvari.

Jaz osebno sploh ne bi javno reagirala, če ne bi bilo v tem članku zapisano:

Citiraj
Lastniki so se na moj poziv, da pojasnijo situacijo in predložijo rodovnik, odzvali z molkom. Glede na to, da je bila psičkina mama pripeljana iz Srbije, sem povprašal na srbski kinološki zvezi, če je kdo mogoče paritev, leglo in kotitev pred skoraj letom in pol prijavil tam. Na Kinološki zvezi Srbije so mi po telefonu celo dvakrat potrdili, da jim o tem leglu ni nič znanega, da ni bilo nikoli prijavljeno in da niso nikoli prejeli nobene vloge za izdelavo rodovnikov. To pa se je kmalu po mojem poizvedovanju spremenilo, saj je ravno takrat prišla prošnja za izdelavo rodovnikov.

Tukaj se midva najdeva. In tudi Gotlin je dobil kar je iskal. Zakaj bi midva morala biti tiho o domnevah, ki pridejo same do naju, če pa tudi on piše o domnevah o naju !!!

Tudi meni je v interesu, da se nezakonitosti odpravijo, saj se tudi jaz podajam v vzrejo na slovenski kinološki zvezi in ne srbski !!!!

Ni moteče KAJ  je Gotlin naredil, temveč NA KAKŠEN NAČIN in za kakšne žrtve.

Rodovnik je prišel takrat tudi zaradi vzrejnega pregleda in zato, ker sem JAZ OSEBNO tako težila.

Če bo ta primer kaj spremenil v slovenski kinologiji bo naša žrtev upravičena in z moje strani pozabljena.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #62 : 02 Oktober 2007, 12:45:59
Tukaj se midva najdeva. In tudi Gotlin je dobil kar je iskal. Zakaj bi midva morala biti tiho o domnevah, ki pridejo same do naju, če pa tudi on piše o domnevah o naju !!!

Tudi meni je v interesu, da se nezakonitosti odpravijo, saj se tudi jaz podajam v vzrejo na slovenski kinološki zvezi in ne srbski !!!!

Ni moteče KAJ  je Gotlin naredil, temveč NA KAKŠEN NAČIN in za kakšne žrtve.

Rodovnik je prišel takrat tudi zaradi vzrejnega pregleda in zato, ker sem JAZ OSEBNO tako težila.

Če bo ta primer kaj spremenil v slovenski kinologiji bo naša žrtev upravičena in z moje strani pozabljena.

Ines daj še enkrat dobro preberi... ali Damjan v svojem članku kje navaja ime in priimek lastnika? ali kje navaja ime psice? Ali navaja njene razstavne rezultate? Ali navaja kakršen koli podatek, ki bi morebitnega bralca lahko takoj povezal s tabo?
Če ne bi bila prisotna na razstavi v Trbovljah in videla pri Radi napisano rodovnik v delu tudi sama ne bi vedela za katerega psa gre, tako kot ni vedela Tečka. Praktično si se ti sama javila in izpostavila ob tem pa pač moraš računat, da si vsi želimo stvari razčistiti in se bralcem tega prispevka poraja kup vprašanj.

Lp nina



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #63 : 02 Oktober 2007, 13:49:06
Citiraj
Ines daj še enkrat dobro preberi... ali Damjan v svojem članku kje navaja ime in priimek lastnika? ali kje navaja ime psice? Ali navaja njene razstavne rezultate? Ali navaja kakršen koli podatek, ki bi morebitnega bralca lahko takoj povezal s tabo?
Če ne bi bila prisotna na razstavi v Trbovljah in videla pri Radi napisano rodovnik v delu tudi sama ne bi vedela za katerega psa gre, tako kot ni vedela Tečka. Praktično si se ti sama javila in izpostavila ob tem pa pač moraš računat, da si vsi želimo stvari razčistiti in se bralcem tega prispevka poraja kup vprašanj.

Lp nina

Nina - jaz vem, da vi niste vedeli za koga se gre. Jaz pa sem in hočem, da se stvari pride do dna. Ne pa da potem za hrbtom govorijo kako in kaj.
Vem, da če bi bila tiho že na začetku do tako "vroče" debate sploh ne bi prišlo.

Če že ljudje kažejo name naj vsaj vejo zakaj

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #64 : 02 Oktober 2007, 14:15:01
Jaz še kar ne vem, zakaj samo pozornost obračaš drugam in ne pojasniš svojega stališča. Od a do ž. Saj imaš možnost. Že tretjič te nagovarjam.

Kristinca & Florinca


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #65 : 02 Oktober 2007, 15:44:29
Zdaj imam pa tudi že jaz pol kufer. Redno spremljam forume o dogah, tudi na to temo sem prišla preko dogaške teme. In ker berem že od začetka te ˝afere˝ ali kakorkoli bi se temu reklo, čakam že nekaj dni na izid ali razlago z strani lastnice vpletene psice Rade.... in sem se že pošteno načakala, odgovora ki bi karkoli razjasnil oz. pojasnil pa od nikod.........





Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #66 : 02 Oktober 2007, 16:01:48
boticelli, kaj si pa pričakovala, da bo Ines kar priznala? Odgovora pa itak ne bo, če ga ni bilo do sedaj, očitno uživa, da ga nekateri pričakujejo in ima ljudi le za norca, ko vsakič spelje pogovor v drugo smer in je strogo prepričana, da ima le ona prav in vse po regelcih.
Priznala 100% ne bo, ker je prepričana, da ima prav!


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #67 : 02 Oktober 2007, 16:07:25
Kast - ne piši v mojem imenu, prav  :)

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Kast

  • *
    • Prispevkov: 1.317
    • Točke: 9
Odgovori #68 : 02 Oktober 2007, 16:13:19
Aha, sori, se pravi da sem napisala tisto,  kar si ravnokar nameravala. No, v bodoče ne bom več pisala v tvojem imenu :)


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #69 : 02 Oktober 2007, 16:21:21
Sem šla prav študirat na strani FCI pod pravila, vzreja (http://www.fci.be/reglements.asp?lang=en&sel=5), če kje piše, da je možno leglo prijavit za nazaj, pa o tem nikjer ni govora. Prav tako sem pogledala na vse možne naslove klubov, kinoloških zvez in to nikjer ni predvideno. Mogoče bi bilo pa pametno, kako v takem primeru (lahko tudi hipotetično brez podatkov) kontaktirati FCI. Če bi šlo za mojo psico in bi bila prepričana, da delam prav bi to naredila.
lp
T.

8)


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #70 : 02 Oktober 2007, 16:21:55
Saj vem da če do sedaj ni bilo odgovora, ga tudi sedaj ne bo...
Resnično pa upam, da se bodo take zadeve raziskale, sankcionirale in da bo v prihodnje vse skupaj pod bolj strogim nadzorom.

Pa še to hipotetično vprašanje, recimo da se odkrijejo ljudje ki počnejo take stvari (namreč ponarejajo rodovnike ter vzrejajo z takimi psi) in imajo psarno registrirano, na kakšen način se jih da kaznovati?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #71 : 02 Oktober 2007, 16:41:42
Kaznuje se jih s prepovedjo vzreje.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #72 : 02 Oktober 2007, 16:42:32
Da razširim moj post:

KZS jih kaznuje s prepovedjo vzreje, rodovniške seveda. Na žalost jim nihče ne more preprečiti nerodovniške (vz)reje.



COSTA

  • *
    • Prispevkov: 309
    • Točke: 0
Odgovori #73 : 02 Oktober 2007, 17:02:16
Da razširim moj post:

KZS jih kaznuje s prepovedjo vzreje, rodovniške seveda. Na žalost jim nihče ne more preprečiti nerodovniške (vz)reje.

TOČNO TAKO !!!!!!  >:(

L.P.P. Špela



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #74 : 02 Oktober 2007, 17:26:15
Prvič bi se morali vprašati, zakaj sploh se leglo prijavlja za nazaj? In za koliko časa nazaj?

Če so mladiči že za oddajo oz. so že oddani, potem bi bilo skrajno čudno, da bi prijavil leglo, ker nimaš nobenih dokazov, da je leglo sploh obstajalo...



katjaT

  • *
    • Prispevkov: 303
    • Točke: 2
  • bobi je car
Odgovori #75 : 03 Oktober 2007, 10:48:36
Mene pa zanima, kje piše, da lahko napišeš rodovnik v delu?
Žal nimam dostpa do vseh aktov KZS (toliko o javnem delovanju  >:() v edinem dostopnem pa sem zasledila le to:

Na razstavi lahko sodelujejo le psi s priznanim rodovnikom, stari najmanj štiri mesece (starost
na dan razstave).
Psi, katerih lastniki živijo na ozemlju naše države, morajo biti vpisani v Rodovno knjigo KZS.
Ce niso, se jim bosta ocena in morebitni naziv ali kandidatura priznala šele po vpisu.
Pse, ki so bili poleženi v tujini in so last tujih oseb, se lahko ocenjuje le, ce so vpisani v
rodovno knjigo, ki jo priznava FCI, in so v katalogu prijavljeni s številko vpisa v tako
rodovno knjigo.
Organizator lahko v pogojih prijavljanja zahteva, da morajo vsi razstavljavci k prijavnici
priložiti tudi fotokopiji rodovnika in potrdila o placilu prijavnine.

Poleg tega v enih FCI pravilih piše, da mora biti številka rodovnika na vseh dokumentih (tudi prijave na razstave) mislim vsaj...  ???