prekratka kost v komolcu

katja_L · 6356

katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
: 04 November 2008, 14:17:21
OJ..

Imam 8 mesecev starega border collie-ja.Moj pes šepa na levo tačko zaradi tega smo se odpravli na slikanje k dr.Matko-tu kateri nam je povedal da ko je kuža rastu se mu ena kost ni pravilno razvijala in ostala krajša(tle se je naredu okrušek),zato smo se po pogovoru odločli za operacijo, katero še čakamo.

Mene zanima če ima kdo podobne izkušnje?


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #1 : 04 November 2008, 15:19:27
a še en revež z okruškom?  :'( tega je pa pri bordejih vedno več...

Lahko se odpraviš še po drugo mnenje k Zorkotu (ravno tako ortoped). Ampak če ima pes resnično okrušek, potem pomaga samo operacija.



katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #2 : 04 November 2008, 19:09:11
a še en revež z okruškom?  :'( tega je pa pri bordejih vedno več...

Lahko se odpraviš še po drugo mnenje k Zorkotu (ravno tako ortoped). Ampak če ima pes resnično okrušek, potem pomaga samo operacija.

ja ima res okrušek.Mene bolj zanima po operaciji kako je če ima kdo izkušnje?


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #3 : 04 November 2008, 19:14:37
Naša prejšnja psička je imela okrušek :-\ smo jo operirali in je potem še kak mesec bila bolj boga .. smo hodili samo lulat in te zadeve smo več preležali potem pa smo počasi začeli spet nazaj normalno hodit.. in sploh ni veš šepala :) tako da smo bili zelo zadovoljni :) je res da je po operaciji živela le še malo več kot pol leta.. ampak do takrat ni veš nikoli šepala :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #4 : 05 November 2008, 18:09:09
ja ima res okrušek.Mene bolj zanima po operaciji kako je če ima kdo izkušnje?

Pobrskaj malo po temi o borderjih ali pa velikih švicarskih. Boš našel/a veliko informacij.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #5 : 05 November 2008, 22:46:10
OJ..

Imam 8 mesecev starega border collie-ja.Moj pes šepa na levo tačko zaradi tega smo se odpravli na slikanje k dr.Matko-tu kateri nam je povedal da ko je kuža rastu se mu ena kost ni pravilno razvijala in ostala krajša(tle se je naredu okrušek),zato smo se po pogovoru odločli za operacijo, katero še čakamo.

Mene zanima če ima kdo podobne izkušnje?

Živjo.

Ja, mi smo imeli isto sra*** pri Lumovi 7 mesecih. Nekaj sem o tem pisala tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1234.0.html nekaj pa tudi v BC temi. Če te pa kaj zanima, me pa kar vprašaj.




katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #6 : 06 November 2008, 11:38:11
Živjo.

Ja, mi smo imeli isto sra*** pri Lumovi 7 mesecih. Nekaj sem o tem pisala tu http://www.pesjanar.si/forum/index.php/topic,1234.0.html nekaj pa tudi v BC temi. Če te pa kaj zanima, me pa kar vprašaj.



Ja tudi mi imamo pri 7 mescih zdej to.Bol me zanima to ko sem prebrala da trenirate agility.Ker meni je reku dr.Matko da to se ful redko zgodi(da ima prekratko kost) in da nikoli ne bom mogla nič trenirat z njim? :'( :'(


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #7 : 06 November 2008, 14:52:14
Aja, ne mi smo meli "samo" okruške. Za prkratko kost ne vem, ampak bi pa vseeno glede tega povprašala še koga drugega - še eno mnenje, namreč. Ker meni je tudi že Matko na vsakem pregledu rekel kaj drugega, tako da ...



katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #8 : 08 November 2008, 17:18:00
Mi smo dobili datum.. 24.11 imamo operacijo  :( :( tako da drzimo pesti :-\


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #9 : 08 November 2008, 21:17:21
Si povprašala še koga? Magari po telefonu? Sicer tudi sama menim, da je Matko pri teh stvareh najboljši (čeprav resno - malo ga jemlji z rezervo glede okrevanja, včasih reče na enem pregledu nekaj, na drugem pa precej drugače), ampak dodatno mnenje ne škodi  ;) Pesti pa itak držimo!



katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #10 : 09 November 2008, 09:10:19
Si povprašala še koga? Magari po telefonu? Sicer tudi sama menim, da je Matko pri teh stvareh najboljši (čeprav resno - malo ga jemlji z rezervo glede okrevanja, včasih reče na enem pregledu nekaj, na drugem pa precej drugače), ampak dodatno mnenje ne škodi  ;) Pesti pa itak držimo!

nisem vprasala ker se itak na slikah lepo vidi kaj je..čeprav imaš prav, nič me ne stane vprašat se koga..bom poklicala jutri


shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #11 : 25 November 2008, 19:40:41
bom kar tule vprašala :)


Mi smo bili danes na slikanju kolkov, komolcev in hrbtenice. 1 kolk je popoln, drugi kolk je malo ven iz jamice, vendar nič takega kar bi nas moralo skrbeti, in kar bi lahko povzročalo težave.. ker je še vedno pod kotom 90stopinj.. Potem komolci.. na obeh komolcih je neka napaka.. kost je premaknjena malo dol ali kako se naj izrazim.. na levi tački malo bolj.. vendar je to odstopanje minimalno[dr.Matko je rekel nekje pol milimetra]. Čez 2meseca imamo ponovno slikanje če se bo poslabšalo gre na operacijo da se poravna in bo potem vredu.. če se nebo nič spremenilo.. je to nebo oviralo pri življenju in ne bo imela nobenih bolečin ker je odstopanje zelo majhno.. :)

Sedaj pa vprašanje.. na internetu sem zasledila več tablet za boljšo razvijanje in rast kosti in sklepov[cortaflex, GAG in podobne].. ima kdo kakšne izkušnje s temi rečmi? Je vredno poskusiti? In ali so primerne za mladiča? :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 26 November 2008, 00:09:30

Sedaj pa vprašanje.. na internetu sem zasledila več tablet za boljšo razvijanje in rast kosti in sklepov[cortaflex, GAG in podobne].. ima kdo kakšne izkušnje s temi rečmi? Je vredno poskusiti? In ali so primerne za mladiča? :)


Ja, Lum trenutno jemlje te tablete, ki se jih kupi tudi na pasji.net - cortaflex, pred tem pa je že tudi GAG (kot mladič), consequin pa še ene (flex-neki  ???), pa še ful različnih se da dobit. Ne vem, ali dejansko kaj pomagajo, ampak sem se odločila, da mu jih raje dajem, da si ne bi pač kdaj kasneje očitala, zakaj mu jih nisem, ker škode naj ne bi povzročale nobene. Sicer pa vprašaj Matkota, ti bo znal lepo razložit  :)



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #13 : 26 November 2008, 00:10:36
Mi smo dobili datum.. 24.11 imamo operacijo  :( :( tako da drzimo pesti :-\

Kaj novega?



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 26 November 2008, 07:56:54
Lay je bil v pondeljek operiran.Matko je bil ful zadovoljen z operacijo.Zaenkrat je vredu.En teden ima  mirovanje in potem dajo dol povoje iz tačke,in bo lahko počasi začel hodit.Čez tri tedne se čujejo kako je,če še šepa....bojo mogli it nazaj.Ker je imel še neko zarezo  :-[ in to ga je bolelo. Najboljša novica pa je...Če bo vse vredu,čez dva meseca pozabijo na poškodbo in operacijo in začnejo trenirat agility brez problema  :o :o  8)
Bo katja povedala kaj več....


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #15 : 06 Januar 2009, 14:48:00
Ojla..
mi se javljamo iz končno končanega 6 tedenskega počitka ;).Lahko samo rečem da sprememba je fuuulll vidna ;D ;D Ta teden  imamo 2x na dan po 20 min sprehoda in nasslednji teden počasi stopnjujemo..

CAU CAU


katja_L

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 0
  • *BC Lay*
Odgovori #16 : 03 April 2009, 15:16:28
Žal so spet slabe novice  :'( Lay je začel spet šepat tako da smo hodli zdej po tri doze neke tekočine za obnovitev sklepa..ampak očitno niti to mu ne pomaga ker SPET šepa  >:( tako da smo zdej naročeni na artroskopijo da se bo vidlo če je še kje kaj druzga  >:( Tako da prav nimamo sreče :-\


tadika

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
  • Iška
Odgovori #17 : 16 Oktober 2010, 23:36:56
Bi lahko dobila še kakšno informacijo o vašem primeru? Mi imamo tudi probleme z prekratko kostjo v zadnji tački... zanima me ali je diagnoza bila podobna in kako je potem psiček okreval...
Lp