Beagle

ursa · 1488450

belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1020 : 27 Marec 2008, 15:39:18
oj!
ne vem zakaj, samo na noben način mi noče prilepit nobene slikice. Se bom še potrudila in upam, da mi bo uspelo



Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1021 : 27 Marec 2008, 15:42:55


Men tudi ne gre.



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1022 : 27 Marec 2008, 15:48:06
hesta, a so ti mladicki iz Tolmina zdaj stari 7-8 mesecev? Ker ena psicka je doma za Bezigradom, pa je iz tistih koncih .. vem da je bila pri 6-ih mesecih, ko smo se nazadnje srecali,  se precej majhna. Drugace ima pa meni zelo lepo glavo.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1023 : 27 Marec 2008, 15:49:04
Uploadajte slikce na moj-album.com ali shrani.si in potem med [ img ]   [ / img ] prilepite URL slike, brez presledkov.

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


žaja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1024 : 27 Marec 2008, 15:51:19
Preizkušamo kako se uploada slika..



žaja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1025 : 27 Marec 2008, 17:14:33
Živjo!
Sem Žaja, ena izmed Ž-jevčkov.
Lep pozdrav vsem mojim bratcom, sestricam in vsem ostalim.



Carmen6

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #1026 : 27 Marec 2008, 20:03:50
OO, zdravo Žaja,naša sestrica, me veseli da ste se nam pridružili ! :)
Vidim da tudi Žaja uživa na snegu, naša Živa je pravi tekač na dolge proge, kadar je na snegu in laufa kot nora (pa saj že veste,da ji ime Živa prav leži).Kako ste kaj?Vidim, da je Žaja prava lepotička  :o!

LP



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #1027 : 27 Marec 2008, 20:10:04
Živjo Žaja!

Zdaj so pa že tri Ž-jevčice tukaj gor! Žana lepo pozdravlja Žajo in Živo! ;D




hesta

  • Gost
Odgovori #1028 : 28 Marec 2008, 07:03:29
Ribica!ja, tisti malčki, ki jih iščem so takšne starosti približno, imam točne podatke bom pogledala.Naš Lucky Boy je njihov dedek, zato me res zanima kako izgledajo
Zdravo,Ž-jevčki, lepo, da vas vidim, vsaj na sliki.
Belča!Sem že videla starše tvoje psičke in nekaj njunih potomcev, tako, da si kar predstavljam kako tvoja psička izgleda v živo.



mava

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
  • Naša princeska
Odgovori #1029 : 28 Marec 2008, 08:42:15
Najprej vse skupaj lepo pozdravljam! Sem fenica beaglov že približno štiri leta in letos oz. v roku enega leta se mi bo uresničila želja, da bomo v našo družino lahko pridobili tega novega člana. Vaš forum prebiram redno, ravno tako sem o tej pasmi prebrala vse mogoče. Hesta zanima me kdaj načrtuješ naslednji podmladek oz. kako povezavo s kakšnim drugim kvalitetnim lastnikom podmladka?
Lep pozdravček ;D



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1030 : 28 Marec 2008, 10:54:54
ojla!
a slučajno kdo pozna plemenjaka JANFREY HOTSTAFF HOOCH-a. Je namreč eden izmed edinih treh plemenjakov v Sloveniji, ki so primerni za mojo Belo. ker mi na slikah deluje ful lep, sem se dogovorila za paritev, ki bo drug teden. Imam upanje, da bodo mladički čudoviti, predvsem pa ko odrastejo ne previsoki, če se bodo vrgli po starših, saj ima Bela 36cm, Hooch pa 38,5cm. Tako, da ciljam na kvalitetno leglo, ki mu bom res lahko posvetila veliko časa, saj sem ves čas doma.
hesta, a je tvoj Lucy Boy pol tud od moje Bele dedek?



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1031 : 28 Marec 2008, 13:06:31
hesta: plocevina je samo plocevina, vazno da si ti ostala v enem kosu!!!! zelimo ti cimhitrejse okrevanje - pa upam, da se kmalu kaj vidimo.

belca: seveda poznamo hoocha. nadaljnih komentarjev se bom pa vzdrzala.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1032 : 28 Marec 2008, 13:51:30
Jaz se bom tudi vzdržala  komentarjev o njem.Sicer je pa itak že tričetrt Slovenije pri beaglih njegovih potomcev.Izgleda, da pod sabo podre vse kar leze in ne uide na drevo.
LP Tjaša



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1033 : 28 Marec 2008, 14:23:06
oj!
zakaj se boste vzdržal komentarjev o Hooch-u?
Jaz bi bila zelo vesela, če bi mi povedal tko k je,lahko tud na mail, če ni za širšo javnost, prosim, če kj ni OK, da bi mogoče probala najdt druzga, če je s tem kj narobe. Problem je sam v tem, k nimam kj velik izbire.

Aja, slikic pa še vedno ne uspem gor dat, na moj album sem uspela 4 spravit, naprej pa ni uspelo!



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #1034 : 28 Marec 2008, 14:37:20
Tujina?!  ::)

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1035 : 28 Marec 2008, 16:31:25
belca, o hoochu smo ze veliko predebatirali. za vzorec bom prilepila samo citat iz par strani nazaj:

Ja, očitno res postaja vse resnica, Hooch je dejansko zaplodil celo Slovenijo beaglov in to mi je povedal tudi lovec, od katerega je tudi en kužek na tem forumu, ko je klical za skok našega Ferrija.

Tudi sam je priznal, da išče novo kri, ker je vse od Hoocha in, da hoče to spremeniti in da išče novega plemenjaka. Žal je bilo njegovo popvraševanje čisto zastonj, saj mi za pogoj postavljamo tudi lepoto psičke in ker je po daljšem pogovoru ugotovil, da nam ni do denarja, ampak nas tudi skrbi, kakšni bodo Ferrijevi mladički, sva potem zaključila pogovor. Najbolj verjetno pa je, če ne bo najdel novega plemenjaka, da se bo spet obrnil na Hoocha in nastalo bo še na kupe novih bratcev in sestric. Dejansko se krvni krog v Sloveniji vedno bolj tesno zapira, ŽAL.

LP

komentarjev se bom pa res vzdrzala, ker so popolnoma nepotrebni

ps: slikico prilepis tako, da sliko uploadas na internet, kopiras url (misko na sliko, right-click in se ti izpise menu, izberes "properties" in se ti odpre okence, kjer je med drugimi podatki tudi url). potem pa ko pises post na forumu kliknes ikono s slikico in naslov prekopiras med zaklepaj in oklepaj



žaja

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1036 : 28 Marec 2008, 17:28:12
Pozdrave tudi Živi in Žani.
Živa. Tudi Žaja je mali hiperaktivcek. Ce je sama zunaj na vrtu se podi od enega konca vrta do drugega, vmes skoplje kako rožo ven, zgrize na novo posajeno jablano... Najboljsa pa je zvecer ko kar caka kdaj bomo sli spat, da si izbori svoj prostor pod kovtrom. Takrat pa se spremeni v zaspanko, ki nikoli noce prva iz postelje.
Skratka mi ze komaj cakamo na piknik, da se zopet vsi skupaj zberemo z nasimi kosmatinci.
Hesta, ko boste hodili kaj po hribih okoli nas, vas Žaja vabi, da pridete tudi do nje na obisk.



Pa še ena slikca na Ž :P
LP



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1037 : 29 Marec 2008, 07:22:14
belča,samo namig.Plemenjaka se vedno gre pogledat v živo,ker slika nikoli ne da  realne ocene.Poleg tega je dobro videti tudi njegove potomce,če jih eventuelno že ima.Pa še eno priporočilo.Zelo dobro je,da si pred tem parkrat prebereš standard pasme,še posebno če računaš na "čudovite "mladičke.Veš,mladički so vsi čudoviti ko se skotijo,v kaj pa odrastejo je pa popolnoma drug pojem.
LP Tjaša



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1038 : 29 Marec 2008, 10:04:20
Tjaša, sem si že velikokrat prebrala standarde in jih znam že na pamet. včeraj sem šla Hoocha tudi pogledat. Ne razumem, zakaj, če je že slovenija tok preplavljena z njegovimi mladiči, predcednik vzrejne komisije še vedno najbolj prisega na njega? In ne spusti na trg nove krvi. To pravim zato, ker sem pred pol leta posvojila petletnega Erika, ki ga njegovi lastniki po selitvi niso mogli več obdržati. Erik ima odlično telesno oceno, zelo dobro opravljen PNZ, nekaj dobrih rezultatov, ko pa sem šla jaz z njim in mojo psičko na vzrejni pregled, ga sploh niso hoteli pogledat, kar takoj so določili, da je prevelik. in tudi pregovarjanje in prošnje niso zalegle. pa je škoda, ker bi se res prileglo malo sveže krvi, a ne.



Ferry

  • Gost
Odgovori #1039 : 29 Marec 2008, 10:51:44
Belča,

zgodba se spet ponavlja, spet en nov član na forumu, ki se mu ne da brati vse kar je napisano na 35 straneh nazaj!! PREBERI!!! In videla boš zakaj je tako.

Samo en namig: so dobri in izredno lepi samci v Sloveniji, nekaj jih je tudi na tem forumu s slikicami in to je tisto, kar se lahko reče beagle, vendar ti samci ne skačejo oz. sploh niso šli na vzrejni pregled, ker v Sloveniji nič vrednega za "naskočit" in je škoda vsega truda, lastnik raje uživa s svojim kužkom in se ne spušča v to umazno sceno. Tako, da dobrega samca v Sloveniji ne boš dobila, kar pa se tiče Hoocha, če poznaš standard in ga celo znaš na pamet, potem ti tako nimam kaj povedati, ker si že vse videla in potem veš zakaj je "naskočil" že celo Slovenijo. Lepi samci pač dajo nekaj tudi na izgled psičke s katero bodo parili.

Še en namig, zakaj ga vzrejna komisija tako zelo priporoča - samo iz dveh razlogov - zato ker naskoči vse kar leze in gre in ne zaradi kvalitete, drugič pa zato, ker tistih par samcev, ki jim lahko rečemo beagle, pa v Sloveniji nočejo skakati, aja, pa baje je še zelo poceni (kvaliteta pa poceni?!?!?, malo je skregano z logiko, a ne?). 

Lp



belča

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #1040 : 29 Marec 2008, 13:24:51
Oj!
Ja, res sem nova na forumu, žal nisem imela prej možnosti, pa še vedno imam predpotopni internet in traja čisto predolgo, da bi lahko prebrala vse za nazaj. Žal mi je, če sem dvignila preveč prahu s Hoochem, nisem hotla nič slabega, samo pač mnenje. Sploh ne veš, kaj bi dala, da bi imel kak lovec pri nas dobrega plemenjaka, ampak, kor je bilo rečeno, jih ni.
Imam pa tudi jaz psičko predvsem zase, za svoje užitke in lov in jo želim parit zato, ker je Bela res odlična v pogonu in so me lovski tovariši prosili, ker vsi upamo, da bo njen podmladek tudi tako dober.



Kala

  • *
    • Prispevkov: 24
    • Točke: 0
Odgovori #1041 : 29 Marec 2008, 13:51:16
Oj!
Obljubljene slike:





Ps: Kalin oče je Hooch.



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #1042 : 29 Marec 2008, 13:53:51
No,če pa hočeš še mladičke,ki bodo imeli prirojeno strast za gonjo-Hooch definitivno ni pravi naslov za tvoje mladiče.Ne glede na to,da lovci in njegov lastnik govorijo,da je na tekmi gonil medveda.Bi ga prav rada videla.Sicer  ga pa tudi oni niso,pa govorijo take neumnosti.Kar se tiče predsednika vzrejne komisije za goniče in tega zakaj ga tako priporoča-lahko povem samo to,da je ta gospod naredil kar naenkrat(lani jeseni) sodniški izpit za FCI VI.skupino,tako da ne vem od kje ima on toliko izkušenj z beagli.Sem skoraj na vsaki razstavi(razstavljam ali delam)pa sem ga bore malo videvala.Nazadnje je stažiral na lanskoletnem Cacibu v Ljubljani,vendar ko so se ocenjevali beagli njega ni bilo v krogu.Poleg tega sem kasneje od njega dobila prošnjo za posojo mojih zapiskov,da jih bo lahko priložil v svoj dnevnik.
Kar se pa tiče tvojega psa Erika-izmeri ga še enkrat.Če si prepričana,da ima pes višino do 40 cm(zgornja meja),ga pelji še enkrat na vzrejni pregled in se ne pusti odgnati.Druga stvar je če pes presega standard-to je vzrejna prepoved,če pa je pod to mejo,ne vidim razloga zakaj ne bi mogel na vzrejni pregled.V vsakem primeru oglej si svoja psa in optimalno primerjaj ali je to za vzrejo ali ne.
Tudi jaz imam doma par psov,vendar sem se odločila psico pariti z samcem,pri katerem mi je ob pogledu na njega čeljust "padla dol".Pa ni moj samec slab,pravzaprav je pri trenutnemu stanju bassetov v Sloveniji med boljšimi.
Aja, pa da ti malo pomagam pri Hoochu-oglej si njegovo podgrlino,okotenost zadnjih nog,nasajenost repa,...
LP Tjaša



Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #1043 : 29 Marec 2008, 21:38:03
a je to tisti erik z vica, ki je stalno bezal od doma in se potepal po ljubljani? ker tisti erik se je meni zdel res malo velik, ga pa nisem merila, tako da ne morem nicesar rect. na tvojem mestu bi naredila tako, kot pravi Tjasa.

drugace pa - mi smo se danes potepali po Bledu, bom probala prilepit kaksno slikico.

Lp, B



Ferry

  • Gost
Odgovori #1044 : 30 Marec 2008, 08:03:19
Belča,

če boš brala nazaj, se pri beaglih tako največ pogovora vrti okoli okoli višine, ki je ponavadi previsoka (tudi pri psicah, ki pa se vseeno uspešno razmnožujejo in imajo vse vzrejno oceno odlično), tako, da tvoj Erik ni dobil vzrejnega dovoljenja, ker pač ne poznaš vzrejne komiije, če bi jo, bi tvoj Erik naredil brez problema, tudi če bi imel 100cm. Pa še enkrat nasvet - vzemi meter in izmeri, pa bo zadeva jasna.

Največji strokovnjak za beagle tukaj je hesta in ona psa samo pogleda in do cm zadane višino. Kar se pa vzreje tiče in pa vseh beaglov slovenske vzreje (imajo v rodovnikih slovenske potomce), pa je moj komentar za dobro pasme beagla, da ostanejo samo hišni ljubljenčki in lovci in nič drugega, ker kvalitetnih mladičev iz takih psic se ne da pričakovati (hesta ima doma dokaz, da vsi izhajajo iz mešančkov iz Krke).

Drugače pa paritev zaradi tega ker dobro goni je popolna bedarija, tukaj na tem forumu je kar veliko odličnih lovcev in jih samo zaradi tega tudi ne parijo - Xsara je npr. svojo psičko sterilizirala in ji s tem olajšala probleme in z njo super uživa v agilitiju.
Pa še nekaj, ali misliš, da so te lovci, ki te prosijo za mladička dobri gospodarji kužkom, ko sem jaz v lovski družbi se mi večinoma obrača, ko slišim kakšen odnos imajo do živali in pa njihovi konstantni komentarji "če ne bo za lov, ga bom pa kar sam ustrelil", pa to tudi dejansko delajo, pa da ne govorim v kakšnih življenskih razmerah živijo, koliko jih konča pod avtomobilskimi kolesi in pod streli drugih lovcev in kakšno svinjarijo od hrane jim dajejo, ... Jaz definitivno vem, da Ferrijevi mladiči, če se le da, ne bodo šli v lovske roke.

Meni in hesti pač ni vseeno, kje pristanejo naši mladički in prav veselje je pogledati na forum in opazovati kako uživajo Hestini, Ferrijevi malčki in v kako ljubečih rokah so. TO JE VESELJE!!! ne pa konstantna skrb, za katerim grmom  je končal ali v kateri zasvinjani kletki leži. Koliko lovcev je prišlo k nam pokazati psičko, pa je tako smrdela že na 3 km, da smo se kar odmikali - ni čudno, da potem pravijo, da pes ni za v avto in stanovanje, da bi pa nekaj na svojega kužka dali, to pa ne, da ne govorim o rednih cepljenijih in zdravljenju, za take stvari je vedno škoda denarja (sem slišala že iz toliko ust, bila bi presenečena, kako malo psov je cepljeno proti steklini, poznam lovce, ki imajo prav veterinarja, ki jim knjižice za eno malenkost poštemplja, da so bili "kao" cepljeni, res ogabno).

LP



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1045 : 30 Marec 2008, 14:10:41
Ok, kaj naj naredim? Lun mi je v tej uri, ko me ni bilo doma, skocila na mizo in pozrla dve jajci od velike noci (en manjsi in pobarvan s cebulo, drugi pa pac normalno veliko jajce, ce ne celo mal vecje, pobarvan pa s tistimi barvami za pirhe, ki so osnovnih barv - prasek - in nalepljena nalepka). Se ne bi sekirala, ampak ta moj pes ima tolk obcutljiv zelodec da ji poelg briketov ne smemo mesat vec kot dveh razlicnih hran (npr. palcke itd.) in fora je v tem, da je danes dobila za zajrtk namesto briketov konzervo (ki jo ok prenasa, ne tiste ta poceni) in dve razlicni palcki za glodat.

Poleg tega je pa se polulala mizo in zgrizla okrasna stiroporasta jajca  >:(

Sem klicala ze Xsaro, pa je rekla, naj pocakam, ce bi ji bilo slabo in naj ji dam smetano za pit. Dezurnega veterinarja mi ni za klicat, ker res ni tako zelo nujen primer. Zdajle greva itak ven in upam, da bo al zbruhala to al pa normalno pokakala.

Je pa pozrla jajca z lupino vred, enega je zgrizla, ker je mal lupine po tleh, za drugega pa ne vem, ker ne najdem lupin.  >:(

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1046 : 30 Marec 2008, 14:48:19
Ribica*, tudi Ari je zadnjič mami pojedel lupine od pirhov, pa mu ni bilo nič. Po moje ne bo z Luno nič narobe, saj je to jedilna barva, in ni strupena. Kar pomiri se, pri nas  res ni bilo nič narobe, pa je tudi zelo občutljiv glede hrane.

Lp, Sara

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #1047 : 30 Marec 2008, 15:15:01
Ja, sem ze mirna, so mi se na enem drugem forumu rekle, da je vse ok. Baje naj bi nekaterim mladicem dajali jajca z lupino jest z namenom - za kalcifikacijo uses  ??? No, Luni tko ne rabijo pokonci stat.

So jo pa zgleda bolj kot ne zaprla tale jajca, tako da ce bo treba, ji bom dala mal smetane za popit, tako kot mi je Xsara rekla. Bo pa ostala brez vecerje  >:(

Vonjave, ki jih obcasno oddaja so pa .. bozanske  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #1048 : 30 Marec 2008, 19:16:07
Končno super vreme tudi čez vikend...huh jutri pa že služba...pa še zgodaj bo treba vstati  :-\



Pa frizbi se tudi učimo lovit



Lp
Eva




sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #1049 : 30 Marec 2008, 19:54:33
terry, super slikce, Ben je ful lep!

 Midva sva danes tudi izkoristila sončen dan, in sicer na snegu ;D Ari je užival sto na uro...na vrhu klanca se je začel voziti po glavi, potem pa se je na hrbtu peljal po celem hribu :o Ga je bilo prav z užitkom gledati. Spustila ga pa nisem, ker je bilo v snegu veliko sledi, in je bil čisto zmešan od vonjav divjadi.





Lep pozdravček vsem od naju

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/