"Kosti" iz kože, najlonske kosti in podobno

nani · 2983

nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
: 08 November 2008, 14:44:50
Jaz svoji psički dajem umetne kosti, recimo eno na dan (cca. 12 cm veliko).
Kaj pa vi?



shawtyy*

  • *
    • Prispevkov: 593
    • Točke: 0
  • my sunshine :*
Odgovori #1 : 08 November 2008, 15:10:15
Naša ma te tamale palčke barvne.. niso glih kosti.. pa jih zgrize ene 3 na dan + eno "kost" dobi ko zobke čisti vsak večer po večerji :)

Urska in Joy


My angel.. Ajka  2009-2014


nani

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 08 November 2008, 15:42:02
Sam da ji ne dajem preveč, pa tudi zamoti se malo.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #3 : 29 Marec 2009, 23:07:19
Mene pa zanima, če zna kdo kaj več povedati o teh najlonskih kosteh kot so Nylbone in podobne.
Včeraj sem kupila v Zootiku nekaj podobnega, samo od drugega proizvajalca, sedaj me pa zanima nekaj stvari.
A je ta zadeva v celoti užitna? Namreč, meni so 3 prodajalke razložile da je to za pojest.
Kako se najlon prebavi?
Na slovenski deklaraciji piše, da ob grizenju najlon razpade in potem se pes dokoplje do zelenjavne palčke ki je v sredini, in meni iz tega nažalost ni razvidno, ali je za pojesti tudi najon ali ne. Ker moj labradorec bo seveda vse pojedel  ::)

Kakšne izkušnje in mnenja so dobrodošla.



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4 : 29 Marec 2009, 23:11:10
Tele najlonske kosti sem tudi jaz videla v Zooticu v petek in tudi meni ni jasno, kam pol tisti najlon gre  ??? Moj ni labradorec, pa če mu dam takalo kost, bo celo požru ::)
Tako da tudi mene zanimajo mnenja in izkušnje  :)

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #5 : 30 Marec 2009, 09:34:12
Originalni Nylabone so v  dveh variantah, taki ki so za pojest v celoti in taki, ki so namenjeni samo žvečenju.  Poglej kaj piše na original embalaži, na slo. deklaracije se ni vedno za zanašat ;)



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #6 : 30 Marec 2009, 10:15:29
Na Nylabone pise, da se te "plasticne" odlomijo v obliki majhnih kosckov, ki kao brez tezav potujejo skozi pasja prebavila in se izlocijo. Za te Kongove, ki imajo notri "omako", pa ne vem... moja dva sta in Nylabone in te Kongove precej obdelala brez problemov.

(pa ce kdo ve kje se dobijo Nylabone v Sloveniji se priporocam... :))



battito animale


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #7 : 30 Marec 2009, 13:23:33
hmm..bom pogledala še tekst  v angleščini, sam meni še vseeno ni jasno kako se najlon prebavi? Ker to je ubistvu umetna zadeva-kot plastika, a to naj bi pol v želodcu prav razpadlo, ali naj bi dobesedno potem kuža to po koščkih izločil, ker to je sigurno nevarno (da se kje ne zatakne), ubistvu me konkretno zanima prebavljivost najlona, ker naprimer za kosti iz živalske kože vem, da jih želodčna kislina razgradi, in se pač normalno kot hrana prebavijo, npr. koščke plastične igrače je pa izločil neprebavljene.



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #8 : 31 Marec 2009, 23:09:49
no samo poročam, da so skrbi odveč, ker je moja pametna glavca očitno ugotovila da zadeva ni užitna  >:D, vsaj zaenkrat  ::)
naslednič bo res boljše da mu dam eno tapravo kost  :P