Beagle

ursa · 1467690

terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 27 Oktober 2006, 13:45:08
Joj sem čisto pozabila napisati  :-[

V torek se je skotilo 9 mladičkov, 4 punce in 3je fantje. Od celega legla so 3je dvobarvni, ostali pa trobarvni, ne vem pa kakšnega spola so. jutri zvem   ;)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #31 : 27 Oktober 2006, 14:02:19
Najbrš si mislila 7 mladičkov ane :)..4+3..7? ;D
Pa kakšna imena majo tut lahko poveš :)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 27 Oktober 2006, 14:53:56
Ooo groza, nimam pojma kje sem dobila 9.  :-\ Zdaj vem zakaj se ne sme pisat na forumih v službenem času.  :PPovem tudi imena, ziher bodo kakšna naravna, glede na to da je bilo predprejšno leglo v znamenju rek, prejšno pa v znamenju gor.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #33 : 27 Oktober 2006, 17:03:36
Ooo groza, nimam pojma kje sem dobila 9.  :-\ Zdaj vem zakaj se ne sme pisat na forumih v službenem času.  :PPovem tudi imena, ziher bodo kakšna naravna, glede na to da je bilo predprejšno leglo v znamenju rek, prejšno pa v znamenju gor.

Ares nisem vedela..zanimivo :)



ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #34 : 30 Januar 2007, 08:38:07
Dajte še kašne slikice prilepit od Beaglov ;)
še posebaj ti terry, ki ga imaš doma;)

Terry a boš šla leglo pogledat? če bi se dalo jih prosim slikaj :P ;) ;D :)



by ursa ;D

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #35 : 30 Januar 2007, 20:37:56
Katero leglo? če misliš tole, ki je blo tukaj omenjeno je že zdavnja šlo papa h novim lastnikom :)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 12 Februar 2007, 17:29:35
Malo pozen odgovor...ponavadi sploh ne pogledam sem, ker se nič ne "dogaja".  :-\

ursa, tisto leglo je šlo za božička k novim lastnikom. Seveda sem jih mogla prej jet tudi prečohat, ampak na žalost ni slikic.  :-[ Namreč vzreditljica je "pazila" moj fotoaparat in ko sem ga prišla iskat, sem bumab jaz, pozabila s sabo nove baterije. no ampak, baje da so na poti že novi "knedelčki" in obljubim da bom poslikala novo leglo  :)

Evo tole je pa moj pikec:

v novoletni opravi


in še kako je naš kraljevič razvajen


Lp Eva
Takole ga pa gloda malo starejši bratranec  :o



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #37 : 13 Februar 2007, 21:47:00
madonca je že velik :o
A doga je tut vaša?



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 14 Februar 2007, 12:03:48
Ja, je že velik fant. :)

Sestra ima dve dogici....pa sta potem prov vesela, da se lahko mal tamalim izživljata.  ;)



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #39 : 14 Februar 2007, 21:05:07
A kar 2 :) potem je pa sigurno pestro. iz katere psarne pa sta? Kakšne barve je pa druga? ;D



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #40 : 15 Februar 2007, 07:56:29
Ja, je kar pestro...ta starejši hoče bena "uničit", ta mlajši (ki je par mescev starejši od Bena) pa se lepo z njem igra...ok če pod lepo uvrščamo tudi žvečenje njegove glave  :D

Drugače sta pa iz psarne From Valvasor's Land in sicer je eden črn, ta mlajši je pa harlekin.



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #41 : 15 Februar 2007, 16:42:07
Oo Valvasorčka :) Ja lepa sta ja, vidim da se mate fajn :)



kajcyka

  • *
    • Prispevkov: 3.091
    • Točke: 4
  • BOC Bebi and Amy
Odgovori #42 : 15 Februar 2007, 18:15:42
ooooooo terry,se vam razvaja in uživa!cukrček   :-* malo se"odleni" pa ga še kaj poslikaj!  :P  ;)

prečohaj kosmatinca v mojem in seveda v imenu njegove sošolke ter mu sporoči da že komaj čaka da ga spet vidi!!  :-[ :-*  ::)

LP
Kaja & Bebhinn


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 16 Februar 2007, 17:50:59
Lep pozdrav vsem ljubiteljem beaglov!!

Tudi sama imam doma enega navihanca :) Ime mu je Ari, in decembra je dopolnil eno leto. Je pravi razvajenček, in obožuje hrano.
Terry, Ben je čudovit!!! ;D Ali je tudi tako požrešen? Ari bi jedel non - stop, edino briketi mu ne dišijo najbolj :P
Tukaj je nekaj njegovih slikic.

Lep pozdrav od Arija in Sare

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #44 : 16 Februar 2007, 18:02:49
Ful je luškan. :)
Iz kje pa je? Kdo sta mama in oče?



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 16 Februar 2007, 18:08:03
Vzreditelj je Jože Vester, ki je tudi sodnik na razstavah. Arijevi mami je ime Ara Roška, oče pa je Janfrey Hotstaff Hooch.

Na drugi slikici smo praznovali njegov prvi rojstni dan ;D

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #46 : 16 Februar 2007, 19:37:26
Cao sara,

Lepo vidit tudi kakšnega beaglaša na pesjanarju  ;) Tvoj ari je pravi šarmer ...a ima mogoče po telesu barvne kroge...dej kakšno slikco še od strani. so mi beagli, ki so precej beli in imajo samo črne kroge, svetovni  :o
Kje se pa nahaja tvoj vzreditelj? Glede na to, da je Ari bil skoten približno takrat, ko sem jaz začela gledat naokrog za beagli, sem zihr tudi to leglo zasledila....samo jst sem se pol po priporočilo hitro odločila, da počakam še par mesecev in nisem hotila ostalih legel sploh gledat, ker mi je blo jasno, da bi itak šla takoj ena kepica z mano. :-[

Ben je itak tipičen predstavnik beagla, kar pomeni, da je tudi on nor na hrano. je pa precej razvajen (ne po moji krivdi  :P) in svojih briketov ne poje, če ni notr malo konzervice, kak mesek, paštetka, skutka...pol pa vse pomaže  :-\ Sem prov jezna na njegovo razvajenost. ;)

Iz kje pa sta vidva, sara?

Aja kajcyka: napolnila sem baterije, tako da se bom probala ta vikend malo potrudit in poslikat Benkota. Sploh pa mi manjka slik od zunaj. Obljubim, da bom pridelala kakšno slikco  :-[

lp



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 16 Februar 2007, 20:39:13
Ja,moj Ari zna šarmirati ;D Po hrbtu ima tri velike črne lise, in najbolj smešno mi je, ko me nekateri sprašujejo če je dalmatinec ;D
 Moj vzreditelj prihaja iz Tržiča, natančneje iz Zvirč. Jaz sem zelo dolgo iskala slovensko leglo beaglov. Poklicala sem na Kinološko zvezo Slovenije, in tam so mi posredovali številko sodnika, ki ocenjuje beagle. Ko sem ga poklicala mi je rekel, da ima njegov prijatelj ( ki je tudi sodnik) leglo, in mi posredovall njegove podatke. Potem sem ga poklicala, in se dogovorila za obisk. Že prej sem bila opozorjena, da je veliko beaglov uvoženih iz tujine, in so bolni - zato sem se tudi obrnila na KZS. Vzreditelj je bil izredno prijazen, in nas je želel najprej spoznati, da je videl če smo sploh pravi za Arija. Še vedno se kdaj slišimo, vendar pa žal nimamo takšnih srečanj kot vi.
Drugače pa tudi mi mešamo med brikete vse živo, ker samih ne je :) Zanimivo, ker bi drugače vse naredil za hrano - za brikete žal ne ::) Če sem imela v mali šoli brikete ni skoraj nič ubogal, zato sem nosila s sabo končke sirčka za katere bi se prodal :P

Midva prihajava iz Zagorja ob Savi, pa vidva? Tako si želim, da bi se Ari kdaj igral z beaglom. V Zagorju imamo  enega beagla, ki so ga rešili iz Krke - ubožček! :(

Tukaj pa še slikici Arija od strani ;)

LP

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #48 : 16 Februar 2007, 20:47:18
Še dve slikici :)

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/


terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #49 : 16 Februar 2007, 21:52:15
Ful je dober s temi lisami. Tista poza na zadnji sliki mi je pa zelo poznan...če ne bi bil trobarven, bi prisegla, da je to Ben.  :D

Za tega iz Tržiča pa res nisem slišala...sicer za to psarno sem jaz izvedela preko sestrine kolegice, ki ima že beaglico od tam. Ker sem slišala koliko je uvoženih beaglov oziroma parjenih psih, pripeljanih iz tujine in so potem vsi beagli s špičastimi gobčki, sem si rekla, da se ne bom zafrkavala. kot "nepoznavalec" beagla bi me takrat vsak lahko naplahtal, da je to "pravi" beagle, potem bi pa čez nekaj časa dobila psa s čisto špičastim gobcom in ostalim netipičnimi stvarmi. Pač se mi je zdel, da kepice ne bom mogla precenit, če je po "standardu" ali ne. Da se ne bo zdej slišal, da mi je bil izgled najbolj pomemben...v bistvu ne, niti se nisem odločila, da bova hodila po razstavah...on je pač moj pikec, ki z mano spi pod kovtrom  :-[ in hodi povsod z nami... samo če sem se pa že odločila za Beagla sem pa hotela, da je pravi predstavnik svoje pasme. Z vzrediteljico sem izredno zadovoljna, imamo stike, me takoj pokliče če se nekaj časa ne javim, sploh pa se mi zdi, da je enkrat skrbela za kepice v leglu. Drugače pa so na srečanja, ki jih organizira vzrediteljica povabljeni vsi beagli oziroma edini pogoj je da je rodovniški, ne glede na to iz kje izhaja. Srečanja so organizirana na razstavnem prostoru v Hrušici pri Jesenicah in baje da naj bi se počasi že bližal spomladanski piknik.  :o Meni je bilo lansko leto res fino, polno beaglov, ograjen ogromen prostor, vsi tekajo naokrog, nobenega tečnarjenja med fanti... skratka enkratno. Razen Bena je mrcvarla njegova "gavnarska" sestra. ::)

Ja to da ne je samih briketov jst vem, da je čista potuha. če bi bilo po moje, bi mu pustila kastrolo toliko časa samo z briketi, dokler ne bi videl, da ne bo nič boljšega. ampak kaj ko ima doma neizmerno potuho fanta. >:( V šoli sva pa midva skoz delala s poli salamo...najboljš ga je videti sedaj ko sva kaj na sprehodu in hodiva poleg in ga začnem tako hvalit kot v šoli, se začne kar oblizovat, pa čeprav nimam nič s sabo...mu je poznan tist moj ton glasu po katerem je vedno prišla salamca  :o

Midva sva drugače iz ljubljanskega konca, ampak saj če bo srečanje kmalu se bomo itak vieli, da bosta lahko malo norela. Če ga pa še dolgo ne bo, se pa lahko tudi kje zmeniva.

LP



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #50 : 16 Februar 2007, 22:42:03
Vzreditelj je Jože Vester, ki je tudi sodnik na razstavah. Arijevi mami je ime Ara Roška, oče pa je Janfrey Hotstaff Hooch.

Na drugi slikici smo praznovali njegov prvi rojstni dan ;D

Ja res je lep, pa je tut dost Hoochu podoben. ;)



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 17 Februar 2007, 15:00:20
Evo še par novih slikic.
 

Pa še iz današnjega sprehoda po sončku


Lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #52 : 17 Februar 2007, 21:08:36
Ta tadruga slikca je pa took huda res! :)



jeroma

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 22 Februar 2007, 19:21:48
Ojla!

Vidim da se tukaj najde kar nekaj lastnikov beaglov, pa bi rada vprasala za nekaj informacij iz "prve roke" - s fantom namrec razmisljava o psu, v ozjem izboru je tudi beagle. Seveda bi rada prej dobro spoznala pasmo.

Jaz si zivljenje s psom predstavljam tako, da ga jemljem povsod (ce se le da) s sabo. Nekaj malega sem nasla o beaglih, vsi omenjajo njihovo hiperaktivnost. A to pomeni, da ga lahko vzamem recimo s seboj v hribe in je sposoben hoditi cel dan? Kako pa prenasa vodo - doma imamo bernca, ki je nor na vodo in sem ga navajena voziti na kopanje v potoke ipd. - a tudi beagli obozujejo vodo? Bi ga lahko recimo vzela tudi s seboj na morje - kako prenasa vrocino in ali bi plaval v morju?

Potem je pa tukaj se en problem - fant noce, da bi imela psa v stanovanju (ziviva v zgornjem nadstropju hise z ograjenim vrtom), ker tega ni navajen. Vsi pa pisete o tem, da vasi beagli spijo po kavcih, posteljah... - no, pa saj tudi nas berni spi pri meni na postelji, ko sem doma. A bi lahko bil beagle na vrtu in spal v svoji koci? Kako bi prenasal zimo? No, saj jaz itak upam, da bo fant slej ko prej spremenil mnenje o tem, kje bi naj bil pes - meni je namrec cudno imet psa nekje zunaj na vrtu...

Dalje me zanima, koliko kaj lajajo? Ziviva namrec v strnjenem naselju (Rozna dolina) in nekako ne bi rada izzivala sosedov s pasjim lajezem, da mi ga se kje zastrupijo  :'(

Ce ma se kdo kak nasvet ali informacije, se priporocam! Zagotovo bom pa se kaj sprasevala  :)

Terry, ta tvoj Ben je pa tooooooolk kjut, da bi ga jaz tako imela! Pa tako pomembno se drzi zraven dogic, kot da je on najstarejsi, hehe

lp



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #54 : 22 Februar 2007, 22:22:50
Beagli definitivno niso za zunaj, kot vsak pes ne, ker so psi družbena bitja in rabijo bližino človeka.
Glede lajanja maš dost napisano na www.mojpes.net, kjer lih o lajanju in potrebah beagla govorijo v zadnjih temah.



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 23 Februar 2007, 07:53:32
Cao jeroma!

Evo ti dam nekaj informacij iz lastnih izkušenj. Da je beagle ful hiperaktivc v smislu, da je skoz v akciji, ne vem če je...ni recimo kot kak bokser ali pa kakšna podobna pasma, ki je kot navita. Vsaj kakor pri Benu vidim je ravno neko povprečje, ni nek lenuh in prespi cel dan, ampak ko pa pride kdo k nam na obisk in da on ravno takrat trdno drnoha traja kar nekaj časa, da se "sestavi". tudi s sprehodi ga lahko brezproblema zmatraš, da ko prideš domov pade dol in ga ni za kakšno urco, dve...  :D Tako da da so prov hiperaktivci v tistem pravem pomenu besede, ne vem če so. So pa pripravljeni skoz za igro, samo to je itak vsak pes v teh letih. ;)

Midva voziva Bena povsod s sabo in to od kar ga imava...bil je z nama na morju...in to dvakrat...prvič na začetku septembra (star je bil takrat 4 mesece) in je bilo vse brez problemov...na plaži sva pazila, da ima vedno senco....in ko smo se zasidrali, kjer ni bilo veliko mimoidočih, se je on lepo zleknil in začoril za kakšno urco, dva. v vodo je šel takoj, ampak samo do trebuha...dvakrat je šel tudi tako daleč, da je zaplaval, ampak to je bilo bolj ponesreči...me pa prov zanima kako bo letos, če je plavalec ali ne...samo mislim, da če sva oba v vodi, ni vrag, da pride za nama  :P Drugače pa tako na sprehodu ali pa doma rine takoj v potok, lužo,... Tako, da prav nek bojazlivec zihr ni.

Glede lajanja smo ravno govorili na mojpes.net....vsak ima drugačne izkušnje...jaz moram povedati, da Ben ne laja, ko je sam doma ali pa kar za brez veze. Laja v igri, ko iziva ali pa ko "odgovarja" nazaj, ker hoče imeti vedno zadnjo besedo. Vseeno pa mislim, da bi lajal, če bi ga imela zunaj v pesjaku...kolikor jaz vidim pri sosedih, laja vsak pes, ki lahko vidi, da se okoli njega sprehajajo ljudje...ni prav veliko psov (neodvisno od pasme), ki bi lahko mirno gledali mimoidoče in ne bi niti pisnili...tako da malo premisli.

V pesjak ga pa jaz ne bi dala. Beagle je predvsem družni pes in rabi ljudi okoli sebe. če bo dobil občutek da je "sam", se bo njegova trma in svojeglavost toliko bolj izrazila in ti lahko naredi marsikatero kozlarijo. So že bili primeri, ko je beaglica pregriznila ograjo, da je šla lahko v širni svet.  ::) Tako, da pomoje raje začni prepričevati fanta...saj če misliš da bo pes hodil povsod z vama, se bo verjetno tudi omilil glede tega, da pri vama v hiši spi.

Drugače pa zna biti beagov videz zavajajoč  ;). so namreč zelo trmasti psi in moraš biti precej trden, da ne podležeš njegovemu zapeljivemu pogledu   :-\ Hkrati pa so to izredni lovci in moraš imeti v mislih, da če ne bosta 100% obvladala odpoklic, da to pomeni, da bodo sprehodi samo na vrvici... Drugače pa so enkratni sopotniki, brez vsakršnih problemov, ljubeči, prijazni do vseh, igrivi,.... Sej vem, sem pristranska, ker obožujem mojega porednega malčka  :-[

Mislim, da sem odgovorila na vsa vprašanja. Če sem kaj pozabila ali pa se spomniš kakšnega novega, pa kar vprašej.

Lp Eva



jeroma

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #56 : 23 Februar 2007, 11:39:35
jo

hvala obema za odgovore, se posebej Terry!

Kar se pesjaka tice... jah, mislim, da bo treba se en cas lobirati in razlagati, kolk so pesjaki dragi in se kaj si bo treba namisliti, da eliminiram to idejo pr fantu. Mi smo doma nasemu berniju nardili ful hud pesjak in koco in vse, ampak ga uporablja le cez noc, ker mu je v hisi prevroce za spat, edino poleti se spravi v klet spat. Drugace pa skoz notr visi, pa je tud fotr skoz pravil, da pes pa ze ne bo v hisi... Pa dlake so povsod, tud v solati se najde kaksna, hehehe - mene pa to itak nic ne moti.

Kako se pa obnasa v soli - sem vidla, da je Ben ful priden... A ga je tezko ucit odpoklica? Tole me namrec malo skrbi, ta njihov lovski nagon... Z bernijem ni blo nekih tezav, jaz sem ga sama ucila, tako da sem ze kar imuna na te kjut poglede  :) je pa res, da berniji tudi nimajo nekih lovksih nagonov - redno srecujeva srne v gozdu, pa ga sploh ne ganejo. Edino kure so njegova sibka tocka... :-[

sem se lotla tudi mojpes.net-a, ampak tam je toooolk robe za prebrat... no, pa saj pocasi bom ze, vsak dan malo, da ne bo delo prevec trpelo  :)

lp



terry

  • *
    • Prispevkov: 434
    • Točke: 0
Odgovori #57 : 23 Februar 2007, 13:15:05
oj!

jah kam boš dala svojega peskota, boš vidla...imej pa vedno v mislih, kaj to pomeni...ker če bo pes v pesjaku, ti pa ga boš vozila ven in na sprehode, potem pomoje da beagle odpade, ker ti bo začel dokaj hitro "bezlati" oziroma misliti s svojo glavo...so namreč poleg tega da so samosvoji tudi zelo "neodvisni"...pomoje, da enkrat ko bo spoznal, da tebe ne rabi z normalno funkcioniranje (v smislu, da čustveno ni odvisen od tebe) bo začel misliti s svojo glavo in to pripelje samo miljon težav. Hm itak pa glede na to da imaš v planu da bo hodil povsod z vama, na morje, bo z vama pol tud tam mogu bivat. ok, samo moje mišlenje, ker imam nekako filing, da če pes ne živi s tabo, to ni isto. ni tiste navezanosti, povezanosti itd. ne bom več pametovala  ::)

Mene je ben v šoli ful presenetil, ker glede na njegovo trmo in svojeglavost je potrebno veliko truda in nekatere knjige pišejo, da beagla ne morš naučit več kot dva ukaza.  :D Pri meni je čisto pridno delal, mislim da nisva iz šole nič izstopala. odpoklic mi je dalal super, sedi tud in ostale vaje tudi zelo pridno. ena velika pozitivna stvar je, da so beagli mahnjeni na hrano in potem ko pokapirajo koncept, da če bo priden bo dobil salamco, bi ubijal za to. Drugače pa pri odpoklicu je pa tako....meni je do januarja delal brezhibno...takoj priletel s takim nasmeškom na faci, ker je mislil da pride pol salamca...res prov smejal se je....v bistvu to dela še zdej z edino izjemo, da mu po nekaj časa sprehoda začne delovati nos in takrat te res ne sliši. se mi je prejšni teden zgodilo da sva bla v gozdu, sproti skoz delala odpoklic, potem pa kar naenkrat je nekaj zavohal in bezljal levo, desno, gor in dol. šla sem za njem in čez nekaj časa je očitno dojel, da me že dolgo časa ni videl. hodila sem proti potki, on je bil pa za potko v grabnu...prišel je na potko, jst sm bla stran ene 5 metrov in v tistem se je zavedal, da je nekaj polomil....sem mislila, da bo nadaljeval s svojim vandranjem, ampak je dal samo svoja ušesa stran in se tud premaknit ni upal...stal je poklapano in čakal da sem prišla do njega....ok totalno nesprejemljivo kar je naredil, samo nisem pa še zgubila upanja nad njem, ker se mi zdi da po nekaj časa pomisli joj kolk sem daleč in začne pol nazaj prihajat... tko, da midva začneva naslednji teden že spet s šolo in bom dajala največji poudarek na odpoklicu oziroma vsaj na stoj, ko mu zagrabi nos. jst še nisem zgubila upanja nad njem...vem pa da imajo nekateri svoje beagle pač skoz privezane, ker je res ko enkrat zavohajo dobesedno ne zaznavajo več okolice. ne verjela, če ne bi doživela tega na lastni koži.  :-\ Bom poročala kako bova uspešna pri tem.  ::)

joj že spet sem se razpisala...nič lepo se imejte...grem še malo podelati stvari...

Lp Eva



Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #58 : 23 Februar 2007, 14:13:51
Glede hiperaktivnosti..jaz pa mislim, da so kar aktivni. Ko sem imela v varstvu beagla in labradorja in ko smo šli na sprehod smo hodili eno uro, potem smo pa srečali še mešanko in še eno beaglico in so se igrali še 2 ure (tukaj je vključeno nenehno letnaje gor pa dol) no in je bil lbrador čist fertik( pa veljajo za dokaj aktivne pse) ko smo šli domov smo se mogli kar ustavit za ene par minut, da se je lahko vlegel medtem ko beagle je bil pa tko kot da ne bi bilo nič, ko smo domov prišli je še kar skakal pa gledal, če gremo še kam. Pomoje so beagli dost aktivni psi in jih je kar težko zmatrat.



sara

  • *
    • Prispevkov: 267
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 23 Februar 2007, 16:25:00
Terry,
 seveda bova prišla na srečanje - upam, da bo kmalu, drugače pa se lahko tudi kdaj dobimo :) Res si želim videti en kup beaglčkov, ki se podijo in igrajo.

Jeroma,

tudi za mojega Arija lahko rečem, da ni hiperaktiven. Res je, da rabi dosti gibanja, vendar ko pridemo domov, pade dol za nekaj ur :)  Prijateljica ima Avstralsko ovčarko, ki je hiperaktivna. Ko gre ona iz sprehoda ima psička več energije kot Ari, ki je šele prišel ven. Ariju zadostujeta dva daljša sprehoda na dan. Glede lajanja pa je verjetno pri "ta glasnih" beaglih. Laja skoraj za vsako stvar - če se hoče igrati, če iz balkona vidi koga "sumljivega", če ga je strah, če je vesel, če je lačen, najbolj laja kadar jemo mi, če se igra s kužki pokaže svoje veselje z lajanjem. Najbolj zanimivo pa je, da ima za vsako stvar drugačen lajež, tako da že točno vemo kaj mu je. ;D Še dobro, da ga imajo vsi sosedi radi, ker bi imeli drugače verjetno kakšne težave.

Glede hrane pa lahko rečem le to, da bolj požrtne pasme še nisem videla. Pri nas je problem v tem, da ga mami in stara mama kar naprej hranita ko me ni doma. Pa tudi ko sem, mu na hitro kaj porineta v gobček. To me res jezi, ker imamo kar naprej probleme ko kdo je. Mene in fanta pusti pri miru, na mami pa kar naprej laja, ker ve da bo prej ali slej dobil tisto kar hoče. Saj res, Terry - koliko kg ima vaš Ben?

 Drugače pa je to zelo trmasta pasma, zato je treba vztrajati pri stvari, ki si jo zadamo, ker je lahko kmalu prepozno. Ko mu enkrat nekaj dovoliš, boš težko popravil napako. Po drugi strani pa je beagle tako nežen, ljubek, živahen , vesel in dobrovoljen kuža, ki se ti vsidra v srce.Prijazen je do ljudi in do ostalih živali. ari se malo boji otrok, ki jih ne pozna, ker ima slabe izkušnje. Ko pa ga kakšen otrok poboža, je pa čez pet minut na njem in ga liže :) Res je, da je Ari zelo scrkljan, saj je doma vedno babica. Vsi pa dobro vemo kako dobro znajo babice crkljati. Pa saj ga vsak po malem crklja. Ponoči spi na moji postelji, potem pa se preseli na mamino, in spet k meni... sploh ne vem, zakaj imamo ležišče - trenutno je v njem polno igrač :) Tudi mi ga povsod vzamemo s sabo, tudi na morju je že bil, vendar se je malce bal vode.

V šoli je bil tudi Ari zelo priden. V malo šolo sva šla, ko je bil star malo manj kot tri mesece. Bil je zelo poslušen, in vse ukaze je osvojil med prvimi. Včasih se je učitelj pohecal, in rekel da bo kar preskočil malo šolo in šel v poslušnost, tako je bil priden.Edino s čemer sem imela probleme je bil ukaz poleg - poleg je ša nekako hodil, vendar je imel gobček kar naprej pri tleh. kot kakšen sesalec. Proti koncu tudi sir in salama nista več pomagala. Glede odpoklica nimam nobenih pripomb. Pride takoj, ko ga pokličem. V šoli so mi rekli, da je zelo navezan name, in me ravno zato tako uboga. Ko sva zunaj, in je spuščen se nikoli preveč ne oddalji. njemu je najbolj pomembno to, da poiščeva palico, in potem mu jo moram metat do onemoglosti :P Edina šibka točka so drugi psi. ko vidi kakšnega psa ne sliši nič, kljub njegovim velikim ušesom ;D Vedno se nekaj metrov pred drugimi psi uleže, in potem čaka. Ko se pa povohata, pa skoči in se začne igrati :)

Upam, da sem ti kaj pomagala pri zbiranju informacij o beaglih. Če te še kaj zanima pa samo vprašaj ;) Sem še nekaj slikic dodala :)

Lep pozdravček vsem!

Tukaj je bil star 2 meseca


Dokaz, da sem res scrkljan ;D


Takole pa najraje spim, seveda z igračko


prvič na snegu


in še ena v naravi

A dog's love and trust are among the greatest gifts in life!

http://sara-ari.moj-album.com

http://ari-beagle.blogspot.com/