Beagle

ursa · 1483291

Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2820 : 11 Julij 2009, 16:18:13
Lepe slikce! Lustni so.

Hesta, cestitke Eki!

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2821 : 12 Julij 2009, 10:03:28
Aja je malo uredila maslenke  http://



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #2822 : 13 Julij 2009, 08:01:51
Super slikce!  :o  :-*



hesta

  • Gost
Odgovori #2823 : 13 Julij 2009, 09:11:22
Ribica, hvala.



Tina81

  • *
    • Prispevkov: 136
    • Točke: 0
  • MAK
Odgovori #2824 : 13 Julij 2009, 18:08:38

Živijo

Po doooolgem času  se tudi mi malo javljamo. Spodaj so slikce našega pozerčka Makca  8)






Beagli so zakon!


Evie87

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2825 : 20 Julij 2009, 13:51:05
še naš računalničar ;D




mukica

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #2826 : 21 Julij 2009, 22:44:53
Hojla!
Ful lušne slikce, so beagli na splošno tako fotogenični? Sem vam kar malo fovž, ker lahko pripenjate slikce svojih kužkov... Upam, da bom tudi jaz lahko kdaj... Do takrat pa sanjava (ravno danes ponoči sem se menila za nakup beagla) in se med potepanji butava pod rebra "Kako bi najin kuža tukaj užival!" Tokrat sva v Švici odkrivala lepote "dežele svizcev", tam bi se vsakemu vohljaču zmešalo od dela in veselja (in jih je veliko, po kampih).
Kako pa kaj vi in vaši prenašate vročino?
Aja Oto, še za 3 dni grem počivat na morje (Švica zna človeka utruditi, še posebej če hočeš videti vse), potem pa se kaj javim za obisk, bojne rane so samo še spomin ;) Kako je kaj Aja? Že nabira gobe?

Imejte se lepo!

Moj cilj v življenju je ... biti enako dober, kot moj pes misli da sem.


h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2827 : 22 Julij 2009, 08:44:53
Lep pozdrav vsem "Biglašem".

Temu forumu sledim že lep čas in sem se odločil, da se, kot bodoči lastnik Beagla, še sam oglasim.

Naša 3 članska družinica se je odločila za nakup te čudovite "žverce", vendar sem glede nakupa malce zbegan. Sicer forum postreže z obilico informacij, ki pa človeka že kar zmede.
Nisem prepričan ali sem zasledil na tem forumu ali na katerem drugem, vendar slovenska vzreja Beaglov naj ne bi bila "kul", češ, da večina legel izhaja iz "testnih psov" raznih farmacevtskih družb. Osebno se mi zdi ta info zelo nenavaden in neverjeten.
Nakup preko Bolhe mi ne diši, ker opažam (enako kot ste opazili že na forumu), da je večina prodajalcev "šalabajzerjev", pa upam, da ne delam komu krivice.

Se opravičujem, ker bom ponovno zaprosil za info, ki so ga predhodniki že večkrat iskali, vendar bi prosil za nasvet na koga oz. kam se obrniti, da bi bil naš novi družinski član čimbolj zdrav in ohinsploh super ;).

Na KZS sem že pogledal predvidena legla. Eno leglo naj bi bilo že kar kmalu, in sicer 26.7.09. Oba starša z oceno I./I..

Hvala za odgovore.

PS. Ne me tepst  :-[







http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Xsara

  • *
    • Prispevkov: 995
    • Točke: 0
Odgovori #2828 : 22 Julij 2009, 08:59:50
Žal se bojim, da je to, kar si prebral, čisto res. Preberi malo nazaj ta forum, pa ti bo marsikaj jasno. Veliko beaglov v Sloveniji izhaja iz testnih beaglov - in že samo en sprehod po PST-ju je dovolj, da ti postane jasno, kakšna je povprečna kvaliteta beaglov pri nas. Poleg tega, da na videz niso zelo podobni beaglom, je veliko tudi karakternih odstopanj od standarda, kar mene osebno najbolj moti. Odlično oceno pa dobijo na vzrejnem skoraj vsi. Svetujem vam, da če hočete res imeti beagla, se pred nakupom dobro pozanimate - najbolje je obiskat kakšno razstavo in tam spraševat ljudi.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2829 : 22 Julij 2009, 12:39:25
Xsara, hvala za hiter odgovor.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2830 : 22 Julij 2009, 13:45:38
Zivjo vsem! pred pribljižno letom dni sem začela "lov za beaglečkom" in ga po dolgih mesecih tudi našla. Trenutno je star 6 tednov in ko bo star 8 in pol ga bom lahko vzela domov...komaj čakam :-)))) na forumu sem opazila, da so vsi beagle več ali manj iz slovenjskih legel, jaz pa sem se odločila kupiti kužka kar v sosednji avstriji (dunaj). Ker želim peljati psa v pasjo šolo, (jeseni) bi vas prosila, če mi lahko katero od pasjih šol v okolici ljubljane predlagate...hvala za odgovor :-)



agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #2831 : 22 Julij 2009, 14:24:06
Kd Ilirija ;)


flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2832 : 22 Julij 2009, 16:22:51
Hvala za odgovor... ;)



hesta

  • Gost
Odgovori #2833 : 22 Julij 2009, 18:19:57
Flower!Pametna odločitev, nakup psa v tujini, upam, da iz kake dobre vzreje, čestitam.



flower

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #2834 : 22 Julij 2009, 18:28:10
Kupila ga bom pri Beagles von Thurnmuehle...poznate mogoče?



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2835 : 23 Julij 2009, 10:38:56
Se jaz nalepim dve slikci iz morja, kjer trenutno uzivamo in bomo uzivali se en teden. Luna se ima fajn, veliko plava in se sonci, sprehode smo pa zreducirali le na dva na dan .. ker je enostavno prevroce in se tudi njej ne da. Edino kar je, skoz otresa z usesi, pa ji vsak dan spiram s tekocino  :( Aurizon imam sicer s seboj, pa ji ne upam dat (vec) kar na lastno pest.




It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2836 : 23 Julij 2009, 17:09:46
Tudi pri nas gremo na sprehod samo dvakrat na dan zaradi vročine in sicer dopoldne in proti večeru, sta pa zato tadva sprehoda toliko daljša.. :)
Hladimo se tudi v reki Kokri, na morju se pa še bomo :)
Mogoče veste, kje na Pagu so kužki dobrodošli (apartmaji) :)
Še malo slikc  ;)







LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2837 : 23 Julij 2009, 20:57:40

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2838 : 23 Julij 2009, 22:16:00
Aha Ribica, hvala :)
Vem kje je to, smo bili ravno prejšnji teden s fantom in prijatelji tam čisto blizu. Zdaj bi šla pa rada še z boni nekam :) :)
a po plažah drugače kaj komplicirajo za pse? Kam se hodite kopat?
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #2839 : 23 Julij 2009, 22:30:16
Hodimo na Prnjico, je vec psov, ni problema. Luna se tudi kopa, pac gledam, da je ne spustim v vodo, ko je veliko ljudi ali pa da plava k ljudem, sicer je pa itak v njenem boksu ali na nasih brisacah. Kopa se pa pes lahko povsod, kjer ni nobene table za prepoved ali pa modre zastave. Sicer se pa lahko kopa se na Čisti, Babah (na koncu Lokvice) ... ne sme v Straško, razen na en del plaže, pa v FKK delu so psi na plaži dovoljeni, ne sme na Zrče, Sv. Duh, Planjko/Trinčel (to je v St. Novalji) ...

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2840 : 23 Julij 2009, 23:04:54
Aha, hvala ;)
Prilepi še kakšno sliko kako se mate ;)
Me prav zanima kako bo boni navdušena nad morjem :D
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #2841 : 24 Julij 2009, 07:53:56
Ribica,vsakič ko pride iz vode ji obriši sluhovode,pa ne bo tolikokrat otresala z glavo.Boljše kot da ji nonstop izpiraš z tekočino.Če stalno izpiraš ima lahko potem presuho sluznico v sluhovodih in tudi zaradi tega lahko otresa.
LP Tjaša



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2842 : 24 Julij 2009, 23:04:20
Pozdravljeni "Biglaši(ce)".
Še en Beagle pride 3.8.  iz Avstrije v Slovenijo. Psarna "vom Schloss Altenau" Salzburg.


LP

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


hesta

  • Gost
Odgovori #2843 : 27 Julij 2009, 18:23:22
   Dobrodošel, maček iz Salzburga, upam , da ga spoznamo od bliže.
Končno se je začelo nekaj novega dogajati.Včeraj me je obiskala malčica Aja, za zdaj sem zelo zadovoljna z njenim izgledom in karakterjem, obeta se mi še obisk Arčija, komaj čakam, da ga vidim.Pri nas imamo drugače kar pestro, saj se naše vse tri punce ženijo.



hesta

  • Gost
Odgovori #2844 : 27 Julij 2009, 18:31:17
h4xkO ! Se opravičujem, mi je namesto malček izpadla druga beseda(pobegnila je črka L   ) Kdaj pa so bili poleženi tile mladički, na slikici je videti par tednov.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #2845 : 27 Julij 2009, 20:08:40
Pozdravljena hesta,

Tisti L sem čisto spregledal;)

Psički so bili položeni 8.6.2009. Več sem vam napisal na ZS.
LP,
A.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #2846 : 29 Julij 2009, 16:27:34
Živjo =)
Zanima me, ali kdo od vas ve za kakšno dobro psarno beaglov v Švici?
Jaz brskam po internetu že ceu teden pa nič ne najdem... :-\
LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2847 : 31 Julij 2009, 18:34:31
Ja včeraj smo pa imeli celo štalo našo Ajo je namreč pičila osa v zadnjo levo tačko .Temu je sledilo glasno vpitje in jok tako da mi je bilo kar nerodno ko so se ljudje obračali in me spraševali kaj ji je ko sem z njo v naročju šibal domov.Doma je dobila mrzle obkladke in je bilo bolje samo še cel večer se je smilila sama sebi če si jo le ogovoril in vprašal kakšna revica je ona .Verjetno je bila vsa iz sebe tudi zato ker je bilo verjetno to njeno prvo srečanje z bolečino.No danes je vse vredu samo tam kjer jo je pičila osa se danes ni hotela sprehajati vrgla se je ob tla in ne grem naprej pa pika .Kako si žival zapomni,

LP vsem skupaj



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #2848 : 01 Avgust 2009, 12:03:23
no moja je mlajša, pa jo je tudi že pičila osa (pač dosti  padlih jabolk ko grema na obiske), je mal zacvilila nato pa se stisnila k meni in za par minut oddremala pa je bilo vse OK; mal preveč cartate tole :D

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #2849 : 01 Avgust 2009, 15:33:00
Lepo da si povedal iskušnje svoje svoje žvavce z osami in podobno golaz....,samo na žalost niso vse ose enake in ni prag bolečine pri vseh naših žvavcah enak.Reakcije so lahko različne ,naša je pač reargirala na to kot pač je , jaz pa tudi drugače kot bi ti ,vsak pa ima svoj prag skrbi za svojo žival ki ga spremlja in za katero je odgovoren .In nimam občutka da bi bila moja žvavca scrkljana zaradi tega ker je pač dobila hladne obkladke na zatečeno tačko ,in sem jo v naročju nesel domov da se Aja ni mučila šantat po treh tacah!

Vsem skupaj en lep LP